Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jarecki

 

Jarecki możesz powiedziec co to za palnik EWM-1 (podobno odpowiednik BURNER S) motują to w SKAM-P Premium. Nie widziałem zeby przewijała sie ta nazwa wczeniej na forum.

Podczas rozmowy z producentem usłyszałem ze do 17kW najlepszym rowiazaniem bedzie EWM1 a do 25 Ekoenergia.

Czy może ktoś to potwierdzić i uzasadnić??

 

Czy f-ma SEKOM montuje w swoich kotłach palniki EWM1 z f-my EWMAR?

Możesz posłać mi fotki tego palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarecki

 

 

 

Czy f-ma SEKOM montuje w swoich kotłach palniki EWM1 z f-my EWMAR?

Możesz posłać mi fotki tego palnika?

 

Zawijan wszystko znajdziesz w urzędzie patentowym:

Podajnik paliwa stałego do palnika retortowego z systemem oddymiającym

WYN: (21) 390927, (22) 07-04-2010

 

Nie wiem p.Jacku, czy Pan pamięta, ale w ubiegłym roku dzwoniłem do Pana do laboratorium i pytałem o ten palnik, odpowiedział mi Pan czym się mam przejmować. Później na forum kilka razy sugerowałem,że w tym palniku fajnie im sie udało zmniejszyć palenisko i to naprawdę dobrze funkcjonuje.

 

Palnik bez problemu oferuje w sprzedaży także BEFAKO, znajdzie to Pan na alledrogo łącznie z fotami, fakt,że wcześniejszego modelu, ale wiele się tam nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj przypadkowo nowego producenta retortowego kotła żeliwnego.

Jest to firma ZENMAR z Tczewa http://www.zenmar.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=2&Itemid=2.

 

Kocioł ma wymiennik żeliwny identyczny jak kotły Kielara czyli będzie on zapewne z odlewni Fonderie SIME z Włoch a może i Boscha. Na stronie producenta tego kotła nie ma jednak żadnych bliższych informacji na temat wymiennika ani retorty, która wygląda na zwykłą Pancerpola.. Sterownik to jakiś WRT-7 – to nie wiem co to jest bo też brak bliższych informacji. Wizualnie to od Kielara kocioł ZENMAR-a różni się brakim przednich osłonowych drzwi i tyle. Cena wystawiona na Allegro jest konkurencyjna w stosunku do Kielara – szkoda tylko, że producent na swojej stronie tak mało o kotle pisze i nie podaje żadnych bliższych szczegółów technicznych.

 

Kocioł dodaje do pierwszego wpisu tego wątku jako kolejnego żeliwniaka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Pana Witkowskiego trochę kolorystycznie przypomina Ogniwo eko plus :) nawet w nazwie ma plusa.

Kolego Paulek długo masz już ten kociołek?

Martwi trochę moc tej 19tki do 120m2, ale zasobnik 220kg to dużo, chyba że powinno być 220dm3.

Ile Paulku kg Ci się mieści eko, można go u Ciebie zobaczyć? Jaki masz sterownik? Napisz coś więcej :) nie wstydź się ;)

 

Darase, jak obiecałem:)

Przypomina ogniwo? Kolory może podobne, ale to przypadek:) witkowskiego mam drugi rok, na zime jakoś kupiłem

Co do pojemności- jak nic 220 kg suchego ekogroszku :) w litrach to podaje się pojemność cieczy :yes: więc nie ma tu pomyłki

Sterownik mam standardowy TITANIC. Mogę sobie ustawić strefy czasowe, ma wyjścia na dwie pompy (co i cwu), mam podłączony panel pokojowy ( mam kontrolę nad kotłem z domu, widzę np. że pracuje dmuchawa, sterownik, pompy - wygodna sprawa). Spalanie bardzo niskie 20-25 kg na dobę zimą

 

a wstydzić to się mogę na propozycje spotkania u mnie:) wiesz, wolę dziewczynki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulek jesteś człowiekiem który rozśmiesza ludzi ;) :D

Chyba jesteś zbyt stary na dziewczynki, poczekaj jak powiem Twojej żonie, jak Cię pogoni wałkiem to zaraz Ci z głowy dziewczynki wybije :D

Druga sprawa jeśli oglądanie pieca odbierasz dwuznacznie to nawet nie chcę wiedzieć co z nim robisz ;)

Teraz na poważnie, powiadasz że mało spalasz ale nie podajesz ile masz metrów w domu, czy podgrzewasz wodę i dla ilu osób? To że sterownik obsługuje 2 pompy to faktycznie mistrzostwo. Panel fajna sprawa, możesz go wziąć do pracy żeby mieć podgląd na pracę kotła? Twoje argumenty że macie ten piec w rodzinie i zmuszasz żonę do czyszczenia, mnie nie przekonują. Wielkość zbiornika podaje się w dm3 a nie w litrach, żyta też tam wejdzie 220kg?

Jestem na nie ;) ale nie załamuj się bo może kogoś namówisz ;) :)

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie najazdy na Witkowskiego. Nie wiem czemu Darase'mu nie pasuje niebiesko-szary kolor kotła i czemu z ogniwem się witkowski kojarzy? Ciekawe dlaczego nikt nie kojarzy Defro z Klimoszem? - przecież mają taki sam kolor!

Mam ten piec KMB RP PLUS i swego będę bronił. Miałem akcję tydzień temu, zabawy przy prądzie spowodowały, że piec się wyłączył na "amen" a wymiana bezpieczników nie przyniosła poprawy- moja wina powinienem wyłączyć piec przy zabawie z prądem. Nie wiedziałem co zrobić, telefon do Witkowskiego. Godz po 22 w weekend. Odebrał. Poradził. Podał namiar na serwis i wszystko już śmiga. Sterownik naprawili, wgrali nowy soft. Polecam.

 

Paulek faktycznie mógłbyś podać szczegółowe informacje dotyczące ogrzewanego domu. Metraż, liczbę użytkowników, ocieplenie, ilość m2 podłogówki.

Darase zazdrości paulek'owi żony... hehe... I jeszcze jedno: jaka jest różnica między dm3 a litrem??? Jak dla mnie to tyle samo objętościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donstef sugerujesz że znam żonę kolegii? Z tym prądem uważaj to nie zabawka, jeszcze Cię popieści ;)

Nie najeżdżam na kotły Pana Witkowskiego, szukam dalej kotła, może znajdę lepszy od swojego. Teściowi lepiej nie podpaść ;)

Donstef a jak u Ciebie ze spalaniem, chyba nie jesteś z rodziny Paulka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... I jeszcze jedno: jaka jest różnica między dm3 a litrem??? Jak dla mnie to tyle samo objętościowo.

 

ano różnicy nie ma żadnej i to i to jednoska objętości tyle że inna będzie MASA węgla na 1dm3 inna wody a inna pustaków czy piachu

dlatego wszyscy podają w kg a nie w dm3 ilość węgla w zasobniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś temat o jakości wykonania przycichł:-( Może dlatego że część forumowiczoów to sprzedawcy i wolą unikać tego tematu.

 

Zastanawiam sie nad tym rankingiem który powstał skoro zrobili go sprzedawcy.

 

TAK TAK ledwie zapytałem o kocioł i już bomba merketingowa około 10 maili z ofertami oczywiście kotły z rankingu. I sprzedawcy złego słowa nie powiedzą na kocioł którym nie handlują bo to może zadziałać w drugą stronę.

 

Już drugi raz pytam o jakość wykonania i jakość materiałow o roziązania kotła. I cisza aż tak źle zrobine ze wszyscy wolą przemilczeć?????

 

Chętnie obejrzałbym te kotły osobiście. Jeżeli jest ktoś z Białegostoku, używa któregokolwoek kotła z rankinku i chciałby pochwalić się swoją kotłownią to proszę o info na priv.

 

I jeszcze jedna myśl czy żaden duży producent nie ma w ofercie kotła godnego uwagi i "garażowcy" są nie do pobica???? Mimo całego sztabu konstruktorów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stxc masz rację najlepiej pracę kotła oglądać na żywo, tak mi się wydaje że w Twojej okolicy pracuje jakiś kocioł, zobacz na mapce, na stronie http://www.esterownik.pl

Czy uważasz moje Ogniwo za garażowca? Nie wysłałem Ci nic na priv i nie jestem sprzedawcą. Widzisz Basia ma mały problem kup taki sam piec to może razem coś wymyślicie a ekogroszki są coraz gorsze. Rusz mózgownicą, masz potężne narzędzie jakim jest internet i kup bezproblemowy sterownik i piec.

 

Z poważaniem Dariusz M. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś temat o jakości wykonania przycichł:

Już drugi raz pytam o jakość wykonania i jakość materiałow o roziązania kotła.

 

 

Jak kolega chce obejrzeć wytrzymały i nie rdzewiejący wymiennik kotła to zaprasza do siebie do kotłowni gdzie można obejrzeć moje żeliwne monstrum z wymiennikiem z odlewni Fonderie SIME z Włoch - oczywiście mowa o kotle Kielar Eco2. Kocioł ma sporo wad ale jeszcze więcej zalet :) a już na pewno mu tam żadne blaszki nie rdzewieją itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie możesz zobaczyć Skam-p Premium, RBR-Ekouniwersal i Sztokera i jeszcze kilka spoza rankingu ale jeśli piszesz prawdę to będziesz miał do mnie daleko do czp1 także.

Są tutaj producenci tych kotłów to po co ma się ktoś wychylać a przy odrobinie chęci znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania w internecie.

Jeśli kiedyś miałbyś jakieś konkretne pytania co do eksploatacji, ustawień itp. to służę pomocą jak i inni koledzy podejrzewam nie zostawią cię bez pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jeszcze jedna myśl czy żaden duży producent nie ma w ofercie kotła godnego uwagi i "garażowcy" są nie do pobica???? Mimo całego sztabu konstruktorów??

Widzisz dużo pisze się także o kotłach Ogniwo, mają swój wątek bardzo prężny nawiasem mówiąc.

Firma ta wg. mojej wiedzy produkuje około 15tyś kotłów rocznie.

Czy to wg. Ciebie też garażowiec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano różnicy nie ma żadnej i to i to jednoska objętości tyle że inna będzie MASA węgla na 1dm3 inna wody a inna pustaków czy piachu

dlatego wszyscy podają w kg a nie w dm3 ilość węgla w zasobniku

Problem tylko w tym, że dm3 (lub jak kto woli litr) mokrego węgla ma inną masę niż dm3 suchutkiego. Dlatego precyzyjniej jest podawać w dm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ppietrz zgadzam się z Tobą, chodzi o pojemność zbiornika na ekogroszek,miał, który ma różną wagę i tą wielkość tegoż zbiornika producenci podają w dm3, gdyby to był zbiornik np. na wodę to przeważnie podaje się tą wielkość w litrach. Wiadomo że w pudełku o wielkości 1dm3 zmieści się 1litr wody czyli 1kg ale ekogroszku suchego już 1kg nie wejdzie i oto "biega" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...