Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a mogę jeszcze zapytać z jakim powinnam wziąć palnikiem bo stalkot ma chyba 3 rodzaje. przypominam,że chcę uniwersalny na każdy opał.

Co do palnika to zwykła retorta fajkowa jest bardzo dobrym i bezawaryjnym palnikiem, wadą jest to że niestety ale jesteśmy skazani na stosowanie bardzo dobrego paliwa a z tym ostatnio bywa różnie.

Tego kwadraciaka nie widziałem jak pracuje i co to jest. Rynnowy to chyba coś trochę podobnego do tego co ma sztoker ale na ten temat to może jarecki coś by dodał.

Na pewno mniejsze opory podawania i mniejsze zagrożenie zrywania zabezpieczenia ślimaka, można zadać paliwo o trochę grubszej frakcji o raz z większą mieszaniną miału.

Pewnie lubi trochę przykopcić czasami i "brudniej" spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę jeszcze zapytać z jakim powinnam wziąć palnikiem bo stalkot ma chyba 3 rodzaje. przypominam,że chcę uniwersalny na każdy opał.

 

Ja wybrałbym ten ostatni "eko pal" bo obiecują, że jest najbardziej uniwersalny - ciekawe jak działa w praktyce.

 

Ciekawe jest to, że dają 5 lat gwarancji, ale czy na pewno na wszystko ?

 

"Niesamowite funkcje" sterownika Lider co podali w opisie mnie rozbawiły :lol2: a może o czymś nie wiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe jest to, że dają 5 lat gwarancji, ale czy na pewno na wszystko ?

 

"Niesamowite funkcje" sterownika Lider co podali w opisie mnie rozbawiły :lol2: a może o czymś nie wiem :rolleyes:

Nie znam producenta który daje gwarancję na wszystko.

To "na wszystko" kończy się na szczelności spawów.

Wszystkie podzespoły ( palnik z motoreduktorem, sterownik i dmuchawa mają gwarancję ich producentów na 2 lata.

Myślę że się nie mylę, jeśli tak to proszę żeby ktoś mnie poprawił.

Co do Lidera to Twoja reakcja była prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę siać wrogiej propagandy, ale jakiś czas temu byłem pod tym adresem (fizycznie) i nie było tam żadnego kociołka, co by go można było obejrzeć, na firmę produkującą też nie wyglada. Bardziej wygląda mi to na jakiegoś przedstawiciela Dziubarczyka (wygląd kotła taki sam - przynajmniej na zdjęciach - tylko kolor zamiast niebieskiego, czerwony)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bliźniaczo podobne- nawet strona www jakaś podobna (oferta kotłów)

ale za to cena termiko 2tys mniejsza :):):)

 

Ktoś powie, że oszczędzają na materiałach, a więc na jakości- możliwe.

Wiecie też, że reklama kosztuje niemało i kto za to płaci? My!!!

 

Parametry kotłów dziubarczyka, a termiko są te same- nawet masy kotłów takie same!!!

Edytowane przez kozikpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty karoka65 na wytwórców napadłeś czy jak??? nie dosć że masz na stanie sterowniki z e-miz to widzę nawet bruliego??? e-coala też sprzedajesz?? hehe nawet sztoker sie trafił , widzę że sprzedajesz rzeczy dwóch konkurujących firm...sądząc po niku to twoja aukcją....http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4031318
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spotkałem się w tym wątku z pytaniem o kotły firmy Termiko z Jarocina (http://www.termiko.eu) niestety nie było odpowiedzi.

 

Czy chociaż jedna osoba ma taki kociołem i może coś napisać?

 

Są osoby użytkujące takie kotły, wystarczyło by poczytać kilka ostatnich stron tego wątku, albo pofatygować się i wpisać w wyszukiwarkę :dziubarczyk/termiko, znajdziesz tam opinie choćby moją na temat tych kotłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty karoka65 na wytwórców napadłeś czy jak??? nie dosć że masz na stanie sterowniki z e-miz to widzę nawet bruliego??? e-coala też sprzedajesz?? hehe nawet sztoker sie trafił , widzę że sprzedajesz rzeczy dwóch konkurujących firm...sądząc po niku to twoja aukcją....http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4031318

Widzisz jak mnie lubią :)

Dwaj wielcy i ja malutki po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty karoka65 na wytwórców napadłeś czy jak??? nie dosć że masz na stanie sterowniki z e-miz to widzę nawet bruliego??? e-coala też sprzedajesz?? hehe nawet sztoker sie trafił , widzę że sprzedajesz rzeczy dwóch konkurujących firm...sądząc po niku to twoja aukcją....http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4031318

 

Byłem ostatnio w markecie. Półki uginają się pd ciężarem

produktów z konkurujących firm.

 

Np. masło - są 4 gatunki... i leżą obok siebie!!!!

Czy to jest moralne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w ubiegłym tysiącleciu było prościej - wchodziło się do sklepu jak akurat było masło to się kupiło - zawsze było tylko jedno jedynie słuszne :

 

Nie pamiętam jak to było z kotłami ale też się zapewne kupowało tylko ten który akurat był w sklepie --- no tragedia bo nie było "rankingu kotłów" a najlepszy był ten który udało się kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do palnika to zwykła retorta fajkowa jest bardzo dobrym i bezawaryjnym palnikiem, wadą jest to że niestety ale jesteśmy skazani na stosowanie bardzo dobrego paliwa a z tym ostatnio bywa różnie.

Tego kwadraciaka nie widziałem jak pracuje i co to jest. Rynnowy to chyba coś trochę podobnego do tego co ma sztoker ale na ten temat to może jarecki coś by dodał.

Na pewno mniejsze opory podawania i mniejsze zagrożenie zrywania zabezpieczenia ślimaka, można zadać paliwo o trochę grubszej frakcji o raz z większą mieszaniną miału.

Pewnie lubi trochę przykopcić czasami i "brudniej" spalić.

 

Ich rynna jest długo na rynku, ale jest "słaba" łagodnie mówiąc, mocno kopci i produkuje sadze. Nie ma dysz powietrza wtórnego.

Nie rwie jednak zawleczek i cicho pracuje.

 

eko-pal, to jak w privie pisałem Zawijanowi palnik wzorowany na brucerze, kwadratowy z przeciwzwojem, żeliwnym paleniskiem z poziomymi szczelinami i na górze na około otworki jak z dużej wersji brucera. Choć bardziej palenisko wyglądem przypomina palnik z płd. Polski, bodajże oferowany przez Żywca.

 

Miałem okazje widziec jak pracuje, chodzi ładnie i cicho, ślimak jest w nim wykonany ze stali. Jest to jednak duży palnik i do kotła <25kW raczej będą zabawy z doborami parametrów pracy sterownika.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w ubiegłym tysiącleciu było prościej - wchodziło się do sklepu jak akurat było masło to się kupiło - zawsze było tylko jedno jedynie słuszne :

 

Nie pamiętam jak to było z kotłami ale też się zapewne kupowało tylko ten który akurat był w sklepie --- no tragedia bo nie było "rankingu kotłów" a najlepszy był ten który udało się kupić :)

Na węgiel w GS-ach też trzeba było polować,ale przynajmniej był tani i nie oszukiwali na jakości wiadomo co się kupowało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OlkaiKrzyś myślisz to myśl dalej a może coś wymyślisz ;) Jak już wymyślisz to podziel się na forum czy dobrze wymyśliłaś(eś) :) Pretensje do myślenia będziesz mieć do siebie.

Moja znajoma tak myślała sama że teraz spala tonę eko na miesiąc a ja 370kg.

Drudzy znajomi pobili chyba rekord w myśleniu i spalaniu, przy powierzchni ok. 220m2 ocieplonego styropianem budynku spalają 1.5t dobrego eko na miesiąc.

Gdzie ta zima :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...