Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Da się i to na pewno.

 

Mnie nawet udało się umieścić w środku zwężkę Venturiego, po to aby lepiej spalać kawałki drewna ręcznie podkładane i domowe odpadki.

 

A za przyrządy pomiarowe prawidłowego spalania służy moje ucho. Jak CHUCZY, to znaczy, jest prawidłowe spalanie.

 

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

ps.

Tylko proszę nie myśleć, że te odgłosy dochodzą z czopucha. One są tylko z środka wymiennika.

Ortodoksyjnych ekologów przepraszam za te domowe odpadki

 

Czasami spalam w swoim żeliwniaku drewno w postaci kawałków desek czy też jakieś gałązki drzew owocowych i kartony ale taka sytuacja ma miejsce raz na parę miesięcy to montowanie tylko i włącznie w tym celu zwężki staje się chyba niecelowe ( no chyba że jej montaż jest bez problematyczny i polegający tylko na włożeniu do komory spalania) Czy taka zwężka ma też pozytywny wpływ na jakość spalania ekogroszku ?

 

Może kolega wrzuci jakąś fotkę - jak to wygląda w praktyce.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Miało mnie nie być dwa dni. Niby mnie niema, a jednak jestem.

Muszę dziś docenić wartość potęgi internetu z innej strony.

Akurat grzmi i okropnie leje, ale z daleka widać na niebie przejaśnienie.

 

Już to widzę,he,he

Pomorzanin, u mnie w okolicy w każdym gospodarstwie tych worków foliowych to chyba z siedem rodzai każdy posiada. Pragnę Cię zapewnić iż każdy worek jest z innym napisem i prawie każdy innego koloru.

Worki są odbierane za DARMO ale płacimy za wywóz odpadów komunalnych.

 

Najpierw trzeba przeczytać notę aplikacyjną czujnika. Poza tym wszystkie elementy(w tym czujniki) półprzewodnikowe nie wytrzymują temperatur powyżej 125st.

 

Pomorzanin ja nie chciałem pisać o moich problemach z czujnikami, ale w tej aluzji do kolegi Karoka65, chciałem przekazać iż takich piekielnych temperatur u mnie w czopuchu nie ma, a tym bardziej w kominie.

 

Co do czytania instrukcji aplikacji tego czujnika, to powiem iż czytałem wielokrotnie i dalej nie potrafię tego czujnika samodzielnie oprogramować.

Dla nie wtajemniczonych, wyjaśniam że to nie jest zwykły czujnik a mikroprocesor zalany w plastiku z trzema metalowymi nóżkami.

 

A ta zwężka Venturiego to co ona robi w Twoim kotle?

Może kolega wrzuci jakąś fotkę - jak to wygląda w praktyce.?

 

Na razie nie będzie z mojej strony żadnych wyjaśnień, opisów czy zdjęć.

 

Kiedyś to wszystko przedstawię, opisze, udokumentuje i dołączę zdjęcia.

Kiedy? - raczej „później” niż „wcześniej”

 

Czp01 nic, nie ujmując Twojej modernizacji kotła i Twojej prezentacji chcę to zrobić lepiej bo i moje przeróbki kotła uważam za lepsze.

 

W jakiej formie to mniej więcej będzie wyglądało, możesz zobaczyć na innym forum na, którym także bywasz. Zerknij na „antracyt”, przy okazji poznasz „kumpli z piaskownicy”.

 

Mogę tylko zdradzić pewną informacje, że tam gdzie Ty spalasz drewno w postaci pociętych kawałków desek, to ja nie umiałbym z powodu braku miejsca nawet patyka włożyć. ( przesadziłem – ale tylko trochę)

 

 

Kończę, bo przestało lać.

Pozdrowienia

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało mnie nie być dwa dni. Niby mnie niema, a jednak jestem.

Muszę dziś docenić wartość potęgi internetu z innej strony.

Akurat grzmi i okropnie leje, ale z daleka widać na niebie przejaśnienie.

 

 

Pomorzanin, u mnie w okolicy w każdym gospodarstwie tych worków foliowych to chyba z siedem rodzai każdy posiada. Pragnę Cię zapewnić iż każdy worek jest z innym napisem i prawie każdy innego koloru.

Worki są odbierane za DARMO ale płacimy za wywóz odpadów komunalnych.

 

 

 

Pomorzanin ja nie chciałem pisać o moich problemach z czujnikami, ale w tej aluzji do kolegi Karoka65, chciałem przekazać iż takich piekielnych temperatur u mnie w czopuchu nie ma, a tym bardziej w kominie.

 

Co do czytania instrukcji aplikacji tego czujnika, to powiem iż czytałem wielokrotnie i dalej nie potrafię tego czujnika samodzielnie oprogramować.

Dla nie wtajemniczonych, wyjaśniam że to nie jest zwykły czujnik a mikroprocesor zalany w plastiku z trzema metalowymi nóżkami.

 

 

 

 

Na razie nie będzie z mojej strony żadnych wyjaśnień, opisów czy zdjęć.

 

Kiedyś to wszystko przedstawię, opisze, udokumentuje i dołączę zdjęcia.

Kiedy? - raczej „później” niż „wcześniej”

 

Czp01 nic, nie ujmując Twojej modernizacji kotła i Twojej prezentacji chcę to zrobić lepiej bo i moje przeróbki kotła uważam za lepsze.

 

W jakiej formie to mniej więcej będzie wyglądało, możesz zobaczyć na innym forum na, którym także bywasz. Zerknij na „antracyt”, przy okazji poznasz „kumpli z piaskownicy”.

 

Mogę tylko zdradzić pewną informacje, że tam gdzie Ty spalasz drewno w postaci pociętych kawałków desek, to ja nie umiałbym z powodu braku miejsca nawet patyka włożyć. ( przesadziłem – ale tylko trochę)

 

 

Kończę, bo przestało lać.

Pozdrowienia

Andrzej

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zw%C4%99%C5%BCka_Venturiego

 

ale czy ta gra jest warta świeczki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba przeczytać notę aplikacyjną czujnika. Poza tym wszystkie elementy(w tym czujniki) półprzewodnikowe nie wytrzymują temperatur powyżej 125st.

 

No niezupełnie. Czujniki KTY mają zakres pracy -55'C do +150'C.

Niektóre mikroprocesory mogą pracować do 210... 250'C.

Ale są trochę drogie. Co kto lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na razie nie będzie z mojej strony żadnych wyjaśnień, opisów czy zdjęć.

Kiedyś to wszystko przedstawię, opisze, udokumentuje i dołączę zdjęcia.

Kiedy? - raczej „później” niż „wcześniej”

 

Czp01 nic, nie ujmując Twojej modernizacji kotła i Twojej prezentacji chcę to zrobić lepiej bo i moje przeróbki kotła uważam za lepsze.

W jakiej formie to mniej więcej będzie wyglądało, możesz zobaczyć na innym forum na, którym także bywasz. Zerknij na „antracyt”, przy okazji poznasz „kumpli z piaskownicy”. Mogę tylko zdradzić pewną informacje, że tam gdzie Ty spalasz drewno w postaci pociętych kawałków desek, to ja nie umiałbym z powodu braku miejsca nawet patyka włożyć. ( przesadziłem – ale tylko trochę)

 

Andrzej

 

No tam - nie robiłem swoich przeróbek aby były od czegoś tam lepsze – a jedynie zrobiłem je po to aby choć trochę w moim żeliwnym śmieciuchu ograniczyć straty kominowe i to mi się udało. Co prawda nie poparłem swojej „przeróbki” żadnymi badaniami naukowymi ani obliczeniami. Moje dodatkowe ogniwo wytrzymało już dwa pełne sezony i jeszcze nie zardzewiało ani też nie rozciekło się czyli nie jest źle jak na domorosłą przeróbkę. Następna wersja tego ogniwa (jeżeli to padnie) będzie miała wdrożonych kilka poprawek w stosunku do wersji obecnej ale to raczej odległy temat.

 

Palenie antracytem to wyzwanie i bardzo dobrze, że jest kilku zapaleńców, którzy drążą temat bo za jakiś czas możemy w tej dziedzinie spodziewać się kompletnych rozwiązań co do sterowania i palnika do antracytu. Puki jest jeszcze taki dobry ekogroszek jak aktualny z „bobrka”, który elegancko się pali na mojej stałej zwykłej retorcie Pancerpola to nie mam na paliwo co narzekać – oby tylko ściany na kopalniach za szybko się nie skończyły.

 

Temat zwężki jest ciekawym podejściem do procesu spalania w kotle – byle tylko faktycznie nie było to zbyt drogie przedsięwzięcie.

 

Osobiście w swoim kotle mam zaplanowaną jeszcze jedna zasadniczą przeróbkę – niestety musiałbym naruszyć deczko dolną część żeliwnego wymiennika i tu producent twierdzi, że stracę gwarancję na wymiennik no a zostało jeszcze 7 lat gwarancji to muszę się głęboko zastanowić czy kolejne doświadczenie z przeróbką jest opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi Vld

 

Bądź tak dobry i podeślij mi na priv. fotki oraz wymiary wnętrza twojego żeliwiaczka oraz jego moc nominal. oraz rodz. sterownika, a postaram się podsunąć Ci rozwiązanie. Jeden tylko warunek: Pozostanie ono Twoją i moją wiedzą, ponieważ:

Nie zamierzam producentom rozwiązywać za frico ich problemów. Ja się nagłówkuję, oni natłuką kapuchy.

 

Przed zmianami przeprowadź test na starym układzie, a później w tych samych (w miarę jak najbardziej zbliżonych) warunkach na nowym układzie. Różnice do opublikowania na forum.

 

Będziemy w kontakcie.

 

Pozdrawiam wszystkich zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi Vld

 

Bądź tak dobry i podeślij mi na priv. fotki oraz wymiary wnętrza twojego żeliwiaczka oraz jego moc nominal. oraz rodz. sterownika, a postaram się podsunąć Ci rozwiązanie. Jeden tylko warunek: Pozostanie ono Twoją i moją wiedzą, ponieważ:

Nie zamierzam producentom rozwiązywać za frico ich problemów. Ja się nagłówkuję, oni natłuką kapuchy.

 

Przed zmianami przeprowadź test na starym układzie, a później w tych samych (w miarę jak najbardziej zbliżonych) warunkach na nowym układzie. Różnice do opublikowania na forum.

 

Będziemy w kontakcie.

 

Pozdrawiam wszystkich zawijan_2

Nie dość uważnie czytasz nasze wpisy.

Ja mam MK21 Lazara ze sterownikiem ecomax800, wymiennik z poziomych płomieniówek po 6 szt w dwóch ciągach. U mnie sprawa była prosta, bo wystarczyło za pomocą zatkanych rur stalowych 1' wypełnić osie płomieniówek i sprawa pozamiatana. A prosiłem w imieniu kol. czp01 i Andrzeja, choć chyba on mnie nie lubi i pewnie zaraz napisze, że sobie nie życzy, bo to oni mają kotły zbudowane na żeliwnych kotłach koksowych.

Z pomiarów na razie napisze tyle że temperatura spalin niemal w całym zakresie mocy jest 20-30C niższa niż bez turborurek, dokładniejsze pomiary ciepłomierzem będę robił jak będę miał więcej czasu na takie zabawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vld

 

Trudno, abym pamiętał "kto z kim śpi i czyje dzieci są".

Trudno też abym sobie zawracał pacynę danymi, które mi do niczego nie są przydatne.

Z wrodzonego "leństwa" nie chce mi się też "sznupać " za wymiarami czyichś wyrobów.

 

Jeślim uraził, przepraszam

 

Miłego dnia zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO czp01

 

Jak najbardziej. Potrzebuję wymiary komory, ze dwie fotki, bo już nie pamiętam dokładnie tego KE2 35 czy jak mu tam, no i sterowniczek, bo stosował różne.

Jeśli masz możliwość, to kup albo wydzierżaw z Kutna ster. Bruli, bo i podgląd do niego zdalny jest i źródło wiedzy w postaci temp. spalin.

 

Pozdrawiam w oczekiwaniu na dane

 

zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vld

 

Trudno, abym pamiętał "kto z kim śpi i czyje dzieci są".

Trudno też abym sobie zawracał pacynę danymi, które mi do niczego nie są przydatne.

Z wrodzonego "leństwa" nie chce mi się też "sznupać " za wymiarami czyichś wyrobów.

 

Jeślim uraził, przepraszam

 

Miłego dnia zawijan_2

jeśli pozwolisz nie będziemy się więcej do siebie zwracali, ani przepraszali

miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu pieca RBR Ekouniwersal 17 kW. Z tego co widzę nie jest on zbyt popularny i nie mogę znaleźć opinii użytkowników. Mam trudny wybór ze względu na małą i specyficznie ukształtowaną kotłownię. Podajnik musi być z prawej strony, czopuch od góry i piec dość płytki (do 80-90 cm).

Chciałby się dowiedzieć czy RBR Ekouniwersal to generalnie dobry wybór i który z palników wybrać Ekoenergię czy Bernera-S? Sprawa jest dosyć pilna ze względu na konieczność urządzania kotłowni w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest... Ktoś doradził mi Ciechewicza Futura Econo Mini 16 kW. I do tej pory jak naiwny myślałem, że wybór pieca mam z głowy. Jednak przed samym zakupem poczytałem trochę jakie problemy są z tym kotłem i sobie odpuściłem. A że kotłownię mam ciasną to mam niewielkie możliwości doboru pieca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...