Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w tej hurtowni planujemy zrobić całe zakupy hydrauliczne, może dlatego; jeśli byśmy wzięli linię tradycyjną to byłoby jeszcze o kilkaset zł taniej ale chcemy ten z nowej linii

 

poza tym odrobinę asekurantką jestem, a jeszcze jak usłyszałam opowieść jak to kolega kupił piec online, przesyłkę przyjęła żona i nie obejrzała dokładnie pieca a niestety później problem bo piec był powgniatany tu i ówdzie, jakoś wolę tego typu zakupy robić blisko domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w sumie decyzja co do defro podjęta (15kw)

mamy tutaj na miejscu przedstawiciela i serwis w razie czego, cena też przystępna a i dużo dobrych opinii online znalazłam

 

Ja znalazłem taką opinię:

huraaa opanowałam do perfekcji defro komfort eko 20:wave:

 

a oto moje wskazówki jak oswoić bestię :

- groszek tylko suchy i tylko z kopalni , absolutnie nie ze składów bo cyganią , węgiel nie chce się palić i robi się szlaka

- czas podawania 15 sek , przy krótszym czasie nie dochodzi do żądanej temp. a przy 15 sek dochodzi ,piec się wyłącza i spala ekonomicznie

- przerwa w podawaniu 1 min

- przy takiej pogodzie +0 mamy tryb letni- zadana temp 40 ,grzeje podłogówka na dole i bojler,góra wyłączona

- przy do -20 tryb normalny,ustawienia te same ale zadana temp 49

czasami zapominamy ,że trzeba iść chasie wybrać i dosypać do podajnika

 

link:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?117728-moze-ktos-ma-doswiadczenia-z-piecem-Defro-Eko/page6

 

Ja dziękuję za kombinowanie zimą z trybem Lato, a jako, że coraz trudniej kupić porządny ekogroszek [już teraz latem kolejki w dostawach Pieklorza Bytomskiego sięgają miesiąca] to nie polecam kupować kotła bez opcji spalania miału [wydobywa się dużo więcej miału niż węgla o grubszej frakcji].

Te z palnikami do miału spalą poprawnie także węgiel gorszej jakości z którym zwykłe sobie nie poradzą.

 

Skoro jednak już wybrałaś to ok - napisz nam zimą jak działa i jakim węglem palisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPENSER, zgadzam się z Twoją opinią w 100%. Sam użytkuję kocioł z obrotowa retortą PANCERPOLA i jak dotychczas brak jakichkolwiek problemów ze spalaniem opału gorszej jakości, a przetestowałem wszelakie "dobro" jakie w mojej okolicy mogę kupić, poczynając od kazachskiego miału poprzez krajowe miały, ekogroszki kończąc na czeskim eko. Spaliło się wszystko, a opłacalność poszczególnych paliw to już inny temat. Edytowane przez miedz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć miedz1

 

Wyjmowałeś już może koronkę, aby sprawdzić jej stan od spodu?

 

Jak użytkujesz obrotówkę ok.3sezon, to warto do góry wyjąć samą koronke obrotową, zobacz, czy zęby nie są juz mocno wytarte lub ukruszone.

Lepiej takie oględziny zrobić przed nowym sezonem. Póki czas na ewentualny zakup zapasowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom z poddaszem użytkowym o pow. 150 m2 + garaż i jestem na etapie wyboru kotła c.o. na ekogroszek - poradźcie jaki wybrać i na co zwrócić uwagę. Dzieki i pozdrawiam ;-)

 

Jeżeli chodzi o moc, to 17kW

Jeżeli chodzi o model to Skam-P Premium i sterownik Cobra

 

kol.Suspenser mieszka stosunkowo niedaleko od Wrocka (koło Jelcza)

i zna proponowany model z "bezpośredniego sąsiedztwa"

 

kol.Michał1507 również te regiony, za 2dni wybieram się w okolice Wrocka (rzut kamieniem ok.130km)

 

zapraszam na wątek o Skam-P

:)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma/page40

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moc, to 17kW

Jeżeli chodzi o model to Skam-P Premium i sterownik Cobra

 

Czy do nowego, ocieplonego domu nie będzie bardziej ekonomiczny Skam-P z wymiennymi głowicami 12 i 17 kW ?

 

Ja mam 150 m2 + garaż [ocieplenie standardowe, ale mam rekuperator + GWC] i zimą średniodobowa moc na CO + CWU to poniżej 8 kW.

 

12 kW przy dobrym ekogroszku spokojnie wystarczy, a gdy Andi będzie chciał palić zimą czymś niskokalorycznym i będzie za niska moc wtedy założy głowicę 17 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser masz już doświadczenie, to wiesz co mówisz Ja dopiero zaczynam "przygodę" i dlatego szukam pomysłów. Może faktycznie wziąć mniejszą moc pieca, tym bardziej, że będę miał też kominek, co prawda bez płaszcza wodnego tylko z DGP, ale zawsze może pomoc przy bardzo niskich temperaturach.

Zastanawiam się jeszcze nad rekuperatorem, czy warto ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do nowego, ocieplonego domu nie będzie bardziej ekonomiczny Skam-P z wymiennymi głowicami 12 i 17 kW ?

 

Ja mam 150 m2 + garaż [ocieplenie standardowe, ale mam rekuperator + GWC] i zimą średniodobowa moc na CO + CWU to poniżej 8 kW.

 

12 kW przy dobrym ekogroszku spokojnie wystarczy, a gdy Andi będzie chciał palić zimą czymś niskokalorycznym i będzie za niska moc wtedy założy głowicę 17 kW.

 

12-kę polecamy do 140m2

 

Przy bardzo dobrym dociepleniu i ewentualnie innym źródle ciepła można ja polecić do 150m2

 

ps. przy rekuperatorze i GWC można zakładać straty ciepła ok.50-60W/m2

bez niego, nowy, ale lepiej izolowany dom 70W/m2

50W/m2 x 150 =7,5kW na C.O. plus ok.2-3kW na bojler 9,5-10,5kW

w zimie przy mrozach

 

70W/m2 x 150 = 10,5kW na C.O. plus ok.2-3kW na bojler 12,5-13,5kW

w zimie przy mrozach

 

Przy wyborze tego palnika z wymiennymi głowicami na 100% da sobie jednak radę.

Na podstawowej, mniejszej głowicy przy opalaniu ekogroszkiem można osiągnąć do 15kW mocy.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser masz już doświadczenie, to wiesz co mówisz Ja dopiero zaczynam "przygodę" i dlatego szukam pomysłów. Może faktycznie wziąć mniejszą moc pieca, tym bardziej, że będę miał też kominek, co prawda bez płaszcza wodnego tylko z DGP, ale zawsze może pomoc przy bardzo niskich temperaturach.

Zastanawiam się jeszcze nad rekuperatorem, czy warto ?!

 

Wg mnie warto, choć teraz wykonałbym instalację sam, dużo taniej - np. przy zakupie Jan-Gaz projekt wentylacji dostajesz gratis.

Jedynym problemem może być wypożyczenie anemometru w celu zestrojenia pracy instalacji ...

 

PS jeśli reku to koniecznie z GWC rurowym lub glikolowym [tani w wykonaniu i daje sporo korzyści zimą i latem].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam niecałe 2,5 tony, generalnie 3 tony wystarczyły mi na CO + CWU na rok, teraz powinno być jeszcze lepiej bo mam lepsze sterowniki ;)

 

No bardzo ekonomiczne zużycie ekogroszku na sezon - z tego co pamiętam to ogrzewasz chyba około 180 m2 po podłogach (mogę się tu coś mylić z tymi m2 ) no to jest co grzać.

 

Moje zapędy w tej dziedzinie są mniejsze ale myślę, że aktualne "wynalazki" w tym jeden zasadniczy (opracowany przez zawijana_2) no i zmiana sterownika na lepszy pozwolą mi zaoszczędzić jakieś 300 kg na sezon - zabrzmiało jak proroctwo ale zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czp01 nie czytasz wszystkich postów, wczoraj Suspenser napisał o 150m i znowu o czymś zapomniał, chyba że to ja coś pokręciłem :) Wynik dość dobry, mnie interesowałoby spalenie 2t w okresie zimowym 6cio miesięcznym i to byłoby mistrzostwo. 2t dobrego eko na 150m2+Cwu150l. Czy taki wynik jest możliwy? Pewnie tak i do tego potrzebowałbym reku,gwc, okna 3 szybowe, 2drzwi wejściowe, dodatkowe ocieplenie strychu:) tylko tyle i aż tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć miedz1

 

Wyjmowałeś już może koronkę, aby sprawdzić jej stan od spodu?

 

Jak użytkujesz obrotówkę ok.3sezon, to warto do góry wyjąć samą koronke obrotową, zobacz, czy zęby nie są juz mocno wytarte lub ukruszone.

Lepiej takie oględziny zrobić przed nowym sezonem. Póki czas na ewentualny zakup zapasowej.

Zdjęcie0019.jpg

 

Całkiem niedawno wyjmowałem i tak wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]68274[/ATTACH]

 

Całkiem niedawno wyjmowałem i tak wyglądała.

 

Delikatnie zęby już podtarło, to efekt pracy stalowej łopatki na żeliwie.

Ten sezon jeszcze powinno pociągnąć. Będzie widać zakłócenia w postaci podskakiwania koronki lub braku jej regularnego obrotu

 

Inna modyfikacją jest zakładany pierścień stalowy w kolanie, gdzie ślimak przechodzi przez żeliwo. To taka kołyska stalowa do pracy ślimaka, wygląda z grubsza jak obudowa łożyska. Jej zadanie podobne - nie wycierać jaja w kolanie żeliwnym podajnika.

 

Jeszcze zapytam o ten zabierak,

masz jeszcze wersję zabieraka z 4-ma pręcikami?, czy masz juz nowszą wersję z grubszego płaskownika z dwoma łopatkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne - widocznie przegapiłem a wszystkiego zawsze nie czytam.

darase na pewno jest to możliwe tylko zapewne parę inwestycji - tych wskazanych przez Ciebie będziesz musiał przeprowadzić.

Ja mam tylko wentylację grawitacyjną ( jakoś przegapiłem ten temat przy budowie) no i przerabiać teraz nowy budynek zrobić reku i gwc to zbyt pracochłonna inwestycja i pewnie się nie opłaci no i tyle kucia - nic z tego.

 

300 kg oszczędności to pewnie przesadziłem bo to by było 8,4 % na sezon - no ale zobaczymy - zresztą to i tak głównie zależy od zimy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie zęby już podtarło, to efekt pracy stalowej łopatki na żeliwie.

Ten sezon jeszcze powinno pociągnąć. Będzie widać zakłócenia w postaci podskakiwania koronki lub braku jej regularnego obrotu

 

Inna modyfikacją jest zakładany pierścień stalowy w kolanie, gdzie ślimak przechodzi przez żeliwo. To taka kołyska stalowa do pracy ślimaka, wygląda z grubsza jak obudowa łożyska. Jej zadanie podobne - nie wycierać jaja w kolanie żeliwnym podajnika.

 

Jeszcze zapytam o ten zabierak,

masz jeszcze wersję zabieraka z 4-ma pręcikami?, czy masz juz nowszą wersję z grubszego płaskownika z dwoma łopatkami?

 

Dwie łopatki z płaskownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...