Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sprzedasz mi skam-p z ecoalem??? na stronie ww kotła nie ma takiej informacji... mógłbys Jarecki79 napisać na forum jasno i czytelnie żebym ja, zwykły początkujacy user zrozumiał.... firma taka i taka sprzedaje równiez kotły skam-p ze sterownikiem ecoal

...

 

TAK, MOŻESZ MIEĆ SKAM-P z BRULI lub eCoal.

Wówczas do kotłów mniejszych mocy specjalnie na potrzeby eCoal montowana jest dmuchawa WPa07.

Myślę,że wyraziłem się jasno.

 

Mam też nadzieję,że tym wpisem nie wywołam akcji zaczepno-odwetowej profesorów :)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo jasno, dziekuję za informacje wg mnie jest to bardzo wazna wiadomość nie tylko dla mnie, ale i dla potencjalnych kupujących bo jezeli mozna kupic skam-p z ecoalem to znaczy ze wszystko idzie w dobrym kierunku.. a ogniwo nie ma monopolu na ww sterownik.

 

No przecież masz więcej kotłów z tym sterownikiem, choćby ten RBR, ponar, kotstal (czy jakoś tak)

 

Tak samo jak więcej producentów korzysta z PUMY czy Cobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekogroszek.. a dodatkowo kartony i szafki z płyty wiórowej.....

a to czyszczenie to tak bardziej z ciekawości zrobiłem, żeby zobaczyć jak to jest :

 

Jeśli nie masz wkładu kominowego, nie radzę palić płyty wiórowe, ponieważ posiadają w sobie kleje, które oblepiają ściany i doprowadzają do zatkania komina. W przeszłości miałem podobną sytuację. Z kominiarzem przebijaliśmy ciężarkiem 5 kg i wypalaliśmy... czarno i smród w okolicach, nawet straż miejska zjawiła się u mnie... na szczęście nie zapłaciłem mandatu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wielokrotnie pisałem i nadal tak uważam, że wybór powinien wychodzić od rynku, od osoby.

 

Sam wolę Cobrę, bo wiem o niej praktycznie wszystko, jestem z niej zadowolony i wiem,że jest prosta w obsłudze.

Kwestia przyzwyczajenia, zaufania i zadowolenia z danego produktu.

 

Sam aktualizowałem soft w Brulim i porównując to z Cobrą na tym polu bruli czy eCoal ustępują i to znacznie, procedura jest bardziej skomplikowana.

Ponieważ taką procedurę przeprowadzałem na obu sterowaniach mam prawo do wyrażania takiej opinii. Cieszy mnie natomiast informacja, że E-S będzie chciał to poprawić na USB, bo jest to zwyczajnie wygodniejsze, szybsze i prostsze. Sterownik Cobra po podłączeniu do kompa jest rozpoznawany jako pendrive, wchodzę na ten dysk wymienny, kasuję stary soft, zrzucam nowy i koniec zabawy.

 

Tutaj mamy bardzo dynamiczne i fajne forum.

Sa wątki, gdzie można wymieniać opinię o RT09pid, o Cobrze, Pumie, eCoalu czy Brulim

Jest na tyle dużo użytkowników tych wyrobów, że osoby decydujące się na dany zestaw mogą liczyć na pomoc wielu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki fakt zmienia ZUPEŁNIE rozkład rzeczy jest to naprawde wazna informacja.... dziwne że dopiero teraz o tym piszesz.. wczesniej dosc duzo czytałem forum i pamietam teksty zawijana w którym czesto i gęsto pisał że sterowniki ecoal/bruli nie będa sprzedawane zwłaszcza"twojej'' firmie a tu nagle ciach mogę sobie kupic skam-p z brulim czy ecoalem co z tego wynika??? bardzo duzo, mogę sobie kupic kocioł który ma inne wymiary,inny sposób czyszczenia,inne rozwiązania technologiczne... normalnie jak dla mnie to jest BOMBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki fakt zmienia ZUPEŁNIE rozkład rzeczy jest to naprawde wazna informacja.... dziwne że dopiero teraz o tym piszesz.. wczesniej dosc duzo czytałem forum i pamietam teksty zawijana w którym czesto i gęsto pisał że sterowniki ecoal/bruli nie będa sprzedawane zwłaszcza"twojej'' firmie a tu nagle ciach mogę sobie kupic skam-p z brulim czy ecoalem co z tego wynika??? bardzo duzo, mogę sobie kupic kocioł który ma inne wymiary,inny sposób czyszczenia,inne rozwiązania technologiczne... normalnie jak dla mnie to jest BOMBA

 

Nie chcę wywoływać wilka z lasu...

Było trochę inaczej, bo najpierw było pisane (możesz się do tego na tym wątku dokopać), że wkrótce eC będzie oferowany bezproblemowo z brucerami.

Później wszystko zakręciło o 180st jak chciałem taki zestaw przebadać w ośrodku niezależnym, nie chcę już jednak do tego wracać. Było-minęło.

Teraz na spokojnie zadzwoniłem, coś się udało dyplomatycznie ustalić (choć cenowo niezbyt atrakcyjnie) i wybór jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wielokrotnie pisałem i nadal tak uważam, że wybór powinien wychodzić od rynku, od osoby.

 

Sam wolę Cobrę, bo wiem o niej praktycznie wszystko, jestem z niej zadowolony i wiem,że jest prosta w obsłudze.

Kwestia przyzwyczajenia, zaufania i zadowolenia z danego produktu.

 

Sam aktualizowałem soft w Brulim i porównując to z Cobrą na tym polu bruli czy eCoal ustępują i to znacznie, procedura jest bardziej skomplikowana.

Ponieważ taką procedurę przeprowadzałem na obu sterowaniach mam prawo do wyrażania takiej opinii. Cieszy mnie natomiast informacja, że E-S będzie chciał to poprawić na USB, bo jest to zwyczajnie wygodniejsze, szybsze i prostsze. Sterownik Cobra po podłączeniu do kompa jest rozpoznawany jako pendrive, wchodzę na ten dysk wymienny, kasuję stary soft, zrzucam nowy i koniec zabawy.

 

Tutaj mamy bardzo dynamiczne i fajne forum.

Sa wątki, gdzie można wymieniać opinię o RT09pid, o Cobrze, Pumie, eCoalu czy Brulim

Jest na tyle dużo użytkowników tych wyrobów, że osoby decydujące się na dany zestaw mogą liczyć na pomoc wielu osób.

 

Jarecki jeśli chodzi o złącze w eCoalu to pewnie wiesz dlaczego jest rs a nie usb? Kabel usb ma ograniczenia w długości- rs nie ma. Najlepiej jednak żeby ster posiadał oba te złącza. Ja osobiście korzystam z rs bez przejściówki, bo mam w starym modelu kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki jeśli chodzi o złącze w eCoalu to pewnie wiesz dlaczego jest rs a nie usb? Kabel usb ma ograniczenia w długości- rs nie ma. Najlepiej jednak żeby ster posiadał oba te złącza. Ja osobiście korzystam z rs bez przejściówki, bo mam w starym modelu kompa.

 

Ja mam kabel USB 2metrowy, bo tylko taki był w sklepie. Zupełnie wystarcza 0,5metra, bo przeciez nie muszę tego kabla ciągnąć z kotłowni do pokoju na piętrze.

Albo biorę panel Cobry i podłączam pod kompa (zasilanie bierze poprzez USB w kompie)

Albo idę z laptopem do kotłowni i sterownik aktualizuję.

 

Z RS i Brulim to cała szopka była, sterownik musiał mieć podłączenie pod prąd, zabawy z przejściówką i instalacją, bo mam świeższy komp i takiego starego złącza RS nie posiadam. Uwierz mi,że robiąc to na obu sterowaniach zdecydowanie prościej, lepiej i szybciej jest przy USB.

 

Nie mniej na obu modelach można to zrobić i to jest sedno sprawy, bo innych sterowań na rynku z domową aktualizacją softu zwyczajnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na spokojnie zadzwoniłem, coś się udało dyplomatycznie ustalić (choć cenowo niezbyt atrakcyjnie) i wybór jest.

Jak już pisałem wielokrotnie, osobom które nie chcą, nie lubią, nie mają czasu itp. lepiej dopłacić trochę i mieć święty spokój.

Niestety trochę więcej trzeba wybulić.

Ciekaw jestem o ile poszybuje cena Cobry w momencie gdy osiągnie porównywalne funkcje jak eCoal.

Być może okaże się że wcale nie jest taki drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEPRAWDA!!!! sprzedasz mi skam-p ze sterownikiem ecoal?? lub bruli???tak samo jak ogniwo nie sprzeda mi kotła ze sterownikiem puma/cobra

 

OGNIWO nie sprzeda Ci kotła ze sterownikiem puma/cobra, bo uważa, że eCoal jest lepszy.

Prawdopodobnie mógłbyś kupić u nich kocioł bez sterownika, ale 100% pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jasno, dziekuję za informacje wg mnie jest to bardzo wazna wiadomość nie tylko dla mnie, ale i dla potencjalnych kupujących bo jezeli mozna kupic skam-p z ecoalem to znaczy ze wszystko idzie w dobrym kierunku.. a ogniwo nie ma monopolu na ww sterownik.

 

OGNIWO nigdy nie miało monopolu na sterownik eCoal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dosc duzo czytałem forum i pamietam teksty zawijana w którym czesto i gęsto pisał że sterowniki ecoal/bruli nie będa sprzedawane zwłaszcza"twojej'' firmie a tu nagle ciach mogę sobie kupic skam-p z brulim czy ecoalem...

 

Owszem, tak pisałem, bo Jarecki twierdził, że eCoal jest nic nie wart. Więc po co mu ten sterownik? Żeby mógł skuteczniej obrzydzać go innym?

Teraz, kiedy eCoal został sprawdzony przez liczne grono użytkowników - Jarecki już nie może bezkarnie pisać o nim bzdur.

Elektro-System - być może - uznał, że już można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanie trochę zmieniono na sprzedaz ecoala wraz z palnikiem... a teraz widze demokracja jest :D

Demokracja, demokracją ale warunki dalej te same i jasne.

Odpowiedni palnik i nadmuch.

Wydaje mi się że to dobrze bo skoro producent potrafi się do tego dostosować a nawet osoba prywatna która posiada te rzeczy, może sobie znacznie ułatwić obsługę kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...