Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

UZUPEŁNIENIE

 

Ekogroszek po 690zł/t był testowany przy ciągłej pracy kotła bez ingerencji człowieka i przy pracy z ingerencją człowieka za pomocą całkowitego wyłączania pieca z prądu sterownikiem z Łobi. Wyłączanie z prądu wydłużyło grzanie Cwu o 3 dni tj. z 27dni do 30dni.

Teraz zasypałem zbiornik mieszanką odmłynkowanego żyta nie nadającego się do siania i małą ilością groszku.

 

Dodam że nic nie ustawiam robi to za mnie sterownik eCoal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chodziło Ci o odsłanianie otworów nadmuchowych palnika? Jeśli tak, to miało miejsce przy tym drogim eko, żar się zapadał. Przy eko po 690zł był kopiec popiołu i wspomianych otworów nie było widać. Najbardziej dziwi mnie tak duża różnica w ilości popiołu. W eko po 820zł/t popiołu malutko, w tym po 690zł/t masa tyle co w czeskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, przy tej mieszance żyto-eko też zastosować mniejszy nawiew? Nie wygaśnie palenisko?

żyto będzie potrzebować więcej tlenu i dość szybko się wypali, w porównaniu do eko, ale ecoal zapewnia tyle tlenu że i dla żyta będzie aż nadto.

Najważniejsze obserwuj palnik, by nie odsłaniały się otwory napowietrzające, i po jakimś czasie opisz wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje obawy wynikają z stąd iż wyczytałem na stronie ESBE że ten zawór max na 100m2 podłogówki a do większych powinien być VTA570.

I jeszcze jedno otóż na obecną chwilę mam na wszystkich pętlach przepływ 1,5l/s jak zamknę jeden rozdzielacz to wtedy na tym drugim mam na każdej pętli maksymalny przepływ. Czy ten przepływ 1,5l/s nie jest za mały?

Obecnie pompka śmiga mi na 3biegu ( Alpha 2 25-60 ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię :)

 

Mam jeszcze pytanko a przy dosypywaniu groszku do zasobnika to przechodzić na tryb ręczny w ecoalu i wyłączać nadmuch czy normalnie otwierać i sypać?

 

P.S.

Każdy kto dziś widział u mnie kocioł w akcji był pod dużym wrażeniem

Dziwili się że dymu z komina nie widać

i ze popiołu to tyle co kot napłakał :)

 

Co do popiołu to zobaczę jutro jak zamiast groszku pójdzie miał :)

I muszę zrobić sobie filtr na zasilaniu Alphy bo mnie wkurza to miganie!

Edytowane przez Gelo_26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma p-premium 25 secomu z cobra?jakie macie ustawienia i ile wam zlopie to niebieskie cudo?:)Kurcze mam go od niedawna w domu ok 200m2 i zjada mi na firmowych ustawieniach ze 50 kilo chociaz nie grzeje wiele,musze z kims pogadac co i jak kto go posiada Edytowane przez seboolba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...