Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mogę polecić SKAM-P premium 17kW, bo u mnie bardzo dobrze się sprawuje. Rozważ także kocioł o większej mocy (25kW) tak aby mieć w przyszłości możliwość manewru z nieogrzewaną powierzchnią.

 

Emil też Ci polecam Skam-P 17kW na palniku żeliwnym i sterowaniu Cobra

Spokojnie, jak będzie potrzeba i do 21kW może się rozpędzić.

 

Z tym przestawianiem sterownik, to Darase przesadza. Spokojnie daje radę na wgranych przez nas nastawach wyjściowych bez potrzeby zmian.

Masz jednak możliwośc dokonania korekcji.

 

W eCoalu musisz natomiast dobrac sobie podtrzymanie, aby nie wygasło plus priorytety pracy pomp, co Cobra robi samodzielnie.

 

Nie mniej w obu sterownikach jakieś minimalne ruchy musisz poczynić, oba są dobre.

Przy kotle Skam-P możesz liczyć na moja pomoc, podpowiedzi użytkowników i literaturę wątku o konstrukcji Skam-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przestawianiem sterownik, to Darase przesadza. Spokojnie daje radę na wgranych przez nas nastawach wyjściowych bez potrzeby zmian.

Masz jednak możliwośc dokonania korekcji.

 

Nie do końca daje sobie radę na wgranych nastawach wyjściowych.

Trzeba dokonywać korekt.

 

Warto też pamiętać, że COBRA chyba jeszcze nie za bardzo daje sobie radę z miałem, którego będzie się spalać coraz więcej.

eCoal.pl nie ma z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca daje sobie radę na wgranych nastawach wyjściowych.

Trzeba dokonywać korekt.

 

Warto też pamiętać, że COBRA chyba jeszcze nie za bardzo daje sobie radę z miałem, którego będzie się spalać coraz więcej.

eCoal.pl nie ma z tym problemów.

 

Ja mówię o parametrach, który my wgrywamy pod nasz kocioł, stosowany w nim palnik... a nie o parametrach wyjściowych uniwersalnego softu.

 

Cobra ma także obecnie funkcję "miał" nie ma problemu ze spalaniem miału.

 

Na gorszym miale także eCoal ma problemy, o czym kilkakrotnie już czytaliśmy, zdjęcia też był oglądane. Wiemy także,że na mokry piasek jeszcze nikt sterownika nie wymyślił.

Cobra miał wył.JPG

Cobra miał włączony.JPG

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi sezon grzewczy.

Urządzenia będą sprawdzać się w warunkach bojowych.

Proponuję studiować wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus

i wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma

Zobaczmy, jakie problemy będą mieli użytkownicy.

Życzę wszystkim, aby nie mieli żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Budowniczy nie obrażając nikogo że większość górników nie wie co fedruje.

Wiedzą że fedrują wungiel ale już o typach, wyróżnikach, charakterystyce i głównym zastosowaniu tego co w pocie czoła wyrywają matce ziemi nie wiele słyszeli.

To tak jak u mnie na wsi, węgiel dzieli się na drogi i tani.

I jest podobnie jak z tym winem, to najtańsze jest najlepsze bo jest tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi sezon grzewczy.

Urządzenia będą sprawdzać się w warunkach bojowych.

Proponuję studiować wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus

i wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma

Zobaczmy, jakie problemy będą mieli użytkownicy.

Życzę wszystkim, aby nie mieli żadnych.

 

Panie Jacku problemy się powtarzają, wątki są już na tyle rozbudowane, że w zasadzie chodzi o kłopoty z jakims miałem, wygaszaniem, zrywanie zawleczek czy dymienie z zasobnika. Przy eCoalu dochodzi trochę pytań o łączenie z netem, aktualizacje, generalnie początkową obsługę. Nic szczególnego, pomocy na forum można znaleźć dużo, wszyscy wzajemnie starają się pomagać.

 

Ogólnie jednak widać,że kotły sa dobre a sterowania "dają radę".

Przypominam sobie zdania chłopaków z wizyty w ichpw, bardzo sobie życzyli, aby groszki które używają były takie, jak miał, który u Was widzieli podczas badania.

 

Również życzę wszystkim, aby eksploatacja była bezproblemowa

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wy slazacy to macie dobrze spicie na wungu i nie martwicie sie kiepskim ekogroszkiem"

 

Mam do kopalni Chwalowice jakies 5 km a wiekszosc skladow sprzedaje groszek rosyjski lub niewiadomego pochodzenia.

Cytat:

"Skad ten groszek?"

"A nie wiem - plukany jest, ale dobrze sie pali"

 

Normalny wegiel kupowalem prosto z kopalni, ale groszku nie ma szans bo wszystko schodzi na pniu dla posrednikow.

Wiec mimo ze Ślask to tez rozowo nie jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Prosilbym o pomoc w doborze kotła, oczywiście na ekogroszek.

 

Dom ma powierzchni użytkowej 83,5 ( parter ) + 114 ( poddasze ) = 197 m2.

Zaznaczam że poddasze liczone po podłodze , odliczając skosy na poddaszu, kubatura jaką orientacyjnie wyliczyłem to 485 m3.

na parterze nie liczyłem kotłowni 9m2 oraz garażu 18 m2.

Dom wykonany z edera 30 p+w , przewiduję 12cm styropianu.

Oczywiscie dach i podłoga ocieplone.

Kocioł bedzie grzał zwykłe grzejniki + podlogówka na korytarzach, łazience i kuchni ( max 60 m2 )

Oczywiscie będzie grzał również wodę w zasobniku ( na spółke z solarami ).

Nie chciałbym pieca przewymiarować, wg róznych metod różne moce kotła mi wychodzą :)

W miare możliwości chciałbym jak najmniejszy gabarytami kocioł, kotłownia jest troche mała.

 

Mamy juz kilka faworytów odnośnie producentów ale jaka moc bedzie ok pod ten domek ?

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Prosilbym o pomoc w doborze kotła, oczywiście na ekogroszek.

...

Mamy juz kilka faworytów odnośnie producentów ale jaka moc bedzie ok pod ten domek ?

...

Bardzo proszę o pomoc w doborze.

Pozdrawiam

Zacznij od początku, czyli od tego, który piec będzie pasował gabarytami do Twojej kotłowni oraz od tego, co w zakresie ogrzewanego metrażu, proponują producenci Twoich faworytów. Wiedze o rzeczywistej mocy kotła powinien mieć jego porducent dlatego najlepiej zacząć od niego, a następnie korygować ja poprzez inne czynniki np. szacowane zapotrzebowanie na ciepło, rodzaj paliwa, region kraju w którym budujesz dom itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !

 

Prosilbym o pomoc w doborze kotła, oczywiście na ekogroszek.

 

Dom ma powierzchni użytkowej 83,5 ( parter ) + 114 ( poddasze ) = 197 m2.

Zaznaczam że poddasze liczone po podłodze , odliczając skosy na poddaszu, kubatura jaką orientacyjnie wyliczyłem to 485 m3.

na parterze nie liczyłem kotłowni 9m2 oraz garażu 18 m2.

Dom wykonany z edera 30 p+w , przewiduję 12cm styropianu.

Oczywiscie dach i podłoga ocieplone.

Kocioł bedzie grzał zwykłe grzejniki + podlogówka na korytarzach, łazience i kuchni ( max 60 m2 )

Oczywiscie będzie grzał również wodę w zasobniku ( na spółke z solarami ).

Nie chciałbym pieca przewymiarować, wg róznych metod różne moce kotła mi wychodzą :)

W miare możliwości chciałbym jak najmniejszy gabarytami kocioł, kotłownia jest troche mała.

 

Mamy juz kilka faworytów odnośnie producentów ale jaka moc bedzie ok pod ten domek ?

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze.

Pozdrawiam

 

Nowe, dobrze docieplone- Skam-P Premium 17kW bez żadnego kłopotu do 190m2 pow. użytkowej.

Gabaryty przy tylnym czopuchu ma takie: szer. z podajnikiem 130cm, głębokość 95cm

Gabaryty przy czopuchu wychodzącym w górę ma takie: szer. z podajnikiem 130cm, głębokość 65cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, dobrze docieplone- Skam-P Premium 17kW bez żadnego kłopotu do 190m2 pow. użytkowej.

Gabaryty przy tylnym czopuchu ma takie: szer. z podajnikiem 130cm, głębokość 95cm

Gabaryty przy czopuchu wychodzącym w górę ma takie: szer. z podajnikiem 130cm, głębokość 65cm

 

I dodaj do szerokości z pół metra wolnej przestrzeni od strony koszta na obsługę ślimaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodaj do szerokości z pół metra wolnej przestrzeni od strony koszta na obsługę ślimaka

 

Racja, minimum 40cm do szerokości podajnika przy palniku Ekoenergia..

 

Aczkolwiek mamy w tej chwili też ciekawy palnik groszkowo-miałowo-ekobrunatny na paliwa 0-32mm, gdzie wystarczy 10-20cm miejsca od strony palnika i kosza na obsługę. To już typowo oferta do malutkich kotłowni i takich, gdzie zaraz za ścianą są pomieszczenia mieszkalne. Bardzo cicho pracuje.

 

Darase chyba sobie pykne świeży podpis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...