Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja do swojego Skam-pa 17kW dostałem instrukcję,do sterownika (Cobra) również. Na razie stoi sobie w magazynku i czeka na swoją kolej.

Kociołek zrobiony praktycznie na zamówienie ( nietypowe wyjście z czopucha do komina ) z nietypowym palnikiem APSR za standardową cenę. Miało być w terminie 30 dni i było. Wykonanie kotła na poziomie. Jak się będzie sprawdzał w boju - tego jeszcze nie wiem- jak uruchomię dam znać , ale podoba mi się podejście tej firmy do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

 

- Sugestie wykonania czegoś nowego, poprawy stanu obecnego spotkały się z atakami wprawionych użytkowników, im pomoc nie potrzebna

- Nie doczekaliśmy się oceny osób myślących o zakupie

 

- Zgadzam się zatem ze zdaniem Karoki:

"To proste. Będą brać Skam-p bo ecoal będzie miał instrukcję"

 

- Popieram także wypowiedź Andrew:

"potwierdzam, że do instrukcji papierowej Pumy zaglądałem nie raz, jak również do elektronicznej. Gdyby była tylko elektroniczna to nie stanowiłoby to żadnego problemu. Najlepiej gdy są obie. "

 

- Popieram wypowiedź Darase:

"Polecam naśladować kolegę Jareckiego, krótka instrukcja i szafa gra. "

 

Sam uważam, że profesjonalnym podejściem jest przygotowanie skrótowej instrukcji obsługi dla nowej osoby zaczynającej przygodę z kotłem.

Takie coś też mam zamiar stosować, podobnie jak jest to robione w przypadku zestawów z innymi sterami.

 

Resztę zdań szanuję i na tym dyskusję kończę.

Miłego dnia dla Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Minerta, dobry sprzedawca dba o swojego klienta np. żeby polecił go komuś innemu, świetnie to załatwił Jarecki dając skróconą instrukcję, to jest dobre podejście do klienta. W tym eCoalu to nie ma czego ustawiać, napisałem wcześniej jak w kilku krokach uruchomić piec dziecinada pewnie mój syn poradziłby sobie ;) żeby nie trick z wejściem do menu i trick z ustawieniem tem. C.O. to byłoby super, to powinno być zmienione chociaż z drugiej strony tricki są zabezpieczeniem przed dziećmi. Polecam naśladować kolegę Jareckiego, krótka instrukcja i szafa gra.

To sprzedawcy zależy na kupującym a nie odwrotnie :) takie moje skromne zdanie.

Hm.

Zastanawiam się czy dobrze zrozumiałeś to co napisałem,ale mniejsza z tym to tylko dowód,że interpretacji na jedną wypowiedź może być 1000.

Coś wam zacytuję i niech ktoś to osądzi po swojemu.

Cytuję.

Zamówiłem 16kW , ale w trochę lepszej cenie z dostawą gratis.

 

W razie pytań liczę że będę mógł liczyć na poradę?

 

Pozdrawiam

 

Nie jestem matką Teresą.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ponar kupiony w ubiegłym roku był dostarczony z kompletną instrukcją. Kocioł + sterownik. Trzeba by spytać Slavety czy dostał tak samo, on kupował w podobnym okresie co ja.

 

Panowie trzy strony dyskusji na temat instrukcji ... przerażające marnotrastwo "papieru" !

Przypominam, że tu powinny być informacje pomagające w wyborze kotła.

Nie wiem jak inni ale ja przy tym nie kierowałem się wiedzą na temat obecności instrukcji :-)

 

Dobrą praktyką powinno być dołączanie instrukcji i tyle w temacie.

Ale świat się zmienia czy tego chcemy czy nie i w takim kerunku który nie koniecznie nam się podoba.

Np. w wielu obecnie sprzedawanych notebookach przez markowych producentów nie ma nawet płytek instalacyjnych z systemem i driverami, jest ukryta partycja i jak ktoś chce to może sobie takowe sam wypalić ... :o

 

A gwoli informacji na temat eCoala i Ogniwa to w moim OE+16 była i dtr-ka i instrukcja sterownika eCoal, kocioł kupiony w kwietniu od ogólnopolskiego dystrybutora (jedna z popularniejszych stron www z kotłami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

 

- Sugestie wykonania czegoś nowego, poprawy stanu obecnego spotkały się z atakami wprawionych użytkowników, im pomoc nie potrzebna

- Nie doczekaliśmy się oceny osób myślących o zakupie

 

Cóż....

Wprawiony w obsłudze eko i ecoal na pewno nie jestem. Montaż zakończony dziś, kocioł odpaliłem 5 godzin temu. Do instrukcji jeszcze nie zajrzałem :)

Edytowane przez Mogami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu napisał "Dziś mi się ciśnienie podniosło ,

dzwoni klient i wszystko się

wypytuje a nie przeczytał nawet

podstaw jakie są w instrukcji

obsługi,twierdząc ,nie czytam

tego bo jest tego za dużo,Pan

mi powiedz!!!.

Napisłem że Ciebie nie rozumiem, odebrałem Twój wpis tak: sprzedałeś kocioł gościowi który ma stracha przed pierwszym razem ;) i dlatego ciśnienie Ci się podniosło. Czy ja napisałem - "Minertu napisał że nie dba o klienta"- nie napisałem.

Napisałeś o sobie "Ja" dużą literą to znaczy że się cenisz :) Czy jestem lepszy od Ciebie, czy gorszy to nie mnie to oceniać. Góra nas oceni na końcu drogii ;) :)

Jeśli Ciebie obraziłem i kogokolwiek to nie miałem takiego zamiaru i PRZEPRASZAM. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu napisał "Dziś mi się ciśnienie podniosło ,

dzwoni klient i wszystko się

wypytuje a nie przeczytał nawet

podstaw jakie są w instrukcji

obsługi,twierdząc ,nie czytam

tego bo jest tego za dużo,Pan

mi powiedz!!!.

Napisłem że Ciebie nie rozumiem, odebrałem Twój wpis tak: sprzedałeś kocioł gościowi który ma stracha przed pierwszym razem ;) i dlatego ciśnienie Ci się podniosło. Czy ja napisałem - "Minertu napisał że nie dba o klienta"- nie napisałem.

Napisałeś o sobie "Ja" dużą literą to znaczy że się cenisz :) Czy jestem lepszy od Ciebie, czy gorszy to nie mnie to oceniać. Góra nas oceni na końcu drogii ;) :)

Jeśli Ciebie obraziłem i kogokolwiek to nie miałem takiego zamiaru i PRZEPRASZAM. :)

Nie sprzedałem kotła ale zestaw palnik-dmuchawa-kosz zasypowy-sterownik,klientowi powiedziałem,że jak podłączy i odpali to w razie czego pomogę w jakichś drobnych korektach,ten klient chciał abym wsadził dupę w samochód i w tej chwili bo on tak chce odpalił mu kocioł i wszystko ustawił.(40km drogi),

Nie obraziłem się na Ciebie ale co byś Ty zrobił na moim miejscu.Opisałem to jako przykład,że nie czyta się instrukcji obsługi i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...