Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o pomoc

 

muszę w trybie pilnym kupić kocioł do c.o. a moja wiedza w tym temacie jest żadna...

oglądałam kotły tylko castoramie i proszę o radę, co myślicie, może ktoś użytkuje kotły ze Stąporkowa Termo Tech

np. Eko tech 18 k lub Termo eco duo 15 kw

http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-ECO-DUO,e6295fcc31bc96a8e4131f67c9e3ecac.html

http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-ECO-DUO,e6295fcc31bc96a8e4131f67c9e3ecac.html

Dom słabo izolowany, do ogrzania 110m + grzanie wody ok 100 l

pozdrawiam Wszystkich

 

Jak widać koledzy pogrążyli się w sporach i nie dostrzegli Twojego zapytania :rolleyes:

 

Jeśli nie chcesz "zamieszkać" w kotłowni to wybierz kocioł z innym sterownikiem np. eCOal, Puma, Ognik.

 

Może przedzwoń do Sekom [skam-P Premium], Instalco [RBR Ekouniwersal], Ogniwo [Ogniwo Eko] i spytaj na kiedy mogą Ci dostarczyć kocioł o mocy <18 kW.

 

Odradzam kupowanie w Castoramie, bo znajoma ma stamtąd kocioł który jest okrojoną, oszczędnościową wersją i ma z nim różne przejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać koledzy pogrążyli się w sporach i nie dostrzegli Twojego zapytania :rolleyes:

 

Jeśli nie chcesz "zamieszkać" w kotłowni to wybierz kocioł z innym sterownikiem np. eCOal, Puma, Ognik.

 

Może przedzwoń do Sekom [skam-P Premium], Instalco [RBR Ekouniwersal], Ogniwo [Ogniwo Eko] i spytaj na kiedy mogą Ci dostarczyć kocioł o mocy <18 kW.

 

Odradzam kupowanie w Castoramie, bo znajoma ma stamtąd kocioł który jest okrojoną, oszczędnościową wersją i ma z nim różne przejścia.

 

Kolega zadał to pytanie też na innym wątku i uzyskał odpowiedź

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytając ostatnie strony tego tematu , cały czas widać wypowiedzi o palnikach tzw II generacji ( brucer,burner,eko-energia). Czy mogilbyście krótko wytłumaczyć (lub wskazać link) na czym polega ta druga generacja.I nastęne pytanie : czy palnik obrotowe Ardeo jest drugiej generacji , czy innej ( też mają spalać trudne paliwa),oraz czy pracowałby ze sterownikiem adaptacyjnym.

Pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie termin reklamowy (dla mnie, aby była jasność)

 

Za takie palniki uważam urządzenia, które umożliwiają oprócz dobrego ekogroszku spalanie także miału węglowego.

Takie, gdzie paliwo nie jest zagęszczane w kolanie i pchane nowymi porcjami w górę, tylko za pomocą przeciwzwoju ślimaka wypiętrzane do góry.

 

Wypiętrza paliwa także palnik AZP-MŻ, AZP-MR, AZP-MRŻ, palnik kwadratowy firmy Stalkot i jeszcze jakiegoś producenta na południu Polski, zapomniałem w tej chwili nazwy.

 

Cobrą , Pumę czy Ognika II możęsz pod obrotowy Ardeo AZP-MR podpiąć, eCoalu już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie termin reklamowy (dla mnie, aby była jasność)

 

Za takie palniki uważam urządzenia, które umożliwiają oprócz dobrego ekogroszku spalanie także miału węglowego.

Takie, gdzie paliwo nie jest zagęszczane w kolanie i pchane nowymi porcjami w górę, tylko za pomocą przeciwzwoju ślimaka wypiętrzane do góry.

 

Wypiętrza paliwa także palnik AZP-MŻ, AZP-MR, AZP-MRŻ, palnik kwadratowy firmy Stalkot i jeszcze jakiegoś producenta na południu Polski, zapomniałem w tej chwili nazwy.

 

Cobrą , Pumę czy Ognika II możęsz pod obrotowy Ardeo AZP-MR podpiąć, eCoalu już nie.

 

No właśnie - tylko termin markietingowy ( oczywiście ocena subiektywna), z tym że zaznaczyć należy , że teraźniejsze palniki napewno technologicznie wyprzedzają te "stare" . Jak u VW ( takie porównanie) I generacji , II generacji itd............VI generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - tylko termin markietingowy ( oczywiście ocena subiektywna), z tym że zaznaczyć należy , że teraźniejsze palniki napewno technologicznie wyprzedzają te "stare" . Jak u VW ( takie porównanie) I generacji , II generacji itd............VI generacji.

 

Jak masz tradycyjny palnik, to on ma takie kolano.

Odpalamy go od góry a żar stopniowo odpala warstwy niżej, paliwo tam odgazowuje i przechodzi przez żar i spala się płomieniem. Taki palnik zagęszcza paliwo w strefie spalania.

Jak paliwo jest o większej spiekalności, to wysuszając się i odgazowując zwiększa swoją objętość, co może w klasycznym palniku prowadzić do zrywania zawleczek.

 

Przeciwzwój paliwo wypiętrza, miesza, w palnikach wypulchniających przeciwzwojem paliwo w górę można spalić trochę gorsze paliwa.

W Twoim obrotowa korona ma dodatkowo zrywac spieki paliw trudnych, szczególnie miałów.

 

Obecnie miały można także spalać w palnikach tzw rynnowych i nie wiem czy można je nazywac w związku z tym palnikiem III-ej generacji?, dla mnie to tylko termin reklamowy.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM OGROMNĄ PROŚBĘ DO MODERATORA, tematem jest ranking kotłów i nie sposób przeczytać 417 stron.Może jakiś reset ?

No ale dowaliłeś chłopie. Chcesz wywalić wszystko nad czym pociło się tylu ludzi ?

Czytanie nie boli- zapewniam.

Nie dawno administracja już narobiła bigosu i ciężko było do tego wrócić.

Wchodzicie na forum i wszystko chcecie mieć na tacy bo poczytać się nie chce.

Masz taki fajny napis pod swoim nickiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytając ostatnie strony tego tematu , cały czas widać wypowiedzi o palnikach tzw II generacji ( brucer,burner,eko-energia). Czy mogilbyście krótko wytłumaczyć (lub wskazać link) na czym polega ta druga generacja.I nastęne pytanie : czy palnik obrotowe Ardeo jest drugiej generacji , czy innej ( też mają spalać trudne paliwa),oraz czy pracowałby ze sterownikiem adaptacyjnym.

Pozdarwiam

 

Podam Ci linki do obszernych informacji n/t

http://zawijan.wordpress.com/burner-s-nowy-palnik/palnik-burner-s/

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/palniki-retortowe/

 

Ardeo jest II-ej generacji, ale nie pracuje ze sterownikiem adaptacyjnym eCoal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie miały można także spalać w palnikach tzw rynnowych i nie wiem czy można je nazywac w związku z tym palnikiem III-ej generacji?, dla mnie to tylko termin reklamowy.

 

Nazwa, którą wymyśliłem i zastosowałem do Brucera a potem i do Burnera brzmiała palnik retortowy 2-ej generacji, nie palnik 2-ej generacji. To czyni małą różnicę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa, którą wymyśliłem i zastosowałem do Brucera a potem i do Burnera brzmiała palnik retortowy 2-ej generacji, nie palnik 2-ej generacji. To czyni małą różnicę...

 

Dziękuję obu Panom za odpowiedzi. Trochę odetchnąłem mając świadomość , że też mam dobry palnik ( tak jakoś lżej "na duszy") .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię to tylko nazwa

 

Można jednak powiedzieć,że prawdziwym wyróżnikiem tych palników (brucer,burner,ekoenergia,...) jest fakt ich wykonania z żeliwa.

To podstawowa różnica, żeliwny korpus, ślimak, palenisko. To prawdziwy wyróżnik.

 

Czy to lepiej,że 100% z żeliwa - zawsze sa plusy i minusy

 

Minus to fakt,że się mocno grzeje cała obudowa (korpus).

Cała reszta była X-razy omawiana.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...