Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmmm...

no proszę,

i jednak może być problem w sypialni z tym hałasującym piecem....

 

A jak można by wykonać taką izolację akustyczną ???

 

Witam

 

Mam piec retortowy z podajnikiem (drugi sezon). Możesz przyjechać (okolice Wodzisławia) i sama ocenić czy głośny?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

no proszę,

i jednak może być problem w sypialni z tym hałasującym piecem....

 

A jak można by wykonać taką izolację akustyczną ???

Piec retortowy w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni może stanowić problem (szczególnie dla osób ze słabym snem :wink: ). Ale uwaga! Hałas przenosi się głównie przez posadzkę. Sama izolacja akustyczna ścian zatem nie wystarczy. Warto zastosować podkładkę pod piecem (i zbiornikiem na opał). Kostrzewa zaleca np: "kocioł postawić na niepalną, izolującą cieplnie podkładkę, która z każdej strony kotła powinna być większa od podstawy kotła o 20mm." Chodzi tu o izolację termiczną (roszenie wewnątrz kotła) oraz izolację akustyczną. Ja tego nie zastosowałem, ale u mnie kotłownia jest daleko od sypialni (był to jeden z ważniejszych warunków przeróbki oryginalnego projektu). Myślę, że mi osobiście kotłownia w bezpośrednim sąsiedztwie sypialni by przeszkadzała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mendras

 

jestem zdecydowany na zakup pieca Ling duo z tym że nie wiem na który się zdecydować 15kW czy 25 kW. W projekcie mam założenie 19kW razem c.w.u. Dodatkowo chce założyć podłogówkę na około 50 m2. Dom ma 150 m2 pow. użytkowej z poddaszem użytkowym zbudowany z termoporu 25 i docieplony styropianem 15 cm. Poddasze docieplone super matą isover 20 cm.

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedno.Czy ktoś słyszał o sterownikach eCoal?Ponoć rozwiązują problem z różnorodnością kaloryczności opału w przypadku Pid.Kilka stron temu był poruszany taki wątek.

 

Mam właśnie kupić piec z takim właśnie sterownikiem i mocy 15 KW z ogniwa Biecz - też jestem ciekawy opini użytkowników

http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko.html

Niestety, takiej opinii jeszcze nie uzyskacie. Sterowniki eCoal.pl są sprzedawane dopiero od 3 miesięcy. Pierwszymi firmami, które wypuszczą kotły z eCoal.pl są OGNIWO z Biecza, INSTALCO Ryszard Bałka z Łaszczowa i KOTSTAL z Działdowa. Sterownik eCoal.pl jest przeznaczony do prowadzenia palnika retortowego nowej generacji o nazwie handlowej BRUCER i na razie jest stosowany tylko w kotłach z tym palnikiem.

Jako współtwórcy zarówno sterownika eCoal.pl, jak i palnika BRUCER, dysponujemy bogatym zasobem wyników badań tych urządzeń, które prezentujemy na naszym blogu "kotły co - poradnik użytkownika". Adres tego bloga http://zawijan.wordpress.com/ już funkcjonuje w tym wątku. Otrzymujemy od Was najwięcej wizyt, co skłoniło nas do podjęcia stałej współpracy z tym forum. Mamy nadzieję być częstymi komentatorami Waszych postów. Mamy zamiar być również źródłem najnowszych informacji z branży kotlarskiej, dla której co rocznie wykonujemy ponad 100 różnych prac technologicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga w razie czego od 5 - 10 cm wełny mineralnej zapewni ci ciszę absolutną.

 

nie sądzę, ponieważ hałas przenosi się również przez podłogę. Hałas bierze się z tego że przy większych kawałkach groszku ślimak kruszy węgiel i stąd powstają dość głośne stuknięcia.Słychać teżdmuchawę jak przedmuchuje podczas podawania paliwa. A w nocy hałas się niesie...

 

Ja mam kotłownię od sypialni jakieś 10m. Sypialnię od kotłowni dzieli pralnia, łazienka i 2 pokoje. Przy poprzednim ekogroszku w nocy słyszałem pracę podajnika. Z tym że nie mam jeszcze drzwi wewnętrznych (w kotłowni są). Po zmianie ekgroszku na jakiś drobniejszy jest dużo ciszej. Ale i tak słyszę w nocy kocioł jak podaje paliwo i pracuje wentylator - to jest taki charakterystyczny dźwięk... Mi to specjalnie nie przeszkadza ale słychać. Prawdopodobnie jak zamontuje drzwi hałas powinien być niesłyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

im wiecej czytam, tym mniej wiem. Nie wiem czy ze mna cos nie tak czy godzina trudna?! czy te wszystkie mądrości ktoś sie postaral zebrac w jednym miejscu.. wydaja mie sie ze dosc istatnych... ktos pisal o tym ze tem. kotla 57-59 (albo 67-69) stopni, bo mniej korozji.... ktos inny ze nie mozna przedobrzyc z piecem, bo bedzie pracowal w trybie jalowym i jego sprawnosc spadnie.... znowu ktos, ze jak cwu to + 5kW trzeba doliczyc... a ile jak podlogówka??? moze jest wiecej takich zlotych mysli? a do mnie jakies propozycje??/ dom ok 85m2 grzejniki i podlogówka na calym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

dwa tygodnie temu zamontowałem mój piec tlokowy 35 kw czy moze ktos mi napisac jakie ma ustawienia sterownika oprucz fabrycznych.nie wiem jak zmienic zeby zwiekszyc ilości przedmuchów poniewaz gaśnie mi piec a wegiel jest podany prosze o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

dwa tygodnie temu zamontowałem mój piec tlokowy 35 kw czy moze ktos mi napisac jakie ma ustawienia sterownika oprucz fabrycznych.nie wiem jak zmienic zeby zwiekszyc ilości przedmuchów poniewaz gaśnie mi piec a wegiel jest podany prosze o pomoc pozdrawiam

 

:lol: :lol: :lol:

n odpowiedź pewnie będziesz musiał poczekać, bo dyżurna wróżka forum na urlopie ;)

 

reszta forumowiczów nie jest w stanie odgadnąć jaki masz piec i jaki sterownik, nie bardzo jest też jak za Ciebie zajrzeć do instrukcji obsługi, zadzwonić do instalatora, dystrybutora czy producenta tego 35kW cudeńka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I również mam dylemat odnośnie pieca.

Zastanawiałem sie nad Sekomem z brucerem. Ale... trochę porozmawiałem i odczułem, że Pani kierownik jest bardziej od sprzedaży. Nie chcę negatywnie oceniać Pan od sterownika dużo wyjaśnił i podpowiedział. Dalej się zastanawiam bo czy więcej wiem tym bardziej nie wiem na który się zdecydować.

 

Rozpatruję jeszcze kocioł Ling Duo - tu przynajmniej podobno serwis porządny i gwarancja dłuższa.

Ktoś ma do czynienia z tym piecem? Bardziej mi chodzi jak wygląda palenie na tradycyjnym załadunku bez podajnika. Mile widziana opinia również na temat podajnika. ;)

 

I jeszcze jeden dylemat MOC Ling duo ma tylko 15 i 25kW. Dom 170m2 z pustaka 24cm (belix) ocieplenie 20cm styropian, 20 cm styropian w podłodze, 30cm wełna, wentylacja mechaniczna (wymiennik żwirowy), rekuperator, okna elit thermo szyba u-0,6.

Proszę o pomoc bo ręce opadają chcą mi wcisnąć 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...