Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o zrywanie zawleczek, to ślimak Sztokera ma

unikalne rozwiązanie (zgłoszone do Urzędu Patentowego).

 

Ślimak ma wycięty kawałek zwoju, co zapobiega klinowaniu

się kamieni czy innych przedmiotów. Zastosowano palnik

rynnowy, dzięki czemu opory podawania są minimalne.

Stąd minimalne ryzyko zerwania zawleczki.

 

Wypychanie opału w górę na "kolanku" retorty powoduje

duże opory i zawleczka częściej się zrywa

 

Wydawać by się mogło że zawleczka to najważniejsza część w kotle....ale "zawleczka to nie wszystko" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o kłopotach ze zrywaniem zawleczki dla wielu święty spokój to właśnie wszystko.

Na kilku wątkach wśród posiadaczy palników brucer/ekoenergia/burner zerwanie zawleczki jednak się zdarza.

Wcale nie znaczy,że te palniki są złe. Trzeba jednak uważać, co wsypujemy do kosza.

 

Mechanizm Sztoekra dużo ciszej pracuje i ma mniejsze opory podawania. Ważne m.in, gdy ktoś za kotłownią ma np. salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym pieca nawet od najlepszego znajomego gdyby miał drożej, takie jest prawo handlu. Dajesz taką samą cenę to kupuję nie to kupuję tam gdzie taniej. Chyba że mam tyle kasy że mogę świadomie przepłacić.

.

 

Czy wiesz co to jest "wartość dodana" ?

 

Jest też takie prawo handlu, że gdybyś musiał to kupiłbyś dużo drożej i jeszcze podziękował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożeje wszystko a póki co opłaty za emisje CO2 dotyczą przemysłu.

Po to też są badania w instytutach, aby produkty rozwijać i tworzyć jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

 

Domy też sa modernizowane i na ogrzanie tych samych metrów można wybrac np. 12kW zamiast jak kiedyś 25kW...

 

Jak nam jednak zabronią, to pewnie będzie budownictwo pasywne i wspomaganie prądem, tylko co nam ten prąd będzie wytwarzać??

Elektrownie mamy węglowe, widoki na atom odległe.....

 

Prąd w przydomowym ogródku może być z turbiny Magleva - niech no tylko się w Biedronce pojawią to każdy będzie miał niczym parasol ogrodowy :lol2:

 

Opłaty za emisję CO2 dotyczą niestety wszystkich [ostatecznie płaci klient] - to taki współczesny podatek od głupoty którą wcisnęło się społeczeństwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wątpliwości ilu z tych ludzisk jeździ... nie byłem co prawda nigdy na targach w Łodzi, ale na innych wygląda to dla mnie tak, jak napisałem wcześniej.

 

Napisz coś więcej o tej Łodzi, jak tam wyglądało, zastanowię się w przyszłości.

 

Badań to ja nie robię dla zawijana tylko dla własnej ambicji i chęci rozwoju, dopracowania czegoś.

Chcę miec pewność, że wyrób jest dobry, wart polecenia.

 

Ja kocioł wybrałem na targach budowlanych we Wrocławiu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kocioł wybrałem na targach budowlanych we Wrocławiu ...

 

Dzięki za info, mam więcej do myślenia.

Przyszły rok chcę jednak jeszcze poświęcić na badania.

 

ps. a wybrałbyś jeszcze raz ten kocioł?

;)

 

większość osób z którymi miałeś kontakt też wybierała na targach??

;)

 

Będę jednak myślał w przyszłości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser nie interesuje mnie wartość dodana ani wartość przeniesiona, jako kupującego interesuje mnie cena końcowa. Nie zgadzam się z Tobą że musiałbym kupić drożej i jeszcze podziękować, mogę wogóle nie kupować. Od tego jest konkurencja i wolny rynek żeby kupić tam gdzie jest taniej. W dobie internetu zawsze i wszędzie można sprawdzić ceny i już sprzedawca nie wciśnie kitu że ma najtaniej. Jeśli pośrednik ma wyższą cenę a mniej zarabia niż inny z niższą ceną to przecież nie moja wina ani matki Teresy. Jeśli ktoś przepłaca bo go na to stać to jego wola, jeśli przepłaca a go nie stać to delikatnie mówiąc ma nie równo pod sufitem i można się z tym zgodzić lub nie :) Dlaczego kupiłem Ogniwo 15kw? Bo w mojej ocenie power/cena/jakość/itp. na 10p ma 10. Ma minusy jak każdy wyrób do nich zaliczam brak usb i motylki ale to są marginalne sprawy nie wpływające na ponowny wybór tego samego kotła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie już 6 sezonów pracuje FAKORA żeliwna z podajnikiem termo-tech i sterownikiem tech ST-77.

Dom niedocieplony, około 120m i grzanie kosmosu przez remontowane poddasze. Czyli wielki przyczynek do ocieplenia klimatu :-)

Po 4 latach wymieniłem ślimaka, skorodował kilkanaście centymetrów od końca.

Dzisiaj wymieniłem deflektor, żeliwo rozlazło się z powodu eksperymentu z czechem.

 

Generalnie po 6 latach nie ma śladu korozji, nieszczelności, niedomagań.

Od 4 lat taki sam kocioł stoi u brata. Ma nieco inny model sterownika, reszta prawie bez zmian.

Grzeje około 180m i cwu 300L.

Spisuje się świetnie.

 

Tyle w kwestii rankingu pieców.

Mam nadzieję, że jeszcze kilkanaście lat pociągnie.

 

AVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frater z fakorą jest ten problem, że tego kotła już na stronie nie ma.

Firmę przeniesiono z Łodzi na jakies zadupia a w Łodzi zostało samo obskurne biuro.

Brak ludzi kompetentnych a firma wypina się na reklamacje twierdząc,że obecnie to jest nowa firma a za starą fakorę nie będzie odpowiadać.

 

Na innym forum było to szeroko opisywane na przykładzie Pani, która miała z tym kotłem problem.

 

Skoro Ty jesteś zadowolony, to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser nie interesuje mnie wartość dodana ani wartość przeniesiona, jako kupującego interesuje mnie cena końcowa. Nie zgadzam się z Tobą że musiałbym kupić drożej i jeszcze podziękować, mogę wogóle nie kupować. Od tego jest konkurencja i wolny rynek żeby kupić tam gdzie jest taniej. W dobie internetu zawsze i wszędzie można sprawdzić ceny i już sprzedawca nie wciśnie kitu że ma najtaniej. Jeśli pośrednik ma wyższą cenę a mniej zarabia niż inny z niższą ceną to przecież nie moja wina ani matki Teresy. Jeśli ktoś przepłaca bo go na to stać to jego wola, jeśli przepłaca a go nie stać to delikatnie mówiąc ma nie równo pod sufitem i można się z tym zgodzić lub nie :) Dlaczego kupiłem Ogniwo 15kw? Bo w mojej ocenie power/cena/jakość/itp. na 10p ma 10. Ma minusy jak każdy wyrób do nich zaliczam brak usb i motylki ale to są marginalne sprawy nie wpływające na ponowny wybór tego samego kotła.

 

Napisałem, że gdybyś musiał - na tej zasadzie, że np. potrzebowałbyś go szybko w środku zimy bo stary kocioł padł a na zewnątrz -20 st ;)

 

Wartością dodaną bardzo ważną dla wielu jest np. to, że trochę droższy sprzedawca jest na miejscu i może pomóc w przypadku reklamacji czy problemów z kotłem [np. w środku zimy wypożyczy sterownik na czas naprawy gdy się zepsuje ten który przyjechał z kotłem] - prędzej czy później przekonasz się, że najtańsze oferty nie zawsze okazują się najtańsze.

 

Zobacz jak Niemcy się wspierają często "przepłacając" i jak na tym wychodzą.

 

Polecam demotywator spod linka:

http://demotywatory.pl/3434920/Polski-paradoks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, mam więcej do myślenia.

Przyszły rok chcę jednak jeszcze poświęcić na badania.

 

ps. a wybrałbyś jeszcze raz ten kocioł?

;)

 

większość osób z którymi miałeś kontakt też wybierała na targach??

;)

 

Będę jednak myślał w przyszłości. :)

 

Teraz wybrałbym wiesz jaki ;), ale i tak nieźle wybrałem bo wtedy nie było jeszcze Ekoenergii, Brucerów, Burnerów itd. a na targach wystawiali takie mastodonty jak Primus - zobaczcie jaki toto ma nowoczesny sterownik i jaki fikuśny kształt zasobnika [i nie pytajcie o cenę bo pospadacie z wrażenia z krzeseł]:

http://www.primus-eco.pl/index.php?kociol_podajnik1 :)

 

Jak widać na rynku jest miejsce na różne konstrukcje.

 

Wiele osób budujących np. z Grupy Wrocławskiej tam właśnie oglądała kotły, centrale wentylacyjne itp. które potem kazała montować swoim fachowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wybrałbym wiesz jaki ;), ale i tak nieźle wybrałem bo wtedy nie było jeszcze Ekoenergii, Brucerów, Burnerów itd. a na targach wystawiali takie mastodonty jak Primus - zobaczcie jaki toto ma nowoczesny sterownik i jaki fikuśny kształt zasobnika [i nie pytajcie o cenę bo pospadacie z wrażenia z krzeseł]:

http://www.primus-eco.pl/index.php?kociol_podajnik1 :)

 

Jak widać na rynku jest miejsce na różne konstrukcje.

 

Wiele osób budujących np. z Grupy Wrocławskiej tam właśnie oglądała kotły, centrale wentylacyjne itp. które potem kazała montować swoim fachowcom.

Zdecydowanie nie wykorzystano miejsca na powiększenie zasobnika na opał.

Ja na wiosnę albo przez zimę zabieram się za dużo większy zasobnik,

pozwoli to na dłuższy czas spalania bez zasypu oraz wysuszenie lepiej paliwa

oczekującego na suszarce na ponowny zasyp,oraz wykorzystanie dosuszania paliwa w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu jeżeli nie będziesz miał w koszu wymuszonego przepływu powietrza to ty tego węgla w koszu nie dosuszysz.

Nie ma takiej możliwości.

 

Gdzie mianowicie ta para wodna miała by się podziać?

 

W konstrukcjach tłokowych czasami doprowadzane jest powietrze z dmuchawy takim wężem w górną część kosza, co prawda ma to inny cel, ale efekt uboczny to także dosuszenie paliwa w koszu. Zaczyna się kombinować w podobny sposób przy ślimakach, nie wiem czy słusznie, nie mam na chwilę obecną zdania na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i nie tylko na sterowaniu przez internet.

 

Użytkuję ecoal.pl i ogniwo eko od roku, chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami. Sterownik jest !bardzo! dobry, piec dobry (bez bardzo, bo w porównaniu z jakością wykonania klimosza jednak odstaje), choć obiektywnie - cenowo również odstaje

 

Zalety sterownika:

- !bezobsługowe! sterowanie spalaniem! -> to chyba najbardziej porządana cecha, użytkownik nie musi ustalać czasu podawania, nadmuchu itp

- algorytm sterowania spalaniem nieczuły na zmiany paliwa (sterowanie procesem spalania na podstawie aktualnych wskazań czujnika temperatury a nie danych historycznych), jeśli ktoś chce potestować różne gatunki węgla, ma możliwość porównania wyników

- słuchanie opinii użytkowników i dostsosowywanie sterownika pod kątem ich potrzeb (wymieniałem już kilka maili z twórcami sterownika i zawsze otrzymywałem rzeczową odpowiedź)

- forum i społeczność użytkowników sterownika: nawet w przypadku problemów, nie jesteś sam żeby je rozwiązać

- obsługa czujników temperatury: mój sterownik jest również małą stacją pogody, zawsze mogę sprawdzić, jaka była temperatura w nocy, czy malała, czy rosła, czy mój piec jakoś reagował na te zmiany.

- możliwość porównania swoich wyników spalania/pracy pieca z innymi użytkownikami

- możliwość !WIARYGODNEGO! porównania różnych trybów sterowania kotłem: potrafię ocenić na podstawie wykresów, czy w MOIM DOMU lepiej działa sterowanie pogodowe, czy za pomocą czujnika temperatury w pomieszczeniu reprezentatywnym czy może stałotemperaturowe na kotle. Bo taka uwaga: nie ma najlepszej metody, tutaj naprawdę bardzo decyduje specyfika budynku i instalacji (np. sterowanie ogrzewaniem podłogowym rządzi się innymi prawami niż sterowanie grzejnikami konwektorowymi)

- obsługa sterowania pompami (do wyboru sterowanie 3 z 5 dostępnych pomp: obiegowa, CWU, cyrkulacyjna, mieszająca (zamiast zaworu 3-4drożnego), podłogowa, CWU może pracować jako mieszająca) -> możliwość programowania pracy w zależności od warunków pracy

- pełna archiwizacja danych sterownika: zawsze mogę sprawdzić, co działo się piecem, jak pracował gdy były mrozy, jak pracował, gdy było ciepło

- informacje o aktualizacjach online

- możliwość zainstalowania panelu pokojowego na tablecie (koszt relatywnie mały w przypadku chińskich tabletów)

- powiadomienia SMS o zdarzeniach z piecem (brak paliwa, wygaszenie kotła)

- pomimo mnogości opcji, nadal można po prostu uruchomić sterownik i on po prostu działa! (bez zbędnych ustawień)

 

 

Wady sterownika:

- wysoka cena (jeśli ktoś chce go kupić niezależnie od kotła, bruli kosztuje ok 900 zł). ja uważam, że stosunek cena/funkcjonalność jest jednak dobry, tym bardziej że nie ponosi się dodatkowych kosztów eskploatacyjnych.

- zbyt mało wyjść sterujących pompami

- kłopotliwa procedura aktualizacji: pomimo podłączenia do internetu konieczne jest podłączanie sterownika do komputera bezpośrednio za pomocą RS-232 (a tego portu w wielu laptopach brakuje, więc trzeba kupować przejściówki itp.)

 

 

Sporo czasu spędzam przy komputerze. Ecoal pozwala mi 'optymalizować' spalanie bez odwiedzania kotłowni. I tyle. Nie każdego kręci ustawianie pieca, nie każdemu zależy na stałej temperaturze w pomieszczeniach, nie każdemu zależy na minimalnym zużyciu węgla, nie każdemu zależy na dobrym piecu i sterowniku za małe pieniądze, nie każdy potrzebuje wiedzieć, co w danym momencie dzieje się z jego piecem.

 

Ale podsumowując: jeżeli ktoś codziennie jest w domu, nie odkryje wszystkich zalet sterownika. Jeżeli ktoś prowadzi jednak bardziej mobilny tryb życia (wyjazdy, delegacje, częsta nieobecność w domu) - sterownik ecoal jest dla niego idealny!

 

Widziałem kilka lepszych pieców niż OGNIWO, jednak nie widziałem lepszego zestawu piec węglowy + sterownik. A oglądałem wnikliwie piec szwagra, ojca, teścia, sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...