Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie.

 

Mam pytanie odnośnie pieca Kielar :

 

http://www.kielar-eco.pl/produkty_eco2r.html

 

Czy ten piec z palnikiem ecofire :

http://www.ecovarm.com/pl/produkty/koty-na-pelet/3-ecofire-pellets-.html

 

jest dobry?

 

Możecie coś poradzić?

 

Pozdrawiam.

 

Johny, zapraszam po Skam-P, palnik żeliwny na miały i groszki, świetny sterownik Cobra, prosta aktualizacja softu przez USB, nie wymagająca kończenia studiów informatycznych i wypisywania na forum wielu postów o pomoc w przypadku gniazda typu RS....

 

Czytelny wyświetlacz, prosta obsługa, automat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Johny, zapraszam po Skam-P, palnik żeliwny na miały i groszki, świetny sterownik Cobra, prosta aktualizacja softu przez USB, nie wymagająca kończenia studiów informatycznych i wypisywania na forum wielu postów o pomoc w przypadku gniazda typu RS....

Czytelny wyświetlacz, prosta obsługa, automat....

 

Jarecki

Nie przesadzasz czasem z tą "delikatną" reklamą swoich wyrobów.

A może już reklamowanie się na forum przestało być naganne, a ja o tym nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zawijanie można doradzać a że przy tym jest reklama to nic szkodliwego :)

 

Krótko i w temacie.

 

Ja jestem autorem tylko jednego wątku i tylko ze względu na to,że wypisanie się budowniczego spowodowało skasowanie bardzo istotnych wątków na forum.

Co miała naprawić redakcja, ale do tej pory się nie doczekaliśmy.

 

Tymczasem sam zawijan założył wątek ogniwo, ogniwo eko... o sterowaniu, gdzie namiętnie reklamuje eCoala i swoje kotły.

Więc ja mała pchełka przy nim to nic wielkiego....

 

ps. Darase drogi wyborca wyjedzie na urlop po szerokim kursie informatycznym z obsługi i instalacji RS-a, aby był w stanie wykonać update, jak mu się uda uruchomić port COM. Z tym przy Cobrze kłopotu nie ma żadnego...

 

A poza tym można eCoal-a dobrać do Skam-P, skoro tak bardzo na tym komuś zależy. Sam wolałbym Bruli.

Tym optymistycznym akcentem kończę swój wywód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyganiał kocioł garnkowi...

 

Zawsze byłem zwolennikiem reklamy na forum. Pod warunkiem, że byłaby to reklama rzeczowa, techniczna. I kształcąca.

 

Czym innym jest jednak składanie za pomocą forum ofert handlowych. Taką ofertą jest Twój tekst, o którym mówimy.

To jednak sprawa Redakcji a nie moja. Mnie to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem zwolennikiem reklamy na forum. Pod warunkiem, że byłaby to reklama rzeczowa, techniczna. I kształcąca.

 

Czym innym jest jednak składanie za pomocą forum ofert handlowych. Taką ofertą jest Twój tekst, o którym mówimy.

To jednak sprawa Redakcji a nie moja. Mnie to nie przeszkadza.

 

Dyskutowałbym w Pana przypadku z "techniczna i rzeczowa", ale powracać do wcześniejszych form dyskusji mi się nie chce.

Pan po prostu w pewnym momencie schodzi na osobiste tematy i atakuje poniżej pasa, co zauważyło więcej osób m.in VLD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałem RSa na strychu,mam stery pod win7 tylko mam obawy co do aktualizacji żebym więcej nie spalił eko w porównaniu do ubiegłego sezonu. Z tamtej pracy byłem zadowolony. Jeśli jest Skam-p z eCoalem to szacunek dla firmy. Nokia upiera się nie wprowadzając Androida i traci rynek,

 

Z updatem bywa różnie.

 

Jak jestes zadowolony z działania obecnego softu, to sobie update odpuść.

Tak samo doradzam części użytkowników Ognika, jak działa i działa dobrze, to po co kombinować?

 

Sam wolę do ślimaka Cobrę, bo mam z nią duże doświadczenie i znam ją "od podszewki"

poza tym dochodzi teraz opcja obsługi mieszacza i kolejnej pompy lub układu grzewczego za tą pompą a to dośc istotna sprawa biorąc pod uwagę obecnie budowane instalacje. Nie mam jednak żadnych problemów jak ktoś chce bruli czy eCoal-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutowałbym w Pana przypadku z "techniczna i rzeczowa", ale powracać do wcześniejszych form dyskusji mi się nie chce.

Pan po prostu w pewnym momencie schodzi na osobiste tematy i atakuje poniżej pasa, co zauważyło więcej osób m.in VLD

 

Jarecki79

Rozumiem, że ponieważ nie masz już gdzie i z kim dyskutować "technicznie i rzeczowo" m. in. Skam-P -ie, to pozostaje Ci składanie ofert handlowych zakupu kotła u swojego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79

Rozumiem, że ponieważ nie masz już gdzie i z kim dyskutować "technicznie i rzeczowo" m. in. Skam-P -ie, to pozostaje Ci składanie ofert handlowych zakupu kotła u swojego pracodawcy.

 

Palcem nie będę pokazywał podobnych praktyk z ogniwem... widac choćby po wątkach.

Dyskutować można, pomagac również, co było wielokrotnie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Darase drogi wyborca wyjedzie na urlop po szerokim kursie informatycznym z obsługi i instalacji RS-a, aby był w stanie wykonać update, jak mu się uda uruchomić port COM. Z tym przy Cobrze kłopotu nie ma żadnego...

 

Sorry ale jeżeli konfiguracja przejściówki portu dla aktualizacji softu sterownika ma być koronnym argumentem do zakupu kotła to ja wymiękam. Myśle że podobny sposób reklamy razi swoją hmmmmmm.... jak to delikatnie nazwać "bezpośredniością"

 

Cały czas brakuje mi wyników badań dotyczących pracy na różnych mocach tak jak to miało miejsce w EOP+. Producent Skamp-a jakoś się nie kwapi do przedstawienia swoich, Zawijan kiedyś deklarowałeś swoją pomoc w tym zakresie?

Jeżeli są lub będą takie wyniki to pozostanie je porównać, a tak rozmawiamy o pierdołach.

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jeżeli konfiguracja przejściówki portu dla aktualizacji softu sterownika ma być koronnym argumentem do zakupu kotła to ja wymiękam. Myśle że podobny sposób reklamy razi swoją hmmmmmm.... jak to delikatnie nazwać "bezpośredniością"

 

Cały czas brakuje mi wyników badań dotyczących pracy na różnych mocach tak jak to miało miejsce w EOP+. Zawijan kiedyś deklarowałeś swoją pomoc w tym zakresie ?

 

Problemy to mają wybrani użytkownicy pewnego kotła i mam wrażenie, że to raczej instalatorzy lub przedstawiciele zobacz,że w każdym innym przypadku jest normalnie.

 

A w którym miejscu uważam,że koronny argument to kłopoty z aktualizacją softu?

Mam wrażenie,że napisałem zupełnie coś innego.

 

Wyniki na małej i pełnej mocy podawałem (ba nawet była fotka kotła na stanowisku badawczym) a wyniki ogniwa to już inna bajka, masz prawo uważać je za wiarygodne. Ja za takie uważam wyniki badan niezależnych, robionych na zewnątrz przez osoby nie mające nic wspólnego z danym wyrobem. Zauważ,że ogniwo samo z siebie nie reklamuje wyników, robi to jedna osoba na tym forum reklamująca ogniwo, palnik oraz sterownik, z każdym z tych wyrobów ma coś wspólnego.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johny, zapraszam po Skam-P, palnik żeliwny na miały i groszki, świetny sterownik Cobra, prosta aktualizacja softu przez USB, nie wymagająca kończenia studiów informatycznych i wypisywania na forum wielu postów o pomoc w przypadku gniazda typu RS....

 

Czytelny wyświetlacz, prosta obsługa, automat....

i tą

ps. Darase drogi wyborca wyjedzie na urlop po szerokim kursie informatycznym z obsługi i instalacji RS-a, aby był w stanie wykonać update, jak mu się uda uruchomić port COM. Z tym przy Cobrze kłopotu nie ma żadnego...[/QUOTE]

Edytowane przez Regut1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i tą

ps. Darase drogi wyborca wyjedzie na urlop po szerokim kursie informatycznym z obsługi i instalacji RS-a, aby był w stanie wykonać update, jak mu się uda uruchomić port COM. Z tym przy Cobrze kłopotu nie ma żadnego...[/QUOTE]

 

Darase, jak nie zauważyłeś ma specyficzne poczucie humoru, którego sam się długo uczyłem

Te wypowiedzi to żartobliwa dyskusja z Darase.

 

Merytoryczna odpowiedź była tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4932411&viewfull=1#post4932411

 

"Sam wolę do ślimaka Cobrę, bo mam z nią duże doświadczenie i znam ją "od podszewki"

poza tym dochodzi teraz opcja obsługi mieszacza i kolejnej pompy lub układu grzewczego za tą pompą a to dośc istotna sprawa biorąc pod uwagę obecnie budowane instalacje. Nie mam jednak żadnych problemów jak ktoś chce bruli czy eCoal-a."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie także pisałem, jakie kanały dymne uważam za lepsze i dlaczego (niezależnie od marki producenta na tabliczce)

Podawałem tez inne argumenty, które sa dla mnie ważne, m.in. możliwości korekcji, co podobno zostało także obecnie w jakiejś formie dodane do eCoala.

 

Rozwój produktów powinien cieszyć, konkurencja także, bo mobilizuje do dalszego rozwoju i pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-P ma sprawność do 87,8 % , Ogniwo ponad 90% - czy można uzyskać tak wysoką sprawność w piecu na węgiel? Ponad 90%???

 

Nie, prawdziwe tylko dla 100%mocy w warunkach laboratoryjnych...

Dyplomatycznie napiszę,że są różne metody pomiaru.

 

Eksploatacyjnie jest dobrze, jak kotły pracują ze sprawnością 60-70%, to już duży sukces w warunkach domowych w pracy na niższych mocach bez urządzeń badawczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...