Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przerywnik... :)

 

Słuchajcie w którym kotle jest większa komora spalania awaryjnego w Ogniwo Eko Plus czy RBR Ekouniwersal i w którym jest lepiej rozwiązane to palenie awaryjne np drzewem?

Im bliżej do zakupu pieca tym większy mętlik, RBR mniej miejsca mi zajmie w kotłowni ( czopuch u góry ) ale za to ogniwo tańsze o te 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przerywnik... :)

 

Słuchajcie w którym kotle jest większa komora spalania awaryjnego w Ogniwo Eko Plus czy RBR Ekouniwersal i w którym jest lepiej rozwiązane to palenie awaryjne np drzewem?

Im bliżej do zakupu pieca tym większy mętlik, RBR mniej miejsca mi zajmie w kotłowni ( czopuch u góry ) ale za to ogniwo tańsze o te 200zł

W RBR 17kw komora ma 38x38x26cm na wysokość. Sypiesz węgiel środkowymi drzwiczkami.Środkowymi załadujesz mniej ale za to grubsze kawałki drewna.

Co do kotłów zawsze są wady i zalety,czasem za zaletę warto dopłacić 200zł :)

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A jakie są różnice między kielar eco PLUS LUX a kielar eco SUPER LUX?

Mają całkiem fajny sterownik, żeliwną konstrukcję.

 

 

Czy lepszy jest Klimosz żeliwny lub OGNIWO EKO PLUS.

 

Jakby ktoś kto je widział zrobił małe porównanko wad i zalet. Sporo sie tutaj naczytałem i dowiedziałem na temat całego procesu ich badania sprawności itd... No ale cóż :)

 

Druga sprawa: moc grzewcza przy doborze wielkości pieca szacunkowo ok 80W/m^2 to jest wartość teoretycznego utrzymania temperatury na 1 m^2? Czyli podczas ogrzewania musi byc wyższ? Dobrze rozumuje?

 

Dzęki !

Edytowane przez leo71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerywnik... :)

 

Słuchajcie w którym kotle jest większa komora spalania awaryjnego w Ogniwo Eko Plus czy RBR Ekouniwersal i w którym jest lepiej rozwiązane to palenie awaryjne np drzewem?

Im bliżej do zakupu pieca tym większy mętlik, RBR mniej miejsca mi zajmie w kotłowni ( czopuch u góry ) ale za to ogniwo tańsze o te 200zł

 

RBR z palnikiem Burner S (czy na pewno ?) tylko 200 zł droższy ... no no nieźle zeszli z ceną.

 

Ogniwo Eko Plus ma ruszto-deflektor którego się nie wymienia jak chce się palić awaryjnie, jest ciągle w kotle czy palisz palnikiem czy też awaryjnie.

Komora do spalania awaryjnego to przed wszystkim zależy od wielkości drzwiczek zasypowych i tu w Ogniwie szaleństwa nie ma, ale dokładne wymiary to musiałbym po południu sprawdzić po powrocie do domu.

 

Jeśli chodzi o RBR to miałem DTR-kę od niego ale mi się gdzieś zapodziała więc za dużo ci nie powiem.

Tak z pamięci to chyba standardowo jest zawieszony deflektor więc pewnie ruszt awaryjny montuje się jak chce się palić awaryjnie ... ale podkreślam mówię to z pamięci i mogę się mylić. To samo z wielkością drzwiczek, nie pamiętam już ich wymiarów. Może ktoś kto ma RBR by się podzielił tymi informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan zadziwię Cię, jeżdżę autami 3marek a w ostatni weekend sprawdzałem jazdę nieco mocniejszym autem z driftu. Było bardzo fajnie :)

 

Za szybko czytasz. Ja nie pisałem o jeździe autami, tylko o jeździe autem.

Napisałem

A Ty co? Jeździsz autem wielu marek. Jak sobie dajesz radę?

Fajny jest ten język motoryzacji. Co no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogniwo Eko Plus ma ruszto-deflektor którego się nie wymienia jak chce się palić awaryjnie, jest ciągle w kotle czy palisz palnikiem czy też awaryjnie.

 

to dobrze czy źle?

Można śmiało kupowac kielara?

 

Zawijan Jarecki79, polubiliście się od 14 postu:) Co Wy na to? Innych opinia jest nie mniej ważna :)

Edytowane przez leo71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woma, sam przytaczasz gdzieś przeczytane wypowiedzi n/t Sztokera bez jego użytkowania....

Nie wiesz co i kiedy było poprawione, ale dokładnie wiesz na ile starcza popielnik.

 

problem z zawieszaniem opału miał m.in. jack18, przyciął sobie palenisko i dalej działa.

problem miał też ostatnio z nowym wyrobem bodajże wojtek, u niego z opisu wynika,że problem dotyczy montażu nowego palnika po konkretnej stronie kotła.

 

Nie pisz o sztokerze, którego nie znasz, że ma mały popielnik, to ja nie będę pisał, że w ogniwie kilku userom zawieszał się na drzwiczkach spalany opał.

Wówczas będziemy "kwita"

 

Ja podchodzę do tematu ze spokojem, ziębi mnie to totalnie.

 

 

ps. komora awaryjna przy ruszcie żeliwnym w Skam-P Premium:

12kW ma 36szer. x 36cm głęb. x 29cm wys.

17kW ma 40szer. x 40cm głęb. x 30cm wys.

25kW ma 40szer. x 40cm głęb x 34cm wys.

 

W każdym z tych modeli jest ponadto dodatkowe górne mocowanie rusztu awaryjnego, na którym montujemy połowę odlewu rusztu awaryjnego i mamy cały czas niewielką, gotową do użytku komorę awaryjną podczas pracy podajnika....

Jednocześnie górne mocowanie połowy rusztu tworzy kolejną półkę dla spalin podczas pracy automatu (kolejny zakręt)

 

Dzisiaj zauważyłem,że podobne do naszego, testowanego od ubiegłej zimy rozwiązania z dwupoziomowym rusztem awaryjnym zaczyna stosować inny producent kotłów.

 

Pozdrowionka :)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czekam na opinie innych badaczy tematu.

A czy ja też moge dostać dtr do RBR ? [email protected] :)

 

Jak jest ze sprawnością kotła: czy lepiej jak są osobne dzwiczki do trybu "awaryjnego" czy jedne do wszystkiego?

 

Konstrukcję Skam-P Premium zmieniliśmy z jednych drzwi "do wszystkiego" na osobne 2szt. drzwiczek.

Z naszych doświadczeń wynika,że lepiej jest, gdy drzwiczki są podzielone.

Pozwoliło nam to m.in. na stworzenie dwupoziomowego rusztu awaryjnego....

Duży zasyp awaryjny nie opiera się także całym swoim ciężarem na sporych pojedynczych drzwiczkach.

 

Z tych właśnie powodów uważam, że lepsza opcja to podział ich funkcji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Widzę że niektóre piece posiadają dlugi obieg spalin. To dobrze czy źle? Jeżeli temp spalin będzie ponizej punktu rosy dla wody lub kwasów to będzie korozja albo pieca albo w kominie górnej części? Mylę się? Jeżeli sterownik reguluje temperaturę spalin, tak aby na wylocie komina nie było temperatury poniżej 80 st.C to musi wtedy rozpalić piec aby ciepło spalin nie było poniżej punktu rosy na wylocie komina. Jak wtedy ze sprawnością?

Czy jest sens pchać się w konstrukcję o wydłużonej drodze spalin? Być może kominem nie ucieka tak dużo ciepła i spadek sprawności nie będzie taki duży?

 

2. Uważam, że przy doborze pieca trzeba ustawić jego moc w punkt pracy o najwyższej sprawności. Dla jakich wartości "obciążenia" piec osiąga maksymalną sprawność? Czy jest to to 30-60% o czym pisaliście wcześniej?

 

 

3. Czy jest porównanie różnych typów palników? Poparte oczywiście badaniami :) ?

Edytowane przez leo71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Jarecki po urlopie

 

Napisałem tak:

 

"Ja ponoć słyszałem Szanowny Kolego, że w niektórych tłokowcach występują usterki typu: zawieszenie kontaktronu, cofnięcie się płomienia do zasobnika, mały zasobnik wymagający częstych zasypów itp."

 

Upraszam więc po raz kolejny, na luzie, po urlopie - poczytać tamten wątek i nie ciepać się o UFO.

 

Bo to przecież nie kto inny tylko Wy - przedstawiciele producentów WIĘKSZOŚCI (nie wszystkich!) - wciskacie bez uzasadnienia potencjalnym klientom, że UFO istnieje i ma się dobrze, pod warunkiem, że z Waszej galaktyki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny W_PID

 

Zechciej odszukać kilka stron wcześniej mój wpis dotyczący parametrów wentylatora oraz możliwości "uzysku" tzw. parametrów.

Jeśli możesz - udziel odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Bardzo chętnie z Tobą dyskutowałem - do czasu, kiedy przekroczyłeś

wszelkie granice (w moim subiektywnym odczuciu).

Więc jeśli nie odwołasz pomówień i nie przeprosisz - odpowiedzi nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...