Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jarecki moduł gsm wymaga dodatkowej karty sim i taki moduł to dodatkowe koszty, zapewne tani nie będzie, mam taki alarm gsm do którego można podłączyć masę czujek. Na moje oko lepszy jest moduł internetowy dwa w jednym.

 

Co do funkcjonalności masz rację.

Tyle,że więcej jest zapytań o funkcjonalność przez kom jak o sam internet.

Pewnie się to z czasem zmieni.

 

Ja przed wakacjami apelowałem o prace nad netem, natomiast producent ma swoją politykę i kolejność wygląda następująco:

- zakończenie zaworu mieszającego

- moduł GSM (tak jak piszesz z kartą SIM)

- strefy tygodniowe

- internet

 

Pierwsze 3 mam cierpliwość do max. grudnia a później to chyba gromami będę sypał!!

Z netem jestem w stanie poczekać, bo wiem,że prac jest prowadzonych więcej, ale równiez chciałbym,a by to funkcjonowało do końca tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Myślę,że Włodek żartował.

 

Co do sms-ów, to mam podobne zdanie do Was, ile numerów w prototypie modułu GSM można ustawić p.Włodku?

 

Sam Pan widzi,że należy się z tym streszczać a nie kisić pomysł w szafie.

Forum jest otwarte, jestem przekonany,że spora część osób świadomie może wybrać taki produkt w fazie testów.

Wystarczy poinformować.

 

3 numery. Widzę brak poczucia humoru u niektórych

forumowiczów. Po co się żreć? Nie możemy dyskutować

spokojnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie bruli.pl jest informacja: "Rozwijając platformę eSterownik.pl wprowadzamy nową usługę - powiadamianie o alarmach i zdarzeniach SMS-em. W okresie promocji konto każdego zarejestrowanego użytkownika co miesiąc będzie doładowywane 10 darmowymi SMS-ami.'

A jak jest z niezarejestrowanymi użytkownikami? Czy promocja nadal trwa?

 

Zaczął się drugi miesiąc, i aktualnie mam na koncie już 20 sms-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie esterownik jest napisane:

 

W okresie promocji konto każdego zarejestrowanego użytkownika co miesiąc będzie doładowywane 10 darmowymi SMS-ami. Maksymalnie w ten sposób można zgromadzić 50 SMS-ów.

 

A co do ceny i czasu promocji to napisali:

 

Promocja trwa do odwołania. W przyszłości wprowadzimy możliwość doładowania konta SMS - przewidywany koszt jednego SMS-a to 30 groszy brutto.

 

Wysłałem do nich maila z pytaniem jak długa potrwa ta promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że eCoal/Bruli rozwijają się bardzo szybko a Cobra/Puma stoją w miejscu. A w dzisiejszych czasach kto stoi w miejscu to się cofa.

Gdzie Ty widzisz rozwój. Chyba, ze dodawanie bzdetów jest dla Ciebie rozwojem. Powtórzę jeszcze raz:dobrego sterownika nie trzeba pilnować przez np.internet.

Gdy wsypujesz do zbiornika full węgla to już wiesz na ile dni go wystarczy i po co Ci SMS-y z info o kończącym się węglu. Szkoda czasu na te bajery lepiej poświęcić go na doskonalenie algorytmów,konstrukcji wymienników,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domowy antyk ma 14 czy 15lat, mam nadzieję,że go w tym roku z domu wywalę.

Sa też zawodnicy, co taki kocioł zajadą w 4lata....

 

Średnia powinna być w granicy 10-15lat, jak dbamy, czyścimy, nie palimy błotem..., woda nie cieknie po ściankach....

 

Rekordzistę znam, co jedzie na uks-ie już 25 czy 26rok.

Osobiście mam żeliwniaka,starczy mi do końca życia. Czy możesz podać info w których miejscach najszybciej rdzewieją stalowe? Słyszałem,że słabym punktem są spawy. Czy jesteś w stanie skojarzyć szybkość korozji spawów z technologią spawania producenta,tzn np producent X używa robota z MIGOMATEM i jego kotły nie rdzewieją , a producent Y spawa ręcznie i technologią MMA(klasyczna)-jego kotły rdzewieją w ciągu x lat. Takie informacje przydadzą się bardziej niż liczba bajerów w sterowniku.

Edytowane przez pomorzanin
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :oops:

no robią mi te kotły sieczkę z mózgu

ale juz załapałam, Klimosz czerwony,Kostrzewa zielony ;)

Proponuję nie kierować się Pani wrażliwością na piękno, przy wyborze kotła.Należy unikać kotłów ze sterownikami w których instrukcjach obsługi znajdą się sformułowania w stylu:"należy ustawić czas podawania węgla" lub "ustawić siłę nadmuchu" lub coś w tym rodzaju. W innym przypadku spędzi Pani zimę w kotłowni i na forum błagając o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie kierować się Pani wrażliwością na piękno, przy wyborze kotła.Należy unikać kotłów ze sterownikami w których instrukcjach obsługi znajdą się sformułowania w stylu:"należy ustawić czas podawania węgla" lub "ustawić siłę nadmuchu" lub coś w tym rodzaju. W innym przypadku spędzi Pani zimę w kotłowni i na forum błagając o poradę.

Dokładnie tak jak kolega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie kierować się Pani wrażliwością na piękno, przy wyborze kotła.Należy unikać kotłów ze sterownikami w których instrukcjach obsługi znajdą się sformułowania w stylu:"należy ustawić czas podawania węgla" lub "ustawić siłę nadmuchu" lub coś w tym rodzaju. W innym przypadku spędzi Pani zimę w kotłowni i na forum błagając o poradę.

 

Jakieś naście stron temu, pisałam,że dla mnie priorytetem jest łatwa obsługa , dostałam jasne instrukcje - dla takich antytechników jak ja - e coal ,dlatego zdecydowałam się na piec z tym sterownikiem, a jakiego koloru będzie ,to naprawdę nieistotne.

najwyżej przemaluję na ponoć ulubiony przez kobiety róż ;););)

bllllllleeeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam żeliwniaka,starczy mi do końca życia. Czy możesz podać info w których miejscach najszybciej rdzewieją stalowe? Słyszałem,że słabym punktem są spawy. Czy jesteś w stanie skojarzyć szybkość korozji spawów z technologią spawania producenta,tzn np producent X używa robota z MIGOMATEM i jego kotły nie rdzewieją , a producent Y spawa ręcznie i technologią MMA(klasyczna)-jego kotły rdzewieją w ciągu x lat. Takie informacje przydadzą się bardziej niż liczba bajerów w sterowniku.

 

Pisałem... ale wojny od nowa wprowadzać nie chcę...

Ze spawami problemów nie ma.

 

Najczęściej kotły rdzewieją i przeciekają na tylnym kanale pionowym, w dole....

Dlaczego? Być moze zbyt mocne wychładzanie spalin.....

 

Ta odpowiedź jest strikte dla Ciebie, bo wielokrotnie było to omawiane a następnych przepychanek to ja nie chcę i serdecznie za nie dziękuję.

 

Takie zaobserwowaliśmy tendencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wsypujesz do zbiornika full węgla to już wiesz na ile dni go wystarczy

Naprawde? Twoj piec spala tyle samo wegla przy temperaturze -5 jak przy -25?

 

i po co Ci SMS-y z info o kończącym się węglu.

np po to, zeby nie meczyc znajomych lub rodziny prosba aby co chwila podjezdzali do domu podczas dluzszej nieobecnosci, zeby sprawdzic czy sie paliwo nie skonczylo albo czy piec nie wygasl.

 

Szkoda czasu na te bajery lepiej poświęcić go na doskonalenie algorytmów,konstrukcji wymienników,itd.

Mysle, ze spora czesc uzytkownikow eCoala nie zgodzi sie z Twoja opinia, ze jest to bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...