Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zimnolubni to dopiero tacy co mają w domach po 18-stopni ;)

Przy 25st to bym w podkoszulce biegał ;)

 

Ja lubię mieć tyle w sypialni, wtedy jest fajne, rześkie powietrze do spania, a i chłodzenie w razie potrzeby lepsze ;)

 

Przy 21,5 w salonie śmigamy w podkoszulkach - nie wiem jak ludzie wytrzymują 25 [dla mnie to prawie sauna, tylko za sucho] - może mają źle ustawione offsety w czujnikach temperatury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

 

jaki kocioł, z jakim podajnikiem i sterowaniem polecilibyście do następujących parametrów:

 

* dom ok 200m2

* ocieplony: zewn 15 cm styro/wełna, podłoga 15cm, dach 30cm

* wentylacja mechaniczna z reku

* całkowita projektowana strata ciepła wg programu Audytor OZC to ok 9800W

 

Na początek najważniejsze jaką moc dobrać...myśłałem nad czymś w okolicach 15kW...?

 

Zgadza się 15-18 kW będzie w porządku.

 

Co do rodzaju kotła polecam któryś z pierwszej trójki, które wymieniłem w moim rankingu.

 

Co do sterowania to: eCOAL [pełny automat działający w oparciu o pomiar zmian temperatury spalin obrazującej proces spalania, z obsługą przez internet, ale zaprogramowanie stref czasowych itp. na samym sterowniku (który ma mały, prosty wyświetlacz) jest trudniejsze niż w sterowniku Cobra] lub Cobra [w dużym skrócie określiłbym go jako "automat programowalny" działający w oparciu o analizę trendów zmian temperatury wody, super obsługa z samego sterownika (duży, kolorowy wyświetlacz), ale póki co brak sterowania przez internet].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się 15-18 kW będzie w porządku.

 

Co do rodzaju kotła polecam któryś z pierwszej trójki, które wymieniłem w moim rankingu.

 

Co do sterowania to: eCOAL [pełny automat działający w oparciu o pomiar zmian temperatury spalin obrazującej proces spalania, z obsługą przez internet, ale zaprogramowanie stref czasowych itp. na samym sterowniku (który ma mały, prosty wyświetlacz) jest trudniejsze niż w sterowniku Cobra] lub Cobra [w dużym skrócie określiłbym go jako "automat programowalny" działający w oparciu o analizę trendów zmian temperatury wody, super obsługa z samego sterownika (duży, kolorowy wyświetlacz), ale póki co brak sterowania przez internet].

 

Zacząłem czytać temat od postów z tego roku....jestem na 136str więc pewnie do Twojego rankingu dotrę:) No chyba że zdradzisz mi gdzie go bliżej szukać:p

 

Co do sterownika...czy jakość i zaawansowanie sterownika ma jakąś zależność z planami zastosowania sterownika siłownika zaworu mieszającego przy podłogówce, zapewne Unicontrol Mix? Wydaje mi się że w zasadzie nie bo sterownik kotła zarządza samym procesem spalania etc natomiast regulacja zaworem 4dr dotyczy już samego obiegu CO.

 

Z jakimi kotłami współpracują poszczególne sterowniki, tj eCoal, Cobra, Ognik...bo jak przeglądałem oferty kotłów na Allegro to nie było wspomniane jaki typ sterownika więc domyślam się że pewnie jakis podstawowy. Ile szacunkowo dopłaty jest za "włożenie" czegoś co omawiacie na forum..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz takie coś podobnego zrobione przez kolegę z forum

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?authkey=CPfu-_8B&key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B#gid=32

Podstaw w szare miejsce swoje dane i luknij co Ci tam wyszło....

 

Z ofertę kotła 15-17kW ni ma problemu, jak się na taką moc zdecydujesz

 

Looknalem...i wyszlo 13.5kW, natomiast trochę dziwny ten arkusz i nie wiem czy wszytsko ok było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego "zapotrzebowania" na kocioł dodam jeszcze jedną ważną kwestię...wymiary kotłowni które mogłby by być bardziej przystępne:P

 

Ale są jakie są i trzeba coś dobrać (pom. 0,7):

http://images48.fotosik.pl/288/84084f657b13cad5m.jpg

 

Ranking Suspensera 2 czy 3 strony wczesniej,ja moge dodac szukaj kotla z wylotem do gory,zajmie Ci mniej miejsca w kotlownii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mojego "zapotrzebowania" na kocioł dodam jeszcze jedną ważną kwestię...wymiary kotłowni które mogłby by być bardziej przystępne:P

 

Ale są jakie są i trzeba coś dobrać (pom. 0,7):

http://images48.fotosik.pl/288/84084f657b13cad5m.jpg

 

Sipus dobrze mówi, kocioł z górnym wyjściem spalin

Dla mnie masz kotłownię pod kocioł z palnikiem z tyłu.

Patrząc od strony garażu drzwi do obsługi, rozpalenia a od tyłu kosz zasypowy zasypywany od strony pomieszczenia 0,6

 

Wklejam 2przykłady takich kotłów, kosze można obracać o 180st.

OPALuni bez tła.JPG

Sztoker.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać temat od postów z tego roku....jestem na 136str więc pewnie do Twojego rankingu dotrę:) No chyba że zdradzisz mi gdzie go bliżej szukać:p

 

Z jakimi kotłami współpracują poszczególne sterowniki, tj eCoal, Cobra, Ognik...bo jak przeglądałem oferty kotłów na Allegro to nie było wspomniane jaki typ sterownika więc domyślam się że pewnie jakis podstawowy. Ile szacunkowo dopłaty jest za "włożenie" czegoś co omawiacie na forum..?

 

Stale się uczymy, producenci opracowują nowe rozwiązania, więc nie warto czytać najstarszych postów, może lepiej czytać po 10 stron stopniowo się cofając [od najnowszych] aż do znalezienia interesujących informacji lub po przeczytaniu 30-40 stron zapytać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stale się uczymy, producenci opracowują nowe rozwiązania, więc nie warto czytać najstarszych postów, może lepiej czytać po 10 stron stopniowo się cofając [od najnowszych] aż do znalezienia interesujących informacji lub po przeczytaniu 30-40 stron zapytać ? :)

 

Dlatego właśnie pytam:) Generalnie i tak chciałem ograniczyć się do postów tylko z tego roku, ale obejmują one jakieś 80% wątku:P

 

Co do kotła to tak jak pisał Jarecki oraz Sipus...czopuch zapewne od góry no i podajnik z tyłu byłby idealny. Ale coraz mniej takich kotłów...poza wymienionymi np Defro AKM ale on na miał, a fajnie byłoby spalać ekogroszek i z opcją miału, pellet czy owsa.

 

Tak wogóle co sądzicie o kotłach Defro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sipus dobrze mówi, kocioł z górnym wyjściem spalin

Dla mnie masz kotłownię pod kocioł z palnikiem z tyłu.

Patrząc od strony garażu drzwi do obsługi, rozpalenia a od tyłu kosz zasypowy zasypywany od strony pomieszczenia 0,6

 

Wklejam 2przykłady takich kotłów, kosze można obracać o 180st.

 

Jarecki,

 

który z tych dwóch wymienionych bardziej byś polecił? jakie kotły jeszcze znajdę w takim układzie (podajnik z tyłu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki,

 

który z tych dwóch wymienionych bardziej byś polecił? jakie kotły jeszcze znajdę w takim układzie (podajnik z tyłu)?

 

Oprócz tego, który wymieniłeś:

- Zębiec typ Neptun

 

- Sztoker z modelem sterowania Cobra

 

- OPAL-uni SEKOM z Cobrą(standard) lub Brulim, jeżeli będziesz chciał sterować przez neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło, bo odpowiedź na Twoje pytanie była 3 strony wcześniej :eek:

 

Zrozumiałem:P Ale czytam bo chciałem poznać różne opinie...

 

Zastanawia mnie jedno...w mojej okolicy popularne są kotły Defro, Zębiec, Stalmark, Klimosz...które tu są rzadko wspominane, biorąc pod uwagę ilość info o Skam, Ogniwo itp

 

Macie jakąś opinie o nich, zwłaszcza o Defro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpkrk Chłopie, chłopie skoro są tak popularne to jedź polukaj,popytaj jak ze spalaniem, jak się sprawują itp. itd. Najlepiej pytać u urzytkowników a to że czytasz wątek to b.dobrze tylko żebyś właściwe wysnuł wnioski :) żeby ta gitara grała ;)

 

darase,

 

a FM nie jest od tego żeby pytać:p? Popularne wiem że w sklepach, nie chodzę po domach i nie pytam jakie ludzie mają kotły. Defro reklamuje się jako jeden z największych sprzedawców kotłów w PL, dlatego myślałem że tutaj też coś o nich usłyszę. Są nienajtańsi więc nie wiem czy to zasługa dobrej jakości czy tylko marketingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wielki bilbord defro, mając dobrą reklamę można sprzedać drożej tej samej jakości lub nawet gorszej w tym wypadku piec. Była taka piosenka "reklama reklama pranie mózgu już od rana" posłuchaj jej a może inaczej spojrzysz na cudowne w tym przypadku najlepsze kotły defro. Ludzi naiwnych nie brakuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisałem że są cudowne...

 

Ale sam wiesz że logicznym wydawałby się argument typu...są gorsze od Ogniwa, Skam, RBR czy Sekom bo....

 

Co do reklamy....jakbym chciał odrzucać każdą reklamę, to pewnie w dużej mierze musiałbym odrzucic ten wątek:P A tak szczerze, to akurat reklamy defro nie widziałem i sie nią nie sugeruję; generalnie kocioł i tak dla mnie za duży...a chciałem po prostu wiedzieć co w nim takiego złego, że w tym wątku (chyba) nieobecny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi że Defro to złe kotły, akurat w tym wątku brakuje urzytkownika w/w kotła, nie jestem sprzedawcą i nie wciskam Ci kotła X bo mam na nim dużą marżę, decyzję musisz i tak podjąć sam żeby mieć pretensje wyłącznie do siebie ;)

Najlepiej pytać urzytkowników. Jeśli nie chcesz się cofać szukaj pieca z możliwością sterowania i podglądu przez internet lub telefon. Wtedy zapewne trafisz na stronę http://www.esterownik.pl

Udanego wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...