Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za odp.

 

Sztoker i Opal Uni maja wyjście czopucha do góry...trzeba więc założyć kolano 90st do komina. Na jakiej wysokości będzie wtedy środek poziomej części kolana (tej wchodzącej już w komin)? Z tego co rozumiem wyżej niż moje 1.6m?

 

To regulowane kolano w rbr ma regulacje w obrocie, natomiast to jest kolano 90st jak rozumiem, bez reguulacji stopnia gięcia. Z tego co widzę wylot jest na wysokości 135cm, więc i tak zachodzi konieczność zastosowania jeszcze dwóch kolan o mniejszym kącie: jedno od kolana regulowanego "w górę", drugie od tej "górki" na poziom by weszło w komin...mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Sztoker i Opal Uni maja wyjście czopucha do góry...trzeba więc założyć kolano 90st do komina. Na jakiej wysokości będzie wtedy środek poziomej części kolana (tej wchodzącej już w komin)? Z tego co rozumiem wyżej niż moje 1.6m?

 

To regulowane kolano w rbr ma regulacje w obrocie, natomiast to jest kolano 90st jak rozumiem, bez reguulacji stopnia gięcia. Z tego co widzę wylot jest na wysokości 135cm, więc i tak zachodzi konieczność zastosowania jeszcze dwóch kolan o mniejszym kącie: jedno od kolana regulowanego "w górę", drugie od tej "górki" na poziom by weszło w komin...mam rację?

 

To kolano jest nasadzane na czopucha z pieca ,chyba latwiej bedzie przedluzyc ten wylot i zalozyc kolano niz kombinowac z kolejnym kolanem,najlepiej zadzwon do Instalco tam Ci na pewno pomoga i doradza nawet pewnie przerobia to na Twoje zyczenie,ja akurat mam pare cm za nisko i pan z Instalco powiedzial ze nie ma zadnego problemu mozna przyciac kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa, jestem nową forumowiczką Czytam ten wątek i kilka innych od paru godzin i mam straszny mętlik w głowie. Sprawy techniczne to nie moja broszka, ale los tak chciał że teraz już jest to na mojej głowie. Potrzebuję kupić piec, mam dom około 210 m/2 z tat 80 ocieplony styropianem. Nie jest cały użytkowany i pewnie już nie będzie ale są tam parkiety i zawsze było grzane. Szukam pieca do którego nie będę musieć często zaglądać. Znajomi mają piec z podajnikiem i sobie chwalą. Nie stać mnie na takiej firmy jak ich ale znalazłam coś tańszego. Nie wiem czy to dobre i stąd prośba o ocenę tego producenta. Przepraszam jeśli coś napisałam mało zrozumiale. Piec to KMW-SGR 25 kW z firmy Kotlarstwo Pleszew Ekologiczne Kotły C.O. znaleziony na allegro http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-25kw-pompa-i1909254699.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violetto przez dwa t? Miałem taką koleżankę :) w LO.

Ten piec jest tak super, że aż dziwne że taki tani i dają do tego pompę.

Chcesz mieć spokój kup piec ze sterownikiem eCoal. Jeśli nie korzystasz z całej "kamienicy" to może 15kw Ogniwa eko Ci wystarczy za 6500. Ma palnik 15kw ale spokojnie poleci i 20kw. Mam dom 11m na 9.5m dwie kondygnacje daje radę spokojnie a teraz jak dociepliłem styropianem to mam ustawione na piecu 42st i w domu 24st przy -5st na dworze. Zobacz jak to wygląda na stronie http://www.esterownik.pl tam jest sporo piecy które pracują na żywo :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase,

 

przy tej temp wody w kotle 42st nie ma żadnych problemów z kotłem? Generalnie zalecane jest to min 53-57st...

 

 

Violetto przez dwa t? Miałem taką koleżankę :) w LO.

Ten piec jest tak super, że aż dziwne że taki tani i dają do tego pompę.

Chcesz mieć spokój kup piec ze sterownikiem eCoal. Jeśli nie korzystasz z całej "kamienicy" to może 15kw Ogniwa eko Ci wystarczy za 6500. Ma palnik 15kw ale spokojnie poleci i 20kw. Mam dom 11m na 9.5m dwie kondygnacje daje radę spokojnie a teraz jak dociepliłem styropianem to mam ustawione na piecu 42st i w domu 24st przy -5st na dworze. Zobacz jak to wygląda na stronie http://www.esterownik.pl tam jest sporo piecy które pracują na żywo :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych problemów gdy jest ruch spalin i gdy woda krąży cały czas w układzie, i tem. powrotu nie spada zbyt nisko. Np. eCoal ma pompę mieszająca którą dogrzewa powrót. Nie jest potrzebny zawór 3d dla ochrony kotła. Znalazłem przyczynę wychładzania pomieszczeń są to szyby. Chyba muszę je wybić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych problemów gdy jest ruch spalin i gdy woda krąży cały czas w układzie, i tem. powrotu nie spada zbyt nisko. Np. eCoal ma pompę mieszająca którą dogrzewa powrót. Nie jest potrzebny zawór 3d dla ochrony kotła. Znalazłem przyczynę wychładzania pomieszczeń są to szyby. Chyba muszę je wybić ;)

 

Darase, zapodaj linka do swojego kotła, aż jestem ciekaw jaką masz temperaturę na powrocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko idzie na pompie CO, Cwu też.

 

Masz w jednym obiegu CO i CWU? 42 stopni na CWU to trochę mało... W sumie u mnie działa tak samo, tylko mam temperaturę kotła ustawioną na 45 stopni. Pompę CWU mam na stałe podłączoną. Myślę, że temperaturę regulują zawory termostatyczne na grzejnikach i nie ma większego znaczenia czy jest ustawione 42 czy 52 stopni.

Edytowane przez ppietrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler mam 150l i tem. w okolicach 40st wystarczy na prysznic. Tym bardziej że wszyscy go nie biorą w jednym czasie. Cwu jest na tzw. krótkim obiegu i na bieżąco jest dogrzewana, można rzec że to jest priorytet Cwu działający na pompie CO ;)

45st będę miał na większy mróz, nie mam zaworów termostatycznych

 

Szyby, szyby, szyby to mi spędza sen z powiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa, jestem nową forumowiczką Czytam ten wątek i kilka innych od paru godzin i mam straszny mętlik w głowie. Sprawy techniczne to nie moja broszka, ale los tak chciał że teraz już jest to na mojej głowie. Potrzebuję kupić piec, mam dom około 210 m/2 z tat 80 ocieplony styropianem. Nie jest cały użytkowany i pewnie już nie będzie ale są tam parkiety i zawsze było grzane. Szukam pieca do którego nie będę musieć często zaglądać. Znajomi mają piec z podajnikiem i sobie chwalą. Nie stać mnie na takiej firmy jak ich ale znalazłam coś tańszego. Nie wiem czy to dobre i stąd prośba o ocenę tego producenta. Przepraszam jeśli coś napisałam mało zrozumiale. Piec to KMW-SGR 25 kW z firmy Kotlarstwo Pleszew Ekologiczne Kotły C.O. znaleziony na allegro http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-25kw-pompa-i1909254699.html

 

Chcesz kupić kocioł...... ale z kłopotami czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler mam 150l i tem. w okolicach 40st wystarczy na prysznic. Tym bardziej że wszyscy go nie biorą w jednym czasie. Cwu jest na tzw. krótkim obiegu i na bieżąco jest dogrzewana, można rzec że to jest priorytet Cwu działający na pompie CO ;)

 

Hmm... Może i masz rację. U siebie mam tylko kabinę, ale nie dorobiłem się jeszcze panela natryskowego :) Do wanny 45 stopni ze 140l bojlera to niezbyt wiele - szybko się wychładza już podczas wpuszczania. Aby był komfort muszę mieć na CWU 50 stopni.

 

45st będę miał na większy mróz, nie mam zaworów termostatycznych

 

OK, teraz rozumiem skąd u Ciebie tak wysoka temperatura w domu :)

 

Szyby, szyby, szyby to mi spędza sen z powiek ;)

 

Ja się pogodziłem z czynnikiem przenikalności cieplnej moich okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy są drewniane solidna robota, za to szyby kiepskie niby podwójna szyba ale pewnie bez gazu, w łazience mam okno firmy Urzędowski i tam mam pomiędzy szybami jest napis gaz, k=1,1. Szybą przenika zimne powietrze na tyle że szyba od środka teraz jest chłodna co powoduje wykraplanie wody. Gdzieś znalazłem gościa na forum który wymienia całe wkłady szybowe i twierdzi że jego szyby nie płaczą bo mają chyba niską przenikalność cieplną.

 

Będę walczył z szybami ;) Wojna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec to KMW-SGR 25 kW z firmy Kotlarstwo Pleszew Ekologiczne Kotły C.O. znaleziony na allegro http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-25kw-pompa-i1909254699.html

 

Witaj,

 

Kiedyś pomogłem znajomemu ustawić sterownik w takim kotle i z tego co pamiętam był poprawnie wykonany.

 

Jeśli taki kupisz to musisz się jedynie liczyć z tym, że będziesz musiała kupować dobry jakościowo ekogroszek, no i będziesz musiała się nauczyć go "ustawiać" chyba, że masz pod ręką kogoś kto to potrafi.

Sterownik "Lider" jest dosyć łatwy w obsłudze.

 

Jeśli jednak chcesz kocioł w którym sterownik będzie się nastawiał sam [poza temperaturami] wybierz ten produkowany przez Twoich ziomków - RBR Ekouniwersal z eCOAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty darase nie masz w domu żadnych kratek nawiewnych??? nie masz w mokrych pomieszczeniach (łazienka, pralnia) drzwi z wywietrznikami (takie dziury w drzwiach) generalnie nie zamykaj pokoi i niech wyciąga to cyrkulacyjnie... a szyby wybij.... wstaw 5 komorowe :) no i mysl co dalej :) jak chcesz to pozyczę ci syna mojego sąsiada... widziałem ostanio jak z procy strzelał:rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...