Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sebolba pogadaj z Jareckim lub z Karaokiem ;) , już ogrzewasz dom? Szkoda opału, może masz kiepski eko, ktoś chwalił że Cobra jest bardzo oszczędna, mój zestaw Ogniwo i eCoal w największe mrozy ok. -20 st i mniej160 kg eko (dom 9.5m na 11m, dwie kondygnacje) wystarczyło mi na 4.5dnia, może Twój eko to czeski eko? Teraz wiem jak ważne jest usytuowanie domu żeby od północy nie było okien, dogrzewanie słońcem to dobre rozwiązanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kto ma p-premium 25 secomu z cobra?jakie macie ustawienia i ile wam zlopie to niebieskie cudo?:)Kurcze mam go od niedawna w domu ok 200m2 i zjada mi na firmowych ustawieniach ze 50 kilo chociaz nie grzeje wiele,musze z kims pogadac co i jak kto go posiada

 

Sporo zjada zwłaszcza, że nie ma jeszcze okresu zimowego. Faktycznie czym tam palisz. Moje monstrum w pierwszą zimę przy dużych mrozach potrafiło czasami spalić 53,3 kg na dobę ekogroszku z Juliana ale to były wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma p-premium 25 secomu z cobra?jakie macie ustawienia i ile wam zlopie to niebieskie cudo?:)Kurcze mam go od niedawna w domu ok 200m2 i zjada mi na firmowych ustawieniach ze 50 kilo chociaz nie grzeje wiele,musze z kims pogadac co i jak kto go posiada

 

Jakie masz te ustawienia firmowe? Poczytaj trochę wątek SKAM-P-i-sterownik-Puma tam znajdziesz trochę informacji na temat ustawień innych użytkowników (te ostatnie pochodzą z sezonu letniego więc niekoniecznie do zastosowania przy podgrzewaniu domu). Generalnie musisz trochę poobserwować palenisko pod kątem tego jaki jest płomień oraz popiół. Jeśli Ci przerzuca groszek to i zużycie będize większe. Na obecną pogodę przy dogrzewaniu domu powinieneś spokojnie mieć na poziomie 15-20 kg /24h przy średniej jakości groszku. Napisz też czym palisz, bo to ma duże znaczenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ppietrz z werdyktem czekam na testy u pana Zawijana, ale coś ucichło ;) a opał masz rację to podstawa.[/quote

 

przecież były już testy, wyniki też jedynie zapowiedzianego omówienia wyników zabrakło.

Może dlatego, ze trzeba by było przyznań, że niestety poniżej 12 kW eCoal przestaje cokolwiek widzieć i sensownie sterować spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha :) dobre bardzo dobre, kto nie chce siedzieć w kotłowni na stołku i nie chce patrzeć jak wygląda palenisko to wybiera st. eCoal :)

na co kol: ppiertrz odpowiedział "darase, poczekaj jeszcze z werdyktem, bo jak w zasobniku jest "czeski" to takie wyniki mogą być normalne "

na co ty odpowiedziałeś: "Ppietrz z werdyktem czekam na testy u pana Zawijana, ale coś ucichło a opał masz rację to podstawa."

co ja zrozumiałem faktycznie opatrznie, że chodzi o eCoal, do czego się przyznaje.

A teraz co do badań Cobry, to będą tak dobre jak dobrze się ją ustawi pod konkretne paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę Pan Zawijan miał testować Cobrę w instytucie ze względu na oszczędność w spalaniu wynikającą z algorytmu pid. Dlatego o tym wspomniałem.

eCoal też ma algorytm pid, mogą się różnić tylko kosmetyką, ale eCoal ma jeszcze algorymt wykrywania optymalnego nadmiaru tlenu w spalinach, a tym samym minimalizowania straty kominowej, cobra tego chyba nie posiada i przy paskudnych paliwach potrzebne będą ręczne poprawki. Widać to było w badaniu pumy, która otrzymawszy miał zamiast ekogorchu spowodowała przewęglenie palnika.

I wszystko było by piękne, gdyby to działało tak samo dobrze na malej mocy jak na tych większych 12-20 kW, ale niestety tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...