Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W nawiązaniu do pytań postawionych przez Darase mógłbym odpowiedzieć 2 razy twierdząco Choć niestety widzę, że Zębiec każe sobie dodatkowo dopłacać za sterownik oferujący wskazane funkcje. Na temat ST-48zPID MULTI pewnie więcej powie/napisze Jarecki. Nie wiem ile ta dopłata wynosi, ale moim zdaniem stawia to Zębca w tym momencie daleko za innymi producentami oferującymi podobne jak nie lepsze sterowania w standardzie. Nie będę zatem oryginalny i przyłączę się do kolegów przed piszących. Polecę kociołek kolegi Sipusa bądź SKAMP Jareckiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kotły godne polecenia,z palnikami II generacji i sterownikami eCoal,

DO OFERTY.jpgRBR EKOUNIWERSAL 17Kwobermoser.jpgOBERMOSER PRELUDIUM CLASSICA 16kW(eCoal opcja)

eko_plus.jpgOGFNIWO EKO 16kWskamp-p premium.JPGSKAMPP PREMIUM 17kW(eCoal opcja)

DO OFERTY 1.jpgTILGNER EKR 18kW(eCoal opcja)

Obecnie Tilgner ma trochę zmienioną konstrukcję i większe drzwiczki do popielnika i palnika.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu takie ma zalety między innymi ten Preludium

"w pełni żeliwny palnik retorowy

- zautomatyzowany system spalania

- wysoka sprawność cieplna do 85 %

- dodatkowe palenisko w formie

rusztu żeliwnego"

uważam, że te zalety nie są tyle warte żeby tak przepłacać i co to wg Ciebie znaczy dobry?

Kocioł jak kocioł,fajny dla oka :)

Dobry pod różnymi względami.Nie ujmując nic blasze krajowej on jest wykonany z blachy z Austrii.

Jak każdy kocioł ma swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku!

Napisz teraz, dlaczego blacha z Austrii jest lepsza od blachy z Polski.

He he i tak będę pisał i pisał.

Nie napisałem ,że ta blacha jest lepsza!!!

Normalna blacha jak z Polski ,Rosji czy Austrii, Darase pyta bo znalazł w sieci opis kotła

dodałem ,że jest z takiej blachy zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły godne polecenia,z palnikami II generacji i sterownikami eCoal,

[ATTACH=CONFIG]82463[/ATTACH]RBR EKOUNIWERSAL 17Kw[ATTACH=CONFIG]82461[/ATTACH]OBERMOSER PRELUDIUM CLASSICA 16kW(eCoal opcja)

[ATTACH=CONFIG]82462[/ATTACH]OGFNIWO EKO 16kW[ATTACH=CONFIG]82465[/ATTACH]SKAMPP PREMIUM 17kW(eCoal opcja)

[ATTACH=CONFIG]82460[/ATTACH]TILGNER EKR 18kW(eCoal opcja)

Obecnie Tilgner ma trochę zmienioną konstrukcję i większe drzwiczki do popielnika i palnika.

 

 

Fajne zestawienie, jakbyś je jeszcze ponumerował to każdy mógłby podać swój prywatny ranking ;)

 

Póki co mój wygląda tak:

1. Skam-P

2. RBR

3. Ogniwo

4.Tilgner [przy 15 kW w standardzie zasobnik na 60 kg węgla to jakaś lipa, wymagania co do węgla RI maks 10 gdy Pieklorz ma <20 też nie wygląda dobrze].

5. Obermaister czy jak mu tam ;)

 

PS oczywiście sterowniki eCOAL, Bruli, Cobra, Ecomax, Ognik, RT09 PID i kolejne

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBERMOSER PRELUDIUM - zerknąłem na ich stronę bo maja kocioł DUO czyli żeliwny - no to pomyślałem, że tu jakaś nowość a tu niestety wymiennik żeliwny firmy boscha czy też włoski jak w moim Kielarze ( w każdym razie jest to identyczny wymiennik jak w moim kotle ) - sterownik EcoMax 800 czy też nic nowego.

 

Firma się nie popisała niczym nowatorskim poza kształtem blach - kocioł zmałpowany na wzór Kielara i paru jeszcze innych producentów, a szkoda bo może w końcu by ktoś wymyślił coś nowatorskiego dla żeliwnych kotłów z podajnikiem - może na początek jakiś lepszy i wydajniejszy wymiennik by się przydał a nie klepać w kółko te same wzory. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie miesiąca: koszt grzania C.O. i Cwu w domu (9.5m na 11m dwie kondygnacje) dla dwóch rodzin to 9.8 zł na dzień, podzielić na 2 to 4.9zł dla jednej rodziny. Zawsze mogłoby być taniej lub drożej. Temperatura w domu nigdy nie spadła poniżej 24 st, oscyluje w pobliżu 25st. Teraz jest 24.4 bo było wietrzenie przed spaniem. Brakuje okien trzyszybowych i rekuperatora z GWC :)

 

Oto mój ranking:

namber 1 Ogniwo+eCoal

namber 2 Skam-p

dalej długo

długo nic i

na końcu reszta kotłów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie miesiąca: koszt grzania C.O. i Cwu w domu (9.5m na 11m dwie kondygnacje) dla dwóch rodzin to 9.8 zł na dzień, podzielić na 2 to 4.9zł dla jednej rodziny. Zawsze mogłoby być taniej lub drożej. Temperatura w domu nigdy nie spadła poniżej 24 st, oscyluje w pobliżu 25st. Teraz jest 24.4 bo było wietrzenie przed spaniem. Brakuje okien trzyszybowych i rekuperatora z GWC :)

 

Oto mój ranking:

namber 1 Ogniwo+eCoal

namber 2 Skam-p

dalej długo

długo nic i

na końcu reszta kotłów ;)

Kocioł nie ma tak dużego znaczenia jak dobry palnik i jego operator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak być może teściowi polecę Skamp-a, jeśli serwis w razie potrzeby doleci w okolice Węgierskiej Górki. Druga sprawa zależy ile teść będzie miał kapusty ;)

Karaoka zwróć uwagę, że Skamp na drugim miejscu jest bez sterownika, gdybym dodał eCoala to byłby egzekwo ale nie chciałem być lizusem ;) a wyszło jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...