Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Rostko13

Witam

Czy przy kotłach na ekogroszek powinien być w kominie wkład z kwasiaka? Słyszałem różne opinie. Teoretycznie dym ma wysoką temperaturę, więc nie powinno się nic skraplać... Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś się koledze pomyliło, wysoka tem. spalin to wysoka strata kominowa, piece na ekogroszek mają być eko...logiczne :)

W zwykłych węglowcach tem. spalin jest wysoka. Swój komin zrobiłem z dwóch wentylacyjnych, od środka dałem zaprawę szamotową. Według mnie wkład jest niepotrzebny. Trzeba jedynie palić suchym eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rostko13
Chyba coś się koledze pomyliło, wysoka tem. spalin to wysoka strata kominowa, piece na ekogroszek mają być eko...logiczne :)

W zwykłych węglowcach tem. spalin jest wysoka. Swój komin zrobiłem z dwóch wentylacyjnych, od środka dałem zaprawę szamotową. Według mnie wkład jest niepotrzebny. Trzeba jedynie palić suchym eko.

 

Łatwo powiedzieć "suchym eko". Na oko wydaje się bardzo suchy, a wystarczy zajrzeć na drugi dzień do zasobnika i ścianki ocieka rosa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy przy kotłach na ekogroszek powinien być w kominie wkład z kwasiaka? Słyszałem różne opinie. Teoretycznie dym ma wysoką temperaturę, więc nie powinno się nic skraplać... Jakie są Wasze doświadczenia?

 

Długotrwałe i niskie temp. spalin (<70st.C) mogą wywoływać pocenie i być powodem kłopotów z kominem.

 

Obserwuj czy nie ma kropelek wody w kominie. Ja mam jeszcze antyka zasypowego 15letniego i non stop palę na 41-43st.C, komin ceglany i nic nie wychodzi.

Jeden user Skam-Pa 12-ki napisał mi jednak,że jadąc na ruskim groszku zasyp małego kosza na ok.110-120kg starcza mu na 11dni. Sterownik głównie na 3%mocy, ma w 100% ogrzewanie podłogowege. Wszystko pięknie, tylko poniżej palnika zaczyna odkładać się rodzaj smoły... i komin na szczycie na zewnątrz zaczyna zmieniac barwy. Na szybko rada taka, aby podnieść nastawę na 60st.C (nie wiem ile to pomoże) i przysłonić 2przeloty grilla spalinowego, aby trochę podnieść t.spalin.

 

Trzeba obserwować i jak sa jakies negatywne skutki palenia - starać się to zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też kupić i trzymac luzem jeśli jest miejsce. Ja kupiłem na początku lipca, suchy był przynajmniej biorąc na wygląd bo przecież nie mierzyłem wilgotności i zwaliłem do kotłowni i tam czekał do teraz i już na pewno jest suchy bo nawet maseczka nie pomaga na twarz i po załadunku mam nos jak górnik zapylony, ale po tygodniu w zasobniku ścianki są suche jak pieprz a w zeszłym roku różnie bywało i potrafiła woda po nich spływać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon jak tak się kurzy strasznie to pewnie sporo tam miału, tak samo miałem z tańszym eko, przy tym droższym tak źle to nie wygląda.

U nas workują po 20 zł za tonę ale trzeba mieć swoje worki kolejne 20zł a 12km dalej do workowania doliczają 100zł.

 

Może komuś się to przyda bo ja zawaliłem sprawę, jeśli stosujecie kołki do ocieplenia styropianem domu to stosujcie termo dyble lub wycinajcie 5cm styro żeby potem zakryć tym kołek. Dziś patrzę szron i co widać kółka od kołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon jak tak się kurzy strasznie to pewnie sporo tam miału, tak samo miałem z tańszym eko, przy tym droższym tak źle to nie wygląda.

U nas workują po 20 zł za tonę ale trzeba mieć swoje worki kolejne 20zł a 12km dalej do workowania doliczają 100zł.

 

Może komuś się to przyda bo ja zawaliłem sprawę, jeśli stosujecie kołki do ocieplenia styropianem domu to stosujcie termo dyble lub wycinajcie 5cm styro żeby potem zakryć tym kołek. Dziś patrzę szron i co widać kółka od kołków.

 

ups..... takie ładne kółeczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...