Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PAPROCIAK, to jak porównałeś konstrukcje, jeśli nie wiesz jaka jest w Lingu? :D

 

Ling Duo jest klasyczna pionową skrzynią, bez tylnych kanałów pionowych. Wymiennikiem jest również stopa. Tylko przednia ścianka nie jest w pełni wymiennikiem, ponieważ są w niej otwory drzwiowe, umożliwiające dostęp do wewnętrznej komory i górnej baterii kanałów dymowych.Komorę wewnętrzną dzieli rurowy ruszt wodny na dolną retortową i górną ręczną.W obu są ceramiczne deflektory a górną dodatkowo zamyka wymiennik płytowy.Dolna jest równocześnie popielnikiem. Czym się różni od innych? Skutecznością i prostą obsługą z łatwym dostępem do całego wymiennika. Ma szansę nie korodować w stopniu znaczącym, czytaj trwały.

przynieś podaj

http://www.klimosz.pl/cenniki/cennikdo50kw01072006A.pdf

http://www.kotly.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które znają się na kotłach z podajnikami.muszę podjąć decyzję jakiej firmy kocioł kupić.projektant mówił coś o piecu Galmet,przeglądajęc forum nie trafiłam na opinię o tych kotlach.myślę o lingu,chcialabym aby piec mógł okresowo spalać drewno lub jakieś inne alternatywne do eko groszku paliwo.dom o powierzchni 350 m2 więc piec ok 35kw.w lato będzie grzal wodę.Dodam,żę Ogrzewanie podłogowe w części domu, a w drugiej części normalne grzejnikowe.Piece gazowe odpadają ,brak gazu w okolicy.Będę wdzięczna za kazdą pomoc forumowiczów.PO co kupować piec nieznanej firmy skoro można zapoznać się z radami forumowiczów i uniknąć kłopotów.

 

Mendras czytając forum zwróciłam uwagę na Twój piec i bardzo mi się spodobał,z tego co pamiętam to też ogrzewasz duży dom i piec sobie radzi znakomicie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, również chciałbym prosić o pomoc w wyborze kotła, choć jak na razie u mnie faworytem jest właśnie Ling Duo. Dom według projektu:

 

http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_tamaryszkach_2/m43b12f30b6933

 

Na parterze podłogówkam nad garażem i piętrze grzejniki. Wg projektu zapotrzebowanie na ciepło to 10,6kW, do tego (jak już wyczytałem w tym wątku) na cwu (myślę o wielkości około 150l) trzeba dodać 5kW, czyli wychodzi 15,6kW. Waham się pomiędzy Lingiem 15 a 25kW. Z powyższych wartości bardziej pasuje 15, ale czy na pewno? Palić zamierzam ekogroszkiem ale chciałbym mieć możliwość palenia innymi paliwami (pellets, owies, może miał). Ta wersja 15kW Linga Duo jest trochę inna od 25kW, nie ma trzecich drzwiczek - czy to jest duże utrudnienie i niedogodność? Nie widziełam "na żywo" tych kotłów ale podejrzewam że w wersji 25kW jest lepsze dojście do rusztu awaryjnego. Na koniec jeszcze kilka niepewności:

 

- czy do ekogroszku też jest potrzebny ruszt obrotowy?,

- czy ruszt obrotowy można dokupić w późniejszym czasie i czy to jest ekonomicznie sensowne?

- czy do Ling'a Duo można podłączyć (czy producent to przewiduje) sterownik PID? Przejrzałem strone Klimosza ale nic w tym temacie nie znalazłem.

- jaki przekrój powinien mieć komin - w specyfikacji znalazłem informacje o średnicy wylotu 145mm oraz ciąg kominowy 10-20, o ile pierwszą wartość rozumiem, o tyle ciąg kominowy to dla mnie czarna magia.

 

Po lekturze tematu rankingu kotłow na forumbudowlane.pl znalazłem dwóch konkurentów dla Ling Duo, są to kotły firmy Sekom:

 

a) SKAM-P Premium 25kW BRUCER (miałowo-groszkowy)

 

oraz

 

b) SKAM-P RETO-CROWN 25kW

 

Teraz to ja mam dopiero mętlik w głowie... :(

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy ktoś posiada,któryś z w/w pieców Lazara (Eco-Komfort a Eco-Komfort Economic) ? Prosiłbym o ocenę oraz czym ewentualnie różnią się te piece.

Może małe porównanie do Ling-a Duo 15kW czy EKO-TECH 18 kW ? Wszystkie wymienione piece palą w podstawie ekogroszek a dodatkowo pelety i o to mi chodzi .Lazar jest najładniejszy,Eko-Tech najtańszy a Ling jest najdroższy i najsłabszy(15kW) Jak tak to po co przepłacać

Który z n/w piecyków wg.was jest najlepszym rozwiązaniem ??

Jakie sterowniki mają Lazary,czy dobre ? Czy mają pogodówkę,czy jest możliwość podpięcia pokojówki i jak się to sprawdza ?

http://www.hkslazar.pl/oferta/kotly-eko-komfort-economic/

http://www.hkslazar.pl/oferta/kotly-eko-komfort/

http://www.termoeko.pl/kociol_17kW.html

http://www.klimosz.pl/lingduo.htm

 

Zamierzam podpiąć go (wg.mnie Lazara) do samej podłogówki+cwu w parterówce o pow.110m.kw.,jako zastępcze źródło to będzie kominek z DGP.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam zamiar zmienić piec CO. Obecnie posiadam piec na olej opalowy ale niestety jest bardzo paliwożerny. Powierzchnia jaką ma piec ogrzewać to ok 500m kw. Obecnie myślę nad kotłem na miał lub ekogroszek. Chcę aby piec miał możliwość grzania samej wody w okresie letnim. Ważne dla mnie jest też aby miał w miare duży zasobnik na paliwo. Czy miał ktoś może kontakt z takim piecem? Przypuszczam ze musi to być piec ok 50 - 60 KW. Moze ma ktoś taki? Bardzo proszę o jakieś informacje jaki byście polecili i jakie jest spalanie takiego piece. Na forum widzę że dużo osób poleca piec Ling Duo. Dodam że budynek jest nowy i dobrze ocieplony

 

Proszę o jakieś informacje i może jakieś porady. Będe wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

...chcialam tylko nieco wspomniec o tym jak pierwszy i ostatni raz kupilismy piec (co prawda ma mial--uniwersalny) z pleszewa.

Bardzo duzo dobrego slyszelismy o piecach pleszewskich dlatego tez zdecydowalismy sie na niego...ale niestety po okolo 2 miesiacach uzytkowania piec zaczal niemilosiernie walic,raz tak walło,ze moje sasiadki u siebie w domach slyszaly a mnie ponadpekaly nowiusienkie gladzie!!!!!!!!

przyjechal niby szef ,przywiozl dwa worki roznego mialo bo twierdzi,ze mamy jakis felerny mial.tylko trzeba wspomniec ze bralismy na probe mial z roznych miejsc i za kazdym razem bylo to samo. na co szef tej firmy stwierdzil,ze jemu w domu tez tak wali piec a zona to nawet brwi sobie podpalila ale go dalej uzywaja i jest okey.....jak to uslyszalam to rece mi opadly.

Powiedzielismy,ze w takim razie podamy go do sądu bo to nie jest normalne aby piec walil jak glupi. Na co "szef" odpowiedzial,ze on sie nie boi i droga wolna....

Straszny gbur,gdybym nie musiala siedziec z malym kilkumiesiecznym dzieckiem w domu wyszlabym i dalabym mu w ta niewyparzona gębe!!

Jednak w koncu tamten piec sprzedalismy(oczywiscie powiedzielismy co sie z nim dzieje, ale ten ktos potrzebowal tylko go na spalanie trocin ,bez regulacji-pali w nim tak jak w tych starych piecach na wegiel) i kupilismy nowy ale nie pamietam firmy i wszystko narazie jest okey...ale strach pozostal.....

 

chcialam jeszcze dodac,ze jest podobno kilka firm ktore podszywaja sie pod (prawdopodobnie) orginalne piece z pleszewa a my trafilismy na jedna z takich firm....ale wiem ,ze na pewno z zadnego "pleszewa" pieca juz nie kupie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich

Bardzo ciezko wybrac zwyklemu czlowiekowi piec ktory ma sluzyc grobo ponad 10 lat ja czytajac to forum wybralem 2 piece :

Integra Lux 22kW z Żywca -8300zl

Ling Combi LC4 SO 23 - 10300zl

raczej z przewaga na Linga 2000zl dla zeliwa mysle ze warto wydac jezeli chodzi o utrzymanie czystosci komory w srodku to pomoze mi sadpal.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...