Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to teraz zmieni sie ranking i może on wyglądac np tak

 

1 Skam-p sterownik ecoal

2ogniwo z ecoalem

3skamp-puma/cobra

4reszta.....

 

Ja na 4 miejsce czyli tuż przed podium wpisuje swoje żeliwne monstrum czyli Kielara Eco2 - głównie z powodu jego trwałości, żeliwnego wymiennika i 10 letniej gwarancji - chociaż te kotły są akurat trochę konserwatywne i baaaardzo powoli się rozwijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozwolę miec sobie odmienne zdanie... zresztą na FM dość czesto było zaznaczane że ecoal bedzie sprzedawany TYLKO z ogniwem, pozniej zdanie trochę zmieniono na sprzedaz ecoala wraz z palnikiem... a teraz widze demokracja jest :D

 

Tak było. Tylko z Ogniwem do czasu, aż rynek potwierdzi walory eCoala i różni wybrzydzacze nie będą mogli tego zmienić.

Teraz już nie mogą.

Więc niech stosuje go, kto chce.

Nikt nie będzie miał już jednak podstaw do stwierdzenia, że winę za złą pracę jednego czy drugiego kotła ponosi eCoal - skoro z innymi pracuje bardzo dobrze.

Demokracja nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie wspólpracowac na róznych mocach kotłów?? na róznych konstrukcjach palników? na róznych typach wymienników?? na róznych dmuchawach? no,no,no... pytań dużo, a odpowiedzi?? pewnie z czasem przyjda, napewno jezeli ktos bedzie miał sterownik do wymiany moze pokusic się własnie o ecoal,ew bruli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niech stosuje go, kto chce.

Pierwszy raz nie zgodzę się ale tylko z tym stwierdzeniem.

Nie będzie tak hula-hop.

Tak jak napisałem warunki są jasne.

Na razie mają go tylko wybrane firmy kotlarskie i dwie firmy prywatne na cały kraj.

Będzie sprzedawany z rozwagą i znanymi wymogami.

Jest to też odpowiedź dla Piotrek42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie wspólpracowac na róznych mocach kotłów?? na róznych konstrukcjach palników? na róznych typach wymienników?? na róznych dmuchawach? no,no,no... pytań dużo, a odpowiedzi?? pewnie z czasem przyjda, napewno jezeli ktos bedzie miał sterownik do wymiany moze pokusic się własnie o ecoal,ew bruli.

 

Typ wymiennika nie ma tu nic do rzeczy.

Palnik i dmuchawa jednak ma. i to dużo.

P.S.

To, co tu napisałem, dotyczy oczywiście eCoala.

Dla sterownika bruli nie ma żadnych ograniczeń.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ wymiennika nie ma tu nic do rzeczy.

Palnik i dmuchawa jednak ma. i to dużo.

P.S.

To, co tu napisałem, dotyczy oczywiście eCoala.

Dla sterownika bruli nie ma żadnych ograniczeń.

 

Wiem Zawijan, wiem... ale tu chodzi o jedną rzecz! frma ELEKTRO-SYSTEM s.c. wypusciła na rynek 2 typy sterownika ecoal -praktycznie sterownik bezobsługowy i bruli sterownik dla zaawansowanych użytkowników vel hobbystów,sterowniki sprawdziły sie w życiu codziennym, uzyskały 1 dobre notowania instytutu i firm które wystawiają atesty czy zajmują się zawodowo sprawdzaniem róznych rozwiązań technologicznych w ogrzewaniu a 2- uzyskały pełną akceptację uzytkowników kotłów i osób które na codzień palą w swoich kotłach, jeżeli nie będzie teraz ograniczeń to nic nie stoi na przeszkodzie żeby te sterowniki wchodziły na rynek z róznymi kotłami, z róznymi konstrukcjami i zdobywały rynek , pewnie powoli rynek sterowników w pl może się znacząco zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tak pisałem, bo Jarecki twierdził, że eCoal jest nic nie wart. Więc po co mu ten sterownik? Żeby mógł skuteczniej obrzydzać go innym?

Teraz, kiedy eCoal został sprawdzony przez liczne grono użytkowników - Jarecki już nie może bezkarnie pisać o nim bzdur.

Elektro-System - być może - uznał, że już można.

 

Nie powiedziałem,że jest nic nie wart i prosze mi takich słów nie wmawiać.

 

Zresztą od nowa tego samego pisac mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było. Tylko z Ogniwem do czasu, aż rynek potwierdzi walory eCoala i różni wybrzydzacze nie będą mogli tego zmienić.

Teraz już nie mogą.

Więc niech stosuje go, kto chce.

Nikt nie będzie miał już jednak podstaw do stwierdzenia, że winę za złą pracę jednego czy drugiego kotła ponosi eCoal - skoro z innymi pracuje bardzo dobrze.

Demokracja nie ma tu nic do rzeczy.

 

hmmm kłopoty rózni użytkownicy z obsługą mają, widać pod wpisach na wątkach.

 

Jednak póki większość zadowolona, znaczy,że jest dobrze.

Zdanie,że pracuje bardzo dobrze jest chyba trochę na wyrost, ale ok. niech tak zostanie.

 

Podobnie jak rynek potwierdza,że sterownik eCoal działa, to identyczne zdanie można wyrazić o sterowniku Cobra/Puma

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie wspólpracowac na róznych mocach kotłów?? na róznych konstrukcjach palników? na róznych typach wymienników?? na róznych dmuchawach? no,no,no... pytań dużo, a odpowiedzi?? pewnie z czasem przyjda, napewno jezeli ktos bedzie miał sterownik do wymiany moze pokusic się własnie o ecoal,ew bruli.

 

Pracuje na dwóch typach dmuchaw i trzech palnikach czyli brucer, burner, ekoenergia...

Do takiego zestawu został przygotowany i tyle.

 

Poprawna praca zależy od palnika i dmuchawy, wymiennik to sprawa drugorzędna.

 

Badając kocioł z Cobrą soft można przystosować do każdego palnika i prawie każdej dmuchawy na rynku. Trzeba tylko wiedzieć,w jakie menu kodowe wejść i co do takiego zestawu dobrać. Obecnie badamy zestaw z rynną i dmuchawą RV-13AMs z silnikiem 40W

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opcję internetową w Cobrze/Pumie z opcja zmiany nastaw

Czekam na moduł obsługi przez komórkę.

 

Z takimi dodatkami sterownik z pewnością spełni oczekiwania fanatyków sterowania na odległość.

 

Co ważne obsługuje zawór mieszający i kolejną pompę za tym zaworem np. w układzie podłogowym. To istotne, bo ani bruli ani eCoal takiej możliwości nie ma.

Więc produkt można dobrac do potrzeb konkretnej instalacji i wymogów użytkownika.

 

Ja osobiście netu w kotłowni nie potrzebuję, ale do panelu pokojowego z podglądem pracy kotła na pięterku mocno się przyzwyczaiłem i tego dodatku jeszcze mi w Cobrze brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opcję internetową w Cobrze/Pumie z opcja zmiany nastaw

Czekam na moduł obsługi przez komórkę.

 

Z takimi dodatkami sterownik z pewnością spełni oczekiwania fanatyków sterowania na odległość.

 

Co ważne obsługuje zawór mieszający i kolejną pompę za tym zaworem np. w układzie podłogowym. To istotne, bo ani bruli ani eCoal takiej możliwości nie ma.

Więc produkt można dobrac do potrzeb konkretnej instalacji i wymogów użytkownika.

 

Ja osobiście netu w kotłowni nie potrzebuję, ale do panelu pokojowego z podglądem pracy kotła na pięterku mocno się przyzwyczaiłem i tego dodatku jeszcze mi w Cobrze brakuje.

I właśnie o tym pisałem wcześniej.

Ile to wszystko będzie kosztowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o tym pisałem wcześniej.

Ile to wszystko będzie kosztowało.

 

Pożyjemy-zobaczymy.

 

mnie bardziej interesuje, aby prace mocniej przyspieszyły i aby wreszcie moduł zaworu był już normalnie dostępny.

równie pilnie oczekuję na dodatkowy moduł obsługi GSM...

 

Zawiedziony jestem,że kolejny rok ucieka a dalej panelu pokojowego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dom dobrze docieplony wystarczy 16kw tym bardziej że masz składany palnik. Pogratuluj odemnie swojemu mężowi żony. Pozdrawiam :)

 

do mocy za chwilkę się odniosę,a co do gratulacji,to wiesz jak jest,jeśli kogoś przyzwyczaisz ,że o wielu rzeczach mysleć nie musi,to staje się to dla niego normą,niczym nadzwyczajnym...

 

@ malka...16kW powinno być oki.

 

jw.

 

Hmm to mnie zaintrygowało - jakie kominy lubisz ?

 

A co do tematu to 16 kW powinno spokojnie wystarczyć do nowego, ocieplonego domu.

 

kominy...hmmmm np takie:jasikinia ?abia.JPG tu akurat komin w Żabiej, cudny, acz mało spektakularny ;)

 

Dobra dosyć pierdół,do meritum czas przejść.

Miło by było gdyby ta 16 dała radę, ale wszyscy piszecie,że "powinno", mnie to nie satysfakcjonuje. Więc po lekturze piecowych wątków (na marginesie - Wasza wiedza mnie powala:o) wymyśliłam sobie, że jeśli stanie na Ogniwie (bo kilka ofert, które spłynęło na mój priv, znów mi namieszało w głowie) kupię 25 i wymienię palnik na mniejszy. Czyli duży wymiennik,mały palnik. Jak gdzieś pisał chyba Zawijan (przepraszam jeśli pomyliłam, ale to była już noc,lub nawet wczesny poranek :oops:), powinno być ok.

 

Za Ogniwem,przemawiają dobre opinie użytkowników, ciągłe udoskonalanie przez producenta, niezła konstrukcja (chyba ),ale ma jeden minus, wyjście czopucha...nie wiem, czy kotłownia jest wystarczająco szeroka, by go zmieścić...W pierwotnej wersji kocioł miał stać ustawiony po długości ,zakładałam wyjście od góry lub z lewego boku.

Proszę więc o łopatologiczne instrukcje ile z każdej strony pieca trzeba zostawić miejsca na obsługę.

Nie zdawałam sobie sprawy,że rynek kotłów jest tak różnorodny, a dla laika to absolutna dżungla :bash:

jasikinia ?abia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ma jeden minus, wyjście czopucha...nie wiem, czy kotłownia jest wystarczająco szeroka, by go zmieścić...W pierwotnej wersji kocioł miał stać ustawiony po długości ,zakładałam wyjście od góry lub z lewego boku.

Proszę więc o łopatologiczne instrukcje ile z każdej strony pieca trzeba zostawić miejsca na obsługę.

Nie zdawałam sobie sprawy,że rynek kotłów jest tak różnorodny, a dla laika to absolutna dżungla :bash:

 

Wyjście kominowe można dostosować w innym produkcie.

Wstaw może szkic Twojej kotłowni z wymiarami ścian i umiejscowieniem komina, będzie łatwiej coś doradzić.

Ew. wyślij na priva maila, podam swojego i odrysuję jak można ustawić dany kocioł.

 

Ja bym jednak sugerował wybór mocy 16-17kW, na 160m2 nowego budownictwo nic więcej nie potrzeba.

 

Odległości - od strony kosza powinno zostać ok.50cm miejsca na obsługę.

Od przodu tyle miejsca, abyś otworzyła drzwiczki danego kotła i wysunęła szufladę na popiół. Średnio ok.1metr to taka logiczna granica, aby za mocno się nie gimnastykować

 

Od tyłu to mocno zależy od kotła i jego konstrukcji, jak nie będzie zrobionych z tyłu wyjść tj. powrotu, spustu wody, to można taki model z górnym wyjściem spalin dosunąć na przysłowiowe zero do ściany. W produktach z tylnym wyjściem spalin min.ok.30cm.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak rynek potwierdza,że sterownik eCoal działa, to identyczne zdanie można wyrazić o sterowniku Cobra/Puma

 

Takich sterowników, których dobre działanie potwierdził rynek, jest chyba kilkanaście, a może nawet więcej.

Ale tylko jeden - eCoal.pl - jest takim, gdzie użytkownik nie musi ustawiać podawania, przerwy i nadmuchu (no, może jeszcze sterownik z sondą lambda, który jest stosunkowo mało znany). A jak pokazują liczne wątki na forach - to sprawia użytkownikom (szczególnie początkującym, ale nie tylko) największe problemy. Bo też jest to naprawdę trudne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...