Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chochla, ułatwia też obsługę panel domowy, moduł gsm, to wszystko sprawa względna.

To są dodatki. A wyświetlacz urządzenia głównego to podstawa.

 

Ja się z Tobą zgadzam, przeciez pisałem,że co jest dobre dla budowniczego... stąd też jest wybór...

 

Ja się zgadzam z ppietrz, że jest zabawa z tą otoczką internetową dla przysłowiowego "Kowalskiego", zobacz ile osób prosi o pomoc przy samej aktualizacji softu.

Żaden grzech, ale jak ktoś ma większy zasób wiedzy i jest bardziej obcykany, to nie znaczy,że taką samą miarę przykładamy do reszty, są osoby szukające prostych rozwiązań bez wodotrysków

 

Zobacz kol.Woma teraz pisze,że netu na chwilę obecną nie ma, nie podłącza, ma jednak kom...

W przyszłości jednak planuje...

 

Sporo jest takich osób i sporo jest zapytań o moduł GSM. W moim przekonaniu komórkę ma każdy.

 

To naprawdę indywidualne sprawy. Chodzi przecież o wybór.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał darase

Sebsa tak jak u Jareckiego kabel w komin wentylacyjny :)

Myślałem o tym W sobotę zamontowałem czujnik temp wewn.w kotłowni, by móc ustawić tryb pracy pompy CO na cykliczna. A że nie mam zgody na ciągnięcie listew i przewodów po nowych ścianach - to pozostaje komin hehe. Pluje sobie w brodę, że nie pociągnąłem przed tynkowaniem jakiegoś LIYY do kotłowni. No ale kto przed paru laty przypuszcał, że pojawi się taki Ecoal.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki napisał "A wyświetlacz

urządzenia głównego to

podstawa." nie dla mnie i nie dla każdego. :)

 

Też fakt, ale są osoby z gorszym wzrokiem i czytelnośc wyświetlacza ma wówczas znaczenie :)

 

Można wybrać spośród kilku producentów na rynku i dobrać sobie wymarzone funkcjonalności, żaden kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym W sobotę zamontowałem czujnik temp wewn.w kotłowni, by móc ustawić tryb pracy pompy CO na cykliczna. A że nie mam zgody na ciągnięcie listew i przewodów po nowych ścianach - to pozostaje komin hehe. Pluje sobie w brodę, że nie pociągnąłem przed tynkowaniem jakiegoś LIYY do kotłowni. No ale kto wiedział przed paru laty, że pojawi się taki Ecoal.

 

Puszczaj wentylacyjnym a nie spalinowym!!!!

 

Tylko zwracam uwagę :)

 

U mnie zdało egzamin, kabli nie widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał darase

Jak masz net w Play to kup router 3g, dajesz do niego moden Play, eCoala łączysz kablem z routerem a lapka po wifi. I masz bez czekania :)

 

Tylko właśnie tego się boję czy to WIFI pójdzie przez 2 podłogi. Chyba, że przewód z kotłowni przez komin do routera a sam router na piętrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom jest trochę z tym zabawy dla przeciętnego Kowalskiego, który zamiera jak słyszy określenie "router". Dlatego do Neostrady dodają takie "debilne" oprogramowanie które rzekomo konfiguruje wszystko za niego. Nie wiem jak jest w ecoal, ale to także może mieć znaczenie.

 

Podlaczenie bezposrednie sterownika do netu moze byc ponad sily pana Kowalskiego bo faktycznie trzeba miec troche podstawowej wiedzy z zakresu dzialania protokolu TCP/IP ( Podlaczenie przez portal zrealizuje bez wiekszych problemow ktos, kto ma podstawowa wiedze o komputerach ale musi umiec czytac bo nie ma jednego przycisku do konfiguracji wiec musi zapoznac sie z instrukcja :) (dosyc prosta moim zdaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedno ale, bo podobno instrukcja (sterownika)nie jest w wyposażeniu sterownika, trzeba sobie ściągać z netu... i wydrukować....

 

przyznam,że się zdziwiłem

 

Mialem na mysli instrukcje podlaczenia do portalu.

Co do instrukcji jesli dobrze pamietam faktycznie nie dostalem takowej ale wytlumaczenie jest dosyc proste. Po co drukowac i marnowac papier na instrukcje, ktora w duzej czesci moze byc juz nieaktualna w momencie sprzedazy? Ja wiem, starsi ludzie, przepisy, blah blah blah, ale bez przesadyzmu, dajmy zyc drzewom i nie drukujmy ton papieru jesli mozna tekst przeczytac na ekranie komputera. Tym bardziej, ze akutalizacje sa wypuszczane dosyc czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kłoda pod nogi dla Kowalskiego. Bo jak tu takie coś ściągnąć? :D

 

Ja nie wnikam, skąd użytkownicy mają instrukcje do Bruli/eCoal.

p.Edward stwierdził,że "instrukcji nie dają, bo sterownik jest internetowy a jak ktoś chce, to instrukcje może sobie ściągnąć i wydrukować"

 

Więc jak ktoś jeszcze netu nie ma oraz nie posiada drukarki to d.pa blada.

Może nawet mieć neta w domu, ale nie ma drukarki, wówczas długopisik i karteczka....

 

Może źle myślę, ale jak cos kosztuje nie mało, to kurcze ta instrukcja i jakiś ludzki kartonik powinny być.

To chyba warto zmienić i powiedzieć w E-S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie eCoal jest takim prostym w obsłudze sterownikiem że nie wymaga czytania instrukcji. Odpalamy dajemy automat i gra :)

 

:) wcześniej padały argumenty, że osoba starsza nie musi korzystać z internetu, programatorów itd.

Miało być dla niej prosto.

 

Ja nie wiem, czy taki dziadek ma prosto bez instrukcji przy pierwszym kontakcie z urządzeniem, czego ma szukać, skąd ma coś wiedzieć o rozpalaniu, trybie ręcznym, że trzeba go wyłączyć itd.

 

Dziadek netu nie ma, nie doczyta, bo nie ma skąd...

:)

 

Warto tutaj zwrócić chłopakom z E-S uwagę, że to trafia także do ludzi starszych oraz bez dostępu do internetu.

Te kilka czarno-białych kartek budżetu firmy nie zrujnuje.

 

Pożartować oczywiście można :) ale podstawowe sprawy powinny być na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...