Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

minertu w innym wątku napisał :

 

"Obecnie jest testowany kocioł żeliwny z palnikiem ekoenergia i eCoalem,stara instalacja na grawitacji ,piec hula jak mało który.Użytkownik jest w niebo wzięty..."

 

Cieszę się jako użytkownik żeliwniaka, że do naszych kotłów trafiają też lepsze sterowniki i palniki tzw. drugiej generacji - pewnie kiedyś i w swoim kotle wymienię palnik na jakiś lepszy ale na razie nie mam na tym polu jakiegoś dobrego kandydata. W każdym razie skoro testujesz taki układ palnika w żeliwniaku gdzie jest żeliwny ruszt wodny to stosujesz deflektor czy też nie ???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro już rozmowa toczy się także na tematy około rankingowe, to ile średnio kosztuje wyposażenie kotłowni (oczywiście bez kotła) przy 9 grzejnikach + 3 drabinki, 7 obiegów podłogówki, jakiś bojler itd rzeczy o których zwykły człowiek nie ma pojęcia? Całość w układzie zamkniętym z wymiennikiem płytowym. Kocioł w obiegu otwartym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już rozmowa toczy się także na tematy około rankingowe, to ile średnio kosztuje wyposażenie kotłowni (oczywiście bez kotła) przy 9 grzejnikach + 3 drabinki, 7 obiegów podłogówki, jakiś bojler itd rzeczy o których zwykły człowiek nie ma pojęcia? Całość w układzie zamkniętym z wymiennikiem płytowym. Kocioł w obiegu otwartym.

 

Będe strzelał 25-30tys :D z robocizną i kotłem ,ale pewnie na forum zrobią ci i za 5tys ;) i z połozeniem tego wszystkiego na scianach i położeniem podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak na grawitacji jemu pompa pracowała tylko przy wyrównaniu temp w układzie gdy temp zewnętrzne oscylowały w granicach +5 +10deg

Klient nie dzwoni wiec problemów nie ma. :)

Przerobionym kotłem jest VIADRUS U 22 viadrus_u22291-2.jpg

 

Dorobiono w podstawie miejsce na palnik i popielnik.

To tyle,więcej nie pisze aby nie zapeszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój hydraulik za przepięcie starego kotła w oddzielny obieg podłączenie nowego oraz bojlera i doprowadzenie zasilania ciepłą wodą wziął 900zł

 

myślę że koszty grzejników 9szt to jakieś 2000 plus 3 drabinki po 200zł/szt

więc na starcie z kotłem(8-10tys) zbiornikiem CWU (150l -500zł) to już robi się pod 15tysięcy

to koszty znane pytanie pozostaje z czego doprowadzenie czynnika czyli pex miedź czy starej mody rura i tutaj juz koszty będa diametralnie różne, ze nie wspomne o podłogówce

Zatem wycena Piotrka42 nie jest abstrakcją a raczej realnym rzędem wielkości wliczając koszty materiałów i robociznę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie grzejniki to mogę sobie policzyć, wycenę materiałów które ukryte będą w podłodze już mam, kociołek zamówiony. Cenę robocizny znam. Chodzi mi o orientacyjne koszty wyposażenia kotłowni. Wchodzi tam ileś pompek, wymiennik, jakieś zaworki, sterowanie podłogówką, dlatego podałem swoją konfigurację. Może ktoś poda ile zgrubnie u niego pochłonęło to kasy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o orientacyjne koszty wyposażenia kotłowni. Wchodzi tam ileś pompek, wymiennik, jakieś zaworki, sterowanie podłogówką, dlatego podałem swoją konfigurację. Może ktoś poda ile zgrubnie u niego pochłonęło to kasy?

 

U każdego inaczej, rozpiętość moze być rzędu nawet 10tys , jeden zrobi wsio na pex i jedna pomka na cwu+co a drugi zrobi z wymienikiem 4-5 pompkami ,dorzuci do tego ze 2 zawory trojdrożne i 1 4-drożny zrobi wszestko w miedzi i....zapłaci kupę siana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...