Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdecydowanie nie wykorzystano miejsca na powiększenie zasobnika na opał.

Ja na wiosnę albo przez zimę zabieram się za dużo większy zasobnik,

pozwoli to na dłuższy czas spalania bez zasypu oraz wysuszenie lepiej paliwa

oczekującego na suszarce na ponowny zasyp,oraz wykorzystanie dosuszania paliwa w koszu.

 

Zwróć jeszcze uwagę na sterownik :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79

Napisał miedz1

Zestaw działa, ja przynajmniej nie narzekam. Co do wymiany uwag użytkowników, to w tamtym wątku zrobiło się nudnawo, ostatni wpis z marca .Elster od kilku lat ma swoje, duże forum firmowe, to pierwsza firma, która na taki pomysł wpadła.

Tam się pewnie więcej dzieje

 

Nie za wiele sie tam dzieje - potwierdzam.

Sam dalej używam sterownika Perfekt R i retorty obrotoej Ardeo- obecnie palę groszkiem z OBI ( brunatny ) . Nie jest to łatwe z tym sterownikiem - szczególnie ilość powietrza i moce minimalne dmuchawy , ale nie narzekam - narazie daję radę . Natomiast zazdroszczę użytkownikom , których sterowniki adoptują się same pod rodzaj paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trebor, juz kiedyś wspominałem, ale się powtórzę ;)

 

Dla mnie perfekty i experty są skomplikowane.

Znam się na tym i mimo to uważam, że szczególnie obsługa Experta to nie taka łatwa sprawa.

 

Ze wszystkim da się jednak żyć i można się nauczyć obsługiwać.

 

Są sterowanie łatwiejsze w obsłudze pod obrotówki.

Z elstera też taki prostszy zrobili, nie wiem, dlaczego go nie sprzedają.

Łatwiusieńki w obsłudze i ewentualnej poprawce. Nazywał się luksus eko rt.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostarczono mi moj nowy kociolek Rbr ekouniweral 17 kw,kupilem go po recenzjach i opiniach kilku zyczliwych osob ;) ,moje pierwsze spostrzezenia sa takie bo odpale go dopiero za miesiac, kociolek naprawde solidnie wykonany,nie ma do czego sie doczepic,latwy dostep do czyszczenia,ciekawie rozwiazane dodatkowe czyszczenie kanalow pionowych oraz w razie palenia awaryjnego zamkniecie czesciowe obiegu spalin,kociolek jest bardzo zgrabny i naprawde robi wrazenie,bylem od pol roku nastawiony na eko plusa, w ostatniej chwili zmienilem wybor i nie zaluje,wkoncu maja przeciez ten sam sterownik(ecoal),i b.podobny palnik(ekoenergia) no i gwarancje ma rok dluzsza ( 5lat) wykonany z grubszej blachy i wylot spalin do gory dzieki czemu zajmuje mniej miejsca w kotlowni, to wszystko zawazylo na moim wyborze. Mam nadzieje ze w akcji rowniez da mi powody do zadowolenia -) .Dziekuje pewnym osobom za uswiadomienie mni ze taki kociolek jest na rynku bo wczesniej o nim nie slyszalem(nie ma takiej reklamy jak ogniwo) ale moze zacytyje firma Instalco robi ich mniej ale z wieksza starannoscia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dziękuję pewnym osobom za uświadomienie mnie że taki kociołek jest na rynku bo wcześniej o nim nie słyszałem (nie ma takiej reklamy jak ogniwo) ale może zacytuję firma INSTALCO robi ich mniej ale z większą starannością.

To naprawdę fajny kocioł.

Z czasem jak wzrośnie zapotrzebowanie (co już jest zauważalne) będzie ich więcej i mamy nadzieję,że nie straci to na jakości wykonania bo wg mnie nie ma co temu kotłowi do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę fajny kocioł.

Z czasem jak wzrośnie zapotrzebowanie (co już jest zauważalne) będzie ich więcej i mamy nadzieję,że nie straci to na jakości wykonania bo wg mnie nie ma co temu kotłowi do zarzucenia.

 

To zależy jakie mają możliwości zwiększenia produkcji, bo np. z tego co wiem to z powodu dużego zainteresowania na Skam-P Premium trzeba czekać już ponad miesiąc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sie czym chwalić, bo faktycznie porzadny kociołek, bez uzywania nazw ;) (i tak co niektórzy będa wiedzieć o co chodzi) nie rdzewie (przynajmiej do kupującego przychodzi niepordzewiały) ma bardzo porządny sterownik i palnik ,znośne czyszczenie (nie brudzi kotłowni) a wyglad już jak kto lubi :) nie ma go tu kto reklamowac, wiec pisze się nie wiele, ale naprawde ciekawa alternatywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zapłaciłeś za kocioł i jaką powierzchnię będziesz ogrzewał? Nie brałeś z Burnerem?

Wygląda na to, że producent Ogniwa jak tak dalej będzie smarkał swoje kotły, to daleko nie zajedzie.

A i z tego wynika, że reklama i wypowiedzi różnych panów od różnych profesji na tym forum wiele nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyżej wspominany kocioł tylko że 23KW z burnerem i jest ok. Co do spawów to zawsze gdzieś tam się znajdzie jakiś "glut"

Wczoraj zacząłem sezon grzewczy bo wkrótce przeprowadzka a dziś mam zamiar wgrać nowy soft do sterownika, zobaczymy jak to wszystko będzie hulać..

Jeszcze tylko muszę zamontować reduktor ciśnienia wody bo mam problem cieknącego zaworu bezpieczeństwa na bojlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile zapłaciłeś za kocioł i jaką powierzchnię będziesz ogrzewał? Nie brałeś z Burnerem?

Wygląda na to, że producent Ogniwa jak tak dalej będzie smarkał swoje kotły, to daleko nie zajedzie.

A i z tego wynika, że reklama i wypowiedzi różnych panów od różnych profesji na tym forum wiele nie pomoże.

 

cena zblizona do ekoplusa,(oczywiscie cena internetowa)kupilem 17kw na moje 140m +garaz(zlamanie powietrza),wybralem eko energie bo do burnera 700 zl doplaty i jak twierdza wtajemniczeni nie warty tej doplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko muszę zamontować reduktor ciśnienia wody bo mam problem cieknącego zaworu bezpieczeństwa na bojlerze.

 

Ja też miałem taki problem [pomimo, że mam naczynie stabilizujące - przeponowe], najpierw wymieniłem zawór co nic nie dało, a potem wkręciłem złączkę w wylot zaworu, do niej podłączyłem wąż, który wprowadziłem do kratki kanalizacyjnej i po kłopocie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyżej wspominany kocioł tylko że 23KW z burnerem i jest ok. Co do spawów to zawsze gdzieś tam się znajdzie jakiś "glut"

Wczoraj zacząłem sezon grzewczy bo wkrótce przeprowadzka a dziś mam zamiar wgrać nowy soft do sterownika, zobaczymy jak to wszystko będzie hulać..

Jeszcze tylko muszę zamontować reduktor ciśnienia wody bo mam problem cieknącego zaworu bezpieczeństwa na bojlerze.

Ważniejsze od reduktora jest naczynie przeponowe wielkości ok. 10 procent pojemności bojlera,wpięte przed zaworem bezpieczeństwa ,no chyba że masz ciśnienie wody 6 bar i więcej choć wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...