Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

na stronie jednego z producentów znalazłem opis "Do wyboru BRUCER, EKOENERGIA lub za dopłatą BURNER-S" jakie są miedzy nimie różnice?? czy warto dopłacać?? Zasada działania ta sama, czym się różnią??

 

na to pytanie nie uzyskałem odpowiedzi znajdzie się mędrzec znający odpowiedz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na stronie jednego z producentów znalazłem opis "Do wyboru BRUCER, EKOENERGIA lub za dopłatą BURNER-S" jakie są miedzy nimie różnice?? czy warto dopłacać?? Zasada działania ta sama, czym się różnią??

 

na to pytanie nie uzyskałem odpowiedzi znajdzie się mędrzec znający odpowiedz??

 

Jak sadze ten opis znalazles na stronce Instalco odnosnie palnika do Rbr-ka,male sprostowanie,do wyboru sa tylko 2 palniki Ekoenergia lub Burner-s za doplata 700 zl,Ekoenergia to nowszy Brucer z kolei Burner-s to projekt Zawijana ,rozni sie miedzy innymi tym ze sklada sie z kilku czesci,oba palniki sa zeliwne i przystosowane do spalania tzw.wegli trudnych np.miału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-P Premium:

- palniki żeliwne dobrane do mocy kotłów

- wybór sterowników od Ognika PID najprostszego w obsłudze, przez RT09pid, po Cobrę, Pumę, Bruli, eCoal

Co istotne do każdego sterownika dobierana jest odpowiednia dmuchawa, z którą dany ster najlepiej pracuje i którą najlepiej zarządza.

- wybór rusztu awaryjnego między wodnym a dwupoziomowym żeliwnym. Dwupoziomowy ruszt żeliwny w kotłach 12-17kW stanowi obecnie dwuczęściowy odlew, górne mocowanie może zostać na stałe podczas pracy automatu, dolne mocowanie jest na wypadek braku prądu. Na dolnym mocowaniu ruszt ma duży zasyp a kocioł można traktować jako model zwykły, tradycyjny na węgiel lub drewno

- wybór wyjścia spalin między typowym tylnym a wykonanym na zamówienie wyjściem górnym w dwóch opcjach za kotłem lub na kotle.

 

Podstawowe pytanie:

Jaką masz powierzchnię do ogrzania i czy jest to stare czy nowe budownictwo?

Przykład modelu z wyjściem górnym:

 

 

Piec z przeznaczeniem do nowego domu powierzchnia użytkowa 194,44m2 jest jeszcze piwnica pralnia kuchnia letnia pomieszczenie ogrzewane i korytarz około 50m2 ale tam niższa tem i nie zawsze wszystko bedzie grzane w garazu też bedzie grzejnik ale raczej rzadko używany.

 

Ściany Protherm 25 P+W styropian 15cm, poddasze wełna mineralna 15+5cm lub 15+10cm jeszcze zastanawiam się.

 

Jarecki ile może trwac realizacja zamówienia Skam-P Premium z wylotem spalin do góry i ze sterownikiem eCoal??

 

Czy kocioł 25kW bedzie odpowiedni??

 

Panowie i pytanie z innej beczki czy przy tych kotłach zasadne jest używanie zbiornika buforowego (hydraulik namawia mnie na 500l oraz na grzejniki Viessmann)

 

co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie jednego z producentów znalazłem opis "Do wyboru BRUCER, EKOENERGIA lub za dopłatą BURNER-S" jakie są miedzy nimie różnice?? czy warto dopłacać?? Zasada działania ta sama, czym się różnią??

 

na to pytanie nie uzyskałem odpowiedzi znajdzie się mędrzec znający odpowiedz??

Jest to firma INSTALCO z kotłem RBR

Palniki są porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Jareckiego, jeśli od piątku nic się nie zmieniło to trzeba poczekać około 5 tygodni jeślo upierasz się na wylot do góry.

Z wylotem spalin do tyłu mam od ręki.

Uzupełniając odpowiedź sipusa to za równo Brucer jak i Burner-S to dzieci Zawijana.

Brucer już chyba od 2 lat jest na rynku i opinie są różne, Burner-S to nowy palnik i ciężko coś o nim po tak krótkim czasie powiedzieć ale opinie użytkowników na razie są pozytywne.

Właśnie do Burnera-S jest dopłata 700pln.

Trzeci z palników tej nowej generacji to Ekoenergia, wszystkie mogą spalać właśnie tzw. paliwa trudne z miałami włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły żeliwne swoją budową są bardzo do siebie podobne - no tak różnią się oprócz dwóch głównych odlewów wymienników jeszcze palnikami i sterownikami.

 

Kotły te mają żeliwne ruszta wodne stanowiące podstawę awaryjnego czy też drugiego paleniska, które przy paleniu ekogroszkiem przysparza więcej pyłu i ewentualnie sadzy.

 

Zauważyłem, że producenci kotłów mają tu dwie wizje prowadzenia prawidłowego spalania:

 

1. Jedni wieszają na ruszcie wodnym jakiś ceramiczny czy też inny deflektor np. tak jest w kotłach FUTURA S DUAL,

 

2. Inni producenci tak jak KIELAR nie stosują znowu deflektorów nad retortą - ale zalecają na żeliwnym ruszcie wodnym układanie piramidek z cegieł szamotowych.

 

Zarówno jedni jak i drudzy twierdzą, że tak jest lepiej - a kto wie jak być powinno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych palników na ekogroszek nowej generacji to z wiadomości przekazywanych na forum przez użytkowników można wysunąć taki wniosek, ( czy też potwierdzić) że:

 

"palniki nowej generacji spalają bardzo dobrze b. dobry ekogroszek, spalają i owszem paliwa trudne, ale na pewno są problemy i to spore ze spalaniem wszelkiego badziewia"

 

czyli zbieranym na hałdzie miałem wymieszanym z błotem palić się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych palników na ekogroszek nowej generacji to z wiadomości przekazywanych na forum przez użytkowników można wysunąć taki wniosek, ( czy też potwierdzić) że:

 

"palniki nowej generacji spalają bardzo dobrze b. dobry ekogroszek, spalają i owszem paliwa trudne, ale na pewno są problemy i to spore ze spalaniem wszelkiego badziewia"

 

czyli zbieranym na hałdzie miałem wymieszanym z błotem palić się nie da :)

 

Można drobniejszym miałem, ale musisz mieć sterownik taki typu bruli, rt09pid.. taki, gdzie możesz coś ręcznie przestawić...

Zobacz, że Darek038 spalił 4tony miału a w tym sezonie jedzie na groszku boruta... ma Skam-Pa z początków produkcji z brucerem i RT09pid po aktualizacji softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stxc

skoro namawia Cię na konkretne grzejniki znaczy że na tym zarobi:yes::yes::yes:

Myślę że jest na rynku conajmniej kilka innych równie dobrych grzejników za mniejsze pieniądze. Twoje prawo iść wybrać kupić i kazać mu założyć to co Ty chcesz i jak Ty chcesz. To w końcu Twoja chałupa chyba????

co do bufora nie mam więc nie mam zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stxc

skoro namawia Cię na konkretne grzejniki znaczy że na tym zarobi:yes::yes::yes:

Myślę że jest na rynku conajmniej kilka innych równie dobrych grzejników za mniejsze pieniądze. Twoje prawo iść wybrać kupić i kazać mu założyć to co Ty chcesz i jak Ty chcesz. To w końcu Twoja chałupa chyba????

co do bufora nie mam więc nie mam zdania

 

Moj instalator tez namawial mnie na grzejniki Kermi bo rzekomo mial duzy upust, hmm poczytalem opinie i czemu nie(bardzo fajne i dobre grzejniki) ale ja mu na to to moze porownamy ceny?

Weszlem na stronke Fuego zadzwonilem do goscia i co sie okazalo ja z vatem mialem taniej jak on ze swoim upustem i bez faktury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......i co sie okazalo ja z vatem mialem taniej jak on ze swoim upustem i bez faktury :D

 

do tego zmierzałem właśnie. Na pewno ma wyliczone zapotrzebowanie na ciepło więc wie jakiej mocy grzejniki musi mieć w jakich pomieszczeniach.

Nic nie kosztuje sprawdzenie lokalnych punktów zakupowych pod kątem dostępności oraz cen a moze się okazać że w sklepie taniej dostanie te same niż od hydraulika

 

PS hydraulicy mają często manię(nie wszyscy zaznaczam żeby mnie tutaj nie zakrzyczano za chwilę) zakładania czegokolwiek "z zapasem" czytaj większe czytaj dalej droższe. Często kończy się to zbyt dużymi kalafiorami zaworami czy pompami i wyższym niz to konieczne kosztem instalacji

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS hydraulicy mają często manię(nie wszyscy zaznaczam żeby mnie tutaj nie zakrzyczano za chwilę) zakładania czegokolwiek "z zapasem" czytaj większe czytaj dalej droższe. Często kończy się to zbyt dużymi kalafiorami zaworami czy pompami i wyższym niz to konieczne kosztem instalacji

 

A i ja sie o tym przekonalem :yes:

Edytowane przez sipus31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy bo mojego sprawdziłem po wystawieniu FV i okazało się,że gdybym sam kupował wydal bym więcej.

Mam solidnego i uczciwego instalatora,którego mogę polecić każdemu z moich okolic.

Słucha klientów i potrafi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej.

Założy co chcesz i gdzie chcesz ale musi to mieć ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...