Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czp01 nie czytasz wszystkich postów, wczoraj Suspenser napisał o 150m i znowu o czymś zapomniał, chyba że to ja coś pokręciłem :) Wynik dość dobry, mnie interesowałoby spalenie 2t w okresie zimowym 6cio miesięcznym i to byłoby mistrzostwo. 2t dobrego eko na 150m2+Cwu150l. Czy taki wynik jest możliwy? Pewnie tak i do tego potrzebowałbym reku,gwc, okna 3 szybowe, 2drzwi wejściowe, dodatkowe ocieplenie strychu:) tylko tyle i aż tyle.

 

Ja mam 150 m2 + garaż [ocieplenie standardowe, ale mam rekuperator + GWC] i zimą średniodobowa moc na CO + CWU to poniżej 8 kW.

 

Po podłogach dokładnie 185 m2, garaż ogrzewany do + 16 st [stoi w nim rekuperator].

 

Darase - zgadza się - żeby osiągnąć 2 t na zimę musiałbyś naprawdę znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na ciepło, i do tego co wymieniłeś zamontować PC powietrze-woda [koszt ok. 7 tys zł] która przez większość sezonu mogłaby wspomagać kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko czy wszystko warte nakładów, jeżeli zyskałbym 2t tj. ok. 1500 zł rocznie. Tak wygląda sprawa ze solarami, koszt ok. 12tyś to za taką kwotę mam grzania Cwu ok 34lat. Będę miał do Ciebie Suspenser kilka pytań ale dopiero w przyszłym roku jak dożyję ;)

 

Zgadza się - to jest w tej chwili nie opłacalne - może w przyszłości będą inne ceny i wtedy sam też pomyślę nad jakimiś "bajerami" w stylu PC powietrze-woda.

 

Solary to dzisiaj inwestycja która nigdy się nie zwróci - prędzej się zepsują ;)

 

Ja też liczę na to, że dożyję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - to jest w tej chwili nie opłacalne - może w przyszłości będą inne ceny i wtedy sam też pomyślę nad jakimiś "bajerami" w stylu PC powietrze-woda.

 

Solary to dzisiaj inwestycja która nigdy się nie zwróci - prędzej się zepsują ;)

 

Ja też liczę na to, że dożyję ;)

 

a ja tam właśnie montuję solary....

a argumenty " inwestycja się nie zwraca" są dla mnie w obecnych czasach nie do przyjęcia.... czy w ogóle cokolwiek się zwraca? NIE!!!

samochód sie zwraca albo sprzęt rtv? kupujemy coś albo nie, po prostu tak chcemy aby uzyskać określony cel.

A po nowym roku jak energia w naszym "tanim kraju" wzrośnie o 30%, do węgla zaczną doliczać podatek VAT ( tona podrożeje o ok. 50 zł)........ ?????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nastawy na maksymalna moc przy podawanie/przerwa 4/20, dmuchawa 1-80%, minimalna moc kotła 3%.

Za 10 dni kolejne wyniki ...

 

Wyniki są szybciej, bo węgiel się skończył tym razem po 8,5 doby co daje ok. 2,7 kg/dobę.

Może być to spowodowane tymi zmianami [przez pierwszą dobę kocioł osiągał temperaturę sporo wyższą od zadanej, potem się unormowało].

Może jednak te moje poprzednie nastawy podawanie/przerwa 3/30 i dmuchawa maks 60% są lepsze od fabrycznych ?

 

W każdym razie teraz działa Bruli - tylko zasypałem 28,1 kg bo trochę mi się nazbierało luzem - kolejne wyniki za około 12 dni.

 

Podłączyłem znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są szybciej, bo węgiel się skończył tym razem po 8,5 doby co daje ok. 2,7 kg/dobę.

Może być to spowodowane tymi zmianami [przez pierwszą dobę kocioł osiągał temperaturę sporo wyższą od zadanej, potem się unormowało].

Może jednak te moje poprzednie nastawy podawanie/przerwa 3/30 i dmuchawa maks 60% są lepsze od fabrycznych ?

 

W każdym razie teraz działa Bruli - tylko zasypałem 28,1 kg bo trochę mi się nazbierało luzem - kolejne wyniki za około 12 dni.

 

Podłączyłem znowu

 

Może lepsze na tryb lato.

Może zużyłeś trochę więcej ciepłej wody a i temp. w ostatnich dniach na zewn. były niższe, nie wiem, czy to ma jakies przełożenie na bojler w kotłowni i jego straty postojowe. Następnym razem spróbuj przy nowym sofcie ponownie swoje nastawy wyjściowe, sam swój kocioł, palnik oraz komin i kotłownię znasz najlepiej

 

Podam Ci z innych prób dla przerwy podawania 30sek. i przekładni o przełożeniu 1:900 przy klasycznym palniku:

czas podawania ok 0,4sekundy na każdy kilowat mocy kotła do ok.30kW, czyli coś koło 7sekund na 30sekund pauzy dla uzyskania ok.17kW mocy

3/30 to ok. 6-7kW....

 

to nie są dokładne wyliczenia, to tylko szacunki.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Jorgo;4842509]a ja tam właśnie montuję solary....

a argumenty " inwestycja się nie zwraca" są dla mnie w obecnych czasach nie do przyjęcia....

 

Zgodzę się. Tylko niech wszelkiej maści sprzedawcy zaczną o tym uczciwie mówić. A nie wmawiać bajki o szybkim zwrotach poniesionych kosztów. Przy naszej strefie klimatycznej trochę to nierealne. Należałoby powiedzieć uczciwie o solarach jak jednej z form ogrzewania CWU a nie jako a jakiejś "złotej alternatywie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

po ponad pół roku szukania - w dniu dzisiejszym do mojego domku dotarł kociołek Ogniwo Eko plus 16 kW o nr fabrycznym 256

tak więc witam w klubie niebieskich....

od wtorku montaż

pozdrawiam

Wreszcie, długo trzymałeś w napięciu. Mam nadzieję że nadal będziesz się dzielił wrażeniami ale tym razem już z użytkowania swego Ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko o to czy instalacja do Ogniwo Eco jest prawidlowa i zgodna z warunkami gwarancji.

 

Instalator wymyslil mi taki uklad:

-z wyjscia kotla idzie rura fi 28 bez pompy do naczynia wzbiorczego, od tej rury trojnikami podlaczone sa: obwod CWU i 2 szafki rozprowadzajace wode na parterze i pietrze budynku (wiec nic nie blokuje przeplywu wody do naczynia wzbiorczego ani nie zmniejsza przekroju rury)

-na powrocie ma zamontowac zawor 3D i pompe obiegowa CO

 

Czy jako doswiadczeni uzytkownicy kotlow zaakceptowalibyscie taki uklad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dni wytrzymał piec na 100kg eko

kupionego na zimę po 690 zł,grzanie cwu dla

5osób plus zmywarka, 3dni podgrzewane

kaloryfery wieczorem. Dziś zasypałem 100kg

eko po 820/ t który wczoraj kupiłem, ma

mieć lepszą kaloryczność. Był workowany po

50kg i ku mojemu zdziwieniu suchy jak

pieprz bo trzymany pod dachem, miał być

dla księdza :D . Który eko lepszy ten tańszy

który daje 20l popiołu ze 100 kg i zero

sadzy , czy eko dający sadzę ale malutko

popiołu . Po eko zimowym tym tańszym piec czyściutki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem RBR Ekouniwersal 23KW

Moje pierwsze spostrzeżenia

+ zamontowany zawór schładzający przez Instalco

+ dobrze zabezpieczony piec na palecie

+ piec ogólnie wygląda na solidny :)

+ nawet spora komora do palenia awaryjnego ( zaznaczam że nie mam porównania z innymi )

pierwszy efekt psują

- resztki elektrod i luźne odpryski po spawach w popielniku i komorze

- pobrudzony sterownik

- dodatki w pudełku prosto ze spawalni :)

- nie przepłukany dobrze piec, okruchy spawalnicze w otworze na zawór spustowy

 

Szkoda że firmy nie zwracają uwagi na takie drobiazgi

a wystarczyło poświęcić 15min aby sprawdzić, wyczyścić kocioł, dodatki umieścić w ładnym czystym pudełku...

Bo potem klient przy odbiorze jest trochę zawiedziony w końcu wydaje trochę kasy na zakup.

 

Za tydzień prawdopodobnie uruchomienie a od września chyba zacznę już sezon grzewczy :) i wtedy zobaczymy czy będę zadowolony

z tego kociołka i duetu ecoal+burner-s

 

No i być może rozpowszechnię ten kocioł u mnie w okolicy bo spodobał się wczoraj moim znajomym którzy też planują zakup kotła, a byli zdecydowani już na sasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo26 witaj w gronie (grono jak w google plus:D) eCoal-owców, czekamy na rozpoczęcie sezonu i na Twoje przemyślenia. Duża komora na spalanie awaryjne to akurat w konstrukcji kotła na ekogroszek według mnie wada a nie zaleta. Coś kosztem czegoś. Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...