Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... i Andrzeja, choć chyba on mnie nie lubi i pewnie zaraz napisze, że sobie nie życzy, ...

 

Vld mam wrażenie, że coś Cię gryzie. Dręczące wyrzuty sumienia nie dają Ci spokojnie spać.

Widzę iż jesteś człowiekiem bardzo wrażliwym i delikatnym, jakby to określiła moja żona z zawodu psychoterapeuta.

 

A jeszcze chętniej bym zobaczył wzrost sprawności po zwiększeniu nadmiaru tlenu w spalinach

 

Natomiast uturbianie spalin dmuchawą będę krytykował

 

Wspomnę jeszcze, że naciągnąłeś mnie na 60 zł, z mojego kieszonkowego.

 

 

Vld ja mogę o pewnych rzeczach zapomnieć, na inne przymknąć oko, ale musisz spełnić jeden warunek.

Musisz mi dostarczyć instrukcje do LQM II.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Andrzej

 

 

ps.

Vld przy okazji Twojej wypowiedzi o zatykaniu płomieniówek, wypadało by wspomnieć o koledze Heso. Bo o ile się nie mylę to on pierwszy napisał o tym sposobie zwiększania sprawności.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... Ja mam MK21 Lazara ze sterownikiem ecomax800, wymiennik z poziomych płomieniówek po 6 szt w dwóch ciągach. U mnie sprawa była prosta, bo wystarczyło za pomocą zatkanych rur stalowych 1' wypełnić osie płomieniówek i sprawa pozamiatana. ...

 

Vld, Twój post zainspirował mnie do twórczego myślenia. A co powiesz na takie "2 w 1".

 

Jakbyś miał jakieś pytania, to mogę opowiedzieć, co do czego służy.

Nakreśliłem to do płomieniówek o średnicy 80mm

Skrętka do płomien

Skrętka do płomien

Skrętka do płomien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vld, Twój post zainspirował mnie do twórczego myślenia. A co powiesz na takie "2 w 1".

 

Jakbyś miał jakieś pytania, to mogę opowiedzieć, co do czego służy.

Nakreśliłem to do płomieniówek o średnicy 80mm

Połączyłeś dwa rozwiązania w jedno, tak jak wcześniej pisałem i się zastanawiałem spiralne turbulatory, czy gładkie rurki eliminujące środek płomieniówki.

Co lepsze trzeba by zrobić badania, ale w eksploatacji z poziomymi płomieniówkami zauważyłem że turborurki znacznie zmniejszają osadzanie się syfu w płomieniówkach w porównaniu do wersji bez. Spiralne turbulatory natomiast mogą tę tendencję wychylić, ale w drugą stronę i wyłapywać pyły i sadze.

Twoja wersja może być skuteczniejsza, ale widzę dwa problemy: pierwszy to spore opory przepływu, ale przy szczelnym kociołku do pokonania, dwa trudność wykonania :) 12 takich ślimaków musiało by kosztować trochę grosza. A samemu trudno było by nawinąć pasek 2-3mm blachy na rurkę, trzeba by palnik, migomat i kogoś do pomocy.

 

ps: napisał byś coś koledze od tetracytu, bo jego wywody obrażają ludzką inteligencję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., dwa trudność wykonania :) 12 takich ślimaków musiało by kosztować trochę grosza. A samemu trudno było by nawinąć pasek 2-3mm blachy na rurkę, trzeba by palnik, migomat i kogoś do pomocy. ...

Pozdrawiam

 

Więc masz wersje amatorską, trzy pręty o średnicy 6 mm, bardzo łatwe w ułożeniu. Co do oporów to z pewnością większe będą, ale możemy wtedy mniej zwojów nawinąć.

 

Pozdrawiam

Skrętka do płomien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi prętami bardzo sprytne, przyłapać w kilku miejscach i do testów jak znalazł, a jak się sprawdzi to może i wersja profesjonalna powstanie.

Tylko testy, by zapewnić porównywalne warunki trzeba by też w jakiś sposób kontrolować tlen, alby był o obu przypadkach taki sam.

Ja jak się obrobię z kanalizacyjną biurokracją to sprawdzę swoje turborurki i opublikuje wyniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przygladam sie od jakiegos czasu dyskusji na temat kotlow a wlasnie nadszedl czas wyboru kotla do mojego domu, wiec prosilbym o mala pomoc.

 

Dom: powierzchnia uzytkowa 120 z uzytkowym poddaszem, + garaz 18m lekko ogrzewany w bryle, odizolowany od reszty cienkim styropianem (temperatura do 10 st C) + czesciowe podpiwniczenie bez ogrzewania (kotlownia, sklad opalu - 20 m).

Sciany porotherm 30 +15 styropian; dach - 25 rockwool, podloga - 10 styropian.

Lokalizacja: slask

Z projektu (niestety troche przerobionego mam 10 kw dla instalacji gazowej)

Odbiorniki ciepla: podlogowka 70 m2, 5 grzejnikow i ogrzewanie 140 l wody (bojler z wezownica podojna pozioma).

 

Jakiej mocy kociol na eko-groszek potrzebuje?

Czy przykladowy Ogniwo Eko 15 lub 16Plus bedzie dobrym wyborem? (widzialem dosc rozne opinie na jego temat), czy tez polecacie inne kotly?

Czy kotly Zywiec na groszek to bylby dobry wybor? (lokalny producent, wiec spora liczba dystrybutorow)

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przygladam sie od jakiegos czasu dyskusji na temat kotlow a wlasnie nadszedl czas wyboru kotla do mojego domu, wiec prosilbym o mala pomoc.

 

Dom: powierzchnia uzytkowa 120 z uzytkowym poddaszem, + garaz 18m lekko ogrzewany w bryle, odizolowany od reszty cienkim styropianem (temperatura do 10 st C) + czesciowe podpiwniczenie bez ogrzewania (kotlownia, sklad opalu - 20 m).

Sciany porotherm 30 +15 styropian; dach - 25 rockwool, podloga - 10 styropian.

Lokalizacja: slask

Z projektu (niestety troche przerobionego mam 10 kw dla instalacji gazowej)

Odbiorniki ciepla: podlogowka 70 m2, 5 grzejnikow i ogrzewanie 140 l wody (bojler z wezownica podojna pozioma).

 

Jakiej mocy kociol na eko-groszek potrzebuje?

Czy przykladowy Ogniwo Eko 15 lub 16Plus bedzie dobrym wyborem? (widzialem dosc rozne opinie na jego temat), czy tez polecacie inne kotly?

Czy kotly Zywiec na groszek to bylby dobry wybor? (lokalny producent, wiec spora liczba dystrybutorow)

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Będzie dobrym wyborem.

Polecam również kocioł RBR EKOUNIWERSAL 17Kw .

Oba te kotły wyposażone są w palnik II generacji oraz automatyczny sterownik eCoal z modułem internetowym ,o którym zapewne już czytałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: korin

 

"Czy przykladowy Ogniwo Eko 15 lub 16Plus bedzie dobrym wyborem? (widzialem dosc rozne opinie na jego temat), "

 

Gdzie te różne opinie widziałeś? Chcesz mieć max informacji na temat tego kotła, to odwiedź http://www.zawijan.wordpress.com

 

Żaden inny producent nigdzie nie udostępnił tylu rzetelnych, potwierdzonych badaniami informacji na temat swojego wyrobu, co SMO OGNIWO Biecz.

 

Pozdrawiam zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam przedwojenny dom ocieplony styropianem 10cm pow. 120 m2 Jaki kocioł z podajnikiem wybrać? Jaki polecacie? Chciałbym tez mieć drugi ruszt na drewno:) Czy jest szansa żeby się zmieścic w cenie 10 tys. brutto?

 

Proponuję Skam-P Premium 17 kW - spokojnie się zmieścisz i zostanie na pompy oraz instalację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przygladam sie od jakiegos czasu dyskusji na temat kotlow a wlasnie nadszedl czas wyboru kotla do mojego domu, wiec prosilbym o mala pomoc.

 

Dom: powierzchnia uzytkowa 120 z uzytkowym poddaszem, + garaz 18m lekko ogrzewany w bryle, odizolowany od reszty cienkim styropianem (temperatura do 10 st C) + czesciowe podpiwniczenie bez ogrzewania (kotlownia, sklad opalu - 20 m).

Sciany porotherm 30 +15 styropian; dach - 25 rockwool, podloga - 10 styropian.

Lokalizacja: slask

Z projektu (niestety troche przerobionego mam 10 kw dla instalacji gazowej)

Odbiorniki ciepla: podlogowka 70 m2, 5 grzejnikow i ogrzewanie 140 l wody (bojler z wezownica podojna pozioma).

 

Jakiej mocy kociol na eko-groszek potrzebuje?

Czy przykladowy Ogniwo Eko 15 lub 16Plus bedzie dobrym wyborem? (widzialem dosc rozne opinie na jego temat), czy tez polecacie inne kotly?

Czy kotly Zywiec na groszek to bylby dobry wybor? (lokalny producent, wiec spora liczba dystrybutorow)

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

 

Potrzebujesz z 8-10 kW.

 

Wolałbym Eko Plus od Eko [ma lepszy palnik], ale wziąłbym także pod uwagę Skam-P Premium 12 kW z wymiennymi głowicami.

 

Żywiec wg mnie nic ciekawego obecnie nie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO czp01

 

Jak najbardziej. Potrzebuję wymiary komory, ze dwie fotki, bo już nie pamiętam dokładnie tego KE2 35 czy jak mu tam, no i sterowniczek, bo stosował różne.

Jeśli masz możliwość, to kup albo wydzierżaw z Kutna ster. Bruli, bo i podgląd do niego zdalny jest i źródło wiedzy w postaci temp. spalin.

 

Pozdrawiam w oczekiwaniu na dane

zawijan_2

 

Wysłałem dane na priv plus fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakończyłem test Cobry - 23.2 kg Pieklorza było zasypane 4.07 o godz. 19.00 - wystarczyło to do dzisiaj tj. 15.07 do godz. 9.00 - średnie zużycie wyszło około 2.21 kg/dobę.

Cobra działała na nastawach: maksymalna moc przy podawanie/przerwa 3/30, dmuchawa 1-60%, minimalna moc kotła 3%.

 

Przełączyłem kocioł na Bruli, wyczyściłem wymiennik, zsynchronizowałem [dzięki regulacji offsetu w Bruli] czujniki bo miały rozbieżne wskazania , ustawiłem te same strefy czasowe i temp. CWU, zasypałem 23.2 kg Pieklorza [specjalnie odważone] i od teraz działa Bruli, a Cobra wskazuje wartości ze swoich czujników [zamontowanych obok tych od Bruli, ale na rurkach więc wskazania ich są obarczone dużym błędem].

 

Nastawy Bruli: podawanie/przerwa 3/30, moc dmuchawy 30% [mniej się nie da ustawić].

 

Podobnie jak przy Cobrze nie zasłaniam wlotu wentyla niczym - przysłoniłem tylko jego wlot oryginalną klapką do 2 cm w najszerszym miejscu otwarcia [gdy zacznie grzać jeszcze sprawdzę czy to prawidłowa nastawa].

 

Za około 10 dni podam wyniki Bruli.

 

Chcącym poobserwować jak to działa podaję link:

https://esterownik.pl/remote/449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...