Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Czy ktos ma u siebie zamontowany kociol z podajnikiem firmy DEFRO? prosze o opinie

Ja mysle nad takim http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm-uni lub http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm

 

Widziałem Defro i są to potężne konstrukcje, wielkie gabaryty....nie dla mojej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja przed przeróbką zastanawiałem się na zostawieniu starego kotła w obiegu. Miało to działać tak, że nowym miałem palić ciągle, a stary (zębiec z początków lat 80, taki jak tu

) miał służyć do awaryjnego palenia naWinie (czyli tym co się nawinie, stare deski, kartony, etc). Stwierdziłem jednak, że stary kocioł - jezeli go wogóle bym odpalił - mógł by mi zanieczyścić instalację. Do tego dochodzą przeróbki związane z podłączeniem 2 kotłów, drugi ciąg kominowy... Zapadła decyzja że nie warto. Nie ciekł, na allegro nikt go jednak nie chciał, poszedł na złom. Ale aż się łezka w oku kręci patrząc na film z Zębca. Chociaż to tylko trochę żeliwa było.

Na dzień dzisiejszy absolutnie nie żałuję jednak decyzji wymiany. Także słuszną decyzją była wymiana komina.

Edytowane przez Alk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed przeróbką zastanawiałem się na zostawieniu starego kotła w obiegu. Miało to działać tak, że nowym miałem palić ciągle, a stary (zębiec z początków lat 80, taki jak tu
) miał służyć do awaryjnego palenia naWinie (czyli tym co się nawinie, stare deski, kartony, etc). Stwierdziłem jednak, że stary kocioł - jezeli go wogóle bym odpalił - mógł by mi zanieczyścić instalację. Do tego dochodzą przeróbki związane z podłączeniem 2 kotłów, drugi ciąg kominowy... Zapadła decyzja że nie warto. Nie ciekł, na allegro nikt go jednak nie chciał, poszedł na złom. Ale aż się łezka w oku kręci patrząc na film z Zębca. Chociaż to tylko trochę żeliwa było.

Na dzień dzisiejszy absolutnie nie żałuję jednak decyzji wymiany. Także słuszną decyzją była wymiana komina.

 

Dokładnie to samo zrobiłem... oddałem na złom. Śmiać mi się chce, bo jak wsuwaliśmy go na samochód złomiarza po metalowych tregrach.. to trzy razy się nam zsuwał na dół.... był już prawie na kipie i ssssuuuuuu - i jest na dole. Pomyślałem sobie wtedy że nie chce odjeżdżać, było mu u mnie dobrze.

I też tak uważam, że posiadanie wpiętego do instalacji kotła, którego może użyje się raz albo w ogóle się nie użyje - może więcej narobić złego niż dobrego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase i Jorgo, bo wam obiecałem. Poległem na całego na ustawieniach kotła wg temp 42deg i I biegu pompy CO. Żona z Teściową w dwóch swetrach bo w domu tylko 20-21 stopni:D. Obecnie temp CO 46deg, pompa CO na II biegu, w domu 22-24. Im ciepło ale bez rewelacji a ja w majtkach po domu chodzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos ma u siebie zamontowany kociol z podajnikiem firmy DEFRO? prosze o opinie

Ja mysle nad takim http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm-uni lub http://www.defro.pl/kotly/seria-defro-akm/defro-akm

 

Ja używam DEFRO od 4 miesiecy. Mam porownianie małe, ale tesc ma jaką tandete ze sterownikiem wygladajacym jak magentofon od commodore. kupilismy opał tego samego dnia. Ja dwie tony i on dwie tony. Ja spaliłem 700kg przy temp. na piecu 58 st, on spalił 2 tony przy temperaturze na piecu 47 st. przyjaciel ma Galmet. sterownik tak nieczytelny ze niechce nawet tam zagladac co ma w ustawieniach. U mnie sterownik bardzo dobrzeczytelny i piec łatwy do czyszczenia. Cichy w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OlkaiKrzyś myślisz to myśl dalej a może coś wymyślisz ;) Jak już wymyślisz to podziel się na forum czy dobrze wymyśliłaś(eś) :) Pretensje do myślenia będziesz mieć do siebie.

Moja znajoma tak myślała sama że teraz spala tonę eko na miesiąc a ja 370kg.

Drudzy znajomi pobili chyba rekord w myśleniu i spalaniu, przy powierzchni ok. 220m2 ocieplonego styropianem budynku spalają 1.5t dobrego eko na miesiąc.

Gdzie ta zima :)

Ja mam ustawiona temperature 58 st na piecu i srednie spalanie mam 500-550 kg ma miesiac. cały czas mysle jak zejsc nizej ale nie wiem czy dam rade ;) dom ocieplony wszystko zrobione, 130 m2, piec ma 15KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebsa Twoja wypowiedź mnie zastanowiła i faktycznie w ubiegłym roku na drugim biegu pompy CO spalałem więcej eko. Sprawdziłem teraz i gdy moja 14letnia pompa działa na 1 biegu nie ma siły przegnać powrotu wody na piętrze. Tym sposobem piętro dogrzewa się grawitacyjnie a dół i Cwu dogrzewane jest pompą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w markecie. Półki uginają się pd ciężarem

produktów z konkurujących firm.

 

Np. masło - są 4 gatunki... i leżą obok siebie!!!!

Czy to jest moralne?

 

Najciekawsze, że wśród tych 4 najczęściej tylko 1 to 100% masło, a reszta to "prawie masło" z zawartością <80% tłuszczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase i Jorgo, bo wam obiecałem. Poległem na całego na ustawieniach kotła wg temp 42deg i I biegu pompy CO. Żona z Teściową w dwóch swetrach bo w domu tylko 20-21 stopni:D. Obecnie temp CO 46deg, pompa CO na II biegu, w domu 22-24. Im ciepło ale bez rewelacji a ja w majtkach po domu chodzę.

 

cóż mogę powiedzieć...... trzeba się poświęcać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam DEFRO od 4 miesiecy. Mam porownianie małe, ale tesc ma jaką tandete ze sterownikiem wygladajacym jak magentofon od commodore. kupilismy opał tego samego dnia. Ja dwie tony i on dwie tony. Ja spaliłem 700kg przy temp. na piecu 58 st, on spalił 2 tony przy temperaturze na piecu 47 st. przyjaciel ma Galmet. sterownik tak nieczytelny ze niechce nawet tam zagladac co ma w ustawieniach. U mnie sterownik bardzo dobrzeczytelny i piec łatwy do czyszczenia. Cichy w pracy.

 

Najważniejsze to być zadowolonym z tego co się posiada...... a jaki kolega ma sterownik w tym Defro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze, że wśród tych 4 najczęściej tylko 1 to 100% masło, a reszta to "prawie masło" z zawartością <80% tłuszczu ;)

 

Suspenser..... a ludziska to byli na wagarach jak uczyli ich czytać ?

tyle się mówi w mediach: czytać opakowania na produktach...a tak to jak to mówią: widziały gały co brały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

prosiliśmy w firmie działającej na naszym terenie o wycenę kotła na ekogroszek z palnikiem Brucer II i sterownikiem eCoal, przy czym pracownik odradził nam sterownik eCoal jako "kiepski" a zaproponował WRT 14. Szukalismy w necie opinii o tym drugim sterowniku i nic szczególnego nie znaleźliśmy. Czym można to jakoś sensownie uzasadnić? Czy firma jest bezstronna?

Inne pytanie: czy zasobnik węgla o pojemności 130-150kg nie jest zbyt mały? Czy nie praktyczniejszy byłby o pojemności ok. 180kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...