Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po długiej przerwie...:).

Pytanie do Jareckiego79 pisałeś że nie można podłączyć sterownika eCoal do zwykłego palnika. Czy jeśli wsadzę palnik Brucera do mojego Galmeta 25kW i podłącze do sterownika eCoal ...sterowanego przez WiFi...to będzie ok? Czy piec musi być innej konstrukcji. Zaciekawiło mnie to rozwiązanie tego sterownika i zastanawiam się nad jego zakupem.

Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam po długiej przerwie...:).

Pytanie do Jareckiego79 pisałeś że nie można podłączyć sterownika eCoal do zwykłego palnika. Czy jeśli wsadzę palnik Brucera do mojego Galmeta 25kW i podłącze do sterownika eCoal ...sterowanego przez WiFi...to będzie ok? Czy piec musi być innej konstrukcji. Zaciekawiło mnie to rozwiązanie tego sterownika i zastanawiam się nad jego zakupem.

Co o tym myślisz?

 

Bruli możesz sobie kupić do retorty, którą posiadasz.

Bez wymiany palnika.

 

Tak ma karoka, czp01....

 

Zmieniac palnik, kosz (bo mocowanie jest inne) to chyba przesada.

Przeróbka mocowania palnika do kotła, nie wiadomo czy Ci wlezie do wymiennika wodnego... jaka jest szeroka komora kotła patrząc od boku do boku?

 

Mniejsza gabarytowo jest mała Ekoenergia, ale jakoś moim zdaniem za dużo zachodu i przeróbek.

Można, ale nie szkoda Ci pieniędzy?

 

Weź bruli jak chcesz mieć kontrolę przez neta.

aaa i Bruli czy eCoal nie są sterowane przez WiFi :) musisz je podłączyć pod jakiś router czy inny acces point...

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł, ale będzie to wymagało przeróbek.

 

Brucer nie ma kompletnie otworów montażowych

Ekoenergia ma takie przygotowane.

 

Pancerpol ma inny wymiar ramki mocującej do kotła i tutaj wbijam szpilę w ZAwijana, bo jak był pierwszy pokaz brucera w Pleszewie koło pewnej firmy, to spora część producentów wyraźnie sugerowała, aby ramka mocująca odpowiadała standardowi na rynku (mocowanie pancerpola). Szkoda,że nie dotarło,że spora część zapasów magazynowych stoi na placu i nie było zrozumienia,że nikt nie będzie tego drugi raz przerabiał.

 

Generalnie brucer zaczął żyć swoim życiem, wyszła ekoenergia ze swoimi wymiarami i w zasadzie trzeba się pod dany palnik dostosować.

 

 

 

A Bruli możesz kupić, obsługując Experta czy Perfekta to bruli przy tym betka. Wciagniesz go z palcem w nosie

 

A obrotówka pancerpola wymaga wypukłego paleniska, także pod "moje" to bardziej bym się pod bruli nastawiał

 

W sprawie palnika to Ci jednak coś na priva wyślę w ramach info

Edytowane przez Jarecki79
zmiana informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a komu by tam chciało sie bawić.... worek tego ,worek tamtego ;) z zasobnika i tak idzie lejem to w końcu się wymiesza :)

 

Jeden rodzaj mam w worku 50 kg, a drugi 25 kg, więc muszę bardziej dzielić wsyp, bo ten 50 kg to starcza na kilka dni :p

Myślałem, że mieszać to trzeba w jakiś bardziej wyrafinowany sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej każdy składnik sypać - w miarę możliwości - poziomymi warstwami, na przemian.

Węgiel z zasobnika schodzi specyficznie - tyłem zbiornika, tam gdzie jest początek ślimaka. Dlatego bezwzględnie należy unikać zasypywania w taki sposób, aby zasypywany węgiel tworzył stożkowatą kupkę na tyle zasobnika, bo poleci tamtedy do podajnika wcale nie mieszając się z resztą węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej każdy składnik sypać - w miarę możliwości - poziomymi warstwami, na przemian.

Węgiel z zasobnika schodzi specyficznie - tyłem zbiornika, tam gdzie jest początek ślimaka. Dlatego bezwzględnie należy unikać zasypywania w taki sposób, aby zasypywany węgiel tworzył stożkowatą kupkę na tyle zasobnika, bo poleci tamtedy do podajnika wcale nie mieszając się z resztą węgla.

 

A jaka powinna być grubość jednej warstwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać koledzy pogrążyli się w sporach i nie dostrzegli Twojego zapytania :rolleyes:

 

Jeśli nie chcesz "zamieszkać" w kotłowni to wybierz kocioł z innym sterownikiem np. eCOal, Puma, Ognik.

 

Może przedzwoń do Sekom [skam-P Premium], Instalco [RBR Ekouniwersal], Ogniwo [Ogniwo Eko] i spytaj na kiedy mogą Ci dostarczyć kocioł o mocy <18 kW.

 

Odradzam kupowanie w Castoramie, bo znajoma ma stamtąd kocioł który jest okrojoną, oszczędnościową wersją i ma z nim różne przejścia.

 

w całości popieram...widziałem w Casoramie kocioł Termo-Tech ...nawet nie ma szuflady na popiół......odradzam zakup tego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...