Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja mam dom o pow. 177 m2 + cwu i też dobrze ocieplony.

I też myślę nad 15 KW.

A jak jest z serwisem przy sprzedaży przez sklep internetowy.

 

Serwis jest taki sam jakbys kupił gdzie indziej i jeszcze ci za darmo do domu przywioża a za piwko :D wjadą do kotłowni. Pierwszy raz jak kupowałem byłem w szoku jak zamówiłem wieczorem a o 14 nastepnego dnia był na miejscu - ze Slaska do Rzeszowa to niezły wynik.

Zaznaczam że wyroby niczym się nie różnią.

Zobacz jeszcze ofertę Sekoma Łucki, mają nową obrotówkę a i brucer u nich nieco podrasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam muzę na dniach kupić piec na ekogroszek. Przez pewien czas byłem zdecydowany na LINGA DUO 25 (zależy mi na dodatkowym palenisku). Ale jakiś czas temu trochę zwątpiłem a to dlatego że Lingi są już produkowane parę ładnych lat i w zasadzie nic się w nich nie zmieniło a konkurencja idzie co trochę coś wprowadza a to inne paleniska, inne sterowniki np. PID, czy też inne konstrukcję. I teraz to nie wiem czy faktycznie są tak dopracowane, czy wychądzą z założenia że jak się coś sprzedaję to poco się męczyć z zmianami.

Ostatnio widziałem nowe piece Defro i jestem ciekaw czasem nie jest to właśnie taki Ling z poprawkami, ciekawa konstrukcja, możliwość wyboru sterownika cz też palnika do pellet. Na plus Linga przemawia wielopaliwowość, przynajmniej producent tak twierdzi. Co o tym sądzicie, bo się nie mogę zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEFRO DUO 25 kw z nowej linii. Mi też właśnie chodzi o to dodatkowe palenisko. I w Lingu i w tym Defro są dość duże komory, chyba w Defro nawet większe, ze stałym rusztem wodnym. Sprzedawca mówił że w Lingu częściej się mogą zapychać te wymienniki rurowe na górze kotła bo są dość małe, w Defro są trzy rury ale o dużej średnicy i się może wolniej zapychać, ponoć serwis ma lepszy od Klimosza. Wogle polecał mi bardziej Defro, choć w sklepie miał oba piece, cena ta sama. Tylko że użytkowników tych pieców jakoś jeszcze nie widać bo to nowość. I jestem w kropce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniutki ten kociołek :D no i prawie tysiak tańszy od Klimosza,

ale przy tych gabarytach mam ten sam kłopot co przy Lingu - zbyt mało miejsca przed piecem :roll:

 

Nadal szukam czegoś fajnego i "płaskiego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dość wąską kotłownię, ale coś mi się wydaję że o węższy będzie ciężko, moim zdaniem one są i tak dość płytkie a za to wysokie.

 

A ostatni widziałem taki kociołek

http://kotly-zywiec.com.pl/oferta/kociol/132/134. Sprzedawca bardzo go wychwalał, też ma ruszt wodny gabarytowo dość wąski i ciekawe palenisko, tylko jakość mniej znany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wąskich kotłów faworytem jest teraz dla mnie ten (56 cm głębokości :o ) i możliwość czopucha od góry (czyli piec tuż przy scianie)

http://www.tilgner.com.pl/kotly-typu-ktm.html

z dodatkowym paleniskiem nie ma kłopotu, ze sterownikiem PID też nie - wg producenta,cena dobra,sprawność też i opinie ma fajne.

Oglądałam,macałam - wrażenie pozytywne :D

no i serwis na poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko do użytkowników kotłów na eko-groszek.stoję przed wyborem kotła .mój wybór padł na firmę Kostrzewa ,a konkretnie na pellets fuzzy logic 15kw.jak sądzicie czy jest to dobry wybór i czy cena 11 tyś to nie za dużo za taki kocioł.może jest jakaś alternatywa...moę tańsza lecz nie koniecznie gorsza ...za odpowiedzi z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko do użytkowników kotłów na eko-groszek.stoję przed wyborem kotła .mój wybór padł na firmę Kostrzewa ,a konkretnie na pellets fuzzy logic 15kw.jak sądzicie czy jest to dobry wybór i czy cena 11 tyś to nie za dużo za taki kocioł.może jest jakaś alternatywa...moę tańsza lecz nie koniecznie gorsza ...za odpowiedzi z góry dziękuję

 

Tu masz wątek o tym piecu

 

http://forum.muratordom.pl/kostrzewa-pellets-fuzzy-logic-ktos-ma-doswiadczenie,t139002.htm?highlight=kostrzewa

 

i trochę tu

 

http://forum.muratordom.pl/kto-ma-kociol-na-pal-stale-firmy-kostrzewa,t15350.htm?highlight=kostrzewa

i tu

http://forum.muratordom.pl/kostrzewa-pellets-plus,t112819.htm?highlight=kostrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako nowy użytkownik forum poszukuje szczęśliwych (bądź nie) posiadaczy kotłów Defro Eko Komfort 25 kW bądź zbliżonych, ale tego producenta z okolic Łodzi... Będę wdzięczny za kontakt na mail i ewentualne uwagi użytkowników :)

btw: czy możecie polecić PEWNE miejsce, w którym zaopatrujecie się w groszek? okolice Łodzi, Koluszek, Brzezin itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem użytkownikiem kotła HEF EKO-PLUS 20kW od 5lat jego płomieniówki rurowe są bardzo zadowalające a zatem i sprawność ,trochę zabawy przy czyszczeniu ale to nie jest przeszkodą co do innych producentów można polecić jeszcze Eko-centr podobna budowa wymiennika ma go znajomy też sobie chwali no i cena niższa od HEFA teraz walczę u znajomego z ustawieniami przy EKO-CENTR Carboret całkiem inna budowa wymiennika jw. nie podoba mi się w nim jak otworzę wyczystkę to widzę wylot czopucha zobaczymy jak z jego faktyczną sprawnością podawaną przez producenta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Zakupiłem piec Ogniwo EKO 24 kw z sterownikiem eColal,montaż za dwa tygodnie.Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów używa już takiego pieca i jak ten kocioł się sprawuje ile spala itp.Z góry dzięki za odpowiedź. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz walczę u znajomego z ustawieniami przy EKO-CENTR Carboret całkiem inna budowa wymiennika jw. nie podoba mi się w nim jak otworzę wyczystkę to widzę wylot czopucha zobaczymy jak z jego faktyczną sprawnością podawaną przez producenta

Bardzo czekam na wszelkie opinie na temat tego pieca. Wkrótce będę zamawiał piec i póki co ten jest na liście pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Zakupiłem piec Ogniwo EKO 24 kw z sterownikiem eColal,montaż za dwa tygodnie.Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów używa już takiego pieca i jak ten kocioł się sprawuje ile spala itp.Z góry dzięki za odpowiedź. :lol:

 

możesz coś przybliżyć? Jaką powierzchnię będziesz ogrzewał, jak masz dom ocieplony i ile zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dom mam o powieżchni ok.190 m,ściany szer.25 cm z maksa plecewice+12 cm styropian.

Poddasze jeszcze nie ocieplone w planach wełna wełna 18 cm wzdłóż i 5 cw poprzek.Więźba odeskowana,opapowana i blachodachówka.Za kocioł zapłaciłem 7.900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...