Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

 

 

Przypomina mi się jak jakiś czas temu pewna osoba w tym wątku stwierdziła, że problemem jest instalowanie zbyt mocnych dmuchaw przez producentów kotłów - ciekawe, że po zamontowaniu Ognika lub Pumy te same dmuchawy od razu pracują jak trzeba i są już dobre.

 

Tak, ciekawa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się jak jakiś czas temu pewna osoba w tym wątku stwierdziła, że problemem jest instalowanie zbyt mocnych dmuchaw przez producentów kotłów - ciekawe, że po zamontowaniu Ognika lub Pumy te same dmuchawy od razu pracują jak trzeba i są już dobre.

 

Jeśli już tak piszesz - to podaj proszę dokładne cytaty, bo mi się przypomina, że było napisane trochę inaczej. Chyba, że przypomina mi się coś innego, niż Tobie - bez cytatów tego jednak nie da się rozstrzygnąć.

I podaj - proszę - jakie to były te złe wyniki, a jakie są te dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem nowi wchodzą na forum i się dziwią dlaczego w rankingu najlepszych nie ma tych znanych, polecanych przez instalatorów marek nie rozumiejąc, że gdyby szukali najszybszych samochodów to nie ma sensu dyskutować o najbardziej popularnych markach typu Skoda, VW czy Fiat a raczej o tych egzotycznych jak Lotec czy Bugatti [co jest ciekawe w branży kotlarskiej najlepsze kotły potrafią być tańsze lub niewiele droższe od tych najgorszych].

 

No właśnie...

Lotec i Bugatti są kompletnie nieznane i wyraźnie tańsze od Skody, VW czy Fiata.

Też się dziwię, czemu ludzie ich nie kupują???

A Ty SUSPENSER - jaki masz samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jarecki jutro cos pomajstruje .

 

Jak PUszcze na centralne to nie ma problemu , natomiast gasnie w trybie lato poniewaz mam za maly odbiur ciepla no i opal do dupy, na testy wziolem worek.

 

Jak nie masz za dużo tego miału, to kup inny.

 

Jak chcesz się przekonać, czy domieszka trocin czy owsa będzie pomocna, to spróbuj.

W moich testach takie coś się sprawdziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie ten wątek jest o wszystkim...... tylko nie o rankingu kotłów...

co na to słownik wyrazów obcych

klasyfikacja osób, zespołów, którą przeprowadza się według określonych zasad, najczęściej na podstawie wyników, osiągniętych w jakiejś dziedzinie w pewnym okresie; lista zestawiona według jakichś osiągnięć: Według rankingu "Gazety Bankowej" jest on czwartym co do wielkości bankiem w Polsce. Tegoroczny ranking tenisistek otwiera Stefi Graff. Ranking polityków według popularności.

UWAGA: wyraz nadużywany zamiast określeń: lista, zestawienie, klasyfikacja.ang. ranking

tak gwoli przypomnienia tylko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla prowadzenia rankingu potrzebna jest akceptacja innych wyrobów na rynku.

 

Próbowaliśmy opisywać kilka palników, aby była jakas świadomość, to okazało się,że jednego to nie warto kupować, bo ekogroszku już za 5sekund nie będzie (ciekawe co na to CZP01?), palniki obrotowe to też nie, bo komuś się koronki tylko z majtkami kojarzą, na siłę został brucer/burner.

 

Dalej było kilka wzmianek o sterownikach, ale też idealny jest tylko jeden, zatem dyskusji dalszej nie ma po co prowadzić. Użytkownicy posiadający i użytkujący jedno urządzenie wiedzą lepiej od tych, co sprawdzają kilka...

 

Spora część osób wskazuje na wyższą wygodę czyszczenia kanałów poziomych, ale to też źle i nie po myśli.

Można mówić, widzieć, pokazywać, argumenty nie są akceptowane.

 

Dalej najlepszy jest tylko jeden ruszt awaryjny, więc dyskusji nie ma po co prowadzić.....

 

 

Kończąc już poważniejszą puentą z użyciem języka motoryzacji (skoro p.Z można, to nie widzę przeciwskazań do tego samego):

 

Na rynku jest cała gama samochodów z nowoczesnymi silnikami diesla, są TDI, HDI itd.

Każdego działanie ogólne sprowadza się do tego samego, czyli wysokie ciśnienie wtrysku, lepsze przyspieszenia, mniejsze spalanie.

 

Czy to oznacza, że te silniki są takie same? - Oczywiście, że nie.

 

Przenosząc tę metaforę na urządzenia sterujące:

mamy na rynku sterowania nowej generacji, które starają się w taki, czy inny sposób dostosować podawanie paliwa oraz siłę nadmuchu do chwilowego zapotrzebowania na ciepło. Upraszczając: jednym do pilnowania wysokości kopca potrzeba czujnika temp. spalin, inne robią to w nieco odmienny sposób.

 

Cel końcowy ma być ten sam - optymalna modulacja mocy w/g zapotrzebowania na ciepło.

 

Mamy m.in.:

Luksus, Perfekt, Expert firmy Elster

RT09pid firmy TATAREK (który do palników brucer/ekoenergia jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem)

OGNIK PID, Cobra, Puma firmy Elektro-Miz

serię sterowników ecoMAX firmy PLUM

jest eCoal firmy Elektro-System dedykowany do konkretnego palnika

są sterowania firmy Estyma pod kotły Kostrzewy

 

i jeszcze pewnie o kilku zapomniałem

 

Wszystkie te wyroby rozwijane są w/g własnej koncepcji, każda z firm dokłada wszelkich starań, aby wyroby były co raz lepsze.

Wystarczy ten fakt zaakceptować.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli źle zrozumiałem to przepraszam,ale z kontekstu wpisu moglo tak wynikać.

 

Kontekst wpisu jest taki, że dla wielu użytkowników istotna

jest obsługa sterownika z klawiatury. Grubo ponad 90%

naszych klientów nie ma Internetu w kotłowni.

Spróbuj ustawić strefy czasowe w swoim sterowniku z klawiatury.

A potem zrób to samo na Cobrze i zobaczysz, do czego się

przydaje kolorowy wyświetlacz. Albo przejrzyj wykresy z historii

pracy.

 

Na ekranie TFT jest sporo ważnych informacji, których nie można

czytelnie pokazać na linijce 2x16 znaków. Kolejna rzecz - czytelność

ekranu dla osób źle widzących. Jest ogromna różnica, nasz ekran

jest doskonale widoczny nawet z kilku matrów - mimo tego, że

jest mały!

 

Nie warto pisać, że coś jest gadżetem, dopóki nie spróbujesz

- a przecież nie miałeś jeszcze kontaku z Cobrą.

Nawiasem mówiąc - ES dostarcza tablet do zamontowania

w kotłowni i ludziom się to podoba.

Tu na forum wszyscy są na Ty, więc proponuję taką formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już tak piszesz - to podaj proszę dokładne cytaty, bo mi się przypomina, że było napisane trochę inaczej. Chyba, że przypomina mi się coś innego, niż Tobie - bez cytatów tego jednak nie da się rozstrzygnąć.

I podaj - proszę - jakie to były te złe wyniki, a jakie są te dobre.

 

To było kilka stron dyskusji których nie ma sensu cytować - chyba każdy śledzący wątek wie o co chodzi.

 

To, że dmuchawa przy tych sterownikach pracuje jak trzeba oznacza, że nie muszę przysłaniać jej wlotu włókniną i wełną, żeby ograniczyć wywiewanie ciepła kominem.

 

Dzisiaj włączyłem CO bo było chłodno, więc kończy się już węgiel w zasobniku i niebawem przeprowadzę próby z różnymi sterownikami i podam wyniki.

 

Na razie mam jeden wynik - przy sterowniku Cobra i stosowaniu stref CWU oraz cyrkulacji 125 kg węgla [50 kg ekoret i 75 kg Pieklorz] wystarczyło na około [około, ponieważ węgiel dzisiaj wieczorem osiągnie poziom odniesienia do którego będę liczył zużycie przy testowaniu różnych sterowników, a jeszcze się nie skończył więc oszacowałem, że wystarczyłoby go jeszcze na co najmniej 3 dni] 54 dni, czyli wychodzi średnia 2,3 kg/dobę :D

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...