Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wybierając Skam-P Premium z Ekoenergią i Cobrą na nastawach fabrycznych (wgranych pod mój kocioł) spalisz:

- ekogroszek

- miał węglowy (odpowiedniej jakości)

- miał węglowy mieszany z ziarnem owsa

 

z doświadczenia na modelu Titanic wynika,że nastawy na miał węglowy są niemal identyczne z tymi do owsa, więc uważam,że sam owies prawdopodobnie bez korekcji też spalę. Nie próbowałem jednak tego na Cobrze czy Pumie.

 

Wybierając Skam-P z palnikiem AZP-MŻ z systemem wymiennych głowic spalających spalę bez przełączania niczego w ustawionej Cobrze pod moc mojego zestawu:

- ekogroszek

- miał węglowy

 

Dodatkowo dzięki opcji wymiany głowicy w kotłach o mocach między 17-35kW mogę dodać mniejszą głowicę spalającą dla trybu letniego czy wiosennego. Dzięki temu uzyskuje zestaw, który pracuje z wyższą sprawnością na małych mocach w stosunku do oryginalnie zamontowanej głowicy.

Wymiana głowicy na mniejszą nie wymaga żadnego zaklejania rzędów otworów, nie wymaga też zamiany i demontażu 4 czy 5członów, wymiana jest dziecinnie prosta, zmienia się jeden, górny odlew żeliwny. Jak łatwo się to robi, mógł wczoraj zobaczyć Suspenser.

Po zmianie głowicy nie muszę również wprowadzać żadnej korekty.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale pod jednym warunkiem - że opał jest w miarę normalny.

Przeważająca ilość naszych klientów pali na nastawach fabrycznych

- czyli niczego nie zmienia.

 

W mojej informacji co do palenia nie ma mowy o żadnych warunkach co do paliwa ...

Ja jestem z północnej polski i z paliwem jest tak, im dalej od kopalni tym dziwniejsze robi się to paliwo :-/

A ilość klientów palących bez żadnych zmian na ogniwo eko + jest 100 % a nie przeważająca ...

Jak to jest w reklamie żywca ... "prawie robi różnicę" :-)

 

I tak po prawdzie panowie nie odpowiedzieliście na pytanie (czy w waszych kotłach lub innych które znacie pali się tak:

wsyp paliwo, wybierz popiół, koniec kropka więcej nic !).

Tylko zareklamowaliście swoje produkty.

 

Po drugie:

nastawach fabrycznych (wgranych pod mój kocioł) spalisz:

- ekogroszek

- miał węglowy (odpowiedniej jakości)

- miał węglowy mieszany z ziarnem owsa

Ale jak spalisz ? Jak będzie strata kominowa ? Jak będzie strata niecałkowitego spalenia ?

 

Tak ... wychodzi na to, że mój instalator miał wyjątkowego pecha, że to tej pory nie trafił ani na skam ani na pumę ...

Edytowane przez woma4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po drugie:

 

Ale jak spalisz ? Jak będzie strata kominowa ? Jak będzie strata niecałkowitego spalenia ?

 

Tak ... wychodzi na to, że mój instalator miał wyjątkowego pecha, że to tej pory nie trafił ani na skam ani na pumę ...

 

Odnoszę dziwne wrażenie,że to jakaś natarczywość, nie wiem czy jest Pan instalatorem, czy rzeczywiście użytkownikiem, czy użytkownikiem-pasjonatem....

Co znaczy Polska północna?, bo w takowej akurat sporo konstrukcji chodzi...

 

Więc odpowiedz, z jaką to sprawnością spalasz ten miał czy owies u siebie w domu?

Jakie masz te straty niecałkowitego spalania i kominowe? Czym je mierzysz?

 

Odpowiedziałem Ci szczerze.

Przy odpowiednich nastawach wyjściowych nie musisz przy Cobrze i Ekoenergii montowanej z moim wyrobem przestawiać parametrów, aby spalić miał czy groszek, takie było Twoje pytanie.

 

Miał, mam na myśli paliwo posiadające trochę więcej grubszego ziarna, bo samego "piasku" spalać się nie da poprawnie.

 

Masz jednak możliwość poprawy, jeżeli uważasz to za słuszne.

 

W Cobrze nie musisz, ale możesz coś poprawić

W Twoim eCoalu nie musisz, ale też nie masz najdrobniejszej szansy, aby coś poprawić.

 

To podstawowa różnica, więc decydować może odbiorca końcowy.

 

 

Zatem kto, co woli.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka już wielokrotnie pisał,że jego kuzyna na prostym Ogniku PID tylko wsypuje opał, zadaje temp. i wywala popiół.

Na lato obniżyła temp. na oFF, ustawiła inną na bojler i zabawa była skończona.

 

 

Ja rozumiem,że tak ciężko przyjąć do wiadomości, że na rynku jest trochę więcej produktów jak jeden kocioł, jeden palnik i jeden sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak użytkownicy różnych kotłów potwierdzą "Ja tylko wsypuję paliwo i wybieram popiół" ?

 

Wiesz co - jeśli naprawdę Cię to ciekawi, musisz spróbować jak działa

na Twoim kotle Cobra. Niestety musiałbyś ją kupić. Nie wiem, czy

ktoś odkupi od Ciebie eCoala, więc będzie to dodatkowy wydatek.

 

Zwróć uwagę, że ze sprzedaniem Cobry nie będziesz miał żadnego

problemu. To jedna z wielu zalet tego sterownika. Nie piszę o innych

zaletach, bo nie jestem pewien, czy chcesz je poznać.

Nie chcę przynudzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja rozumiem,że tak ciężko przyjąć do wiadomości, że na rynku jest trochę więcej produktów jak jeden kocioł, jeden palnik i jeden sterownik.

Tak, niektórym za ciężko a najgorsze jest to że nawet na oczy nie widzieli nie mówiąc że nie spróbowali a słowa krytyki tak łatwo im przychodzą.

Mi znowu jest to ciężko zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak użytkownicy różnych kotłów potwierdzą "Ja tylko wsypuję paliwo i wybieram popiół" ?

 

Ja tak mogę zrobić z moim Enka Set po zamontowaniu sterownika Cobra, i to tylko moja sprawa, że po jego otrzymaniu na testy zmieniałem ustawienia BO CHCIAŁEM.

Gdybym nie chciał działałby bez żadnych zmian nastaw.

 

Mam też Audi 1.9 TDI [silnik AFN], w którym lubię czasem coś pozmieniać [dawkę paliwa, kąt wtrysku itp. za pomocą VAG-a] - i co powiesz, że Audi jest do d..py i wolisz Fiata bo tam tylko lejesz paliwo i jeździsz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze od jesieni eCoal tez będzie miał możliwość ster ręcznego. Niestety nie wiem czy w formie tylko drobnych korekcji ,czy w formie jakby połączenia dwóch ster Bruli/eCoal..

 

Widzisz - nie jestem zdziwiony. Zdziwiony byłem, i to bardzo, gdy się

dowiedziałem, że użytkownik nie może nic przestawić.

 

Ten sterownik nie działa tak, że zawsze jest OK. Co wtedy? Zęby w ścianę...

 

Ale marketing wymagał takiego sloganu. I wygrał - na krótko.

A teraz życie to weryfikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi teraz to na 100% stwierdzić. Słyszałem jednak, ze były takie plany i to po wizycie w ICHPW. Natomiast nie zarzekam się ze tak będzie .Minertu może by wiedział coś więcej na temat. ES Chciał coś takiego zrobić dla zainteresowanych- niestety nie wiem jak by to miało wyglądać. Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - nie jestem zdziwiony. Zdziwiony byłem, i to bardzo, gdy się

dowiedziałem, że użytkownik nie może nic przestawić.

 

Ten sterownik nie działa tak, że zawsze jest OK. Co wtedy? Zęby w ścianę...

 

Ale marketing wymagał takiego sloganu. I wygrał - na krótko.

A teraz życie to weryfikuje.

 

Tak jak w Pumie czy Cobrze konieczności takiej nie ma. Ale są tacy co chcieli . Bez żadnej ściemy i kręcenia powiem jednak ze od chwili kupna tego kotła i ster nie było konieczności korygowania żadnych nastaw. Testowałem naprawdę rożne opały. Myślę ze jednak gdyby była taka możliwość to użytkownicy by się tym bawili. Z jakim skutkiem? -trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak ma to wyglądać o ile dobrze pamiętam.

 

Bardzo mozliwe. Z tego co rozmawiałem z Panem z ES sprzętowo było by wykonalne nawet połączenie obu tych sterów tzn. Chcesz to korzystasz z Bruli a jak nie z eCoala. Jesli chodzi o konkurencje dla siebie to nie do końca tak. Bruli pracuje z każdym typem palnika - eCoal już nie.

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak ma to wyglądać o ile dobrze pamiętam.

 

Z tego, co się orientuję tylko na podstawie rozmowy z pracownikami OTGiS Łódź drobnych korekcji powietrza w małym zakresie można dokonywać na sterownikach firmy PLUM przy aktywnym algorytmie... chyba plus-minus 10%.

 

Takie coś jest już wystarczające do wykonania jakiegoś zabiegu korekcji.

 

 

Na jesień będziemy próbować coś nowego i tutaj z kolei ja chciałbym coś otwarcie napisać... wprost i bez żadnej ściemy.

Tak, aby był czas na przemyślenie tematu.

 

Miałbym wówczas ochotę na wypróbowanie sterownika Bruli, czy ktoś może odpowiedzieć, czy jest na to szansa, aby udostępniono mi na ok.30dni model do wykonania testów? Minertu, mógłbyś zapytać? Ewentualnie, czy mógłbym wówczas wypożyczyć taki ster na te 30dni od Karoki bądź Suspensera, jeżeli jeszcze będą te sterowniki mieli?

 

Jak wspominałem, lubię takie próby i często sprawdzam wyroby innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnej ściemy i kręcenia powiem jednak ze od chwili kupna tego kotła i ster nie było konieczności korygowania żadnych nastaw. Myślę ze jednak gdyby była taka możliwość to użytkownicy by się tym bawili.

Z Cobrą jest tak samo tylko kocioł już miałem. A jak mam możliwość to się właśnie bawię.

Ograniczyłem tylko max moc dmuchawy do 80% do czeskiego eko, gdybym tego nie zrobił pewnie równie dobrze by się wypalał ale jak mam możliwość to dlaczego nie.

Druga rzecz to ustawiona fabrycznie minimalna moc kotła na 3% przestawiłem na 1% bo mnie wkurzało jak kocioł przeciągał po 12 stopni od zadanej na CWU ale jak popatrzę na eCoalowców to im nawet 30 stopni nie przeszkadza, no ale taka już moja uroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co się orientuję tylko na podstawie rozmowy z pracownikami OTGiS Łódź drobnych korekcji powietrza w małym zakresie można dokonywać na sterownikach firmy PLUM przy aktywnym algorytmie... chyba plus-minus 10%.

 

Takie coś jest już wystarczające do wykonania jakiegoś zabiegu korekcji.

 

 

Na jesień będziemy próbować coś nowego i tutaj z kolei ja chciałbym coś otwarcie napisać... wprost i bez żadnej ściemy.

Tak, aby był czas na przemyślenie tematu.

 

Miałbym wówczas ochotę na wypróbowanie sterownika Bruli, czy ktoś może odpowiedzieć, czy jest na to szansa, aby udostępniono mi na ok.30dni model do wykonania testów? Minertu, mógłbyś zapytać? Ewentualnie, czy mógłbym wówczas wypożyczyć taki ster na te 30dni od Karoki bądź Suspensera, jeżeli jeszcze będą te sterowniki mieli?

 

Jak wspominałem, lubię takie próby i często sprawdzam wyroby innych producentów.

Gdzieś mi tez przemknęło info o tym ze Panowie ES testowali model do tłoka (Bruli) Jak by Cie interesowało to możne minertu tez zapytać. Ale już nic nie pisze bo jeszcze opiernicz dostane od minertu..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...