Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No tak sterownik zgłupiał i cały czas pracował na maxa. Przycisnij gościa i niech jak najszybciej zmieni ci zawór na 4 drogowy ale nie wiem czy nie zawołaj kogoś z konkurencji żeby oglądnał ci całe podłączenie. Albo narysuj schemat
Witam Paprociak. Chętnie narysuję Ci schemat , ale nie wiem jak go tutaj wstawić. Jeśli Ty wiesz to podpowiedz, a jeśli nie to będę szukał sposbu. Mam jeszcze jeden problem: temperaturę CWU mam znacznie wyższą od zadanej (jeśli nie ma odbioru). Np mam zadaną 45st C, a na zasilaniu zasobnika jest 56st C. Wygląda na to, że zasobnik grzeje się grawitacyjnie, bez udziału pompy CWU bo praktycznie jaką mam temp na zasilaniu CO to taka sama jest na zasilaniu CWU (róznaica około 2szt C). Mozesz cos na ten temat podpowiedzieć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej nieobecności, dopiero dzisiaj odwiedziłem ponownie to forum. Do problemów zgłaszanych przez DARO66 mam na razie takie uwagi:

Po pierwsze - w przypadku jakichkolwiek problemów należy zawsze zaczynać od kontaktu z producentem kotła. Z pewnością nie wszyscy będą tak kompetentni i uczynni jak OGNIWO, ale to jest najlepsza kolejność - jak pokazał ten przykład.

Po drugie - nie należy wyolbrzymiać roli sterownika. Żaden sterownik nie potrafi wykonać tego, czego nie potrafi wykonać kocioł, czy inne stosowne urządzenia zainstalowane w układzie c.o.

Po trzecie - sterownik eCoal.pl PRZEDE WSZYSTKIM ustawia ilość paliwa potrzebną do aktualnego zapotrzebowania mocy oraz optymalne proporcje paliwa i powietrza do spalania. Jeśli w układzie c.o. wystąpi jakaś usterka, która jest powodem, że eCoal.pl otrzyma błędną informację o stanie układu - wykona działania błędne z punktu widzenia oczekiwań użytkownika.

Po czwarte - w przypadku sterownika eCoal.pl zużycie paliwa nie zależy od ustawień dokonywanych przez użytkownika (jak w przypadku innych sterowników). Zużycie paliwa zależy od zgłaszanej przez układ c.o. wielkości zapotrzebowania mocy.

Chcemy zwrócić uwagę, że w przypadku węgla o przykładowej wartości opałowej 25MJ/kg oraz sprawności kotła 80% prawidłowe zużycie węgla jest następujące:

przy zapotrzebowaniu mocy 20kW - 86kg/dobę

przy zapotrzebowaniu mocy 10kW - 43kg/dobę

przy zapotrzebowaniu mocy 5kW - 21,5kg/dobę

W przypadku kotła o mocy nominalnej 15kW zużycia węgla przy pracy z mocą 20kW (czyli wyższą od nominalnej) może być wyższe o około 2% (za mały wymiennik ciepła, czyli wyższa temperatura spalin wylotowych).

Zamierzamy zająć się bardziej szczegółowo tematyką kotłów ze sterownikiem eCoal.pl zarówno na tym forum (otworzymy za kilka dni nowy wątek), jak i na blogu http://zawijan.wordpress.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jakie masz teraz spalanie?

coś się poprawiło?

Z tym spalaniem to może być różnie u każdego.

Piszesz, że masz dom nieocieplony. Tak naprawdę to nie wiemy jak wygląda Twój dom. Okna, ściany, strop, dach. Przez to wszystko cholernie ucieka ciepło. Można przez to ładować w niego dużo energii.

Zawołaj może innego hydraulika i niech sprawdzi Ci poprawność podłączenie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawołaj może innego hydraulika i niech sprawdzi Ci poprawność podłączenie kotła.
Witam. Na razie czekam na swojego hydraulika, żeby poprawi to co sknocił. Kocioł sie trochę uspokoił po przełożeniu i zaizolowaniu czujnika temp powrotu (nie wiem czy czytałeś w poprzednich postach- przełozenie i zaizolowanie czujnika zalecił mi producent kotła), ale instalacja jest sknocona. Po prostu jeśli zadam temp CO 60st C kocioł chodzi tak że w domu sauna (w łazience miałem 30st C :D) i stąd takie duże spalanie. W tej chwili nie mierzyłem dokładnie bo nie ma sensu, ale z obserwacji wynika że spala około 45 kg na dobę, a to już znacznie mniej niż przedtem(62 kg na dobę). Ale temp zadaną CO mam 52st C i w domu zakręcone 3/4 grzejników. Jak będzie wszystko doprowadzone do porządku, to napiszę o efektach. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądnijcie na stronę producenta http://www.ecoal.pl/. Można tam podglądnąć trzy różne kotły podłączone do internetu. Zwróćcie tylko uwagę na hasło, które trzeba wpisać (z tabelki).

Pod przyciskiem ARCHIWUM/Wykresy można zobaczyć wykres aktualny, a kliknięcie strzałki w lewo pozwoli oglądnąć wykresy za poprzednie doby.

Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa. :D

A jak u ciebie kociołek się sprawuje?

Masz tak podłączony swój kocioł? Chodzi mi o schemat.

Ciągle czekam na swojego hydraulika. Obiecał, że po niedzieli przyjdzie i poprawi instalację. Na razie mam zakręcone 3/4 grzejników w domu i jest ciepło. Gdybym odkręcił wszystkie to miałbym saunę, a kocioł by szalał. No i jak na razie spalanie dosyć duże- około 45 kg na dobę :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka jestem po pierwszym uruchomieniu Ogniwo eco 15 kw. Wrażenia w sumie pozytywne ale..?

Serownik ecoal w trybie automatycznym spisuje się bardzo ok, tzn reaguje na zmianę paliwa i dostosowuje sie płynnie, na miale trochę przerzucał niespalony do popielnika. Moim zdaniem powinna być możliwość większej ingerencji w ustawienia w trybie ręcznym kiedy mamy do czynienia z paliwem "trudnym" .

Sama konstrukcja wymiwnnika pieca łatwa do czyszczenia ale w komorze spalania ZA MAŁO MIEJSCA wokół palnika co skutkuje tym żę spieki nie mają jak spaść do popielnika i blokuja pracę pieca. Sam popielnik trudny do opróżnienia i po prostu za mały do pieca, który ma być nieobsługowy przez kilka dni i który ma służyć do palenia miałem ( wiecej popiołu). Oczywiście jest perfekcyjny do palenia ekogroszkiem wtedy zachowuje się bez zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...