Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Donstef a jak u Ciebie ze spalaniem, chyba nie jesteś z rodziny Paulka.

 

Darase, nie wiem czemu zawsze szukasz podtekstów? Nie znam Paulka. A co do spalania to 120kg ekogroszku starcza mi na równo tydzień. (19.11 sobota - do - 26.11. sobota) rodzina 3 osobowa. Dom: http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/opalek_2g/359/opis

Ocieplenie suporeks 24cm grug. + styropian 15cm, dach odeskowany, wełna 25cm skosy dachowe. Garaż ogrzewany na ok 17 oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Donstef ładnie to opisałeś i ładny domek, ta powierzchnia urzytkowa 139m2 to z garażem? Tydzień na 120kg - ładny wynik chociaż 21, 22 st to trochę chłodno. Masz 19kw? Czy 25kw?

Teraz próbuję z 24st zejść na 23.5 potem na 23st. Spalanie mam podobne 150m2 po podłogach bez garażu i bez kotłowni(ok. 15m2), woda dla 4osób i dziecka 150kg wystarczyło na 9dni. Lubimy ciepło w domu. Mam słabe okna a drzwi wejściowe z wentylacją.

 

Nie szukam podtekstów, napisałeś że zazdroszczę koledze żony której nie znam, pomyślałem że pewnie Ty ją znasz.

 

Nie zamieniam się na Twój piec ani dom. ;)

Najwyżej na Twoje drzwi i okna jeśli są drewniane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że dm3 (lub jak kto woli litr) mokrego węgla ma inną masę niż dm3 suchutkiego. Dlatego precyzyjniej jest podawać w dm3.

Każdy liczy po swojemu.

Ja także.Zważyłem wiadro węgla zaraz po zakupie czyli mokry bo tyle zapłaciłem od tony mokrego węgla.

To,ze teraz w tym samym wiadrze jest mniej kg to mnie nie interesuje bo nie płaciłem za suchy ale za mokry węgiel i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donstef ładnie to opisałeś i ładny domek, ta powierzchnia urzytkowa 139m2 to z garażem? Tydzień na 120kg - ładny wynik chociaż 21, 22 st to trochę chłodno. Masz 19kw? Czy 25kw?

Teraz próbuję z 24st zejść na 23.5 potem na 23st. Spalanie mam podobne 150m2 po podłogach bez garażu i bez kotłowni(ok. 15m2), woda dla 4osób i dziecka 150kg wystarczyło na 9dni. Lubimy ciepło w domu. Mam słabe okna a drzwi wejściowe z wentylacją.

 

Nie szukam podtekstów, napisałeś że zazdroszczę koledze żony której nie znam, pomyślałem że pewnie Ty ją znasz.

 

Nie zamieniam się na Twój piec ani dom. ;)

Najwyżej na Twoje drzwi i okna jeśli są drewniane ;)

Darek zdemotywuje Cię; ;)

Mam dom jak w podpisie tylko podniesiony na ścianie kolankowej do 200m użytkowej ( 240 po podłogach) temp w domu 22-24, ostatnio zasyp (190kg) pod korek mieszanki miału 21000kj z owsem w proporcji 60/40% objetościowo, wystarczył na równe 10 dni, w tym 140 l zasobnik c.w.u dla 4 osób, dodatkowo nie mam jeszcze zmywarki więc w kuchni ciepłej wody zużywamy naprawdę dużo. Poprzedni sezon (pierwszy) od 25.10 2010-30.04.2011 -3 tony miału 19000kj + ok 250 kg owsa. Na ten sezon mam w garażu we workach 3 tony miału i ok. 0.5 tony owsa, planuje na tym dociągnąć do jesieni 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donstef ładnie to opisałeś i ładny domek, ta powierzchnia urzytkowa 139m2 to z garażem? Tydzień na 120kg - ładny wynik chociaż 21, 22 st to trochę chłodno. Masz 19kw? Czy 25kw?

Teraz próbuję z 24st zejść na 23.5 potem na 23st. Spalanie mam podobne 150m2 po podłogach bez garażu i bez kotłowni(ok. 15m2), woda dla 4osób i dziecka 150kg wystarczyło na 9dni. Lubimy ciepło w domu. Mam słabe okna a drzwi wejściowe z wentylacją.

 

Nie szukam podtekstów, napisałeś że zazdroszczę koledze żony której nie znam, pomyślałem że pewnie Ty ją znasz.

 

Nie zamieniam się na Twój piec ani dom. ;)

Najwyżej na Twoje drzwi i okna jeśli są drewniane ;)

 

Powierzchnia całkowita z garażem i kotłownią to 175 m2 (po podłodze mam 200 m2, mierzyłem po wylewkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Znów entera wcisnąłem]

Mam 21-22 oC bo do takiej temperatury cała rodzina jest przyzwyczajona. Okna nan normalne -U=1,1, ale mam nawiewniki automatyczne. Drzwi mam metalowe Gerdy, nic szczególnego. Co do dużej bramy garażowej 4,5 x 2,25 m - to istotny mankament cieplny mojego domu i straty garażowe mam duże.

 

Co do żony kolegi, chodziło mi o to, że zazdrościsz mu bo ona czyści kocioł, a Twoja Zona pewnie tego nie robi.

Co do zamiany domu, drzwi, okien czy pieca - nie wchodzi nic z tych rzeczy w grę. Mogę za to gratis wysłać Ci psa teściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie rozumiem czemu nie korzystasz z nomenklatury jaka przyjęła się na forum?

każdy podaje w kg i jak sam zauważyłeś Twoje decymetry wywołały odrobinę zamieszania

ale dość chyba o tym bo to nie temat na kruszenie kopii są ważniejsze sprawy do omawiania więc niech będą te dm3 :yes::yes::yes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcemy... temat przewija sie dokładnie co sezon....

 

Dlaczego nie? Inne są w tym sezonie (u niektórych) kotły, inne są sterowniki lub soft do nich. Na pewno jest inny ekogroszek.

Temat może i się powtarza, nik nie broni co sezon porównywać i dyskutować o spalaniu węgla.

Im młodszy jest wątek tym więcej szegółów na jego temat - ot takie małe spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...