Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cena zblizona do ekoplusa,(oczywiscie cena internetowa)kupilem 17kw na moje 140m +garaz(zlamanie powietrza),wybralem eko energie bo do burnera 700 zl doplaty i jak twierdza wtajemniczeni nie warty tej doplaty.

 

A ci wtajemniczeni to kto ... zakon templariuszy czy sprzedawcy ekoenergii ???

Nie znam ekoenergii i nie twierdzę, że to nie jest dobry palnik, znam burnera, używam go i twierdzę, że to bardzo dobry palnik. Gwoli wyjaśnienia wiesz że sterownik eCoal i jego algorytm był opracowywany i potem testowany dla palnika brucer/burner a nie ekoenergia. :o

Czy to oznacza, że ten sterownik z ekoenergią będzie działał gorzej .... ???

Nie, ale na pewno będzie działał dobrze z palnikiem burner bo pod niego był przygotowywany :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ci wtajemniczeni to kto ... zakon templariuszy czy sprzedawcy ekoenergii ???

Nie znam ekoenergii i nie twierdzę, że to nie jest dobry palnik, znam burnera, używam go i twierdzę, że to bardzo dobry palnik. Gwoli wyjaśnienia wiesz że sterownik eCoal i jego algorytm był opracowywany i potem testowany dla palnika brucer/burner a nie ekoenergia. :o

Czy to oznacza, że ten sterownik z ekoenergią będzie działał gorzej .... ???

Nie, ale na pewno będzie działał dobrze z palnikiem burner bo pod niego był przygotowywany :yes:

Moim zdaniem jesteś w błędzie.

eCoal był przygotowywany pod Brucera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci wtajemniczeni to kto ... zakon templariuszy czy sprzedawcy ekoenergii ???

Nie znam ekoenergii i nie twierdzę, że to nie jest dobry palnik, znam burnera, używam go i twierdzę, że to bardzo dobry palnik. Gwoli wyjaśnienia wiesz że sterownik eCoal i jego algorytm był opracowywany i potem testowany dla palnika brucer/burner a nie ekoenergia. :o

Czy to oznacza, że ten sterownik z ekoenergią będzie działał gorzej .... ???

Nie, ale na pewno będzie działał dobrze z palnikiem burner bo pod niego był przygotowywany :yes:

 

Nie to "Zwirek i Muchomorek"hehe,a tak na powaznie wybacz jesli mam placic dodatkowe 700zl tylko po to by go miec skoro ten dziala rownie dobrze z ecoalem jak zapewnia producent,przeciez o ile wiem skamp-y maja ten sam uklad,to tak jak isc do sklepu i kupic telewizor 3d tylko po to zeby go miec a dzisiejszym wysokim standardem jest Hd czy jak to woli full hd.po co przeplacac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesteś w błędzie.

eCoal był przygotowywany pod Brucera.

 

A moim zdaniem Minertu to:

1) albo nie umiesz czytać, że zrozumieniem bo napisałem również o palniku brucer ...

2) albo czepiasz się złośliwie no bo wiadomo pierwszy opracowany był palnik brucer a dopiero potem burner i eCoal najpierw był oprogramowywany i testowany z brucerem, a do piero potem z burnerem ...

3) albo świadomie jako sprzedawca tego chwalonego kotła z ekoenergią prubujesz zdyskredytować moją wypowiedź ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak zapewnia producent bo poza tymi zapewnieniami nie masz nic więcej :)

 

Nie mogę się do tego odnieść, bo ONI piszą tak tajemniczo, że nie wiem o jaki kocioł chodzi.

 

Nie kłóćcie się jednak, bo naprawdę nie ma o co.

eCoal będzie pracował dobrze także z ekoenergią.

Jeżeli ktoś woli ekoenergię - to przecież jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc

 

muszę w trybie pilnym kupić kocioł do c.o. a moja wiedza w tym temacie jest żadna...

oglądałam kotły tylko castoramie i proszę o radę, co myślicie, może ktoś użytkuje kotły ze Stąporkowa Termo Tech

np. Eko tech 18 k lub Termo eco duo 15 kw

http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-ECO-DUO,e6295fcc31bc96a8e4131f67c9e3ecac.html

http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-ECO-DUO,e6295fcc31bc96a8e4131f67c9e3ecac.html

Dom słabo izolowany, do ogrzania 110m + grzanie wody ok 100 l

pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Waszej dyskusji.

 

p.Edward twierdzi, że zestaw eCoal+Ekoenergia został sprawdzony m.in. w konstrukcji rbr.

Nie widzę, aby ktoś narzekał. Podobne zestawy są też chyba w ekr-ach, chociaż tutaj wiedzę będzie miał raczej minertu.

 

Jak ta firma twierdzi również, że woli taki zestaw z jakiś powodów, to o co znowu chodzi?

 

 

Ja osobiście wolę Ekoenergię, uważam ją za bardzo dobry wyrób i mam do tego swoje konkretne powody i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia wiesz że sterownik eCoal i jego algorytm był opracowywany i potem testowany dla palnika brucer/burner a nie ekoenergia. :o

Czy to oznacza, że ten sterownik z ekoenergią będzie działał gorzej .... ???

Nie, ale na pewno będzie działał dobrze z palnikiem burner bo pod niego był przygotowywany :yes:

Jeżeli Cię uraziłem to przepraszam.Nikogo się nie czepiam.Być może źle wyraziłem to o co mi chodziło.

eCoal działa dobrze z każdym palnikiem II generacji,czy to Brucer,ekoenergia czy też Burner-S.

Chciałem tylko sprostować to,że zanim pojawił się Burner-S to eCoal już pracował z ekoenergią.Napisałeś natomiast,że został stworzony do Brucer/Burner-S a nie do ekoenergii.

Brucer z ekoenergią różnią się tylko detalami (nie będę ich wymieniał bo to widać gołym okiem ) to jest tylko nowszy lepszy model.

I nie obrażaj się na mnie bo nie miałem takich zamiarów.

 

Dodam jeszcze ,że mam kocioł ,który sobie chwalę a jest nim Ogniwo Eko 24kW z Brucerem.I uważam go za dobry produkt.Gdybym czekał na lepsze to pewnie nic bym nie kupił bo wciąż bym czekał.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Minertu !

Trochę mnie poniosło ;)

Nie ma sprawy.

Nie jestem jednak na tym forum aby się kłócić,gdyby się tak cofnąć kilkadziesiąt stron w tył albo poczytać inne wątki na tym forum to właśnie Ogniwo Eko oraz palnik brucer+sterownik eCoal było tego powodem,że tutaj jestem.

To co robię teraz zaczęło się cały sezon później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak zapewnia producent bo poza tymi zapewnieniami nie masz nic więcej :)

 

Tak dokladnie,tyle ze zapewnil o tym producent RBR z Instalco a niie producent palnika.Tym bardziej nie mam zamiaru sie klocic,nie mam ani podstaw ani nalezytej wiedzy ,napisalem tylko ze nie warto doplacac i podtrzymuje zdanie.Dla mnie 700 zl to duzo pieniedzy tymbardziej ze kociol juz tez swoje kosztuje,wole je inaczej spozytkowac chocby na 2 pompki do mojej kotlowni.Tu wybor nalezy potraktowac indywidualnie stac Cie to doplac i miej Burnera.A przeciec w obu przypadkach bedziesz rownie zadowolony. Jestem tylko zwyklym posiadaczem pieca, ktory wybral ten kociol a nie inny bo wg mnie to lepsza opcja dla mnie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego (sterownika eCoal i palnika burner) mają w ogóle skamp-y ????

chodzilo mi oto ze skamp-y tez pracujea w ukladzie,ekoenergia -ecoal i jakos nikt nie narzeka.

 

NIe pracują !!! dopiero maja wejsć do sprzedazy..... a może się mylę ?? chyba jednak jeszcze nikt nie kupił skama-a z ecoalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem nie mam nalezytej wiedzy jestem tylko nabywca nowego kotla,swoja droga mam nauczke jak zaraz mozna wywolac burze na forum hehe. Mnie jako nabywce interesowalo tylko by piec byl solidny z dobrym sterownikiem ,dobrym palnikiem,mial odpowiedni serwis , gwarancje i dobre opinie na rynku.Reszta to kwestiia gustu kazdego palacza,jego czyszczenie,ustawienie w kotlowni czy dodatkowe palenisko. Moje potrzeby "Rbr" spelnia i jak ktos mnie zapyta czy jest ok? jak najbardziej odpowiem ze tak.Co dalej to juz jego eksploatacja dopiero pokaze i kolejne lata uzytkowania. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...