Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam dwa pytanka odnośnie tych ustawień.

1. Jakie nastawy dla podtrzymania? Bo mam wrażenie że u mnie częściej podtrzymuje niż grzeje i głównie te nastawy maja wpływ na spalanie.

2. Dmuchawa sporo - 30% - rozumiem że maks. to 100%? U mnie zimą chodzi na 25% a latem mam na 18%. Nie wiem czy ja coś źle robię, czy Ty nieco przesadziłeś :)

3. Jakie (teoretycznie) parametry węgla (kaloryczność)?

 

Ad.1. Podawanie 5 s przerwa 80 minut

Ad.2. Przy sterowniku Tatarek miałem dmuchawę na 3%, jak już pisał Jarecki w Brulim mniej niż 30 [25] nie nastawisz - przede wszystkim procent procentowi nierówny, więc bez sensu jest porównywanie ich przy różnych sterownikach

Ad.3. 28-29,5 MJ/kg - Pieklorz Bytomski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego Suspenser napracowałeś się i nic z tego nie wynika. Dla każdego sterownika zmieniasz jakieś ustawienia, sterowniki robią co chcą, bo obecne palenie właściwie jest podtrzymywaniem żaru. I na podstawie ilości zużytego węgla,nie mając wiedzy o zużytej energii cieplnej oceniasz wartość sterownika. Co tu chcesz oceniać jeżeli wszystkie te sterowniki pracują w ten sam sposób. Jeżeli chcesz wiedzieć jak się zachowuje kocioł z konkretnym sterownikiem przy pracy przerywanej z małą mocą musisz ustalić cykl obciążeń jednakowy dla wszystkich sterowników, te same obciążenie, ten sam węgiel(uziarnienie). Ustawiać sterowniki jak zaleca producent dla tego rodzaju pracy. Tak jak się to robi w laboratorium i wówczas ma to sens

 

Dla wielu jak widać coś jednak wynika ;)

 

Dla każdego sterownika dobieram optymalne nastawy, żeby kocioł spalił jak najmniej paliwa.

 

Określenie ilości zużytego ciepła w jednostkach jest zbędna - istotne jest, żeby były to zbliżone ilości w każdym z przypadków i na im dłużej wystarczy węgla tym lepiej.

 

Każdy z tych sterowników pracuje w INNY sposób - poczytaj o nich to się dowiesz ;)

 

Czemu nie? Jak się bawić to na całego, z jajami.

 

Ja nikomu nie narzucam jak ma się bawić, Tobie także nie bronię, więc możesz śmiało pokazać jak się bawisz "z jajami" ;)

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra ma funkcję STOP? Czyli działa jak mój programator. To świetne rozwiązanie na lato. Piec nie pracuje=nie spala eko. Musiałem trochę podgrzać w domu. Zobaczymy. Kto nie ryzykuje ten w piecu nie siedzi ;) małe ryzyko, temperatura do 90 st nie dojdzie, tzw. cofka bez dopływu powietrza nie działa, żar bez tlenu ma tendencję gasnącą. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,

Cobra oraz Puma mają funkcję STOP

 

W tej chwili możesz co godzinę w skali doby miec inna korekcję temp. C.O. lub CWU, możesz także w każdej z godzin powiedzieć STOP

 

Funkcja STOP bardzo możliwe,że mogłaby być jeszcze lepiej działająca, większa ilość testów kolegi suspenser pozwoli zebrać nowe informacje i doświadczenia.

Będzie materiał do analizy trybu LATO.

 

Zobaczymy co wyjdzie na nowszych softach w obu sterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to intencją funkcji STOP jest jedynie wyłączenie pracy kotła ( CWU i CO) i nie dopuszczenie do wygaśnięcia kotła w zadanym przez użytkownika przedziale czasowym.

 

Jeżeli tak to czy kocioł w czasie trwania tej funkcji STOP jedynie samoczynnie 'wyżarza' ekogroszek, który ma w retorcie i nie podejmuje żadnej pracy czy też w minimalnym (zaprogramowanym) zakresie włącza jednak podawanie i nadmuch aby nie wygasnąć czyli działa tak jak w trybie podtrzymania (przedmuchu) w sterowniku dwustanowym - to jednak musiałby coś jednak tego ekogroszku zużyć. ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Podawanie 5 s przerwa 80 minut

Ad.2. Przy sterowniku Tatarek miałem dmuchawę na 3%, jak już pisał Jarecki w Brulim mniej niż 30 [25] nie nastawisz - przede wszystkim procent procentowi nierówny, więc bez sensu jest porównywanie ich przy różnych sterownikach

Ad.3. 28-29,5 MJ/kg - Pieklorz Bytomski

Odnośnie procentów, to tak podejrzewałem, chciałem się tylko upewnić. W takim razie jakbyś dla porównania podał procenty jakie masz zimą, to da mi to jakiś lepszy obraz całości... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiamy się nad wyborem pieca na ekogroszek z podajnikiem ślimakowym, teraz tylko pojawia się pytanie o moc pieca który powinniśmy kupić, załóżmy wstępnie że będzie to defro komfort eko (ale to nie jest jeszcze przesądzone) nie udało mi się dzisiaj dodzwonić do doradcy technicznego, a w sklepie gdzie sprzedają te kotły panowie doradzili mi 15kW podczas gdy wcześniej hydraulik mówił coś o 18-20kW

podaję to co chyba jest najistotniejsze - pow. użytkowa 122m2 (parter i użytkowe poddasze) + ok 30m2 nieogrzewane (garaż, kotłownia), podłogówki w sumie ok 20m2; ogrzewanie wody docelowo dla 4 osób; dom właśnie postawiony z solbet 600, później na to pójdzie styropian 12, dach ocieplany wełną 25. więcej nie wiem co może być ważne przy ocenianiu pożądanej mocy

będę wdzięczna za podpowiedź czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczynam powoli szukać pieca na ekogroszek do nowo budowanego domku jednorodzinnego o powierzchni użytkowej około 180m2,jaki piec byście polecili i jakiej mocy na taki metraż,dom ceramika 29cm+15 styropian ,pod podłoga 15 cm styropianu.

Polecam to co wyżej,w grę wchodzi zamiast 15kw EKR 25KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEFRO DUO 15 kW 8799 to przystępna cena? Za Ogniwo swoje dałem 6500. Jak to jest im drożej tym "lepszej" :) Tak firmy robią ludzi w bambuko ;) Serwis no problem, jedzie na drugi koniec Polski, czasami jak blisko to nie jest tak dobrze :D

ps. to jest ta firma gdzie woda CO ma mieć powyżej 60st ?

Edytowane przez darase
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...