Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Szukam uzytkowników pieca Tillgner ze sterownikiem Menuet - szukam pomocy w ustawieniu parametrów sterownika

 

obecny, ale nie pomogę zbytnio bo jeszcze nie palę.

Zakupiłem termometr do spalin i mam nadzieję ze to mi ułatwi ustawienie sterownika (zwłaśzcza moc dmuchawy, bo to chyba najważniejsze).

 

Pzdr

QbaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za duży na taką powierzchnię?

Może 20-tka by wystarczyła?

 

W typoszeregu kotłów OGNIWO-EKO nie ma 20kW. Jest 15, 24 i 35kW.

 

zawijan, jak generalnie oceniasz producenta Ogniwo - Biecz i Tilgnera?

Ci dwaj producenci oferują kotły z palnikiem Brucera o mocy 15 KW i ceny ich są dla mnie atrakcyjne w porównaniu z innymi producentami.

Przy obecnych cenach ekogroszku 750-800 zł/t palenie miałem w kotłach z Brucerem, wydaje się korzystną alternatywą - 480 zł/t. Jak oceniasz spalanie miału w tych kotłach w tym palniku?

Czy sterownik ecoal to odpowiednik ognika Pid, gdzie nie potrzebował ingerencji użytkownika?

Czy ecoal współpracuje z reg. pokojowym i pogodowym?

Bo Ogniwo sprzedaje kotły z tym sterownikem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan, jak generalnie oceniasz producenta Ogniwo - Biecz i Tilgnera?

Ci dwaj producenci oferują kotły z palnikiem Brucera o mocy 15 KW i ceny ich są dla mnie atrakcyjne w porównaniu z innymi producentami.

Przy obecnych cenach ekogroszku 750-800 zł/t palenie miałem w kotłach z Brucerem, wydaje się korzystną alternatywą - 480 zł/t. Jak oceniasz spalanie miału w tych kotłach w tym palniku?

Czy sterownik ecoal to odpowiednik ognika Pid, gdzie nie potrzebował ingerencji użytkownika?

Czy ecoal współpracuje z reg. pokojowym i pogodowym?

Bo Ogniwo sprzedaje kotły z tym sterownikem.

 

Obie firmy mają kilkudziesięcioletnią tradycję i dobrą opinię u użytkowników kotłów.

Na postawione tu pytania znajdziesz odpowiedzi pod tymi adresami:

http://zawijan.wordpress.com/8-palniki-automatyczne/brucer-paliwa/

http://zawijan.wordpress.com/regulatory-kotlow/ecoal-pl/

http://zawijan.wordpress.com/regulatory-kotlow/ecoal-pl-idea-sterownika/

http://www.ecoal.pl/

http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko.html

http://www.tilgner.com.pl/

 

Chciałbym Ci jednak udzielić pewnej rady - nie kupuj czasem kotła z awaryjnym rusztem wodnym. Patrz: http://zawijan.wordpress.com/5-budowa-kotla/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

Za kilkanaście dni - jak czas pozwoli - przedstawimy na blogu http://zawijan.wordpress.com/ wyniki z badań takiego kotła, wraz z fotografiami zasadzowanych przestrzeni wymiennika ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zawijan nie planuję kupić kotła z awaryjnym rusztem. Coś na temat palenia w kotle bez podajnika wiem. :D

 

Trochę poczytałem, zrobiłem wpis na blogu.

Swoją drogą, można dowiedzieć się wielu ciekawych opinii. No i mój faworyt poddawany jest ocenie, Ogniwo 15 KW.

No, dobra dalej śledzę i szukam opinii na temat kociołków z Brucerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam uzytkowników pieca Stalkot Pleszew 25kw ze sterownikiem Lider - szukam pomocy w ustawieniu parametrów sterownika. Piec uruchomieny 2 dni temu spala 50-60 kg groszku na dobę !!!! Mam 2 osobne pompy do c.o. i c.w.u. .Domek 190m2 ocieplony. Grzejniki bez termoregulatorów. Proszę o pomoc w ustawieniu sterownika.

13:41:16

Piec przełącza się w podtrzymanie na bardzo krótki czas(5 min) gdyż temperatura spada i potem regulacja aż osiągnie Tz=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem , odpaliłem i ....podziwiam - pali sie bardzo fajnie tylko teraz jestem ciekawy jakie będzie spalanie no i poszukuje dobrego paliwa - może ktoś mi podpowie (jaki węgiel , po ile ,a może pallet) - okolice Krakowa ?

 

no, to gratuluję wyboru.

Ja też chodzę koło tego modelu 15 KW. Dobrze, że nie wziąłeś 25 KW, bo byś miał przewymiarowany.

Z tego co pisze zawijan na swoim blogu, to można palić w nim miałem, ekogroszkiem i pelletami. Miał jest obecnie coś koło 480 zł/t, także masz wybór.

Czy masz tam sterownik ecoala? Jeśli tak, to w zasadzie jest on bezobsługowy. Sterownik sam wszystko dobiera.

Podziel się swoimi uwagami, jak się w nim pali.

A ile za niego zapłaciłeś i gdzie go kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gegus37- najlepiej to mieszaj miał z eco albo z pelets bo sam pelets nie jest zalecany do tego palnika. Niezadowalające dopalanie i ryzyko zapalenia w zasobniku. Dodatek miału w pelets uszczelnia slimak.

W Rzeszowie miał klasyfikowany 480 zł groch 640. Można kupić także "COS" z Ukrainy ale za każdym razem co innego na TIRze po ok 450 - 550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wiele ciekawych rzeczy piszecie i dzieki Wam za to.

A ja mam jedna kwestie:

Gmina dofinansuje u mnie 20 % zakupu kotla ale....

 

urządzenia grzewcze bezrusztowe z tzw. paleniskiem retortowym, w których spalany jest „eko - groszek” oraz urządzenia zbudowane podobnie jak retortowe, wyposaŜone w podajnik szufladowy, w których spalany jest miał węglowy.

Dla obu tych urządzeń warunkiem przyznania dopłaty jest brak dodatkowego stałego rusztu, na którym w tradycyjny sposób moŜna spalać paliwa gorszej jakości

 

Podpowiedzcie mi ktory kociol ja mam wybrac ?

Dom o pow 140 m2 kostka z lat 50 cwu 150l :)

 

Dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z was użytkuje kocioł EKO PLUS uniwersalny firmy BUDMET-NOCOŃ i może podzielić się doświadczeniami.
Witam ponownie, jeżeli nikt nie użytkuje tego kotła to może fachowcy na forum wypowiedzą się na temat jego budowy. Ewentualnie jakieś porównanie np. z OGNIWO EKO 24 kW, CICHEWICZ FUTURA ECONO 25KW ,SAS GRO-ECO 23 kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem , odpaliłem i ....podziwiam - pali sie bardzo fajnie tylko teraz jestem ciekawy jakie będzie spalanie...
Witam gegus. Czy możesz napisać jak u Ciebie z tym spalaniem ? Bo ja kupiłem kocioł 24KW (dom 180m2, nieocieplony) i trgedia. Ponad 62 kg na dobę !!! Chciałbym wiedzieć czy tylko ja mam taki problem, czy to problem z tymi piecami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakim sterownikiem kupiłeś to Ogniwo?

Teraz w tych kotłach stosują sterownik ecoala, który sam wszystko dobiera.

Spytaj może zawijana, on jest specem od tego sterownika i prowadzi badania z tym kotłem.

 

gegus coś nie nie odpowiada. :roll:

Też jestem ciekawy, jak u niego pracuje kociołek z Ogniwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jakim sterownikiem kupiłeś to Ogniwo?

Kupiłem właśnie z ECOLALEM. Pytałem Zawijana na PW, ale też nie odpowiada. Sprawa częściowo się już wyjaśniła. Zadzwoniłem do serwisu OGNIWA i kazali przełożyć czujnik powrotu CO w inne miejsce niż zamontował hydraulik i zaizolować. Kiedy to zrobiłem kocioł sie znacznie uspokoił i spalanie spadło, ale nie sprawdzałem jeszcze o ile. Ponadto stwierdzili, że ten zawór 3D który zamontował mi hydraulik, nie zda egzaminu przy tym sterowniku. Czekam teraz na hydraulika, bo przy zmianie zaworu na inny rodzaj, trzeba przerobić instalację. Jak będę miał wszystko doprowadzone do porządku, będę sprawdzał ile spala :-? i na pewno napiszę. Po co się wcześniej denerwować :D? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro a gdzie ci kazali przenieść ten czujnik?

Jaki zawór 3D masz a jaki ci kazali zamontować?

Witam Paprociak. Czujnik kazali przenieść jak najblizej wejscia do pieca i dobrze zaizolować. Był zamontowany 1-1,2m od wejścia. Zawór 3D jest z termostatem, który uniemożliwia powrót wody do pieca o temp poniżej 50st C. Jeśli woda jest chłodniejsza to wraca z powrotem do grzejników i miesza się z gorącą wodą wychodzącą z kotła(tak mi to tłumaczył hydraulik). Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, więc nie mogę Ci wytłumaczyć dokładniej. Potrzebny jest chyba zawór, który pozwoli regulować temp wody wychodzącej z kotła do instalacji. Gdybyś miał jakieś pomysły to napisz. Każda rada się przyda :D . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...