Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sterownik to zapewne Tatarek RT-09 PID. Też jestem ciekaw o ile został powiększony kosz zasypowy. U mnie w Skam-P Premium 17kW wchodzi 120kg.

 

Z pamięci:

Typowy kosz do 12-25kW ma 50szer. na50cm głęb i wys. ok.95cm

 

Powiększony ma 50szer. na 60cm głęb i ok. 105cm wys. przy czym klapa jest tylko na mniejszym skosie, sprawdzę dokładniej nieco później

Może cyknę fotkę z góry takiego kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam około 180m2 podłogówki + 11 grzejników.

Chcę dać jedna pompkę ALPHA 2 25-60 na grzejniki + ALPHA 2 25-60 na podłogówkę + pompka do bojlera + pompka cyrkulacyjna cwu ( sterowana centralka alarmową ) + zawór czterodrożny

Jak rozwiązać sterowanie zaworem czterodrożnym i pompką podłogówki w ecoalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam tu Wasze info. o piecach i jestem głupi :(

Wybudowałem sobie domek pow. użytkowa 130m2 - parter z poddaszem (plus piwnica pod garażem i garaż na dwa samochody = łącznie daje to po podłodze ok 200m2).

Dom mam wybudowany z Ytonga 24 + 15 styropian. Planuję normalne ogrzewanie w miedzi + podłogowe w łazienkach.

Teraz właśnie jestem na etapie szukania DOBREGO pieca. W PSB (bo tam robię zakupy) polecono mi Kocioł HEITZ EKO 2 24kW (za 9000zł).

Mam znajomego który zachwala piec f-my DZIUBARCZYK KWM-SGR 25kW, a widzę, że Wy jako znawcy nawet o tych piecach nic nie piszecie (są takie złe :o ?).

Może polecicie mi coś lepszego?

Piecem który kupię mam zamiar ogrzewać latem CWU - bo to wydaje mi się (chyba, że się mylę) rozsądnym wyjściem. Miałem co prawda zamiar kupić takie cudo HEITZ AIR ale jakoś mi przeszło ;).

Czekam na dobre rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam prośbę o pomoc w doborze kotła. jestem kompletnym laikiem w tym temacie i proszę o pomoc. potrzebuję kotła z podajnikiem do starego peerelowskiego kwadracicka (około 200m2), dom nieocieplony, płaski dach, piwnica.

przyglądałem się kotłom:

Eko Plus Duo 25 kW firmy Protech

Ling Duo 25kW firmy Klimosz

Max Plus U 25kW firmy Polspaw

SKAM-P 35kW Ekoenergia + RT09 PID firmy Sekom

 

Możecie coś na ich temat powiedzieć?

 

Słyszałem od sprzedawcy, że jest jeszcze różnica w czyszczeniu jedne maja na górze płaskie blachy do omiatania, a inne okrągłe otwory do wkładania jakiejś miotełki (sorry za infantylne słownictwo:D ).

 

Czy sterowanie temperaturą w domu może odbywać się np ze sterownika w piecu (np. inna temperatura na dzień i na noc) czy z ręcznego ustawiania termostatów na grzejnikach

 

Widzę na forum, że jarecki ma duże doświadczenie, ale proszę o pomoc każdego kto może rozwiać moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mam prośbę o pomoc w doborze kotła. jestem kompletnym laikiem w tym temacie i proszę o pomoc. potrzebuję kotła z podajnikiem do starego peerelowskiego kwadracicka (około 200m2), dom nieocieplony, płaski dach, piwnica.

przyglądałem się kotłom:

Eko Plus Duo 25 kW firmy Protech

Ling Duo 25kW firmy Klimosz

Max Plus U 25kW firmy Polspaw

SKAM-P 35kW Ekoenergia + RT09 PID firmy Sekom

 

Możecie coś na ich temat powiedzieć?

 

Słyszałem od sprzedawcy, że jest jeszcze różnica w czyszczeniu jedne maja na górze płaskie blachy do omiatania, a inne okrągłe otwory do wkładania jakiejś miotełki (sorry za infantylne słownictwo:D ).

 

Czy sterowanie temperaturą w domu może odbywać się np ze sterownika w piecu (np. inna temperatura na dzień i na noc) czy z ręcznego ustawiania termostatów na grzejnikach

 

Widzę na forum, że jarecki ma duże doświadczenie, ale proszę o pomoc każdego kto może rozwiać moje wątpliwości.

 

yyyy a dlaczefo tamte kotły 25kw a Skam-P Premium 35kW??

 

200m2 starszego budownictwa - spoko ogrzeje Skam-P Premium 25kW

 

Skam-P Premium ma dla odmiany prostokątny grill spalinowy, czyści się go specjalnym narzędziem dostarczanym z kotłem

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sterowanie temperaturą w domu może odbywać się np ze sterownika w piecu (np. inna temperatura na dzień i na noc) czy z ręcznego ustawiania termostatów na grzejnikach

Tak temperaturą może sterować zarówno sterownik na piecu , ale też sterownik pokojowy zainstalowany np w salonie ( to rozwiązanie jest lepsze bo reaguje bezpośrednio na temp. w pomieszczeniach). Nie zależnie od sterownika na piecu dobrze jest mieć elektroniczne termostaty na grzejnikach ( wiadomo każde pomieszczenie inaczej się nagrzewa a koszt o około 30 zł większy od termostatów tradycyjnych.) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam tu Wasze info. o piecach i jestem głupi :(

Wybudowałem sobie domek pow. użytkowa 130m2 - parter z poddaszem (plus piwnica pod garażem i garaż na dwa samochody = łącznie daje to po podłodze ok 200m2).

Dom mam wybudowany z Ytonga 24 + 15 styropian. Planuję normalne ogrzewanie w miedzi + podłogowe w łazienkach.

Teraz właśnie jestem na etapie szukania DOBREGO pieca. W PSB (bo tam robię zakupy) polecono mi Kocioł HEITZ EKO 2 24kW (za 9000zł).

Mam znajomego który zachwala piec f-my DZIUBARCZYK KWM-SGR 25kW, a widzę, że Wy jako znawcy nawet o tych piecach nic nie piszecie (są takie złe :o ?).

Może polecicie mi coś lepszego?

Piecem który kupię mam zamiar ogrzewać latem CWU - bo to wydaje mi się (chyba, że się mylę) rozsądnym wyjściem. Miałem co prawda zamiar kupić takie cudo HEITZ AIR ale jakoś mi przeszło ;).

Czekam na dobre rady ;)

 

Nowe, dobrze ocieplone budownictwo o pow. uzytkowej 130m2 ogrzeje model o mocy 12kW, z całą pewnością nic ponad 17kW nie potrzebujesz.

25kW to bardzo, bardzo, bardzo gruba przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy a dlaczefo tamte kotły 25kw a Skam-P Premium 35kW??

 

200m2 - spoko ogrzeje Skam-P Premium 25kW

 

Skam-P Premium ma dla odmiany prostokątny grill spalinowy, czyści się go specjalnym narzędziem dostarczanym z kotłem

 

 

wydaje mi się, że tak wyczytałem w ulotkach producentów odnośnie ogrzewanej powierzchni, czy któryś z nich jest szczególny polecenia?

Protech mogę mieć od ręki, na inne trzeba poczekać. warto czekać czy kupić protech? Jak jest z serwisem, niektóre firmy podobno robią pierwsze uruchomienie. czy te przeze mnie wymienione mają taką opcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak temperaturą może sterować zarówno sterownik na piecu , ale też sterownik pokojowy zainstalowany np w salonie ( to rozwiązanie jest lepsze bo reaguje bezpośrednio na temp. w pomieszczeniach). Nie zależnie od sterownika na piecu dobrze jest mieć elektroniczne termostaty na grzejnikach ( wiadomo każde pomieszczenie inaczej się nagrzewa a koszt o około 30 zł większy od termostatów tradycyjnych.) .

 

a czy sterowanie na piecu jest w standardowym urządzeniu czy trzeba coś dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że tak wyczytałem w ulotkach producentów odnośnie ogrzewanej powierzchni, czy któryś z nich jest szczególny polecenia?

Protech mogę mieć od ręki, na inne trzeba poczekać. warto czekać czy kupić protech? Jak jest z serwisem, niektóre firmy podobno robią pierwsze uruchomienie. czy te przeze mnie wymienione mają taką opcję?

 

Czy jesteś gdzieś z rejonu m.Kęty?

25kW:

120 - 200m2 przy stratach 90-120W/m2 razem z zapotrzebowaniem CWU (tutaj mieści się ta prl-owska kostka)

lub

160 - 280 nowego budownictwa 70-80W/m2 strat ciepła

 

 

Kasowanie za pierwsze uruchomienie uważam za grandę.

W instrukcji Skam-P Premium przy danym sterowaniu jest krok po kroku opisane jakie guziki wciskamy przy rozpalaniu kotła i co robimy.

Nawet wyjątkowo ciemny instalator jest w stanie to powtórzyć, wystarczy,że umie czytać. Opisane prostym językiem są też czynności podstawowe.

 

W Skam-P Premium stosowany jest nowy palnik żeliwny Ekoenergia2, dostępny od ok. początku lipca.

Ślimak z żeliwa sferoidalnego, obudowa żeliwna, palenisko żeliwne, granulacja opału 0-32mm.

Sterownik RT09pid to dla mnie trafiony wybór do tego żeliwnego podajnika. Bardziej zaawansowana jest kolorowa Cobra, ale RT09pid spokojnie wystarczy i tak pewnie przewyższa sterowania stosowane w pozostałych, wymienionych konstrukcjach.

 

 

Sterownik RT09pid:

- ma strefy czasowe w sobie na C.O., wkrótce pewnie dojdą też strefy na CWU

Strefy na C.O. oznaczają,że w danych porach dnia/nocy można obniżać lub podwyższyć automatycznie temp. bez chodzenia do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam tu Wasze info. o piecach i jestem głupi :(

Wybudowałem sobie domek pow. użytkowa 130m2 - parter z poddaszem (plus piwnica pod garażem i garaż na dwa samochody = łącznie daje to po podłodze ok 200m2).

Dom mam wybudowany z Ytonga 24 + 15 styropian. Planuję normalne ogrzewanie w miedzi + podłogowe w łazienkach.

Teraz właśnie jestem na etapie szukania DOBREGO pieca. W PSB (bo tam robię zakupy) polecono mi Kocioł HEITZ EKO 2 24kW (za 9000zł).

Mam znajomego który zachwala piec f-my DZIUBARCZYK KWM-SGR 25kW, a widzę, że Wy jako znawcy nawet o tych piecach nic nie piszecie (są takie złe :o ?).

Może polecicie mi coś lepszego?

Piecem który kupię mam zamiar ogrzewać latem CWU - bo to wydaje mi się (chyba, że się mylę) rozsądnym wyjściem. Miałem co prawda zamiar kupić takie cudo HEITZ AIR ale jakoś mi przeszło ;).

Czekam na dobre rady ;)

 

Witam, ja mam dziubarczyka kwm-sgr 25kW i uważam że są to dobre kotły, ale są i lepsze. Doczepiłbym się tu konkretnie palnika, obecnie kupując kocioł zdecydowałbym się na palnik 2 generacji czyli brucerem/ekoenergią. Być może aktualnie jest taka możliwość aby Ci taki zestaw zmontowali na życzenie, zadzwoń zapytaj. W swoim kotle mam sterownik RK2006L2-z który jest prosty w obsłudze, ma modulacje mocy, możliwość podłączenia zapalarki, jednak dalej pozostaje on sterownikiem dwustanowym. Dużym plusem w tych kotłach jest brak zawleczki, która została zastąpiona elektronicznym zabezpieczeniem przeciążeniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś gdzieś z rejonu m.Kęty?

25kW:

120 - 200m2 przy stratach 90-120W/m2 razem z zapotrzebowaniem CWU (tutaj mieści się ta prl-owska kostka)

lub

160 - 280 nowego budownictwa 70-80W/m2 strat ciepła

 

 

Kasowanie za pierwsze uruchomienie uważam za grandę.

W instrukcji Skam-P Premium przy danym sterowaniu jest krok po kroku opisane jakie guziki wciskamy przy rozpalaniu kotła i co robimy.

Nawet wyjątkowo ciemny instalator jest w stanie to powtórzyć, wystarczy,że umie czytać. Opisane prostym językiem są też czynności podstawowe.

 

W Skam-P Premium stosowany jest nowy palnik żeliwny Ekoenergia2, dostępny od ok. początku lipca.

Ślimak z żeliwa sferoidalnego, obudowa żeliwna, palenisko żeliwne, granulacja opału 0-32mm.

Sterownik RT09pid to dla mnie trafiony wybór do tego żeliwnego podajnika. Bardziej zaawansowana jest kolorowa Cobra, ale RT09pid spokojnie wystarczy i tak pewnie przewyższa sterowania stosowane w pozostałych, wymienionych konstrukcjach.

 

 

Sterownik RT09pid:

- ma strefy czasowe w sobie na C.O., wkrótce pewnie dojdą też strefy na CWU

Strefy na C.O. oznaczają,że w danych porach dnia/nocy można obniżać lub podwyższyć automatycznie temp. bez chodzenia do kotłowni.

 

Nie, z okolic Opola.

Dzięki za info, na temat Skam-P mam już sporo informacji, a możesz mi napisać coś o:

Eko Plus Duo 25 kW firmy Protech

Ling Duo 25kW firmy Klimosz

Max Plus U 25kW firmy Polspaw

Jak to się ma do Skam-P? O Klimoszu jeszcze można znaleźć informacje, ale o Protechu i Polspawie nie spotkałem. Masz jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z okolic Opola.

Dzięki za info, na temat Skam-P mam już sporo informacji, a możesz mi napisać coś o:

Eko Plus Duo 25 kW firmy Protech

Ling Duo 25kW firmy Klimosz

Max Plus U 25kW firmy Polspaw

Jak to się ma do Skam-P? O Klimoszu jeszcze można znaleźć informacje, ale o Protechu i Polspawie nie spotkałem. Masz jakieś doświadczenia?

 

Eko duo ma ruszt wodny, palnik wygląda na produkcję pancerpola, klasyczny fajkowy na ekogroszek ew. z głowicą obrotową wewnętrzną na miks miału z groszkiem. Ślimak jest tutaj stalowy. Granulacja paliwa 5-25mm

 

W lingu też ruszt wodny, palnik klasyczny fajkowy na ekogroszek lub za dopłata ich wersja obrotowa. Nie wiem jaka granulacja paliw

 

Ma plus nic mi nie mówi

 

W Skam-P Premium jest wybór między rusztem wodnym a żeliwnym dwupoziomowym, sterowania RT09pid lub opcjonalnie Cobra PID-II, palnik całkowicie żeliwny, granulacja paliw 0-32mm (spoko do 35mm)

25kW z rusztem żeliwnym i koszem po lewej jest chyba wolny na magazynie.

Ma wyjście spalin z tyłu skierowane w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko duo ma ruszt wodny, palnik wygląda na produkcję pancerpola, klasyczny fajkowy na ekogroszek ew. z głowicą obrotową wewnętrzną na miks miału z groszkiem. Ślimak jest tutaj stalowy. Granulacja paliwa 5-25mm

 

W lingu też ruszt wodny, palnik klasyczny fajkowy na ekogroszek lub za dopłata ich wersja obrotowa. Nie wiem jaka granulacja paliw

 

Ma plus nic mi nie mówi

 

W Skam-P Premium jest wybór między rusztem wodnym a żeliwnym dwupoziomowym, sterowania RT09pid lub opcjonalnie Cobra PID-II, palnik całkowicie żeliwny, granulacja paliw 0-32mm (spoko do 35mm)

25kW z rusztem żeliwnym i koszem po lewej jest chyba wolny na magazynie.

Ma wyjście spalin z tyłu skierowane w górę.

 

 

ok, dzięki za wyczerpującą informację, teraz to wszystko sobie przeanalizuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arti przeanalizuj i dobierz taki sterownik jak eCoal żebyś nie musiał siedzieć w kotłowni i patrzeć jak się pali, zobacz na stronie http://www.esterownik.pl jak ma się podgląd na pracę kotła przez internet lub nadzoruj piec za pomocą telefonu z androidem, życzę udanego wyboru i zero kłopotu w czasie palenia :) Nie pozwól myśleć producentom kotłów za Ciebie. Każdy powie że jego piec jest najlepszy. Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym radził nie być tak bezkrytycznym wyniki eksploatacyjne jasno pokazały że optymalne parametry spalania są tylko przy 16 kW im niżej tym gorzej już przy 9 kW było ponad 14% tlenu. Na brulim po ograniczeniu nadmiaru uzyskali o 8% wyższą sprawność przy tych samych 9 kW. 40-50% sprawnosci przy 3 kW to też żadna rewelacja. Jak ktoś nie ma zielonego pojęcia o regulowaniu i spalaniu to ecoal jest dla niego, w innym przypadku da się osiągnąć lepsze wyniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...