Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A widzisz, a powinienes...... pamietam twoja firma sprzedawała kiedys kotły z tatarkiem ( wbrew pozorom to całkiem fajny sterowniczek) ale jednak zatrzymali się w rozwoju i powoli zostają wypierani z rynku (chyba w sumie juz mało kto sprzedaje ich sterowniki?) na + mają tylko to że są tanie, wchodzi nowa era sterowników (internetowych) a puma/cobra jak była w lesie tak jest dalej.....

 

RT09pid jest rozwijany, aktualnie dodali strefy do cwu i pewnie jeszcze beda je testować zanim wejdą do sprzedaży.

Nadal jest do wyboru i jest często wybierany, szczególnie jak ktoś chce panel domowy.

Do ekoenergii, brucera fajny ster.

 

Ma być ponoć wersja z zabudowanym modułem zaworu w jednej obudowie, zobaczymy.

 

Do pumy i cobry niby kończone są prace nad tym zaworem i pierwsze testy modułu gsm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do paliwa, to palniki:

- burner, brucer czy nowa ekoenergia radzą sobie z ekogroszkiem oraz miałem węglowym. Są w całości wykonane z żeliwa, ekoenergia może być rozkręcana w połowie. Opcja spalania miału może się przydać, jak ceny ekogroszku będą niebotyczne czy też będzie kłopot z jego dostępnością

 

- bardzo prostym sterownikiem w obsłudze i takie było założenie twórcy jest model Cobra/Puma. Nawet dobór pracy pomp C.O. i CWU jest w niej automatyczny (w eCoalu musisz wybrac tryb lato, priorytet itd.). Podstawowa obsługa sprowadza się do nastawy temp. i naciśnięcia START. Sterownik ma czytelny wyświetlacz.

http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_cobra.html

http://instalator.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=585%3Aring-magazynu-instalatora-nowa-era-sterowania-elektro-miz-ls-elektronik-&Itemid=160&lang=pl

http://instalator.pl/archi/2010/mi6%28142%29/9.pdf

 

- eCoal też z założenia ma być prosty w obsłudze, nie jest jednak jedyny na rynku. Ma dość dużą, jeżeli nie wielgaśną obudowę. Na zdjęciach pokazywany jest zawsze tylko panel wykonawczy. Jest to jednak sterownik, który nie wymaga nastaw podawania.

 

- co do czyszczenia, zdecydowanie wygodniej i szybciej czyści się kanały poziome, było to wielokrotnie omawiane i pokazywane na zdjęciach na tym wątku. Użytkownicy modeli kotłów z kanałami pionowymi się z tym nie zgadzają. Z tego powodu polecam wybór kotła między RBR a SKAM-P, uważam,że dostęp tylko od przodu jest wygodniejszy i samo czyszczenie jest szybsze. Nic nie trzeba czyścić od góry.

 

- sterownik zawsze możesz wybrać, zapoznaj się z materiałami, porównaj, przeanalizuj. Moc 16-17kW jest optymalna.

 

Nie to żebym się czepiał........

sam wiesz Jarecki79, że prowadziłem z Tobą szeroką korespondencję mailową w kwestii gdy szukałem kotła. Nie mogę powiedzieć że jeśli chodzi o informacje na temat Skampa uzyskałem do Ciebie dogłębną, ale ostatecznie cieszy mnie fakt wyboru Ogniwa. Zaznaczam, że z Zawijanem nie wymieniłem nawet słowa w kwestii zakupu Eko PLusa........ ostatecznie zdecydowałem się na Plusa.

 

I teraz trochę na temat tego, jak elastyczne są Twoje poglądy . Jak wyżej piszesz, że ecoal ma wielgaśną obudowę a jednocześnie wcześniej bardzo krytykowałeś ten sterownik - wystarczy tylko przeczytać w całości ten temat. Ostatecznie okazuje się, że Sekom będzie ze Skampem sprzedawał eCoala. :) Będziecie sprzedawać taki "be" sterownik????

Chciałbym w tym miejscu zadać pytanie: Czy Sekom będzie stosował ze swoimi kotłami eCoala z uwagi na fakt że jest to bardzo dobry sterownik pod względem fachowym i merytorycznym czy dlatego że eCoal jest to produkt dobry pod względem marketingowym i pozwoli firmie Sekom na wzięcie z rynku kolejnego kawałka tortu :) ?

A co się stało, że ostatnio przestałeś promować kocioł Sztokera.... wątek o tym kotle jest mizerny - a więc i użytkowników jak na lekarstwo. Miał być świtnym kotłem, dlaczego więc nie zdobył nabywców????

 

Bardzo też podkreślasz że nowy palnik Ekoenergii jest dwuczłonowy.... i co to niby ma być za super pozytyw? Idąc tym tropem to Burner jest lepszy bo ma 4 człony. :)

 

Ja tylko powiem, że argument "wielgaśny " jest żaden, bo przy rozmiarach kotła jest to maleństwo. Przy czym obiektywnie muszę powiedzieć, że kotły Ogniwo są w porównaniu do innych kotłów małymi gabarytowo. Przy kotłach z kanałami poziomymi Ogniwo jest naprawdę mały. Nikt o tym nie pisał wcześniej (albo tego nie wyłapałem) ale dla osób z niskim wzrostem czyszczenie lub wsypywanie ekogroszku do zasobnika kotła z kanałami poziomymi może być problemem.

 

Także - pisałem o tym ostatnio - wyczyściłem swój kociołek, choć nie było z czego czyścić!! Powiem tak. Kocioł mam pionowe kanały i nie ma z jego czyszczeniem żadnego problemu!!! Argument że kocioł z kanałami poziomymi czyści się szybciej i wygodniej uważam za żaden. W pionowym wszystko spada na dół zawirowacze wystarczy ponieść 15 cm do góry i puścić - wszystko pięknie opadnie na dół i już. W poziomym proponuje włożyć szczotkę pomiędzy kanałami do końca i pociągnąć w swoim kierunku - zobaczymy gdzie poleci sadza? :)

Generalnie w każdym kotle, każdym produkcie, można znaleźć plusy i minusy... tylko niech to będzie rzeczowe i uzasadnione, a nie nakierowane na pogrążenie dobrego produktu konkurencji, a wypromowanie super bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pume czy cobrę kupuje wielu producentów pleszewskich, eksportowana jest też na m.in. rynek duński do kotłów na pellet.

ognika wiem,że stosował hef i chyba sas.

O ilości to raczej musisz pytać producentów sterowań.

eCoal jest ograniczony konkretnym palnikiem i dmuchawą, jego docelowe grono odbiorców jest inne. Chyba trzeba to rozpatrywać w rozmiarach eCoal+Bruli.

 

oto strona producenta sterowników : ognik, puma i cobra http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_ognik_plus_pid_ii.html

 

gdzie jest forum czy wsparcie techniczne ze strony tej firmy dla klienta, upgrade softu itp

Wobec Elektro - Systemu https://esterownik.pl/ czy tej stronki http://ecoal.pl/ to po prostu słabiutko niestety. Tu mamy pełne natychmiastowe wsparcie czy na telefon czy maila.

A to jest bardzo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo, pisałem, co mi się nie podoba, jak chcesz to nazwać krytyka dla samej krytyki, to Twoja sprawa.

Obudowa jest wielgaśna, do tematu co jest w środku nie wracam. Generalnie jest ten internet i działa.

 

A wybór jak wybór, jak ktoś chce, to może mieć. Tyle.

Nie ma produktów idealnych

 

Ze Sztokerem kłopotu nie ma (dziękuję,że o to pytasz), schodzi bardzo ładnie, jutro także sobie pojedzie, może jego użytkownik się zaloguje na forum

 

Co do wrzucania paliwa do kosza to większej bzdury jak to,że kosz przy kanałach poziomych jest wyżej nie słyszałem

Przecież palnik w kanałach poziomych nie jest instalowany w połowie wymiennika, trochę trzeba się zastanowić.

 

Krawędź zasypu kosza czy to będzie wymiennik poziomy czy pionowy jest taka sama.

Przy kanałach poziomych czyścisz wszystko na wysokości klatki piersiowej, więc wygodnie.

Było to omawiane, pokazywane na fotkach i filmikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto strona producenta sterowników : ognik, puma i cobra http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_ognik_plus_pid_ii.html

 

gdzie jest forum czy wsparcie techniczne ze strony tej firmy dla klienta, upgrade softu itp

Wobec Elektro - Systemu https://esterownik.pl/ czy tej stronki http://ecoal.pl/ to po prostu słabiutko niestety. Tu mamy pełne natychmiastowe wsparcie czy na telefon czy maila.

A to jest bardzo ważne

 

Świeże softy są non stop dostępne na podanych stronach a jak zauważyłeś po wątku o Skam-P nie ma większych problemów z ich obsługą.

Dobrze napisana instrukcja.

 

Tu są świeże softy wstawiane do Cobry:

http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_cobra.html

 

a tu do Pumy:

http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_puma_pid.html

 

Skąd wiesz jakie jest wsparcie, skoro nie korzystałeś?

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy fakt, że wreszcie można samemu poskładać co się chce, kocioł taki, sterownik taki. Jeszcze rok temu zestaw skam + ecoal legł w gruzach i nic z tego nie wyszło. Jedno jest pewne, tak jak w ecoal/bruli programistom świetnie wyszedł dostęp przez net'a i sterowanie (a myślę że to jest bardzo chwytliwe) tak również w pumie/cobrze świetnie wygląda interfejs użytkownika samego sterownika. Szkoda tylko, że nie można mieć jednego i drugiego, choć widzę że jakieś światełko w tunelu dla pumy/cobry się pojawia. Pytanie tylko czy dla obecnych użytkowników również, no i za jaką cenę... Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże softy są non stop dostępne na podanych stronach a jak zauważyłeś po wątku o Skam-P nie ma większych problemów z ich obsługą.

Dobrze napisana instrukcja.

 

Tu są świeże softy wstawiane do Cobry:

http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_cobra.html

 

a tu do Pumy:

http://www.elektro-miz.pl/pol/produkty/regulatory_temperatury/regulator_puma_pid.html

 

Skąd wiesz jakie jest wsparcie, skoro nie korzystałeś?

 

A podaj linki nie do softu..... tylko do firmowego forum użytkowników tych sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o upgrade softu, więc pokazałem,że jest.

 

Co do forum firmowego, widocznie na chwile obecną nie jest potrzebne. Widocznie dobra instrukcja i kłopotów ludzie nie mają.

Może zrobią albo i nie jak dodadzą np. opcję internetową...

 

Jest to forum, są też inne, gdzie są poglądy o pumie wymieniane.

Dla mnie ważne, aby pomagać użytkownikom zestawów ze Skam-P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę po to żeby się kłócić, tylko po to, aby potencjalni nabywcy kotłów mieli rzetelna informację na podstawie której podejmą decyzje o zakupie kotła i zostaną w pewnym sensie skazani na jego eksploatacja przez kilka lub kilkanaście kolejnych lat, bo to nie zabawka, tylko wydatek ok. 8-10 tysiaków.

Ponadto jeśli nie mam racji lub pewności to nie forsuje za wszelką cenę swojego stanowiska.

I nie rób Jarecki79 ze mnie kogoś kim nie jestem. Wiem, że palniki w kotłach są mniej więcej na jednej wysokości, ale kosze niekoniecznie mają tę samą wysokość a i kotły też. Czy twierdzisz, że kocioł z kanałami poziomymi jest niższy niż OE+ z pionowymi?

 

Podoba mi się to stwierdzenie w Twoim poście " nie ma produktów idealnych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałeś ze wsparcia Elektro-Miz, nie korzystałeś z ich sterowania, więc po co mówisz,że wsparcia nie ma.

 

Pisałeś wyraźnie o krawędzi zasypu kosza, więc się teraz nie wykręcaj:

"Nikt o tym nie pisał wcześniej (albo tego nie wyłapałem) ale dla osób z niskim wzrostem czyszczenie lub wsypywanie ekogroszku do zasobnika kotła z kanałami poziomymi może być problemem"

 

Oczywiście,że kocioł z kanałami poziomymi jest wyższy, ale jednocześnie zajmuje mniej miejsca na głębokość.

Jak wspomniałem czyszczenie na wysokości klatki a szczotki to będą Ci potrzebne jak będziesz miał rury, jak rur nie ma to czyszczaki sa proste.

 

Oczywiście,że stwierdzenie,że nie ma produktów idealnych jest prawdziwe.

 

Co do bubli to dla mnie bublem są zachodzące na siebie drzwiczki i odchodząca farba w nowym wyrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt o tym nie pisał wcześniej (albo tego nie wyłapałem) ale dla osób z niskim wzrostem czyszczenie lub wsypywanie ekogroszku do zasobnika kotła z kanałami poziomymi może być problemem.

 

No co jak co ale dla ciebie jorgo nie powinno stanowić to żadnego problemu....

 

Argument że kocioł z kanałami poziomymi czyści się szybciej i wygodniej uważam za żaden

 

tu sie nie zgodzę, ale cicho bo z tego powodu była już nie jedna wojna na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79....

Napisałem, że nie ma wsparcia no bo nie ma żadnego Forum. To na forum esterownik.pl są wrzucane wersje oprogramowania sterownika i każdy kto korzysta pisze jakie są plusy i minusy, i na tej podstawie producent pisze ostateczna wersję oprogramowania uwzględniając uwagi użytkowników. Taką praktykę stosuje Microsoft, i taką praktykę Elektro-System.

Przecież sam powyżej prosisz Pana Włodka żeby zakasał rękawy........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79....

Napisałem, że nie ma wsparcia no bo nie ma żadnego Forum. To na forum esterownik.pl są wrzucane wersje oprogramowania sterownika i każdy kto korzysta pisze jakie są plusy i minusy, i na tej podstawie producent pisze ostateczna wersję oprogramowania uwzględniając uwagi użytkowników. Taką praktykę stosuje Microsoft, i taką praktykę Elektro-System.

Przecież sam powyżej prosisz Pana Włodka żeby zakasał rękawy........

 

No wybacz, ale jeżeli brak forum ma być równoznaczny z brakiem wsparcia, to jest to jakaś dziwna opinia.

 

Elektro-Miz nowe softy udostępnia na swojej stronie. O wymianę opinii, uwagi, poprawki się nie martw.

 

 

Wiesz co, jutro sprawdzę jaka jest krawędź zasypu kosza dla modelu 12kW z powiększonym koszem

Sam kocioł ma po poprawkach podstawy obecnie 124cm wysokości razem z króćcem zasilania, dół czopucha tylnego w nim jest obecnie na wysokości 98cm (był na 108cm)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langsam, aber sicher. Po co ten pośpiech? A potem problemy?

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

 

Do Cobry na ślimaka zastrzeżeń nie mam.

Do tempa prac nad zaworem lekkie obiekcje już wyrażam

Apeluję o zwiększenie wysiłków w sprawie sprzedaży modułu oraz dostępności modułu GSM

 

a na internet mogę do tego grudnia jeszcze poczekać, skoro ma być langsam aber sicher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...