Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do palenia eko wkład z kwasiaka????Pierwszo słysze.... jakby był gaz to ok, ale do spalnia wegla..eeee , kol czp01 dobrze mowi do palenia w kotłach na paliwo stałe najlepsze ( i najdroższe) są kominy systemowe , ale jak wymurujesz z cegły to też nic się nie stanie :)

 

Ja się przekonałem że w piecu weglowym także moze dojść do wykropienia wody i sporej powodzi w kotłowni, nie mówiąc o zniszczeniu komina lub ścian w których jest komin. Bardzo prawdopodobne jest to w okresach gdy piec służy już do podgrzewania cwu a jest jeszce dość zimno na zewnątrz. Wtedy to spaliny o temp ok 100 st maja problem wydostać sie zimnym kominem. Zbytnio się ochładzają, przechodzą tzw punkt rosy i wykrapia się z nich para wodna, która spływa po ściankach lub w nie wsiąka jesli jest to cegła. Niszcząc komin jak i niekiedy przeciekając na zewnątrz tworząc malownicze zacieki NIEMOŻLIWE DO ZAMALOWANIA.

Tak więc budujmy kominy do spalin systemowe lub bardzo uważajmy na temp wylotową spalin aby była nie za niska- co oczywiście skutkuje większym spalaniem węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czp01 - serdeczne dzięki, fotorelacja super - przynajmniej dla takich laików jak my. Oczywiście palnik był zapchany, po wyczyszczeniu spalanie wróciło do normy :rotfl::rotfl::rotfl:

Oczywiście nikt wcześniej nie powiedział nam że coś takiego może się zdarzyć i że trzeba tą część rozkręcić i też czyścić, jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.jestem tu nowa.a mam prośbę.doradźcie mi piec z podajnikiem uniwersalnym.tylko weźcie pod uwagę bardzo ograniczone środki-tzn. około 5 tyś na sam piec. myślałam o czymś z all...,ale nie mogę się zdecydować bo się nie znam.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem,że ta kasa to strasznie mało,ale więcej nie mam. a tam większość kotłów jest z Pleszewa. i nie wiem,czy warto się którymś zainteresować. a jak porównuję tabelki tych tanich i tych drogich kotłów to jest praktycznie to samo. a z drugiej strony to inwestycja na lata i wolałabym dobry piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałam jeszcze pod uwagę kocioł firmy "mirmaol" Beaty Woźny.Co wy na to?

 

do 5 tysięcy z palnikami wielopaliwowymi są

http://allegro.pl/piec-kociol-piece-kotly-z-podajnikiem-15kw-brucer-i1973151623.html

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-do-120m2-i1949380808.html

http://allegro.pl/piec-kociol-z-podajnikiem-12kw-stalkot-lider-i1975663628.html

 

ale cena to nie wszystko niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam już coś doradzić i ma być to kocioł z tych do 5 tys. to znowu piszę zadzwoń i zapytaj czy cena brutto, wszystkie te niby tanie firmy podają ceny netto i okazuje się później że faktycznie są w cenach kotłów tych z wyższej półki.

Jak już to wolałbym np. Stalkota niż Woźnego a z tego tylko względu że Stalkot ma lepszy dostęp do palnika i szuflady na popiół. Dużo wygodniej jest wyczyścić komorę powietrza pod palnikiem co umożliwiają duże dolne drzwiczki.

U Woźnego praktycznie robi się to na ślepo i po omacku na dodatek na leżąco przez wąskie drzwiczki popielnika.

Co do sterownika Lider to miałem taki i opanowanie jego zajmuje naprawdę dużo czasu.

Szlak go trafił po 1,5 roku użytkowania, serwis producenta ( Komster) zadziałał bardzo szybko bo wysłano mi zaraz po telefonie nie nowy ale sprawny regulator a zdefektowany kazano mi odesłać jak będę miał czas.

Niesmak troszkę pozostał bo jednak trochę za szybko nawalił.

Jak już się zdecydujesz na ten kociołek to dla świętego swojego spokoju weź sobie inny sterownik, najlepiej jakiś z Pid np. Ognik Plus Pid. Troszkę droższy ale możesz mi wierzyć że zaoszczędzisz dużo nerwów a już o czasie nie wspomnę.

Jak nie będą chcieli ci dać innego stera to weź bez sterownika i dokup sobie osobno.

Jak będą marudzić a pewnie będą to postrasz że zamówisz sobie gdzie indziej, bardzo skuteczna metoda :)

 

Dosłownie przed chwilą zamieściłem tą wypowiedź w innym wątku. Skopiowałem i wklejam tutaj dla zainteresowanych.

To moje zdanie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...