Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temperatura wody (ani wylotowej, ani powrotnej) nie niesie w sobie informacji o wzajemnych proporcjach paliwa i powietrza. Niesie tylko informację o różnicy pomiędzy zapotrzebowaniem a produkcją ciepła.

.

Skoro temperatura wody wylotowej nie niesie tej informacji, to jakie w ogóle miało by to dla znaczenie, czy proporcje są prawidłowe, czy nie prawidłowe. Poprawiało by samopoczucie palacza, producenta, czy może zielonych?

i nie próbuj mnie przekonywać, że czujnik temperatury wody wylotowej nie zauważy faktu, że z jednego kilograma na godzinę, zamiast dotychczasowych 3,5 kW, uzyska raptem 5,2 kW po skorygowaniu nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temperatura wody wylotowej nie niesie tej informacji, to jakie w ogóle miało by to dla znaczenie, czy proporcje są prawidłowe, czy nie prawidłowe. Poprawiało by samopoczucie palacza, producenta, czy może zielonych?

i nie próbuj mnie przekonywać, że czujnik temperatury wody wylotowej nie zauważy faktu, że z jednego kilograma na godzinę, zamiast dotychczasowych 3,5 kW, uzyska raptem 5,2 kW po skorygowaniu nadmuchu.

Sprawdziłem to, można tak zrobić tylko trzeba zwiększyć rozdzielczość pomiaru temperatury,i czujnik wsadzić bezpośrednio do wody(nie na rurę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to, można tak zrobić tylko trzeba zwiększyć rozdzielczość pomiaru temperatury,i czujnik wsadzić bezpośrednio do wody(nie na rurę).

 

w zależności od tego jaką dokładność sterowania bodziemy chcieli osiągnąć, taką rozdzielczość i dokładność będziemy musieli zapewnić czujnikom.

Ale nie można powiedzieć, że sprawność spalania nie odzwierciedla się w temperaturze wody wylotowej z kotła.

Nawet prosta instrukcja strojenia nadmuchu do pida poucza jak dobierać ustawienie dmuchawy, aby sterownik wyliczył jak najdłuższą przerwę podawania.

Edytowane przez Vld
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temperatura wody wylotowej nie niesie tej informacji, to jakie w ogóle miało by to dla znaczenie, czy proporcje są prawidłowe, czy nie prawidłowe. Poprawiało by samopoczucie palacza, producenta, czy może zielonych?

i nie próbuj mnie przekonywać, że czujnik temperatury wody wylotowej nie zauważy faktu, że z jednego kilograma na godzinę, zamiast dotychczasowych 3,5 kW, uzyska raptem 5,2 kW po skorygowaniu nadmuchu.

 

Zgoda. Nie będę próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym się wtrącał ... ;)

 

Człon członowi nierówny jak to w życiu bywa - gdy się przyjrzysz tym z Ekoenergii i tym z Burnera w mig zauważysz o co chodzi.

 

Co do wielkości to pionowokanałowe są zwykle niższe, ale głębsze [o przestrzeń zajmowaną przez kanały].

 

Wyjaśnij proszę jakim cudem dlaczego dla niskiej osoby problemem może być czyszczenie przez frontowe drzwiczki, a od góry kotła już nie ?

 

Co do czyszczenia to dopiero gdy będzie co czyścić np. po pierwszym sezonie wtedy daj znać jak poszło a najlepiej wyczyść u znajomego [jak będziesz w okolicy Wrocławia zapraszam do siebie] wymiennik z poziomymi kanałami i sam się przekonaj [ja tak właśnie zrobiłem dla porównania] - byle nie szczotką - do tego jest pogrzebacz z blaszką dzięki czemu się w ogóle nie kurzy.

Zresztą linki do filmików z czyszczeniem były wrzucane w tym wątku, więc kto chce odnajdzie je i sam sobie porówna [a jak doczyta komentarze dowie się, że na tym z pionowymi nie było pokazane czyszczenie poziomej, górnej półki].

 

SUSPENSER....... widziałem ten filmik..... obiecuję, że w trakcie sezonu grzewczego poświecę swój drogocenny czas i tez zamieszczę film z czyszczenia swojego kotła..... teraz nie będę się wypowiadał na temat czyszczenia. Co do przyjazdu do Wrocławia to niemożliwe, natomiast często jeżdżę przez Pleszew, ale Jareckiemu tym bardziej nie wyczyszczę :p , widzę co i rusz napis "kotły" przy drodze. heheh. Myślę sobie, że ślamazara kocioł z kanałami poziomymi będzie czyścił pół godziny, a sprawna osoba z pionowymi zrobi to w 5 minut....i na odwrót :) Ale jednak mimo czasu jaki trzeba poświęcić na czyszczenie uważam, że pionowy czyści się "praktyczniej" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Zawijana, czy możesz zająć stanowisko w :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181882-z-zawijanem-o-sterowaniu-kot%C5%82em-nieco-inaczej/page12

 

Jeśli chodzi Ci o tę mieszankę benzyny i wody - to nie mam wiedzy na ten temat.

Istnieje jednak coś takiego, jak zasada zachowania energii.

Zyskać można - moim zdaniem - tylko wtedy, jeżeli urządzenia do realizacji różnych procesów (np. do spalania węgla i do spalania benzyny z wodą) różnią się znacznie swoimi sprawnościami praktycznymi (sumą strat własnych). Kocioł węglowy np. ma stosunkowo duże straty ciepła, a niektóre kotły nawet bardzo duże. Być może przy takim porównaniu...?

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze powiedz jak "praktycznie" wyciąga się pył dołem, nie musisz się czasami czołgać?

Masz ten nowszy model - może wstaw zdjęcia jak duża jest dziura do dojścia do tego syfu, co spadł na dół i jak łatwo się go stamtąd wyskrobuje.

 

A wracając do Twojego wpisu o "wysokim zasypie kosza przy kanałach poziomych" to przy większym koszu dolna krawędź jest na wys. 105cm, jest to wysoko, czy nie? Jak jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz powiedzieć coś więcej?

 

Po co? Nie mam ochoty na przepychanki.

Uważam,że wystarczająco dyplomatyczne jest stwierdzenie, że oba modele sterowań działają, realizują pracę na swój sposób.

 

Znowu się zaczyna potwierdzać,że sterownik przy OE+ nie z każdym miałem sobie radzi. Może czas wyraźnie powiedzieć,że należy szukać dobrej jakości miału z typów węgla 31, 32... a nie byle jakiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba sterowniki posiadają zespoły osób pracujące nad ich udoskonalaniem, więc jest to ich ogromny plus. Dzięki temu, że trwa zdrowa konkurencja można liczyć na nowe funkcjonalności. Np. o braku sterowania tygodniowego w Pumie pisałem rok temu. Od pewnego czasu po forum krąży informacja, że taka funkcjonalność ma wkrótce się pojawić. Jeśli chodzi o dostęp z sieci to pierwsze informacje były takie, że nie da rady... Teraz słyszymy, że funkcjonalność pojawi się z dedykowanym nowym modułem. W eCoal zapewne wkrótce pojawi się obsługa zaworu mieszającego, czy tez dodatkowych pomp. Takie są prawa rynku. Trzeba dbać o potrzeby klientów.

 

Ja uważam, że wsparcie dla klienta jest jednak lepsze ze strony eCoala. Są dwie strony poświęcone tylko temu sterownikowi, jest powiadamianie przez maila i sms-a, system android, tablety, użytkownicy ecoala czy bruliego mogą mieć wpływ - poprzez forum i testowanie wersji testowych softu - na jego końcowe wersje. Wiele uwag została wzięte pod uwage i znalazło to swoje odbicie w wersji finanlnej softu sterownika. I co jeszcze jest ważne dla użytkownika kotła: reakcja Elektro-Systemu na jakikolwiek problem jest praktycznie natychmiastowa , natomiast użytkownicy Pumy sami narzekają na "obiecanki cacanki" a jak czegoś nie było tak nie ma......

Ponadto jest poradnik zawijana który niejednemu początkującemu może wyjaśnić co i jak z tym spalaniem, kotłem itp.

To tak tyle na początek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defro jest czerwony- dlatego kobiety je kupują :)

 

Skoro tak uważasz,to dlaczego trzy dni temu , nikt mi nie powiedział - "kobieto kup czerwony",a nie ja głupia siedzę, czytam, analizuję i co najgorsze,wierzę w te wszystkie techniczne cuda,cobry, ecoale,powroty,wyloty, czujki ...a suma sumarum, czerwone najlepsze.....

 

 

 

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że wsparcie dla klienta jest jednak lepsze ze strony eCoala. Są dwie strony poświęcone tylko temu sterownikowi, jest powiadamianie przez maila i sms-a, system android, tablety, użytkownicy ecoala czy bruliego mogą mieć wpływ - poprzez forum i testowanie wersji testowych softu - na jego końcowe wersje. Wiele uwag została wzięte pod uwage i znalazło to swoje odbicie w wersji finanlnej softu sterownika. I co jeszcze jest ważne dla użytkownika kotła: reakcja Elektro-Systemu na jakikolwiek problem jest praktycznie natychmiastowa , natomiast użytkownicy Pumy sami narzekają na "obiecanki cacanki" a jak czegoś nie było tak nie ma......

Ponadto jest poradnik zawijana który niejednemu początkującemu może wyjaśnić co i jak z tym spalaniem, kotłem itp.

To tak tyle na początek ;)

 

Nie korzystałeś z Cobry, więc nie wiesz jak jest.

Ja widzę,że nikt nie ma kłopotu z aktualizacją, wsparcie działa, pojawiła się wczoraj nowa wersja PumaCharts, są dostępne nowe softy

 

Ja widzę,że tematy na forum firmowym sa identyczne jak tutaj, czyli kłopoty z aktualizacją, jak wszystko ustawić, aby net działał.

Ba większość tych samych osób pisze...

 

Ale masz prawo do dobrego zdania o eC, do krytyki Cobry czy Pumy już nie bardzo, bo nie używasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak uważasz,to dlaczego trzy dni temu , nikt mi nie powiedział - "kobieto kup czerwony",a nie ja głupia siedzę, czytam, analizuję i co najgorsze,wierzę w te wszystkie techniczne cuda,cobry, ecoale,powroty,wyloty, czujki ...a suma sumarum, czerwone najlepsze.....

 

 

 

 

 

;)

Dużo pań lubi różowy ale z tym będzie problem.

Wolę niebieski albo zielony ale jestem chłop.

Mam czerwonego ale nie polecam bo bardzo brudzący.

 

Heh, dobre to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze powiedz jak "praktycznie" wyciąga się pył dołem, nie musisz się czasami czołgać?

Masz ten nowszy model - może wstaw zdjęcia jak duża jest dziura do dojścia do tego syfu, co spadł na dół i jak łatwo się go stamtąd wyskrobuje.

 

A wracając do Twojego wpisu o "wysokim zasypie kosza przy kanałach poziomych" to przy większym koszu dolna krawędź jest na wys. 105cm, jest to wysoko, czy nie? Jak jest u Ciebie?

 

 

Jarecki79..... ja miałem na uwadze wszystkie kotły z kanałami poziomymi. Zanim zdecydowałem się na OE+ byłem bliski zakupu Lazara, oglądałem dokładnie modele ze ślimakiem i tłokowca, i nie były to niskie kotły. Kosze są różnie sytuowane i wykonane. jak tylko będę miał możliwość, to będę spisywał wysokość krawędzi zasypowej w kotłach. jak zbiorę to zamieszczę na Forum.

 

A żebyś nie myślał, że te 105 cm w Skampie to jest nisko to powiem Ci - oraz innym potencjalnym nabywców kotłów - że w moim OE+ 16 kW, przy koszu o pojemności 220 dm sześć. krawędź zasypowa jest na wysokości 93 cm!!!! I jak myślisz.... te 12 cm wyżej - dla kobiety czy starszej osoby - podnieść kilka worków po 25 kg to jest lżej czy ciężej?

 

p.s. ile dm sześć. ma pojemność kotła w którym to mierzyłeś?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...