Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Suspenser napisał"Napisałem, że gdybyś musiał -

na tej zasadzie, że np.

potrzebowałbyś go szybko w

środku zimy bo stary kocioł

padł a na zewnątrz -20 st"

 

Dziś zamawiam jutro mam, to nie dawne czasy żeby czekać i kupować na kartki.-nie trzeba przepłacać :)

 

"Wartością dodaną bardzo

ważną dla wielu jest np. to, że

trochę droższy sprzedawca jest

na miejscu i może pomóc w

przypadku reklamacji czy

problemów z kotłem [np. w

środku zimy wypożyczy

sterownik na czas naprawy gdy

się zepsuje ten który przyjechał

z kotłem] - prędzej czy później

przekonasz się, że najtańsze

oferty nie zawsze okazują się

najtańsze."

 

Wybieranie droższego ze względu na bliskość to słaby argument, kolega Jarecki pośle serwis choćby i na koniec Polski, chodziło mi o dwa takie same produkty w różnych cenach.- nie warto przepłacać:)

 

"Zobacz jak Niemcy się

wspierają często "przepłacając"

i jak na tym wychodzą.

Polecam demotywator spod

linka:

http:/ /

demotywatory.pl/3434920/

Polski-paradoks"

 

Nie porównuj nas do Niemców, ile mają, mieli elektrowni atomowych, stać ich na przepłacanie, powiedz jak to jest że 1km autostrady jest u nich tańszy niż u nas, teraz jesteśmy w UE wiele osób pracuje za granicą, w Polsce produkuje sie laptopy Dell,kupując je wspieramy miejsca pracy. Dlaczego dlaczego pytań jest masa a ludziom na dole jeszcze bardziej dokręcają śrubkę ale kiedyś zerwie się gwint, to tylko kwestia czasu :(

 

Nadzieja w gazie i ropie z łupek ale pewnie nasi kochani sąsiedzi nam wszystko zablokują jak port lub będziemy kupować własny gaz, może z jakimś rabatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu

 

Podziel się taką informacją, ja już mam swój zestaw ale moi znajomi są na etapie poszukiwań. Dom dwupoziomowy ok. 170 m2, na razie nieocieplony.

 

Miedź, Ty się pytasz o zestaw palnik+sterownik

tutaj można składać w/g życzenia

 

Czy o kocioł+ sterownik (taki bez zbędnej obsługi)?

 

O kotłach to już była mowa:

- Ponar z eCoalem

- chyba jeszcze Kotstal czy jakoś tak...???

- RBR z eCoalem

- EKR z Cobrą lub eCoalem

- SKAM-P Premium z Cobrą lub eCoalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo halo są jeszcze takie kotły jak mój Kielar to jak ktoś kładzie na wytrzymałość i 10 lat gwarancji na żeliwny wymiennik i duże awaryjne palenisko to polecam ale najmniejszy ma chyba 24 kw http://www.kielar-eco.pl/produkty_pluslux.html a ten tu reklamowany przez firmę Kocioł Kielar-Eco Plus Lux ma na pokładzie sterownik Eco MAXA 800 a więc dobry plus retortę obrotową Pancerpola to ekogroszek i dobry miał można tam spalać.

 

Ps.

 

Serwis Kielara z moich doświadczeń wynika, że jest znakomity - padły mi dwa sterowniki to przyjechali wymienili albo dali zastępczy - nie było problemów. A jak zaczynałem przygodę z Kielarem to serwisant był zasypywany gradem moich telefonów i jakoś to wytrzymał

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZP01

 

Jak dobrze pamiętam, to miedź ma w tej chwili retortę obrotową, tylko nie wiem na 100% czy pancerpola czy ardeo

W jednym czasie z innym userem o tym pisali.

 

A zestaw ecomax + obrotówka miał problemy z wypalaniem koronek i upalaniem końcówek ślimaka.

Więc w taki tandem bym nie wchodził. Tj. można, ale potrzebny świadomy user sterownika, który wie, co skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz ekogroszkiem, to ten zwykły palnik jest naprawdę dobry i sprawdzony.

Zdecydowanie mało problemów z zawleczkami, sprawdzona konstrukcja.

 

Eko z brunatnego też w nim idzie palić, nawet warto w trybie letnim :)

 

 

Obrotówka to już dobry zestaw ze sterownikiem musi być,

albo z klasycznym sterem albo z takim, co mocno na małej mocy nie dmucha..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZP01

 

Jak dobrze pamiętam, to miedź ma w tej chwili retortę obrotową, tylko nie wiem na 100% czy pancerpola czy ardeo

W jednym czasie z innym userem o tym pisali.

 

A zestaw ecomax + obrotówka miał problemy z wypalaniem koronek i upalaniem końcówek ślimaka.

Więc w taki tandem bym nie wchodził. Tj. można, ale potrzebny świadomy user sterownika, który wie, co skorygować.

Mam obrotowego Pancerpola + Perfekt R, jak do tej pory wszystko działa bez problemu. Obecnie spalam czeski eko + polski miał, kaloryczność jednego i drugiego nieznana, ale spala się ta mieszanka bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obrotowego Pancerpola + Perfekt R, jak do tej pory wszystko działa bez problemu. Obecnie spalam czeski eko + polski miał, kaloryczność jednego i drugiego nieznana, ale spala się ta mieszanka bez problemów.

 

Elster perfekty i experty mocno na pancerolu ćwiczył, bo ich głównym odbiorcą jest Galmet.

W zasadzie testy po obu stronach, bo w pancerpolu też sporo z tymi sterami działali.

Ten zestaw działa :) choć jego użytkownicy też na tym forum opinie wymieniają.

 

Teraz Experta dla Galmetu z fajnym, nowym frontem wypuścili, specjalnie pod tą firmę.

Miałem okazje ostatnio oglądać :) Nie wiem, czy jest to już w ofercie galmetu, taki duży niebieski wyświetlacz z gałeczką. Estetyczna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elster perfekty i experty mocno na pancerolu ćwiczył, bo ich głównym odbiorcą jest Galmet.

W zasadzie testy po obu stronach, bo w pancerpolu też sporo z tymi sterami działali.

Ten zestaw działa :) choć jego użytkownicy też na tym forum opinie wymieniają.

 

Teraz Experta dla Galmetu z fajnym, nowym frontem wypuścili, specjalnie pod tą firmę.

Miałem okazje ostatnio oglądać :) Nie wiem, czy jest to już w ofercie galmetu, taki duży niebieski wyświetlacz z gałeczką. Estetyczna sprawa :)

Zestaw działa, ja przynajmniej nie narzekam. Co do wymiany uwag użytkowników, to w tamtym wątku zrobiło się nudnawo, ostatni wpis z marca :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...