Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Malka to bardzo sympatyczna i miła babeczka. Zawsze możesz na mnie liczyć o ile będę mógł pomóc wg. mojej wiedzy to pomogę choćbyś kupiła u samego diabła.

Tym czym się teraz zajmuję, zajmuję się raptem od miesiąca.

Na forum jestem trochę dłużej i trochę tych postów naskrobałem.

Jeszcze chyba ponad 200-cie uleciało przy kasowaniu konta budowniczego.

Czy na tym forum płacą za napisane posty ? może o czymś jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie kupiłbym pieca nawet od najlepszego znajomego gdyby miał drożej, takie jest prawo handlu. Dajesz taką samą cenę to kupuję nie to kupuję tam gdzie taniej. Chyba że mam tyle kasy że mogę świadomie przepłacić.

 

-2.2 czy to już zima? w pokoju kontrolnym 24.8 piec nastawiony na 42st pompa C.O. bieg 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo mi miło,bo zaczęłam mieś wyrzuty sumienia,że tak mocno Panów czas eksploatowałam. I tu i na pv :oops: ale skoro tak,to ja pewnie niejednokrotnie jeszcze będę Was męczyć pytaniami w stylu blondynki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezinteresowność...

jakie to fajne i miłe

 

Chodziło mi o wpis minertu, jak wymianiał z kims informacje n/t Ogniwo

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4948641&viewfull=1#post4948641

 

Myli Pan pomoc z wykorzystywaniem.

 

To dla mnie róznica, zresztą minertu sam się może wypowiedzieć.

 

Każdy wie, komu on pomógł, komu ja pomagałem.

Czepiać oczywiście się Pan zawsze może, nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo mi miło,bo zaczęłam mieś wyrzuty sumienia,że tak mocno Panów czas eksploatowałam. I tu i na pv :oops: ale skoro tak,to ja pewnie niejednokrotnie jeszcze będę Was męczyć pytaniami w stylu blondynki ;)

 

A męcz ich, męcz :)

 

Jak coś chcesz też do mnie napisać, zapytać - to również możesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym pieca nawet od najlepszego znajomego gdyby miał drożej, takie jest prawo handlu. Dajesz taką samą cenę to kupuję nie to kupuję tam gdzie taniej. Chyba że mam tyle kasy że mogę świadomie przepłacić.

 

-2.2 czy to już zima? w pokoju kontrolnym 24.8 piec nastawiony na 42st pompa C.O. bieg 2.

 

Wydaje mi się,że nie o to minertu chodziło.

 

Oczywiście,że możesz kupić, gdzie było taniej.

Tylko czy po wymianie i masie telefonów do minertu napisałbyś mu sorry, kupuję gdzie indziej, ale jak kupię to masz mi pomagać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powróćmy na chwile do rankingu...

Mam pytanie do Jareckiego, który kocioł wybrać (kolejność przypadkowa):

1.Skam-p ze sterownikiem Cobra

2.Sztoker 25

3.Skam-p ze sterownikiem Ecoal.

 

Buduję dom parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia użytkowa ok 135m2 plus garaż ok 40m2. Ściany z gazobetonu typu 600 plus styropian 15cm, podłoga ocieplona 10cm, poddasze 25 cm, okna 3-szybowe. Na parterze ogrzewanie podłogowe, na poddaszu kaloryfery, instalacja C.O. najprawdopodobnie wykonana z miedzi. Dodatkowym źródłem ogrzewania będzie kominek z DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powróćmy na chwile do rankingu...

Mam pytanie do Jareckiego, który kocioł wybrać (kolejność przypadkowa):

1.Skam-p ze sterownikiem Cobra

2.Sztoker 25

3.Skam-p ze sterownikiem Ecoal.

 

Buduję dom parterowy z użytkowym poddaszem, powierzchnia użytkowa ok 135m2 plus garaż ok 40m2. Ściany z gazobetonu typu 600 plus styropian 15cm, podłoga ocieplona 10cm, poddasze 25 cm, okna 3-szybowe. Na parterze ogrzewanie podłogowe, na poddaszu kaloryfery, instalacja C.O. najprawdopodobnie wykonana z miedzi. Dodatkowym źródłem ogrzewania będzie kominek z DGP.

 

Wystarczy Ci moc 12kW przy nowym budownictwie do 140m2 użytkowej, możesz też już wybrać 17kW

Z tego względu polecam konstrukcję Skam-P

Sam największe doświadczenia mam z cobrą i jestem z niej zadowolony, w związku z tym taki zestaw polecam.

Nie ma jednak przeszkód, abys wybrał ecoala, jeżeli zależy Ci na sterowaniu przez internet.

 

Napisz na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednak przeszkód, abys wybrał ecoala, jeżeli zależy Ci na sterowaniu przez internet.

 

...i nie tylko na sterowaniu przez internet.

zobacz:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181882-z-zawijanem-o-sterowaniu-kot%C5%82em-nieco-inaczej

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?175218-Ogniwo-eko-plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijanie, pewnie bardziej polecisz mi kocioł Ogniwo zamiast Skam-P? Oczywiście oba w wersji z Ecoal.

Co myślisz na temat Sztokera?

 

 

Tu masz wątek o Sztokerze:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174806-SZTOKER-25-prosze-o-uwagi-i-opinie

 

Tutaj o Skam-P

starszy, załozony przez budowniczego:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma

 

i nowszy po tym jak wcześniejszy na kilka dni zniknął:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187554-Kocio%C5%82-SKAM-P-Premium-sterownik-COBRA-PUMA

 

ps. Szanowna redakcjo, ponawiamy prośbę o połączenie, podobnie jak wątku o sterowaniu przez WiFi.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijanie, pewnie bardziej polecisz mi kocioł Ogniwo zamiast Skam-P? Oczywiście oba w wersji z Ecoal.

Co myślisz na temat Sztokera?

 

Nie polecam żadnego kotła.

Piszę tylko to, co wiem o kotłach.

O jednych więcej, o drugich mniej, o innych całkiem nic.

Koledzy z forum mogą to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwość nakazuje dodać, że podobne wyniki uzyskuje kilkadziesiąt kotłów występujacych na rynku krajowym.

 

Jeśli chodzi o zrywanie zawleczek, to ślimak Sztokera ma

unikalne rozwiązanie (zgłoszone do Urzędu Patentowego).

 

Ślimak ma wycięty kawałek zwoju, co zapobiega klinowaniu

się kamieni czy innych przedmiotów. Zastosowano palnik

rynnowy, dzięki czemu opory podawania są minimalne.

Stąd minimalne ryzyko zerwania zawleczki.

 

Wypychanie opału w górę na "kolanku" retorty powoduje

duże opory i zawleczka częściej się zrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...