Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie eCoal jest takim prostym w obsłudze sterownikiem że nie wymaga czytania instrukcji. Odpalamy dajemy automat i gra :)

No nie Darase, nie przesadzajmy, az tak bezobslugowy to ten sterownik nie jest. Ja wiem, ze to zart ale ktos kto go nie ma gotow jest pomyslec, czytajac wybiorczo watek. Zdziwilbys sie jak duzo firmy informatyczne otrzymuja zgloszen o bledach czy problemach z softem, ktore bledami nie sa a wynikaja z braku zapoznania sie z instrukcja obslugi. Nie na darmo skrot RTFM jest taki popularny.

 

Ja nie wiem, czy taki dziadek ma prosto bez instrukcji przy pierwszym kontakcie z urządzeniem, czego ma szukać, skąd ma coś wiedzieć o rozpalaniu, trybie ręcznym, że trzeba go wyłączyć itd.

Jarecki, tez nie przesadzaj. Zyjemy w 21 wieku w duzym europejskim kraju. Ja wiem, ze Polsce jest daleko za Europa Zachodnia w kwestii powszechnosci dostepu ale na litosc boska, nie jestesmy Somalia. Rozumujac w ten sposob to ten dziadek by sobie pewnie w leb palnal gdyby chcial zalozyc firme i zostal przez ZUS zmuszony do raportowania skladek przez PP.

 

Pożartować oczywiście można :) ale podstawowe sprawy powinny być na papierze.

No to przeciez masz. Akt zgonu dostajesz na papierze. A fiskus z podatkami przechodzi juz na wersje elektroniczna powoli :)

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę że dyskusja o bajerach informatycznych rozgorzała na dobre.

1.Krótki fragment z historii podboju kosmosu: w trakcie lotów okazało się, że kosmonauci nie mogą robić notatek bo długopisy i wieczne pióra nie działają

w stanie nieważkości.Co zrobili amerykanie? Wydali mnóstwo dolarów na zbudowanie super- hiper wiecznego pióra,które pisało we wszystkich stanach nieważkich,

ważkich,półważkich i co tam jeszcze można wymyślić. A co zrobili rosjanie? Rosjanie dali kosmonautom zwykłe ołówki.Takimi amerykanami jesteście właśnie wy wszyscy miłośnicy zabawek. Wasze mózgi już nie nadążają przetwarzać strumienia bodźców i informacji generowanych przez te zabawki.

2.Nie będziesz miał zdalnego podglądu kotła to ruszysz dupsko z kanapy i przejdziesz się po schodach. Wyjdzie ci to na zdrowie.

3. A propos kota to jest aluzja do pewnego dowcipu o Icku i kozie. Nie będę opowiadał,żeby nie być posądzonym o antysemityzm.

4. Wszelkie udogodnienia maja sens pod warunkiem że nie absorbują dodatkowo naszego organizmu.Schowajcie te komóry,laptopy,routery,nety i wyjrzyjcie przez okno- jest jesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

 

 

Warto tutaj zwrócić chłopakom z E-S uwagę, że to trafia także do ludzi starszych oraz bez dostępu do internetu.

Te kilka czarno-białych kartek budżetu firmy nie zrujnuje.

 

Pożartować oczywiście można :) ale podstawowe sprawy powinny być na papierze.

Sprawę zgłosiłem. Dostałeś z instrukcją papierową i następne również dostaniesz.

Klient nasz pan. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jarecki, uświadomiłeś mi że mój Ojciec to już dziadek ;) :)

 

Kurcze i z tym dziadkiem ociepliłem cały dom :)

 

Mówi wnuk do dziadka:

- Kiedyś, to mieliście źle. Nie było internetu, komórek, czatu ani gadu-gadu... Jak ty w ogóle babcię poznałeś?

- No jak nie było? Wszystko to było - odpowiada dziadek.

- Ale jak to?

- No przecież, babcia mieszkała w internacie, jak wracała ze szkoły to stałem na czatach, wychodziłem i z babcią gadu-gadu, a jakby nie komórka to i ciebie i twojego ojca by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

 

Jestem ciekaw co n.t braku instrukcji sądzą osoby postronne myśląc o zakupie i dopiero zaczynające przygodę z kotłem.

Takie, co z bloku się do swojego pierwszego własnego domu wprowadzają i mają z kotłem i jego sterownikiem pierwszy raz w życiu kontakt.

 

 

Jestem w stanie zrozumieć i przyjąć wytłumaczenie producenta, ale:

 

- przy pierwszym kontakcie wszystko jest nowe, nikt nie będzie zgadywał gdzie ustawić priorytety pracy pomp, tryb lato itd., nie powinno się też zgadywać samej procedury odpalenia

 

Skoro taka jest idea, to na papierze powinny być chociaż podstawy:

- załączenie, tryb ręczny z rozpalaniem,

- dobór przedmuchów

- procedura związana z czyszczeniem kotła (stop)

- procedura związana z demontażem czujnika spalin dla korzystania z rusztu awaryjnego

- stany alarmowe, ich wytłumaczenie i podstawowe zasady radzenia sobie z danymi alarmami i ich kasowaniem

 

Dalej można zaznaczyć,że pełna instrukcja jest w internecie, a wsparcie można także znaleźć w takim i takim miejscu.

 

To jest dla mnie normalne podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Nie będziesz miał zdalnego podglądu kotła to ruszysz dupsko z kanapy i przejdziesz się po schodach. Wyjdzie ci to na zdrowie.

4. Wszelkie udogodnienia maja sens pod warunkiem że nie absorbują dodatkowo naszego organizmu.

Czy te punkty nie stoja w sprzecznosci do siebie? :)

 

Tak na marginesie. Jest taka grupa (Amisze, nawet sporo ich zyje w USA), ktora odrzuca wszelkie dobra cywilizacyjne (prad, telewizje, samochody, szkoly). Czy sa szczesliwi? Spora czesc pewnie tak. Tylko czy to swiadczy o tym, ze my tez mamy byc tacy jak oni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

Jestem ciekaw co n.t braku instrukcji sądzą osoby postronne myśląc o zakupie i dopiero zaczynające przygodę z kotłem.

Jarecki, przepraszam ale jak to na temat braku instrukcji??? Instrukcja jest. W postaci elektronicznej a nie papierowej ale jest i jest powszechnie dostepna.

Nie chce teraz zmyslac ale jesli dobrze pamietam wraz z piecem dostalem ulotke, w ktorej byl odnosnik do strony ecoal'a.

Pomijajac juz fakt, ze malo kto z budowniczych instaluje samemu piec w domu, wiec i tak podstawowe dane uzyskuje od swojego instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chochla:

1. Chcę poznać opinię osób postronnych, Twoją znam.

2. Na budowie nie ma internetu

3. Nie każdy ma kompa z drukarką więc co? Ma coś przeczytać i latać z piętra do kotłowni jak ma model stacjonarny? Zapisywać na karteczce?

4. Zaproponowałem jakieś rozwiązanie kwestii, choćby w postaci instrukcji skrótowej....

5. Jak pamiętam bodajże Darase kocioł instalował sobie sam.... więc osoby instalujące wyrób samodzielnie info nie uzyskają

6. Dorzucam jeszcze pomysł z podstawowym szkicem-rysunkiem przedstawiającym miejsca montażu czujników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że jest kupa instalatorów sprzedające piece z najnowszymi sterowaniami a nie znają nawet zasady działania danego sterowania.Byle wcisnąć coś co jest dobre i się sprzedaje ale potem "radź sobie sam".

Ja wybrałem sobie kocioł sam bo chciałem palnik żeliwny i sterowanie eCoal.Zanim kupiłem dużo o nim poczytałem.

Dziś mi się ciśnienie podniosło , dzwoni klient i wszystko się wypytuje a nie przeczytał nawet podstaw jakie są w instrukcji obsługi,twierdząc ,nie czytam tego bo jest tego za dużo,Pan mi powiedz!!!. :)

Odpowiadam ,włącz Pan sterownik i na "sucho " posteruj,jaka była odpowiedź?

Nie chciałem włączać ,żeby czegoś nie zepsuć.

Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że jest kupa instalatorów sprzedające piece z najnowszymi sterowaniami a nie znają nawet zasady działania danego sterowania.Byle wcisnąć coś co jest dobre i się sprzedaje ale potem "radź sobie sam".

Ja wybrałem sobie kocioł sam bo chciałem palnik żeliwny i sterowanie eCoal.Zanim kupiłem dużo o nim poczytałem.

Dziś mi się ciśnienie podniosło , dzwoni klient i wszystko się wypytuje a nie przeczytał nawet podstaw jakie są w instrukcji obsługi,twierdząc ,nie czytam tego bo jest tego za dużo,Pan mi powiedz!!!. :)

Odpowiadam ,włącz Pan sterownik i na "sucho " posteruj,jaka była odpowiedź?

Nie chciałem włączać ,żeby czegoś nie zepsuć.

Ręce opadają.

 

Witam osobę postronną :)

 

W propozycji piszę o instrukcji skrótowej z podstawowymi rzeczami.

 

Czytać i analizować 50stron to przyznaję nie każdemu się chce :)

Tam to już można zajrzeć, jak się chce czegoś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek a jak kupujesz telewizor to dzwonisz do producenta czy możesz go włączyć i czy przypadkiem czegoś nie zepsujesz?

Kupisz telefon i siedzisz w salonie danego operatora i on trawi z Tobą 3h by Ci wszystko po kolei wytłumaczyć?

Nie!! Są od tego instrukcje obsługi z odnośnikami "więcej na stronie www.xxxxxxx.pl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek a jak kupujesz telewizor to dzwonisz do producenta czy możesz go włączyć i czy przypadkiem czegoś nie zepsujesz?

Kupisz telefon i siedzisz w salonie danego operatora i on trawi z Tobą 3h by Ci wszystko po kolei wytłumaczyć?

Nie!! Są od tego instrukcje obsługi z odnośnikami "więcej na stronie www.xxxxxxx.pl"

 

Oczywiście,że nie.

Włączam i się bawię, jak nie wiem, to szukam w instrukcji

 

Nie dziwię się,że się wkurzyłeś

Wydaje mi się,że sprawę może załatwić taki właśnie skrótowiec a resztę można sobie później spokojnie poszukać.

 

Karoka, moja instrukcja do obsługi Ognika, kuzynka miała zero kontaktu z kotłami, miała problem z obsługą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...