Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja nie wiem, czy sterowanie w obu tych typach sterowników jest równie skuteczne, bo nie miałem możliwości zbadania ich obu.

A Wy zbadaliście to?

Chętnie zobaczyłbym te wyniki badań.

 

zawijan, Ty zaraz o badaniach :) Ja wnioskuję poprzez obserwację. Mam w domu pumę i wiem jak działa (analiza wykresów, zużycie opału). Patrzę na wykresy z neta dla eCoal, bo można sobie każdy kocioł bez hasła obejrzeć i widzę jak jest. Oba sterowniki robią co do nich należy, na co potrzeba tutaj badań? Wszyscy ochoczo potakują, że jak najbardziej takie badania są potrzebne, ale i tak nikt ich nie zrobi, bo nikomu nie będzie to na rękę. Nie wierzę, że producentów nie stać na kupienie sterowania konkurenta i porównanie go w swoim zakresie. Jak wyżej wykazałem konkurencja służy rozwojowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zawijan, Ty zaraz o badaniach :) Ja wnioskuję poprzez obserwację. Mam w domu pumę i wiem jak działa (analiza wykresów, zużycie opału). Patrzę na wykresy z neta dla eCoal, bo można sobie każdy kocioł bez hasła obejrzeć i widzę jak jest. Oba sterowniki robią co do nich należy, na co potrzeba tutaj badań? Wszyscy ochoczo potakują, że jak najbardziej takie badania są potrzebne, ale i tak nikt ich nie zrobi, bo nikomu nie będzie to na rękę. Nie wierzę, że producentów nie stać na kupienie sterowania konkurenta i porównanie go w swoim zakresie. Jak wyżej wykazałem konkurencja służy rozwojowi :)

 

Pełen romantyzm - Czucie i wiara silniej mówi do mnie / Niż mędrca szkiełko i oko ;)

I tak raz na dwa lata rzucamy jakiś "spojler" do kotła (nowość) , w reklamie piszemy o jego cudownych właściwościach i kasa leci. Za dwa lata znów się coś "dospawa" a w reklamie można będzie pisać że działa podobnie albo z większą sprawnością niż konkurencja. Takie pisanie nic nie kosztuje, a jeszcze można na tym nieźle zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Piotrek42 jest chyba młodym człowiekiem, Jak wszyscy młodzi lubi dużo bajerów(bzdetów).Zadaj podstawowe pytanie producentom: po ilu latach będziesz musiał wyrzucić na złom tą "kupę żelastwa" z powodu rdzy i ponownie wydać 10000zł. To jest bardziej ciekawe z ekonomicznego punktu widzenia niż bajery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen romantyzm - Czucie i wiara silniej mówi do mnie / Niż mędrca szkiełko i oko ;)

I tak raz na dwa lata rzucamy jakiś "spojler" do kotła (nowość) , w reklamie piszemy o jego cudownych właściwościach i kasa leci. Za dwa lata znów się coś "dospawa" a w reklamie można będzie pisać że działa podobnie albo z większą sprawnością niż konkurencja. Takie pisanie nic nie kosztuje, a jeszcze można na tym nieźle zarobić.

Trafiłeś w samo sedno sprawy. trudno się nie zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A Wy zbadaliście to?

Chętnie zobaczyłbym te wyniki badań.

 

Niech Pan skończy z tą retoryką, przecież sam Pan takie badanie storpedował.

Nie zgodził się Pan na zbadanie brucera z eCoalem w innym instytucie, po co do tego wracać.

 

Zna Pan tak funkcjonowanie cobry czy pumy jak ja eCoala

 

Dobrze też Pan widzi po użytkownikach,że oba działają.

Naprawdę proponuję zostać przy stwoerdzeniu,że jednemu do pracy potrzebne jest to a drugiemu tamto....

 

Zostawmy twórcom eCoala ich tajemnicę oraz zostawmy twórcą pumy ich wyniki pracy.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym się wtrącał ... ;)

 

Człon członowi nierówny jak to w życiu bywa - gdy się przyjrzysz tym z Ekoenergii i tym z Burnera w mig zauważysz o co chodzi.

 

Co do wielkości to pionowokanałowe są zwykle niższe, ale głębsze [o przestrzeń zajmowaną przez kanały].

 

Wyjaśnij proszę jakim cudem dlaczego dla niskiej osoby problemem może być czyszczenie przez frontowe drzwiczki, a od góry kotła już nie ?

 

Co do czyszczenia to dopiero gdy będzie co czyścić np. po pierwszym sezonie wtedy daj znać jak poszło a najlepiej wyczyść u znajomego [jak będziesz w okolicy Wrocławia zapraszam do siebie] wymiennik z poziomymi kanałami i sam się przekonaj [ja tak właśnie zrobiłem dla porównania] - byle nie szczotką - do tego jest pogrzebacz z blaszką dzięki czemu się w ogóle nie kurzy.

Zresztą linki do filmików z czyszczeniem były wrzucane w tym wątku, więc kto chce odnajdzie je i sam sobie porówna [a jak doczyta komentarze dowie się, że na tym z pionowymi nie było pokazane czyszczenie poziomej, górnej półki].

 

Co Ty suspenser chcesz żeby Ci Jorgo kocioł wyczyścił za free?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan, Ty zaraz o badaniach :) Ja wnioskuję poprzez obserwację. Mam w domu pumę i wiem jak działa (analiza wykresów, zużycie opału). Patrzę na wykresy z neta dla eCoal, bo można sobie każdy kocioł bez hasła obejrzeć i widzę jak jest. Oba sterowniki robią co do nich należy, na co potrzeba tutaj badań?

 

Nie gniewaj się. Zastanów się, co porównujesz na tych wykresach. porównujesz niektóre parametry pracy różnych sterowników na różnych kotłach i w różnych domach. Jak możesz to porównać? Skąd wiesz, z jaką sprawnością pracują poszczególne kotły i co wywołuje te różnice sprawności?

Ja nie twierdzę, że któryś z tych sterowników jest lepszy.

Ja tylko stwierdzam, że nie ma podstaw do twierdzenia, że ich efektywność jest jednakowa.

Owszem oba działają. W pewnych określonych warunkach działają nawet podobnie. Ale czy w każdym przypadku? Tego nie wiem ani ja, ani Wy.

To tyle.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Stałem sie posiadaczek Kotła z podajnikiem DEFRO Eko Duo Uni 19 kw, mam nadzieje ze dobry wybór, może ktoś sie wypowie, jutro prawdopodobnie będę miał kociołek na budowie. cena jaka zapłaciłem to 9500 wydaje mi sie ze w miarę przystępna, podchodziłem sceptycznie do kotłów defro ale zone przekonali znajomi ze to dobry wybór i tak sie stało jak sie stało mam nadzieje ze będzie śmigał co jeszcze nie jest podłączony.

 

kociołek ma do obsłużenia ok 180m2 w tym 30m2 podłogówki oraz zasobnik cwu ok 150-200 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...