Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

eee przesadzasz jarecki,,,, z czym masz problem??

 

Sciagniecie softu ze stronki bruli pl -10s

znalezienie przejściówki z usb na rs232 -60min

podłaczenie lapka -30s

wgranie oprogramowania -1min

cieszenie się nowym softem- bezcenne

 

W brulim aktualizacja to pikuś, też robiłem

 

Przejściówkę usb mam, zalecaną Digitusa

 

Zmieniono sposób aktualizacji softu w eCoalu a nigdzie producent o tym nie informuje, podane przez niego instrukcje sa niewłaściwe

Soft eCoal na pc widział połączenie a aktualizator nie. Szkoda słów, to jest nieżyciowe i tyle.

 

Powinni to szybko zmienić na USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Powinni to szybko zmienić na USB

 

Trudno się nie zgodzić, RS232 to przeżytek, aczkolwiek w jednym ze swoich notebook-ów (bardziej poprawna nazwa) mam jeszcze takowy.

 

Z drugiej strony trochę przesadzasz. Jeśli ktoś ma "pojęcie" na tyle, by brać się za aktualizację, to spokojnie da sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej każdy składnik sypać - w miarę możliwości - poziomymi warstwami, na przemian.

Węgiel z zasobnika schodzi specyficznie - tyłem zbiornika, tam gdzie jest początek ślimaka. Dlatego bezwzględnie należy unikać zasypywania w taki sposób, aby zasypywany węgiel tworzył stożkowatą kupkę na tyle zasobnika, bo poleci tamtedy do podajnika wcale nie mieszając się z resztą węgla.

Jeszcze pytanie w tym temacie.Czy można mieszać brunatny z kamiennym???. Gdzieś czytałem , że oba potrzebują innych nastaw powietrza, podawania itp.

Pewnie nie było by to łatwe w prowadzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie w tym temacie.Czy można mieszać brunatny z kamiennym???. Gdzieś czytałem , że oba potrzebują innych nastaw powietrza, podawania itp.

Pewnie nie było by to łatwe w prowadzeniu?

Oczywiście że można mieszać a nawet jest to bardzo dobra recepta na zutylizowanie jakiegoś groszku który sam bardzo się spieka.

Pisałem o tym już kilka razy osobom które trafiły na taki eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki z tą aktualizacją softu w eCoalu to znasz odpowiedź, nie aktualizuję bo chcę sprawdzić docieplenie domu a nuż okaże się że nowy soft ma większe zapotrzebowanie na eko ;) i wyjdzie że pieniądze na ocieplenie są wydane niepotrzebnie. Chociaż uważam że zmiany to kosmetyka nie każdemu potrzebna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić, RS232 to przeżytek, aczkolwiek w jednym ze swoich notebook-ów (bardziej poprawna nazwa) mam jeszcze takowy.

 

Z drugiej strony trochę przesadzasz. Jeśli ktoś ma "pojęcie" na tyle, by brać się za aktualizację, to spokojnie da sobie radę.

 

Ja się nad tym mocno nie wymęczam.

 

W pumie czy cobrze jest to łatwiejsze, szybsze i zero problemowe.

 

Jak mówiłem wcześniej prawda jest taka,że są 2produkty, gdzie można aktualizację walnąć z neta i za to twórcom chwała.

Moę wkleić braki eCoala i błedy softu, ale to nie o to chodzi, za 4-5dni można to naprawić i tematu nie będzie.

 

Dzisiaj aktualizacja i instrukcja są niezgodne.

Poziom zaawansowany ma błędy w opisach, ktoś, kto wie o co chodzi zwyczajnie to oleje a reszta się mocno zdziwi, mogę wkleić fotki i możemy o tym pogadać. Dla mnie zero problemu, tylko proszę do tego teorii spiskowych nie dorabiać. Możemy to omówić na wątku o WiFi

Tu nie ma drugiego dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc w doborze kotła na eko-groszek do domu. Hydraulik polecał "zębiec"

Dom ma powierzchnie 180 m2 z garażem i kotłownia, z użytkowym poddaszem. Dach dwuspadowy 40 stopni, ocieplony wełną mineralna.

porotherm 25 + ocieplenie 15cm styro.

 

Jaka moc, jaki kocioł najlepszy itp

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieńcie hydraulika od 15kw do 17kw spokojnie wystarczy, do ogrzewania nie wlicza się kotłowni,w garażu też nie będzie 24st. Mogę polecić swoje Ogniwo 15kw ze sterownikiem eCoal. Jestem zadowolony, żadnych problemów, 4t eko przez 6miesięcy spaliłem. Dom 9.5m na 11m, dwie kondygnacje. Po podłogach bez kotłowni to bite 150m2. W tym roku dociepliłem dom 10cm styropianu to powinno być mniejsze spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc w doborze kotła na eko-groszek do domu. Hydraulik polecał "zębiec"

Dom ma powierzchnie 180 m2 z garażem i kotłownia, z użytkowym poddaszem. Dach dwuspadowy 40 stopni, ocieplony wełną mineralna.

porotherm 25 + ocieplenie 15cm styro.

 

Jaka moc, jaki kocioł najlepszy itp

 

z góry dziękuję za pomoc

 

Rozumiem,że chodzi o nowe budownictwo.

Ja bym polecił moc 15-17kW na 180m2 pow. użytkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć świety spokój z obsługą to wybrać kocioł z porządnym sterowaniem, z palnikiem nowej generacji np. Ekoenergia, Burner-S lub Brucer.

Nie jesteście wtedy uzależnieni tylko od eko groszku i to dobrej jakości ale z tym ostatnio bywa różnie.

Na nowych palnikach można spalić, eko groszek, groszek, miał węglowy, eko brunatny, mieszaki tych paliw ze zbożami i pelletem a nawet o ile dobrze pamiętam to darase spalał pestki z dobrym skutkiem.

Do tego jak pisałem dobry regulator np. eCoal czy Cobra i można spokojnie zimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...