Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Regut1 ładnie podzieliłeś się swoimi odczuciami, ale powiedz jak odpisać człowiekowi który pyta się jaki piec wybrać? Takich pytań na forum były setki. Ponieważ na forum znajdują się przedstawiciele i użytkownicy w 90% dwóch rodzajów kotłów dostaje on informacje właśnie o takich kotłach. Trudno za każdym razem podając model wskazywać jego zalety, bo własnie to byłaby "nachalna" reklama. Wszystko było już przedstawiane / porównywane i to nie raz w tym wątku (nie wiem od kiedy go śledzisz). Poszukujący zawsze może wejść na stronę producenta i dowiedzieć się więcej o danych modelach które mu polecają i jeśli czegoś nie rozumie to o to podpytać na forum. Dla mnie przykre jest tylko to jak ktoś pyta o kocioł z poza wymienionej dwójki bo mu instalator polecił i w zasadzie nie ma na ten temat odzewu. Czyja to wina? Czyja strata? Dlaczego razi Cię, że na forum istnieją wpisy inne niż dla kotła który wybrałeś? Zgodzę się, że temat nie ma nic wspólnego z rankingiem i mam marzenia w tym temacie podobne do Twoich, ale z czyjej winy? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dodam,że od ponad tygodnia badamy nowy egzemplarz z nowym palnikiem rynnowym na stanowisku badawczym.

 

Badania odbywają się na miale węglowym i sterowaniu Cobra.

Palnik ma kilka nowych rozwiązań niespotykanych w dotychczas występujących rynnach na rynku. Zgłoszone zostały one do ochrony patentowej.

 

Cząstkowe wyniki pracy podawałem, pełnymi będę mógł się podzielić za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regut1 ładnie podzieliłeś się swoimi odczuciami, ale powiedz jak odpisać człowiekowi który pyta się jaki piec wybrać?

 

Właśnie w celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie weszłam w wątek, a tu techniczna sieczka i ideologiczna przepychanka...szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i w temacie.

 

Ja jestem autorem tylko jednego wątku i tylko ze względu na to,że wypisanie się budowniczego spowodowało skasowanie bardzo istotnych wątków na forum.

Co miała naprawić redakcja, ale do tej pory się nie doczekaliśmy.

 

Tymczasem sam zawijan założył wątek ogniwo, ogniwo eko... o sterowaniu, gdzie namiętnie reklamuje eCoala i swoje kotły.

Więc ja mała pchełka przy nim to nic wielkiego....

 

ps. Darase drogi wyborca wyjedzie na urlop po szerokim kursie informatycznym z obsługi i instalacji RS-a, aby był w stanie wykonać update, jak mu się uda uruchomić port COM. Z tym przy Cobrze kłopotu nie ma żadnego...

 

A poza tym można eCoal-a dobrać do Skam-P, skoro tak bardzo na tym komuś zależy. Sam wolałbym Bruli.

Tym optymistycznym akcentem kończę swój wywód :)

 

Panowie!!! przecież nikt nikomu nie zabrania zakładać wątki...... no bez jaj, nie można mieć pretensji do kogoś że założył 4 czy 9 wątków.

 

Jarecki79.... nie przesadzaj z tym kursem obsługi rs i update sterownika.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj więc zapytać o produkt, który Cię interesuje.

 

Może coś poradzimy....

 

Dawno temu,gdy pierwszy raz planowałam kotłownię, stanęło na Lingu duo +, dziś już nie jestem taka pewna.

Krótko mówiąc potrzebuję piec wielopaliwowy (groszek i pelet) z dużym zasobnikiem i z dodatkowym rusztem,o wysokiej sprawności i mega łatwej obsłudze (jestem absolutnie atechniczna), mogę na niego wydać max 10 tys.

 

Więcej oczekiwań nie mam, ważne by ogrzał dom o powierzchni 200 m2 i zapewnił cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79.... nie przesadzaj z tym kursem obsługi rs i update sterownika.....

 

Teraz to już jestem wściekły.

 

Wszystko zostało wyjaśnione a czepiactwo już jest niepotrzebne.

 

Sugeruję, abyś zaczął czytać odpowiedzi.

Drugi raz tłumaczył nie będę,że to było przekomarzanie z Darase, czerwony kolor odpowiedzi powinien dawac do myślenia.

 

A wyjście USB jest od RS wygodniejsze, Darase miał na tyle cywilnej odwagi, aby się z tym nie spierać mimo,że użytkuje eCoal-a. Zawsze jednak na siłę można się upierać,że czarne jest białe. Na wątku o sterowaniu przez internet wszystko zostało spokojnie wyjasnione, podobno E-S będzie chciał taka poprawkę zrobić. Za co należą się brawa.

W czym więc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu,gdy pierwszy raz planowałam kotłownię, stanęło na Lingu duo +, dziś już nie jestem taka pewna.

Krótko mówiąc potrzebuję piec wielopaliwowy (groszek i pelet) z dużym zasobnikiem i z dodatkowym rusztem,o wysokiej sprawności i mega łatwej obsłudze (jestem absolutnie atechniczna), mogę na niego wydać max 10 tys.

 

Więcej oczekiwań nie mam, ważne by ogrzał dom o powierzchni 200 m2 i zapewnił cwu

nie ma takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu,gdy pierwszy raz planowałam kotłownię, stanęło na Lingu duo +, dziś już nie jestem taka pewna.

Krótko mówiąc potrzebuję piec wielopaliwowy (groszek i pelet) z dużym zasobnikiem i z dodatkowym rusztem,o wysokiej sprawności i mega łatwej obsłudze (jestem absolutnie atechniczna), mogę na niego wydać max 10 tys.

 

Więcej oczekiwań nie mam, ważne by ogrzał dom o powierzchni 200 m2 i zapewnił cwu

 

Sam widziałem ten kocioł na badaniach przy okazji badania Skam-Pa , miał dobre wyniki pracy, pracownicy laboratorium mówili,że dobrze pracował.

Atest jest wydany przez OTGiS, więc kocioł musiał być badany na pełnej mocy oraz na mocy obniżonej 30%, ten instytut robi to moim zdaniem bardzo profesjonalnie.

Na tym forum jest wątek uzytkowników tego kotła, spróbuj popytać o szczegóły.

 

Nie wiem jak wygląda obsługa sterowników recalart, bo takich nie miałem okazji użytkować a z tego co wiem w Lingu są montowane sterowania tej właśnie firmy.

 

Co Cię skłoniło do wyboru tego kotła (może masz w pobliżu instalatora, który się nim zajmuje?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego ;)

 

zabiłeś moje nadzieje ;)

 

 

 

Co Cię skłoniło do wyboru tego kotła (może masz w pobliżu instalatora, który się nim zajmuje?)

 

stanęło na Lingu duo +, dziś już nie jestem taka pewna.

 

Uważam, ze jakość nie jest adekwatna do ceny, dwóch znanych mi użytkowników tego kotła z mojej okolicy, bardzo narzeka na serwis i bardzo wyśrubowane parametry jakości paliwa możliwego do stosowanie (utrata gwarancji przy zbyt wilgotnym pelecie :o) ,a dla mnie osobiście jest zbyt skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabiłeś moje nadzieje ;)

Uważam, ze jakość nie jest adekwatna do ceny, dwóch znanych mi użytkowników tego kotła z mojej okolicy, bardzo narzeka na serwis i bardzo wyśrubowane parametry jakości paliwa możliwego do stosowanie (utrata gwarancji przy zbyt wilgotnym pelecie :o) ,a dla mnie osobiście jest zbyt skomplikowany.

 

na naszym forum sporo jest napisane właśnie o sterownikach, są wersje które się zawieszają, lub nie sterują zaworem mieszającym. Serwis natomiast z tego co pisali raczej umywa ręce i zrzuca winę na użytkownika.

Nie może być jeden kocioł z jednym palnikiem który będzie z wysoką sprawnością spalał i pelet i ekogroszek, to są zbyt różne paliwa.

Do tego każdy kocioł na paliwo stałe trzeba obsługiwać, tzn mieć min pojęcia to tym co się robi i od czasu do czasu się przy nim pobrudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze jakość nie jest adekwatna do ceny, dwóch znanych mi użytkowników tego kotła z mojej okolicy, bardzo narzeka na serwis i bardzo wyśrubowane parametry jakości paliwa możliwego do stosowanie (utrata gwarancji przy zbyt wilgotnym pelecie :o) ,a dla mnie osobiście jest zbyt skomplikowany.

 

Moim zdaniem spalanie pellet w retorcie to nieporozumienie.

Takie oferty są, bo tego wymaga rynek, ale palniki retortowe czy rynnowe nie powinny być opalane samodzielnie pelletem ze względów bezpieczeństwa.

W "prawdziwym" kotle pelletowym jest system separacji paliwa w koszu od tego będącego na palniku. Sęk w tym,że wówczas zostaje tylko pellet i ewentualnie ziarno owsa a i cena wówczas wyższa.

 

Część producentów palników dodając układ strażaka z danym typem zaworu daje możliwość spalania pellet w palnikach rynnowych bądź modyfikowanych groszkowych.

 

Nastaw się lepiej na ekogroszek, miał węglowy i najwyżej współspalanie pellet z paliwem węglowym w stosunku 50:50

 

Proste w obsłudze są kotły tutaj często opisywane tj. Ogniwo, RBR, Skam-P, posiadają sterowania, które nie sprawiają użytkownikom kłopotu a ich obsługa w głównej mierze polega na wyborze temperatury.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc potrzebuję piec wielopaliwowy (groszek i pelet) z dużym zasobnikiem i z dodatkowym rusztem,o wysokiej sprawności i mega łatwej obsłudze (jestem absolutnie atechniczna), mogę na niego wydać max 10 tys.

 

Tak to tylko w erze....(kiedys było) a na serio z tym peletem to mocno bym się zastanowił, widziałem poklejony komin po rocznym paleniu peletami, no i na Twoim miejscu dodał bym STEROWANIE KOTŁEM PRZEZ NET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już jestem wściekły.

 

Wszystko zostało wyjaśnione a czepiactwo już jest niepotrzebne.

 

Sugeruję, abyś zaczął czytać odpowiedzi.

Drugi raz tłumaczył nie będę,że to było przekomarzanie z Darase, czerwony kolor odpowiedzi powinien dawac do myślenia.

 

A wyjście USB jest od RS wygodniejsze, Darase miał na tyle cywilnej odwagi, aby się z tym nie spierać mimo,że użytkuje eCoal-a. Zawsze jednak na siłę można się upierać,że czarne jest białe. Na wątku o sterowaniu przez internet wszystko zostało spokojnie wyjasnione, podobno E-S będzie chciał taka poprawkę zrobić. Za co należą się brawa.

W czym więc problem?

 

Jarecki79 nie wściekaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to tylko w erze....(kiedys było) a na serio z tym peletem to mocno bym się zastanowił, widziałem poklejony komin po rocznym paleniu peletami, no i na Twoim miejscu dodał bym STEROWANIE KOTŁEM PRZEZ NET

 

Sterowanie przez net to nie wiem czy się nie wyklucza ze stwierdzeniem szukam czegoś prostego, jestem atechniczna....

 

Nie każdy ma ochotę ciągnąć neta do kotłowni, stosować jakieś acess pointy itd. Nie każdy ma w kotłowni neta i nie każdy tego potrzebuje.

Można też mieć kontrolę czy powiadomienia przez SMS, komórkę ma raczej każdy. Tyle,że znowu zadaję pytanie, czy każdy tego potrzebuje?

 

Generalnie wszystko można, trzeba najpierw określić swoje preferencje odnośnie paliwa, sposobu czyszczenia, sterownika i funkcji, które ma spełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, bo przy sobocie o tej godzinie na forum, to przesada...

 

malka, rekordzistko forum :) zastanów się, czego potrzebujesz, co ma być paliwem podstawowym, jakiego oczekujesz sterownika, czy potrzebne są Tobie jakieś bajery?

Do jakich celów chcesz bajerów używać....

 

a) Czy w domu ktoś zawsze jest, czy np. od pon. do pt. wyjazdy a w domu tylko na weekend,

b) czy normalnie ktoś w domu jest, wychodzimy do pracy i wracamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...