Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej zastanaiam sie nad tym kotłem

 

http://allegro.pl/kociol-piec-z-podajnikiem-defro-akm-15-tanio-i1902103477.html

 

ale zastnawia mnei to ze zasobnik ma tylko 55 kg .... czy to nie jest aby troche za mało ?? czy przy wiekszych mrozach jak mi bedzie palic 30 kg, na dobe to wyjdzie ze co 1.5 dnia bede musial dokladac do pieca . = a to wtedy chyba lepiej kupowac bez podajnika bo taniej ...?? - czy sie myle ???

 

bede mial domek 110m2 - dobrze ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lyjski moj kociołek to Ogniwo eko 15kw ze sterownikiem ecoal. W ubiegłym sezonie ogrzewając dobrym eko jeszcze nieocieploną piętrówkę z dachem(9,5m na 11m dwie kondygnacje) spaliłem przez 6 miesięcy 4t ekogroszku. Zobaczymy jak w tym roku będzie i czy coś da 10cm styropianu, teraz grubość ścian to 50cm. :) Brakuje rekuperatora i gwc, może w niedalekiej przyszłości się uda, jak nie będzie końca świata w 2012r ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase, próbowałeś aktualizować soft... ??

 

Mnie krew zalała przy eCoalu, idzice do jasnej ciasnej z taka aktualizacją softu, eCoal pod tym względem do pięt pumie czy cobrze nie dorasta.

Naprawdę warto to zmienić, bo to jest totalna porażka

 

Instrukcja na stronie sterownika w dziale FAQ nieaktualna, krew człowieka może zalać.

Można godzinę szukać napisu aktualizacja.... a i tak sie nie znajdzie.

 

RS jest do d...y w sofcie na PC sterownik podłączony, można wszystko zmieniać, a w aktualizatorze ni ciula połączenia nie było

 

w sofcie eCoal na pc są ponadto błędy w zaawansowanych (zamiast np. przerwy w minutach 40min jest 40st.C)....

i jeszcze kilka tego typu kwiatków.

 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę Elektro-System,że od kilku dni po zmianach mają starą instrukcję dot. aktualizacji, to wprowadza w błąd i powoduje niezłe frustracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej zastanaiam sie nad tym kotłem

 

http://allegro.pl/kociol-piec-z-podajnikiem-defro-akm-15-tanio-i1902103477.html

 

ale zastnawia mnei to ze zasobnik ma tylko 55 kg .... czy to nie jest aby troche za mało ?? czy przy wiekszych mrozach jak mi bedzie palic 30 kg, na dobe to wyjdzie ze co 1.5 dnia bede musial dokladac do pieca . = a to wtedy chyba lepiej kupowac bez podajnika bo taniej ...?? - czy sie myle ???

 

bede mial domek 110m2 - dobrze ocieplony

 

Kosz 55kg śmiesznie mały a moc 15kW na nowy dom 110m2 to sporo za dużo.

 

Sugeruję moc 12kW, może być z pumą, cobrą, eCoalem, Brulim, RT09pid, a więc sterem jaki sobie wymyślisz i jakiej funkcjonalności od niego oczekujesz.

Kosz może być nawet na 170kg zasypu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...