Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piotrek - takie samo pytanie możesz zadać każdej firmie, która nie daje 10-letniej gwarancji na swój produkt. Tylko czy w ogóle taka istnieje?

 

Za 10 równie dobrze może sie okazać, że nie potrzebujemy kotłów na węgiel, bo opłaty za emisję CO2 będą tak duże, że bardziej będzie się opłacało grzać innym czynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się uspokoiło. Więc na spokojnie. Spróbuję jeszcze raz.

 

Moim zdaniem:

 

OPINIĘ ma prawo wydawać tylko użytkownik. I to tylko opinię o wyrobie, który używa lub używał.

Producent nie ma prawa wydawać OPINII, ani o swoim, ani tym bardziej o cudzym wyrobie (chyba, że jest jego użytkownikiem).

Za to producent ma obowiązek przedstawiać rzetelne techniczno-technologiczne INFORMACJE. Udokumentowane i sprawdzone. O swoich wyrobach - jako producent, o cudzych - jako fachowiec. Powtarzam jednak - tylko rzetelne, sprawdzone i udokumentowane informacje. Nie ma prawa przedstawiać swoich opinii, hipotez lub wyobrażeń, bo wtedy bardzo łatwo o błędy wywołujące niezdrowe dyskusje.

 

A reklama na forum.

A co ona szkodzi? Byle była uczciwa i rzetelna. I udokumentowana.

Reklama techniczno-technologiczna, kształcąca użytkownika i dająca mu wiedzę. Nie marketing handlowy, oddziałujący na jego psychikę i zmysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir... przegapiłem posta kol pomorznina ,wiec mu odpisuje... to nie jest odpowiedz do konkretnego kotła , ja nie mam totalnie żadnej gwarancji że moj kocił po np 10 latach się nie rozsypie... pewnie nikt z nas niema.. jarecki ile średnio wytrzymuje kocioł ze stali kotłowej np 5 czy 6mm?? Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - takie samo pytanie możesz zadać każdej firmie, która nie daje 10-letniej gwarancji na swój produkt. Tylko czy w ogóle taka istnieje?

 

Za 10 równie dobrze może sie okazać, że nie potrzebujemy kotłów na węgiel, bo opłaty za emisję CO2 będą tak duże, że bardziej będzie się opłacało grzać innym czynnikiem.

 

Drożeje wszystko a póki co opłaty za emisje CO2 dotyczą przemysłu.

Po to też są badania w instytutach, aby produkty rozwijać i tworzyć jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

 

Domy też sa modernizowane i na ogrzanie tych samych metrów można wybrac np. 12kW zamiast jak kiedyś 25kW...

 

Jak nam jednak zabronią, to pewnie będzie budownictwo pasywne i wspomaganie prądem, tylko co nam ten prąd będzie wytwarzać??

Elektrownie mamy węglowe, widoki na atom odległe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir... przegapiłem posta kol pomorznina ,wiec mu odpisuje... to nie jest odpowiedz do konkretnego kotła , ja nie mam totalnie żadnej gwarancji że moj kocił po np 10 latach się nie rozsypie... pewnie nikt z nas niema.. jarecki ile średnio wytrzymuje kocioł ze stali kotłowej np 5 czy 6mm??

 

Mój domowy antyk ma 14 czy 15lat, mam nadzieję,że go w tym roku z domu wywalę.

Sa też zawodnicy, co taki kocioł zajadą w 4lata....

 

Średnia powinna być w granicy 10-15lat, jak dbamy, czyścimy, nie palimy błotem..., woda nie cieknie po ściankach....

 

Rekordzistę znam, co jedzie na uks-ie już 25 czy 26rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy większe oraz porównywalne wielkością.

To duże zagłębie producentów.

m.in. Grobelny, Simar, Vakomet, Kotłostal itd. itp.

u większości tych większych można wybrać pumę lub cobrę

 

można dalej wymieniać konstal, skamet, witkowski itd.

 

Co innego mieć dany sterownik w wersji standardowej kotła, a co innego "można wybrać pumę lub cobrę"...

Piszesz Jarecki79 że badacie kotły w Instytucie w Łodzi, ale gdy byłem zima na targach kotlarskich w Łodzi to niestety, ale nie było tam Skampa. Byli inni producenci, ale nie było np. sterownika Puma.

Od razu chcę dodać, że się nie czepiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego mieć dany sterownik w wersji standardowej kotła, a co innego "można wybrać pumę lub cobrę"...

Piszesz Jarecki79 że badacie kotły w Instytucie w Łodzi, ale gdy byłem zima na targach kotlarskich w Łodzi to niestety, ale nie było tam Skampa. Byli inni producenci, ale nie było np. sterownika Puma.

Od razu chcę dodać, że się nie czepiam :)

 

Tak, badamy w Łodzi, teraz chyba po 20-ym nastepny model trafia tam na badania.

Zobaczymy, na stanowisku badawczym wyniki są dobre, jeszcze trochę gimnastyki przy tym będzie, ale idzie w dobrą stronę, zobaczymy co będzie jak trafi do labo

A targi to już indywidualna sprawa producentów.

Wcześniej o tym pisałem, wystawialiśmy się na bardziej prestiżowych w 3kolejnych edycjach MTP Instalacje w Poznaniu, ale jestem co raz bliżej opinii, że to tylko pokaz dla innych producentów...

Były też w Bielsku w ostatnim czasie....

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Wam powiem ?

Podoba mi się podejście pana Edwarda z Elektro-System, często z nim rozmawiam bo to bardzo fajny, grzeczny i inteligentny facet.

Chociaż są to firmy które konkurują na rynku nigdy nie usłyszałem od niego że Puma czy Cobra to złe sterowniki a wręcz przeciwnie, że są także dobre a nie tylko że ich są najlepsze. NIGDY !!!!

On mówi że szanuje czyjąś pracę bo wie ile trzeba włożyć wysiłku żeby zrobić coś dobrego, po prostu firmy miały inne pomysły na stworzenie tych urządzeń a ważne jest to żeby ktoś kto kupi eCoala czy Cobrę czy jeszcze coś innego, był zadowolony.

Myślę że to bardzo dobre podejście i powinniśmy wszyscy uczyć się od tego pana.

 

Po tym się poznaje że ktoś ma klasę. Popieram w całej rozciągłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, badamy w Łodzi, teraz chyba po 20-ym nastepny model trafia tam na badania.

Zobaczymy, na stanowisku badawczym wyniki są dobre, jeszcze trochę gimnastyki przy tym będzie, ale idzie w dobrą stronę, zobaczymy co będzie jak trafi do labo

A targi to już indywidualna sprawa producentów.

Wcześniej o tym pisałem, wystawialiśmy się na bardziej prestiżowych w 3kolejnych edycjach MTP Instalacje w Poznaniu, ale jestem co raz bliżej opinii, że to tylko pokaz dla innych producentów...

Były też w Bielsku w ostatnim czasie....

 

Poznań to zachodnia część Polski, tam jest dosyć dobrze rozwinięta sieć gazowa.....

Uważam, że robisz błąd nie wystawiając w Łodzi, gdyż to centralna cześć kraju i tu zdecydowanie więcej użytkowników węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiesz.

 

im więcej wiem tym głupsza jestem....

 

na szczęście od wyboru kotła nie zależy życie dzieci z Egiptu, więc bez ciśnienia,będę sobie dalej czytać i szukać dobrej oferty :)

 

i to miłe bardzo,że Panowie się nieco ogarnęli,i przestali udowadniać wyższość Bożego Narodzenia,nad Wielką Nocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań to zachodnia część Polski, tam jest dosyć dobrze rozwinięta sieć gazowa.....

Uważam, że robisz błąd nie wystawiając w Łodzi, gdyż to centralna cześć kraju i tu zdecydowanie więcej użytkowników węgla.

 

Tyle,że ja kompletnie mam inną opinię o takiej formie wystaw.

Trochę się w życiu na tego typu wystawy najeździłem i najczęściej to chodzą instalatorzy już posiadający jakieś umowy z danymi firmami i przedstawiciele innych producentów i takie podpatrywanie się odbywa. Tych prawdziwych, szukających osób jest mało.

 

Ja wolę ten budżet kierowac na badania i do tego namawiam właścicieli.

Tak rozwija się moim zdaniem wyrób a targi to takie "pokazy".

 

Chciałbym przez następny rok jeszcze budżet wydać na badania a za dwa kata zastanowię się, czy warto gdzieś wybrać się na targi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska nie mają specjalnie - poza badaniami Zawijana - dostępu do badań, a na targi jeżdżą :)

 

No właśnie mam wątpliwości ilu z tych ludzisk jeździ... nie byłem co prawda nigdy na targach w Łodzi, ale na innych wygląda to dla mnie tak, jak napisałem wcześniej.

 

Napisz coś więcej o tej Łodzi, jak tam wyglądało, zastanowię się w przyszłości.

 

Badań to ja nie robię dla zawijana tylko dla własnej ambicji i chęci rozwoju, dopracowania czegoś.

Chcę miec pewność, że wyrób jest dobry, wart polecenia.

 

ps. a z pokazywania to zapraszam do lektury kwartalnika Instalacje "Jak ogrzać dom" numer 3(55)/2011 strona nr.30

:)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chodzę na Budmę, mam targi po drugiej stronie ulicy :)

Ale Budma jest za duża, ma za bogaty program. Nie jestem w stanie w ciągu jednego dnia jej całej obejrzeć, nie mówiąc już o jakimś głębszym zaznajomieniu się z ofertą.

Zeszłego roku jedną godzinę zajęła mi dyskusja na temat wentylacji mechanicznej i kotła gazowego z jedną firmą, a do której przyłączyli się inni wystawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Wam powiem ?

Podoba mi się podejście pana Edwarda z Elektro-System, często z nim rozmawiam bo to bardzo fajny, grzeczny i inteligentny facet.

Chociaż są to firmy które konkurują na rynku nigdy nie usłyszałem od niego że Puma czy Cobra to złe sterowniki a wręcz przeciwnie, że są także dobre a nie tylko że ich są najlepsze. NIGDY !!!!

On mówi że szanuje czyjąś pracę bo wie ile trzeba włożyć wysiłku żeby zrobić coś dobrego, po prostu firmy miały inne pomysły na stworzenie tych urządzeń a ważne jest to żeby ktoś kto kupi eCoala czy Cobrę czy jeszcze coś innego, był zadowolony.

Myślę że to bardzo dobre podejście i powinniśmy wszyscy uczyć się od tego pana.

I ja się pod tą wypowiedzią podpisuję.Nie ukrywam,że znamy się osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wątpliwości ilu z tych ludzisk jeździ... nie byłem co prawda nigdy na targach w Łodzi, ale na innych wygląda to dla mnie tak, jak napisałem wcześniej.

 

Napisz coś więcej o tej Łodzi, jak tam wyglądało, zastanowię się w przyszłości.

 

Badań to ja nie robię dla zawijana tylko dla własnej ambicji i chęci rozwoju, dopracowania czegoś.

Chcę miec pewność, że wyrób jest dobry, wart polecenia.

 

ps. a z pokazywania to zapraszam do lektury kwartalnika Instalacje "Jak ogrzać dom" numer 3(55)/2011 strona nr.30

:)

 

No właśnie wg, mnie nie masz racji...... ludzie podejmują decyzje o zakupie i chcę zobaczyć kocioł "na żywo".

 

Jesus...... po co ta wycieczka do Zawijana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki, przyłączam się do opinii Jorgo. Nieraz o tym pisałem. Byłem bardzo zainteresowany Spamp. Niestety w bliższej i trochę dalszej okolicy nie można było go obejrzeć. Dla mnie troszkę dziwna decyzja, bo to praktycznie centrum kraju. Pod Łodzią jest dystrybutor Tilgnera, który chyba nieźle się sprzedaje bo mam info o paru osobach bliższych bądź dalszych znajomych, którzy przyznają się do zakupu kotłów tłokowych bądź ślimakowych tejże firmy. Ponadto na giełdzie samochodowej można też obejrzeć parę konstrukcji rodem z Pleszewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...