Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chochla ma rację, nawet Budowniczy nasz stary znajomy(mam nadzieję że tu zagląda) przekonał się do pieca z internetem. Dopóki się czegoś nie pozna "wyrokowanie" jest puste. Kiedyś byłem sceptykiem jeśli chodzi o telefony dotykowe, po kupnie zmieniłem całkowicie nastawienie. Tel dotykowy plus android to jest to :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chochla ma rację, nawet Budowniczy nasz stary znajomy(mam nadzieję że tu zagląda) przekonał się do pieca z internetem. Dopóki się czegoś nie pozna "wyrokowanie" jest puste. Kiedyś byłem sceptykiem jeśli chodzi o telefony dotykowe, po kupnie zmieniłem całkowicie nastawienie. Tel dotykowy plus android to jest to :)

 

Darase, ale Ty chyba sam bardzo długo nie korzystałeś z netu... to nie jest u Ciebie czasem świeży temat?

 

Internet to kwestia wyboru, czy jest to nam potrzebne, jaki tryb życia prowadzimy.... czy chce się nam bawić w routery i ciągnąć to do kotłowni.

Owszem fajna sprawa, ale czy dla każdego?

Wybór powinien być, z tym nie dyskutuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase, ale Ty chyba sam bardzo długo nie korzystałeś z netu... to nie jest u Ciebie czasem świeży temat?

 

Internet to kwestia wyboru, czy jest to nam potrzebne, jaki tryb życia prowadzimy.... czy chce się nam bawić w routery i ciągnąć to do kotłowni.

Owszem fajna sprawa, ale czy dla każdego?

Wybór powinien być, z tym nie dyskutuję.

 

Jarecki79....nie bądź archaiczny....

a to twierdzisz że na targi budowlane nie warto, a to sceptycznie do posiadania przez sterownik dostępu do internetu...... ale każdy ma prawo do swojego zdania. Mam jednak nadzieje że Twoje zdanie jest ugruntowane na solidnej, rzetelnej i sensownej opinii - choć przyznać muszę że w czasach bezprzewodowego dostępu do internetu ciężko mi to sobie wyobrazić. Są domy bez telewizora, są ludzie bez samochodu....... można i tak.

 

Ja jednak muszę powiedzieć przyszłym potencjalnym nabywcom: internet w eCoalu to zupełnie inne podejście do sposobu palenia w kotle. Jest to naprawdę wygodne, podwyższa komfort obsługi centralnego ogrzewania w domciu. I tyle. Ale aby było obiektywnie to zgadzam się - można mieć sterownik bez internetu i też ogrzewać dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79....nie bądź archaiczny....

a to twierdzisz że na targi budowlane nie warto, a to sceptycznie do posiadania przez sterownik dostępu do internetu...... ale każdy ma prawo do swojego zdania. Mam jednak nadzieje że Twoje zdanie jest ugruntowane na solidnej, rzetelnej i sensownej opinii - choć przyznać muszę że w czasach bezprzewodowego dostępu do internetu ciężko mi to sobie wyobrazić. Są domy bez telewizora, są ludzie bez samochodu....... można i tak.

 

Ja jednak muszę powiedzieć przyszłym potencjalnym nabywcom: internet w eCoalu to zupełnie inne podejście do sposobu palenia w kotle. Jest to naprawdę wygodne, podwyższa komfort obsługi centralnego ogrzewania w domciu. I tyle. Ale aby było obiektywnie to zgadzam się - można mieć sterownik bez internetu i też ogrzewać dom.

 

Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

 

Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.

Tobie net był potrzebny i OK.

 

Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

 

Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

 

Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde? Twoj piec spala tyle samo wegla przy temperaturze -5 jak przy -25?

 

 

np po to, zeby nie meczyc znajomych lub rodziny prosba aby co chwila podjezdzali do domu podczas dluzszej nieobecnosci, zeby sprawdzic czy sie paliwo nie skonczylo albo czy piec nie wygasl.

 

 

Mysle, ze spora czesc uzytkownikow eCoala nie zgodzi sie z Twoja opinia, ze jest to bajer.

Ja wiem ile mój kocioł spala przy -5 i -25. Gdy niema mnie dłużej to znajomi muszą przyjść codziennie żeby nakarmić kota. Kup kota a problem dozoru kotła będziesz miał z głowy. A tak na poważnie to ile czasu wytrzymasz bez komóry i neta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

 

Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.

Tobie net był potrzebny i OK.

 

Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

 

Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

 

Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI

 

Brawo Jarecki. Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

 

Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.

Tobie net był potrzebny i OK.

 

Ja korzystam u siebie z panelu domowego, mam go na piętrze i widzę jak się pali, kiedy pracuje dane urządzenie, mogę temp. na kotle podnieść lub obniżyć bez chodzenia do kotłowni.

 

Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

 

Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI

 

A panel nasypie? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panel nasypie? :rolleyes:

 

Oczywiście, że NIE :)

 

Ale ja wiem, że to jest gadżet i nie upieram się,że jest czymś niezbędnym do pracy kotła, sterownika.

 

Mam go, bo jest wygodny, w moim domu się sprawdza, domownicy zadowoleni, routerów czy netu do kotłowni ciągnąć nie musiałem.

Może kiedyś mi się zachce, nie wiem. Nie zmieni to jednak faktu,że będzie to dodatek.

 

Zgadzam się jedynie z tym,że powinien byc wybór, bo jak mawiał Budowniczy, nie wszystko co jest dobre dla budowniczego jest dobre dla każdego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do sterownika eCoal.pl z sieci Internet jest możliwy także bez pośrednictwa esterownik.pl.

Nie wiesz o tym?

 

Niech Pan tak nie czaruje, 100% sterowań nie jest podłączonych do neta.

Niby tyle "tysięcy" użytkowników jest ukrytych?

 

Też się Pan będzie upierał, że to jest niezbędne do sterowania kotłem? Przecież NIE

To dodatek, aktualna przewaga konkurencyjna wyrobu na tle innych produktów i tyle.

 

Jest wybór - jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Pan tak nie czaruje, 100% sterowań nie jest podłączonych do neta.

Niby tyle "tysięcy" użytkowników jest ukrytych?

A gdzie ja to napisałem?

Napisałem tylko, że można bez esterownik.pl i że Ty o tym nie wiesz.

Nic więcej.

 

Też się Pan będzie upierał, że to jest niezbędne do sterowania kotłem?

Nie będę się upierał.

Nie podpowiadaj mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, pisze się o tysiącach kotłów sprzedanych z eCoalem a ile jest userów zalogowanych?

Mylisz pewne rzeczy Jarecki. Nie musisz byc zalogowany na portalu esterownik aby miec dostep do kotla przez inet. Jesli twoj ISP zapewnia adres publiczny nie musisz korzystac z portalu, mozesz sie podlaczyc bezposrednio do niego. Portal powstal abys mogl dostac sie do kotla albo gdy twoj adres jest ukryty za maskarada, alby gdy korzystasz np z terminalu, na ktorym nie mozna zainstalowac klienta (komorka bez androida czy komputer na linuxie)

 

Ja netu do kotła nie potrzebuję, net Ci węgla do kotła nie nasypie, net Ci kanałów nie wyczyści, net Ci popiołu nie wyrzuci.

Troche Cie nie rozumiem. A czy ja twierdzilem gdzies, ze to za mnie zrobi? Podalem chyba konkretna sytuacje, w ktorych taka funkcja sie przydaje? Ty nigdy nie wyjezdzasz zima na dluzej niz lykend? Bo jesli wyjezdzasz to powiedz mi jak organizujesz kwestie dogladniecia swojego domu?

 

Ktoś inny wyżej oceni sterowanie przez GSM....

Mnie nie interesuje technologia w jakiej jest realizowany zdalny dostep do sterownika (zakladajac, ze nie zbankrutuje korzystajac z tej technologii). Interesuje mnie sam dostep i wygoda przy jego uzytkowaniu i akurat produkty ES spelniaja moje oczekiwania w sposob bardziej niz zadowalajacy. Jesli produkty innych producentow maja podobna funkcje to chetnie o nich poczytam zamiast prob podwazania sensownosci rozwiazan, z ktorych korzystam (nie jedyny zreszta) i z ktorych jestem bardzo zdowolony.

 

Nie ulega jednak wątpliwości,że to są DODATKI

Stanowiace wszak integralna czesc produktu. I ktore w ostateczny rozrachunku moga zawazyc na decyzji jego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka gratuluję dobrego wyboru, nie myliłem się co do Twojej osoby :)

 

 

Się okaże czy jest czego gratulować ;) a drugą część potraktuję jako komplement,ok ? :)

 

 

Ps. Załóżcie sobie dwa nowe wątki pierwszy : "Który sterownik jest najlepszy i dlaczego jest to ecoal"

drugi: "Który sterownik jest najlepszy i dlaczego jest to cobra" ,wtedy każdy wyznawca znajdzie sobie miejsce do wyśpiewywania peanów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że NIE :)

 

Ale ja wiem, że to jest gadżet i nie upieram się,że jest czymś niezbędnym do pracy kotła, sterownika.

 

Mam go, bo jest wygodny, w moim domu się sprawdza, domownicy zadowoleni, routerów czy netu do kotłowni ciągnąć nie musiałem.

Może kiedyś mi się zachce, nie wiem. Nie zmieni to jednak faktu,że będzie to dodatek.

 

Zgadzam się jedynie z tym,że powinien byc wybór, bo jak mawiał Budowniczy, nie wszystko co jest dobre dla budowniczego jest dobre dla każdego....

 

Ale o czym ty do mnie gadasz?

Przecież nikt nikogo nie zmusza do zakupu kotła z eCoalem, a nawet jak ktoś tego eCoala czy Bruliego ma nie musi ich podłączać do internetu aby z nich korzystać. Mało tego - może zakupić kocioł z jakim chce sterownikiem, palić czym chce w tym kotle i zmieniać co roku na inny.

Temat nazywa się - dla przypomnienia - " ranking kotłów na ekogroszek " i ja uważam, że OE+ w tym rankingu jest na samym wierzchołku.

Takie jest moje zdanie i dlatego po ponad pół roku szukania zakupiłem ten kocioł, a widziałem wiele produktów, czytałem fora, pytałem, rozmawiałem, jeździłem. Człowiek nie musi biegać do kotłowni żeby zobaczyć czy kocioł pracuje, tylko oglądając tv czy gotując obiad włącza laptopa ( jak ja) czy tablecik w salonie lub kuchni i gotując pyszny obiadek czy rozmawiając przez telefon z babcią sobie patrzy. To taki prozaiczny przykład, o innych zdecydowanie bardziej pomocnych nie będę pisał, bo każdy wie co w dobie dzisiejszych czasów znaczy internet.

Więc nie wmawiaj innym że to taki zbędny gadżet.!!!

 

ps. Jarecki dochodzę do wniosku że masz "dar" do przeinaczania sensu wypowiedzi innych i zdań na swoją modłę, a to nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ile mój kocioł spala przy -5 i -25.

Wiec co? Codziennie sledzisz prognozy pogody w miejscu zamieszkania i na kalkulatorze przeliczasz ile piec mogl zuzyc wegla w ciagu ostatniej doby? Wegiel przed wyjazdem tez przesiewasz, zeby pozbyc sie ewentualnych przedmiotow mogacych spowodowac zerwanie zawleczki?

 

Gdy niema mnie dłużej to znajomi muszą przyjść codziennie żeby nakarmić kota. Kup kota a problem dozoru kotła będziesz miał z głowy.

No tak, mam odpowiedz na moje pytanie ale ja wole kota przygarnac. Zrobilem to nawet dwa razy. Zazwyczaj gdy wyjezdzam koty wedruja do rodziny. Jak widzisz nie rozwiazales mi problemu dozoru.

 

A tak na poważnie to ile czasu wytrzymasz bez komóry i neta?

Czasami bardzo krotko, czasami bardzo dlugo, taka praca. Tylko co to ma do rzeczy? Czy Ty myslisz, ze podlaczylem sterownik do inetu, zeby codziennie siedziec z nosem w wykresach? Zle rozumowanie. Dla mnie jest to po prostu wiekszy komfort jego uzytkowania. Wyjezdzajac nie musze prosic ani rodzicow ani znajomych, zeby przy duzych mrozach zagladali co drugi dzien albo nawet czesciej i dogladali czy wszystko jest w porzadku. W zeszlym roku jeszcze nie mieszkalem w domu ale juz musialem zaczac grzac. Piec podlaczony do inetu zaoszczedzil mi kupe forsy na dojazdy (budowa po drugiej stronie miasta), kupe czasu i kupe nerwow zwiazanych z parszywym dojazdem. Czy moglem sie bez tego obyc? Oczywiscie, ze moglem. Tylko po co? Mozna miec kuchnie bez zmywarki? Mozna. Ale zmywarka podwyzsza komofort mieszkania. Tylko tyle i az tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...